Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 51 do 56 od 56

Tema: Pomozite NEISKUSNOJ

  1. #51
    Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    68
    Rep Power
    2183
    Pozdrav cijeloj ekipi s foruma. Zamolio bi one koji znaju, da mi objasne nesto.Koja je razlika,ponajvise za motor,recite ako je i za jos neke dijelove, ako se motor vrti u prvoj brzini na recimo 3000-4000 okretaja ili u četvrtoj ili petoj na istom tom broju okretaja.Da li je to isto za motor i da li on isto "pati" jer okretaju su jednaki.Ja to bas ne znam, pa molim nekog da mi to objasni malo i s tehničke strane i malo opiše tu razliku, ako je uopće ima.Hvala.Do ponovnog susreta.Bok.

  2. #52
    INTCP
    Guest
    Nema nikakve razlike.

  3. #53
    mc
    Guest
    U cetvrtoj ti se bar bolje provjetrava i hladi motor.

  4. #54
    Puntolino_
    Guest
    Jedina razlika je u prijenosnim omjerima koji su u 1. jako mali a u 4. 5. veliki odnosno motoru je lakše vrtiti i tjerati auto u 1. nego u 4. Zamisli se mountain bike, u prvoj brzini ti je lagano klaćiti, ali nikud nejdeš(pogodno za brijeg), a u većoj brzini je teško klaćiti ali ideš brže.
    Ali pošto se ovdje radi o 4-5 tokr. motoru je to neka normalna brzina vrtnje i tu ima nekih 80-90%max snage(kako koji motor) i nema problema osim ako se ne voziš duže vrijeme u visokim okretajima pa naglo staneš jer onda se naglo prestane hladiti voda u kileru i htio bi 'zakuhati'.

  5. #55
    lio
    Guest
    da li su za novi clio(1.4 16v) dobre gume 195-55 ili bi bile bolje 6?

  6. #56
    Black Knight_
    Guest
    rale, da, kadett s kadettom sam cistio proslu zimu, sad cu s kalibrom jos bolje.

    nema tu, ja kupujem samo zabijene aute

Slične teme

  1. Pomozite
    By Tip in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-12-2009, 14:33
  2. Pomozite
    By NikolaBuc in forum Software
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-12-2005, 19:09

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •