Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 53

Tema: Japanci dobrog dizajna u zadnjih 10 godina

  1. #1
    DKW
    Guest
    Zanima me kako gledate na japanski dizajn automobila. Po meni, kosooki su imali par fenomenalnih dizajna i hrpu dreka. Evo mog popisa najjljepših japanera, koje ni evropljani nisu uspjeli nadjebati:
    1. Honda CRX (druga, poslije one skroz kockaste, a prije one zaobljene sa krovom na pomicanje)
    2. Honda Accord oko 1995.

    3. Honda Prelude (ona sa spojenim stražnjim svjetlima, ima negdje slika na forumu)

    4. Mazda MX 5 Miata (100X genijalno-prvi u svijetu su se sjetili reanimirat pojam roadstera...)

    5. Mazda 6, obavezno s velkim kotačima i u zlatnoj boji

    6. Mitsubishi Galant (onaj oko 1995., sa ljutom facom)

    7. Honda Integra

    8. Lancer EVO, ali ××××ga, to je već tunung...

  2. #2
    Serbia GTi
    Guest
    Auu, slab ti je ovaj spisak!
    Nepotpuno mi nekako deluje ...

  3. #3
    Serbia GTi
    Guest
    De ti je 350Z

  4. #4
    DKW
    Guest
    Ma, to je ono čega sam se taj čas sjetio iz glave, i to u zadnjih 10 godina. Naravno da ih ima, pa pokažite znanje i ukus...

    (Od klasika: Honda S600/800, Datsun Z240, Mazda RX7...)

  5. #5
    >OSIJEK<
    Guest
    HONDA S2000 je natprosjecno lijepa za jednog japanca.

  6. #6
    DKW
    Guest
    E, da, majstore! sad si me sjetio... S2000 i Toyota Celica, i to sve tri zadnje (još od Carlosa Saintza)

  7. #7
    alfist_zg
    Guest
    pa reko je najbolje dizajnirane , a ne sve koji nisu totalno bezlicni ili nakaradni...
    ja bi ovako stavio:
    ako se nesmije stavljati EVO 7 ili type R-ovi onda:
    starija toyota celica
    mazda mx5
    starija linija subaru impreza
    nova toyota m

    to bi bilo to manje vise

  8. #8
    alfist_zg
    Guest
    ××××ga zaboravih S2000...stvarno lijepa.

  9. #9
    DKW
    Guest
    ... ali ima i neki novi Toyota roadster. ne znam jeli to novi MR2 ili se nekako drukčije zove...

  10. #10
    Serbia GTi
    Guest
    za to vreme i tu konkurenciju civic mkpretposlednji (ko bi ga sad znao, koliko ih ima...). Isti slučaj je i sa avensisom. Dakle, možda nije top design, ali u to vreme i gledajuć konkurenciju...
    Dalje, 323f 95, ...
    Već sam negde reko: RAV4.

  11. #11
    DKW
    Guest
    Vidim da smo svi u isti čas, pa nam se duplaju stvari. Šta je, dosadna nedjelja???

  12. #12
    alfist_zg
    Guest
    to je to DKW, MR2...ovaj novi meni je izvrsna makina...vidjeh da je i u italiji dosta popularan.

    Serbia, slazem se RAV4 ide na listu.

    Ali ja mislim da je DKW mislio najbolje dizajnirane u smislu dizajna koji ostaje , a ne koji gledamo u odredenom vremenskom trenutku u odnosu na konkurenciju koliko je odskakao...zato gledamo one koji su dizajnirani tako "da ostaju" ,glup izraz, ali kuzite vec, kao recimo mazda mx5.

  13. #13
    Serbia GTi
    Guest
    alfist zg, OK.
    Izgleda da je DKW malo pogrešio kod naziva teme:"jap. DOBROG dizajna..."...

  14. #14
    >OSIJEK<
    Guest
    Nissan 300 ZX?

  15. #15
    DKW
    Guest
    Evo što sam ja mislio: Japanci dobrog, skladnog i kreativnog dizajna u zadnjih 10 godina. Naravno da će se neki utopiti nakon nekog vremena, kao bivše 323-ice (1991 i 1995) ali tako je sa većinom automobila.
    Vrlo malo njih postanu klasika, kao što je to sa 240Z iz sedamdesetih...

    Mislim da se i iz Koreje spremaju dobre stvari. Oni su pak uspješni u malim autima jer im to rade uglavnom europljani: Matiz, Kalos, Getz...

    Ali novi Hyundai Coupe je vrlo dopadljiv izvana...

  16. #16
    >OSIJEK<
    Guest
    Mazda 323 F iz 90-te je lijep auto.

  17. #17
    DKW
    Guest
    Da, kad se pojavio, bio mi je najljepši na svijetu, ali nekako se te linije brzo potroše. u tu skupinu ubrajam:
    Citroen XM, Renault Fuego, Lancia Dedra...
    Dakle sve ono što je u prvi čas bilo fora, ali se taj futurizam pokaže kao pogrešan...

  18. #18
    >OSIJEK<
    Guest
    Pitam se samo sta ce se dogoditi kada japanci uposle par dobrih dizajnera,kvalitetu vec imaju...gdje ce im biti kraj.

  19. #19
    DKW
    Guest
    U tome si 100% u pravu.
    Treba samo te savršene aute znat nacrtat i : BINGO!

  20. #20
    Serbia GTi
    Guest
    A ovaj 323f (94-9?



    Zbog lošeg marketinga i uopšte lošeg stanja mazde tada, prošla je slabo zapažena.

  21. #21
    sepra
    Guest
    E ajde poslušajte malo pravu pilu ) ) )
    :URL=http://www.people.cornell.edu/pages/slp29/insane.html:Kakav krasan zvuk! Jel to dupli ITC?:/URL:

  22. #22
    Buki
    Guest
    ××××nica! Di si to iskopao?? ) ) ) )

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    ) legally insane )

  24. #24
    600
    Guest
    Sused, ××××no crko sam od smjeha ) ) )

  25. #25
    Mkey
    Guest
    Ja bih se slozio sa onima koji misle da Japanci pruzaju dobar dizajn.
    Mislim da su im SUV veoma dobro dizajni
    rani u odnosu na americke i njemacke suv
    mercedesov ML Suv je glupo dizajniran fakat kockast, BMW x isto nije nesto narocito dok kod americkih vozila kao ford explorer, chevrolet blazer ili trailblezer-u, jeepu cherokee-ju baza dizajna se uopce nije toliko promjenila.
    A, pogledajte samo toyotu rav 4, Mitshubishija Montera, Isuzu Rodea koji mene osobno vise privlace nego izvikane njemacke i americke a i motori su im dobri i ekonomicniji. Takvo je moje misljenje., Kad govorimo o luksuznim vozilima, tu japanci nisu narocito jaki ali imaju par dobro dizajniranih vozila kao
    Honda accorrd,honda prelude, toyota celica,toyota matrix,nova toyota corolla , nissan altima samo su neki od modela koji su postali popularni.

Slične teme

  1. Koji su modeli najupečatljiviji u zadnjih 10-ak godina
    By Mazdohist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 05-12-2002, 17:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •