Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 74

Tema: alfa romeo 147 2.0 selespeed

  1. #1
    147
    Guest
    Namjeravam ga kupit pa me zanima jel tko posjeduje taj auto da mi kaze iskustva. Sta ostali misle? Kakve su mu performanse, potrosnja?

  2. #2
    Extreme
    Guest
    Auto s tim motorom dobro ide, no selespeed mjenjač je prilično riskantan potez. Brojne su pritužbe na funkcioniranje te getribe: preskače brzine, prebaci se u neutralan položaj te iz njega ne izlazi dok ne restartiraju elektroniku u servisu, neda se prebaciti u rikverc..... Stoga ti preporučam da razmisliš o manualnom mjenjaču - jeftiniji je i pouzdaniji.

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Slažem se sa Extremeom. I ja bi se odlučio za manualu iz istih razloga (pouzdanija i jeftinija). Selespeed je fora, ali se njime ne dobiva apsolutno ništa.

  4. #4
    INTCP
    Guest
    Performanse su mu prosječne, budući da prijenosni omjeri nisu kao na 156 2.o koja ima bolje ubrzanje, ali to ne znači loše.

    Ja bi se također odlučio za manualni, ali iz gušta.

  5. #5
    alfist_zg
    Guest
    svaka cast stari...bas ti zavidim...da je malo vise kuna/eura na racunu i ja bi kupio 147icu 2.0
    ali sa manuelnim mjenjacem...zbog gusta.

  6. #6
    147
    Guest
    Znaci bolje manulni mjenjac. E pa to sam ja odmah i mislio al u salonu su mi rekli da trenutno na lageru nemaju 147-ica 2.0 s manulnim neg sam s selespeed mjenjacem u boji kakvoj ja zelim. Bolje cu pricekat tjedan-dva kolko treba da stigne 147 s manulnim nego odmah ic po selespeed. Jel verzija s manulnim ima bolje performanse nego selespeed? Jel zna netko kolka je potrosnja?

  7. #7
    yass
    Guest
    Najbolje kupi obadva, posto vidim - boli te quratz koje su performanse i potrosnja!
    Idi zahebavaj se na iskonu, djete neuko!

  8. #8
    Calibra Zender
    Guest
    Zbog problema su Englezi nazvali taj mjenjač sillyspeed! ) Uzmi ti samo ručni mjenjač koji ima bolje ubrzanje, a i pouzdaniji je!

  9. #9
    bullit
    Guest
    Uvijek sam bio pristalica manualnih mijenjaca, ali Selespeed me vrlo ugodno iznenadio, posebno u City modu, radi fenomenalno. A saltanje na volanu je prica za sebe, posebno na nize, sa automatskim dodavanjem medjugasa, tocno kolko treba.Tesko bi se odlucio moram priznati.

  10. #10
    VR6
    Guest
    Taj mjenjac nije cemu, s manuelnim se moze brze presaltati nego s selespeed-om, a i imao je razne probleme, cini mi se da je bilo i opoziva modela s tim mjenjacem.

  11. #11
    alfist_zg
    Guest
    je a ti si probo obadva pa znas...

    mislim da imaju jednako ubrzanje obadve verzije.

  12. #12
    2.0 selespeed
    Guest
    imam auto. mjenjač dobro funkcionira zasad. iako nisam pretjerano zadovoljan s njim, rucni je bolja opcija. preformanse nisu bog zna sta, al auto ide dobro... potrosnja oko 10l.

  13. #13
    sepra
    Guest
    Stvar je vrlo jednostavna, SS je prekrasna stvar za vožnju po gradu s milion šaltanja gdje samo leđero držiš rukice na volanu i tap tap. SS jest spor, uvijek ti skine otprilike za 1000 okretaja taman u onom području gdje je najslađe i uvijek bi to prešaltao brže rukom i zadržao okretaje. Ali gledaj vedriju stranu, SS se nikad neće zašaltat i nema zavoja ili situacije da ne možeš fino šaltat nižu i pritom čvrsto držat volan i ubadat zavoje. Moj je glas definitivno za SS jer razlika u perf. je minimalna a s druge strane više nećeš željeti auto bez SS-a.
    Aj bok.

  14. #14
    romeo zwei
    Guest
    Dakle, izjave ljudi koji su probali:

    Bullit:Selespeed me vrlo ugodno iznenadio, posebno u City modu, radi fenomenalno. A saltanje na volanu je prica za sebe, posebno na nize, sa automatskim dodavanjem medjugasa, tocno kolko treba.

    Gore iznad, sepra, neznam dali je probao.

    I ETO NAŠ VOLJENI ZATUCANI BOSANAC VR6
    PA DOBRO KOPILE MUTAVO MORAŠ TI UVIJEK SRATI O NEČEMU ŠTO NEMAŠ BLAGE VEZE ILI SI ČUO I NAČUO:
    Taj mjenjac nije cemu......

    Jesi ga probao ?
    NISI !
    Šuti!
    Kada probaš javi se pa pričaj.


  15. #15
    sepra
    Guest
    Mila majko

  16. #16
    VR6
    Guest
    Ovo sto sam ja napisao je tacno, to mozes provjeriti na netu. Vec sam u jednoj temi pisao sve koja je brzina saltanja selespeed-a, kojom brzinom moze presaltati vozac, i to ne mislim ponavljati nekim tamo...

  17. #17
    doc
    Guest
    Probao sam na kratko taj selespeed. Treba se malo priviknut na njega, ali inače je odličan mjenjač. Performanse su identične kao s ručnim mjenjačem. Uzitak je vozit taj auto kad ne moras micat ruke s volana, nemas kuplung, samo gas i kočnica. Osim toga prestiž je imati selespeed mjenjač, pogotovo u toj klasi. nisam čuo da je netko imao probleme s tim mjenjačem. Prilikom razvijanja mjenjača uvelike je Ferrari sudjeovao u tome, a to je dovoljna garancija kvalitetete. Kupi obavezno, nećeš požaliti. Jedino ako si neki penzioner ili kratak s lovom, onda kupi obični. Ja nebi niti malo razmišljao. Kako su oni janezi rekli za 156, tako vrijedi i za 147 - prvi sekvenčni menjalnik u klasi.

  18. #18
    Avus
    Guest
    Zelim samo pitati doc-a, dali je SS stvarno 1. u klasi?? A Audi-jev tiptronic in BMW-jev SMG??

  19. #19
    hehehehe
    Guest
    joj audi, pa to se kvari, pa čuo sam od prijatelja, drek....ko i bmw, piše ne netu, negdje......

  20. #20
    Black Knight_
    Guest
    Sigurno da mozes promijeniti BRZE nego selespeed, ali ne mozes promijeniti BOLJE. On ce ti lijepo uskladit okretaje i sve ko da si lijepo pazljivo promijenio, double clutchao i sve lijepo glatko. Cijela getriba i pa i masina, sve ce ti trajat 10 puta dulje zbog toga. Koliko god se ti trudio tesko da ces promijenit toliko glatko koliko to radi mehanika, a meni lose mjenjanje i baratanje gasom/kuplungom se cini ko najveci uzrok ostecenja na masinama i skupim servisima.

    Ako mislis nekog prat na semaforu sa svojom alficom onda ce ti sigurno selespeed zasmetat ali po izboru automobila ne vjerujem da ti je to neki prioritet.

    Bratic ima "selespeed" A6 i super je zadovoljan, samo se treba naviknut.

  21. #21
    mentor odlog.
    Guest
    Kak neki ovdje metiljaju. Treba neko vrijeme da se navikneš. Ali kad šaltaš u višu iznad 5000 šaltanje traje 0.1 sec !!! 0.1 sec stigni to ručno mesarčino. Moj pajdo ju vozi i super mu ide. Ja kad sam probao iskenjo sam se jer nikad prije nisam probao takvo nešto. Svakako zabavnije nego A4 tiptronic.

  22. #22
    alfa099
    Guest
    Probao sam, vozio, i uživao. Definitivno je grijeh uzet manualni ak si možeš priuštit SS. Da ti ne bu poslije žao... kupuj i daj đir!

  23. #23
    mentor odlog.
    Guest
    Slažem se. Stvarno vrijedi tih 20-tak tisuća kuna više u odnosu na manualac.

  24. #24
    cuore sportivo
    Guest
    istina nikad jos alfu SS nisam vozio,a niti kupovao zbog perfomansi koje su po testovima malo gori od obicnoga,ali migu rec za audi da sam vozio i multitronic i tiptronic,kod prvoga mi se nesviđa njegove cudne reakcije,npr kad ti stizes npr neki sleper ,ztan se nac da u momentu auto ni kurca ne pouce,a odjednom te zaljepi za sic,sta mi i nije bas zgodno,neznas na cenu si,dok kod tiptronica ful je strava ono mjenjanje i ljepo radi,isplati se to uzet,i fora je samo naprijed nazad

  25. #25
    seyzmo
    Guest
    mentor.... kada procitas negdje da saltanje traje 0.1 sekundu to ne znaci da se brzine mijenjaju tako brzo...

    PROMJENA BRZINE (dakle prijenosnog omjera) se obavlja u 0.1 sekundi (ne treba niti tebi bas puno vise). Ali ti moras stisnuti kuplung (double-clutch?) i pustiti kuplung, a isto to (na neki nacin) mora napraviti i automatika.

    Nije ti to bas neka prednost

Slične teme

  1. alfa romeo 156 JTD
    By cuore sportivo in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 05-09-2002, 12:28
  2. new alfa romeo gtv
    By frenki in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 26-08-2002, 20:14
  3. alfa romeo 146
    By stenmark in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 11-08-2002, 21:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •