Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 97

Tema: najbolji put da se uništi kuplung

  1. #51
    Dr. Strangelove
    Guest
    ... samo mali komentar na sve ovo... jedno je kad ti tatica kupi auto... a drugo je kad sam plačaš kredu 5 godina i trećinom plaće... samo tolko..

  2. #52
    Black Knight_
    Guest
    Sam sam ih kupio, sam ih odrzavao, sam placam benzin. Nisam vidio kune od starog 2 godine.

  3. #53
    INTCP
    Guest
    Puntolino, nije mi jasno, šta ti hoćeš uvjeriti mene i ostale da dok ti ne držiš gas i ideš na dole tj. auto koči motorom, ti misliš da ama baš ni kaplica benzina ne zavrašava u cilindru., znači svjećice se ne pale , nikakva smjesa ne ulazi nego po tebi samo klipovi idu gore dole, a ništa se ne događa. tj motor se samo pokreće kao na auto salonim kad vidiš presječen motor kako radi lai bez benzina.

    Pa otkuda onda buka. Ta buka to su eksplozije u cilindrima, a eksplozije se događaju pomuću smjese, a u smjesi je benzin. Osim toga kad ti pustiš gas, leptir na usisnoj grani se ne zatvori u potpunosti već ostane malo otvoren. Istina na leru auto dobiva malo malo benze ali tek toliko da ga zadrži na 900 okretaja pošto ima tendenciju da se okretaji spuštaju sve do nule.

    Al to je stvarno zanemarivo u odnosu na onih 3500 okretaja, a ako još ktome pribrojimo da se motor muči na leđima s težinom karoserije. Ti mene oćeš uvrerit da ako ja pičim i prešaltam u drugo i kočim motorom bez gasa na 5000 okretaja da mototor niš ne troši.

    Vjeruj mi troši, kad sam položio stalno sam to radio i trošio je više nego normalno.
    a ono s anlaserom nema feze. Anlaser je tu samo da pokrene radilicu i da onda sve uđe u fazu, zatim se anlaser isključuje jer motor je u fazi i pokretanje jednog komada uzrokuje pokret drugog te se sve vrti sve u krug, te se i na taj način pali i svjećica. Kad bi se motor vrtio bez benzina ne bi bilo eksplozija čuo bi zamo šum naprijed od kretanja klipova i ventila, a možda i ništa ne bičuo, al čim ti čuješ zvuk to znači da motor radi tj, da se smjesa bnzina i zraka stalno zapaljuje.

  4. #54
    INTCP
    Guest
    Dobro ljudi gdje vi učite ta ×××××× da motor ne troši niš kad koči motorom.

    Jasno mi je kako vi mislite, da se motor okreće i nišne troši . A okreće se premo sistema kotač-poluosovina-mjenjač-radilica jer je sve povezano logički, ALI ima tu još nešto.
    Naime ako motor ne troši to znači da se svećica ne PLAI što je NEMOGUĆE. Jer kad se svjećica pali napravi eksploziju i tueksploziju doživljavanmo kao zvuk motora, a auto ima zvuk uvijek dok se kreće ne. Dakle ako ti knighte pustiš gas na 6 000 okretaja i kako kažeš motor se dere, to su eksplozije jer nikakavo komprimiranje samo zraka ne može proizvest takvu buku. Ovo su jedne od većih gluposti šta sam dosad čuo.
    Motro troši benzin uvijek dok vi čujete buku jer tu buku prizvide eksplozije itd..

    Ja ne znam koji vam je i otkud vam takva ××××××.

  5. #55
    INTCP
    Guest
    I tko je uopće ikad rekao da alfi ne pašu visoki okretaji. Ne pašu kadettu i onom jadnom motoru s jednom bregastom i samoštelajućim hidrauličkim ventilima koji su daleko poznati da ne podnose turaže. Vozio sam kadett 1.8 sa 90 ks, Koja je to kanta od motora. To nema ama baš nikakavih sportskih afiniteta, a kamoli ikakve želje za okretajima.

  6. #56
    INTCP
    Guest
    Znači po vama ako motoru tada nije potreban benzina, možemo ispraznit rezervoar i ić na nizbrdicu pustit kuplung i auto će zapalit i radit na tri milje jer je to inercija i da čut će se opako i derat će se i do 6 000 iako benzina nema niti u rezervoaru. Po vašim tvrdnjama to je moguće. A kolko ja znam to nije moguće jer sam imao problema s auto baš zbog toga što nije bilo benzina, a ja sam mislio da je akumulator.

  7. #57
    INTCP
    Guest
    Ne znam dal znate da kočenjem motor apržite i lamelu. To ne znači da sam protiv kočenja, al ja kočim iz gušta kao kad sam počeo (kočio sam na 5 000 okretaja i spržio lamelu za 10 000), a ne zbog potrošnje.

  8. #58
    Girrari
    Guest
    Ej ej, lakše malo s tim psovkama. OK kad netko kao gost (padobranac) tako uleti, ali Stevo_????? Pa ja sam mislil da si ti fin dečko.

    Bez psovanja moram konstatirati da mi je Črni već od dolaska dizao tlak svojim izjavama, ali eto suzdržim se u pravilu. Da nema "backspacea" situacija bi bila puno grđa. Kada sam vidio da ga večina podržava nisam se htio mješati.

    Nije tip loš, ali mi na jetra ide ovaj posprdni ton prema svim autima. A kad je počeo zadirati u "crvenu svetinju". jedva sam se suzdržao. "Obožavam" ljude koji bez imalo iskustva ×××× po nečemu. Finale u tome pripada VR6-ici i Črnom.

    A inače se ponaša kao da mu je 16 godina. Uuuuuu on je svaki dan napušen, koja je on faca, fakat je cool. Bog te mazo, pa te fore smo mi po kvartu vrtili sa 16 godina. Črni može autogram???

    Tebi Stevo__ jedino zamjeram kaj si ga dofuro na forum baš kada je zavladala neka idila.

  9. #59
    _Stevo
    Guest
    girrari ma ja sam popizdil na onog anonimusa koji mi je opsovo mater, a ne crnom. inace i ja sam pozalil kaj sam dovel crnog na forum. tip je ok dok ne vrijedja. al dok pocne srat i srat po svem i svacem i meni dopizdi al to ne citam. do sad inace nisam nikog uvrijedio nit nemam namjeru. ne citam one postove za koje znam da su prepuni gluposti. crni zna napisat i pokoju pametnu... al onda za×××× sa vrijedjenjem i pljuvanjem nekog i nekih...

    al dok mi neko opsuje mater e onda nemrem presutit. jednom sam presutil dok mi je neki idiot reko da sam cetnik il tak nekaj i za to me zaboli, al niko mi nece majku psovat. ja nisam nikog vrijedjo nit srao gluposti pa molim da se tak odnosi i prema meni. cak ni vr6 nije dobil nikakvu uvredu od mene.

    bleki daj malo uljepsaj izrazavanje. i nemoj se napusavat tolko, stetno je za pamcenje.

  10. #60
    _Stevo
    Guest
    girrari pa da sam znal da ce tak srat ne bi ga dopeljo. i meni idu na××××× ta vrijedjanja.

  11. #61
    Black Knight_
    Guest
    Jesam ja reko da sam cool zbog pusenja girrari? Neko me je jednom pito jesam piso postove napusen ja sam reko da vecinom jesam jer je to stvarno bila istina. I to je to. Sta sad radite big deal od toga?

    Ja se posprdno odnosim prema autima kao i prema svemu ostalom. Dosta sam flegma inace i samo bezveze ××××m okolo(al to je IRL simpa barem mi tako kazu) i da me znas IRL bi skuzio u cem je stvar, ovak kad se samo napisu rijeci moze uvijek zvucat krivo/drugacije nekome nego sto bi ja to IRL rekao.


    Ne znam, gle, sorry za sve al ja jednostavno tako pricam iz zajebancije cijeli zivot. Pljujem bezveze tamo-vamo, pljujem i svoje najcesce al kad nesto treba branit onda to branim do kraja. Mislio sam da se moze skuzit sta ja ovako ozbiljno mislim a sta pro××××m tek tolko da dignem zivac osjetljivim ljudima.

    Sto se tice ferrarija, bottom line is: ove bi aute sve kupio i vozio i imao prije jednog ferrarija:
    rx-7
    supra biturbo
    skyline gtr
    evo 7
    impreza sti
    porsche gt2 i turbak
    corolla wrc

    ferrari je usporediv otprilike s ovim autima:

    diablo, countach, murcielago
    jaguar xj220
    mclaren f1
    acura nsx
    viper

    od kojih mi je opet skoro zadnji na listi ispred vipera.
    eto, bez pljuvanja ferrarija sam objasnio zasto mislim da ferrari nije nesto posebno, nekad davno je bio al danas ima uzasno jaku konkurenciju. eto, no hard filings al to je tako sto mene tice. vecina mojih antipatija prema ferrariju je posljedica tolikih silnih ferrarista(ocito prisutnih i na ovom forumu) a ne losim perfomansama ili sta ja znam cemu ferrarija, slicno ko i antipatija prema golfu, vise subjektivna stvar. svi dobro znamo kakva su talijani nabrijana nacija, i to nije moj stil.


    Nisam ni reko da je motor iz 1.6 kadetta nesto posebno, cista suga, samo sam reko da sam ga stvarno dero a i frend koji ga je imo prije mene, auto smo skupa imali godinu dana i sve sto crklo/puklo na njemu su nosaci motora jer je bio zabijen a svi znamo kakve su nase ceste. na kraju ih nisam ni zamijenio jer bi opet pukli za mjesec dana a ovako tesko da ce ispast masina.


    A ono sto cu branit sad jest da motor ne trosi nista kad kocis motorom. I normalno je da buci na 5000 okretaja bile tu eksplozije u pitanju ili ne. Slusaj samo kako se promijeni zvuk kad dodas malo gasa - to su eksplozije.

    A znas zasto sam tako siguran da ne trosi? 1) Pito sam vise mehanicara 2) kad kocim motorom pa i na 7000 hiljada okretaja mi pise da je trenutna potrosnja UVIJEK 0.0 litara SVE DOK okretaji ne padnu do 1100 kada se pocne ponovo ubrizgavat minimum benzina da okretaji ne padnu dalje, i to se tocno osjeti jer auto i s tim minimumom u nizim brzinama cukne.
    kad prebacim u ler umjesto da kocim motorom onda potrosnja skoci na ponekad i 6-7 litara.
    I zasto se svijecice ne bi palile bez obzira na to da li je benzin u cilindru ili ne? Sta ti je tu cudno? Svjecica grune u zraku i to je to.

    A to s lamelom mi nije bas uvjerljivo, sigurno se trosi vise, al ne nesto drasticno. kako ko voli, mozes trosit kocnice, mozes lamelu i manje benzina. ako spustas u nizu da bi kocio motorom(sto ja u pravilu ne radim) onda ces ju sigurno potrosit vise nego inace.

    Ti si tu doso s teorijom da u motor MORA ic nesto benzina jer ti "cujes" eksplozije, pravog dokaza nemas i samo teoretiziras i pretpostavljas bez ikakvog znanja o motorima(a i ja skup s tobom). ovakve filozofske rasprave koliko god da su zanimljive(???) nikad nece bit gotove ako ti ljepo ne dignes svoje dupe i napravis nesto da dokazes svoju ili moju "teoriju". ja vjerujem svom putnom kompjuteru i mehanicaru a ti ako ne vjerujes nadji nekog kog smatras strucnjakom pa ga pitaj.

  12. #62
    INTCP
    Guest
    Imam stručnjaka u kući, stari mi je injženjer strojarstva, stari od cure je mehaničar. I iako je mehaničar nema pojma jer mu je opel bog i batina, a čudno alfe nije nikad ni pipnuo i čak ne zna da imaju diferencijal straga, nikad vi

    Jel ti shvaćaš da kad svećka baci iskru ta iskra zapali smjesu i smjesa eksplodira. I kad smjesa eksplodira tu ti je eksplozija. A sama iskra niš ne znači, neće zrak zapalit. Osim toga to šta se čudiš da promjeni zvuk je zbog toga jer kad ti stisneš gas, otvar se leptir na usisnoj grani koji tako propušta više zraka. Kolko zraka ti uđe tolko i benzina uđe (senzor prema otvorenosti leptira daje signal da mora uć benzina tolko i tolko). Benzin se naknadno uštrcava i mješa sa tim zrakom neposredno prije ulaska u cilindar. Znači kad si stisnuo gas više zraka je ušlo jer se leptir otvorio jače i pred cilindar pomiješao sa više benzina. I tako recimo obilnija smjesa daje veću eksploziju, prema tome i druaćiji zvuk.

    Osim toga nemoguće je da daje ništa benzina jer je leptir uvijek malo otvoren da malo zraka ulazi, i prema tome i malo benzina (senzor daje signal...) Istina ta potrošnja je neusporedivo manja nego kad držiš gas na 3000 ili kad kočiš na 3000. jer kad voziš na 3000 leptir je otvoren toliko za 3000 i toliko benzina ulazi više. a kad kočiš leptir je na najnižem položaju i malo zraka ulazi i malo benzina. I tu dolazimo na tvoje da zbog inercije se motor uopće vrti na 3000 okretaja, ne zbog gasa i tvoje desne noge već zbog veze kotač poluosovina, motor.

    Raspitaj se malo bolje kod stručnijih ljudi od mehaničara. Tu njihovu teoriju ja naučim u tjedan dana. Prema tome nisu oni sveznajući. Osim toga njima nije prioriteno kako nešto radi nego kako nešto popravit, a sve drugo je uspitno tek da se zna.

  13. #63
    Puntolino_
    Guest
    Imam blagi osječaj da na forumima vladaju klinci i oni koji se tako osječaju i da nemaju pojma o mehanici.
    Još jedamput: DA AUTO TROŠI BENZIN DOK KOČI, JEDNOSTAVNO NEBI KOČIO NEGO BI NASTAVIO ISTOM BRZINOM!!!!!! Dajte to shvatite.
    Ja sam svoj auto sam kupio i ne namjeravam ga tak brzo prodati, a opet velim duplo brže će se poderati ako ga voziš na 5000o/min, nego na 2000o/min. No nisu korisni ni pre niski okretaji, dapače jako su štetni i auto treba voziti u nekom pametnom rasponu okretaja, s vremenom skužiš koji ti okretaji najbolje pašu. Moj punto najbolje povlači na 2500o/min jer mu je tu največi okretni moment i oko tih okretaja ga je najbolje voziti. Dajte se opametite, a neki i odrastite.

  14. #64
    _Stevo
    Guest
    molio bi da se mene izuzme iz ovoga forumom vladaju klinci.
    hvala

  15. #65
    Puntolino_
    Guest
    Bravo Stevo ni ja se ne mislim prepirati sa napljuganim klincem koji me ubjeđuje da su visoki okretaji korisni za motor.

  16. #66
    GTI FOREVER
    Guest
    Nisu korisni ali nisu ni stetni koliko ti kazes.Najveca mana je potrosnja!A to sto ti navuces brzinu na 5000 o/min nije toliko stetno procistis komplet motor.Ako mislis da ce ti se auto raspasti na 5000 o/min. onda ga prodaj jer nesto nije u redu.Dok sam imao golfa 16v nije bilo dana da bar tri puta nije bio u blokadi i nikad nije bilo nista!!!A i da jest sta onda???16v ima najveci okr/moment na 4800 i sad ti meni kazes da je taj motor potrebno saltati na 2000 o/min.
    ) ) ) )

  17. #67
    Black Knight_
    Guest
    Eto, tocno to ja kazem GTI.

    Nisam reko da ga vozis stalno u visokim okretajima nego da se ne bojis doc do blokade. Ti pricas od nabijanju okretaja do blokade ko da je nekakav zlocin i nakon toga auto jednostavno vise nikad nece biti isti. Ako malo odes u visoke okretaje svaki put kad vozis auto dovoljno dugo da se zagrije auto ce ti duze trajat. Pod ovim ja mislim da jednom, dvaput u drugoj recimo odes do 80 ili kolko ti uopce ide i dalje nastavis vozit normalno. Malo ga samo razradis i dalje ××××s normalno. Pitaj kog hoces da je to zdravo, a uvrede cu ovaj put presutit

  18. #68
    GTI FOREVER
    Guest
    Stisnes navrtis i saltas i to je to!Po mom misljenju neki dijelovi vise trpe kad saltas nisko pa imas kao pojavu trzanje i tome slicno ja rijetko mijenjam ispod 3000 i nisam jos primjetio da ima posljedica.

  19. #69
    GTI FOREVER
    Guest
    Btw ima jedna turbo za 7000 eura 94g! Jel to puno?

  20. #70
    Black Knight_
    Guest
    Pa ako je u dobrom stanju onda je super cijena, al nekako ne vjerujem u to.
    Dobro stanje = turbina radi, 4x4 radi, nema hrdje, neporozna glava, nije bio slupan.

    sa turbo calibrama dobijes standardno kozu samo da znas, i tvornicki su spustene i cini mi se da dobijes i putni komp standardno. moja nema kozu jer je kupac valjda trazio tkaninu(svasta...). nakon '93 godine cini mi se da dobijes i airbag za vozaca.

    ja sam za svoju u super stanju sa cijelim bodykitom i klimom(al crknutim kompresorom) dao negdje 15-15.5 k DM(ne znam tocno jer sam covjeku dao svoj stari auto u zamjenu). calibra je bila '93 godina, presla 155 tkm(navodno...), uvezena iz italije prije 3 godine sa restauriranim 4x4

  21. #71
    GTI FOREVER
    Guest
    Ja je nisam nesto puno zagledo ali mi se necini spustena cak mi izgleda i visa nego recimo 2.0 ne bih po ukupnom stanju rekao da je losa toliko i cini mi se da nema kozu!!!Airbag ima 100% i klimu i siber slikat cu je na pijaci u nedelju pa cu ti poslat.

  22. #72
    bullit
    Guest
    E, tu je stvarno nadrobljeno svakakvih gluposti.

    Naravno da motor ipak nesto trosi kad se koci motorom i bez gasa. Minimalno, ali ipak RADI, prema tome svaka diskusija je besmislena.Nemojte slijepo vjerovati board computerima.

    Zesca glupost je da ce se lamela skuriti ako kocis motorom. Ovo je jedan od najvecih bisera koje sam cuo. Mozes mi to pojasniti INTCP?

    Black, kod kocenja se MORA (ajde, ne mora, ali ako vozis tehnicki pravilno, a i na utrkama, mora) za vrijeme kocenja saltati na nize.

    Visoki okretaji? Ne na hladno, ali kad je temperatura ulja prava, deri Mile. Gledajte Honde VTEC(recimo ona od 150 ks, najveci Ok. moment na 7100 o/min, snaga na 7600.) I traju,traju,traju...
    Integra Type R, S2000, vrte se do 9000, do 6 se uopce nisne dogadja. A garancijana motor je 3 godine ili 100000 km. Prema tome, ne drvite gluposti.Sve ovisi tko je za volanom.

  23. #73
    Black Knight_
    Guest
    Ako motor trosi benzin dok kocis onda trosi manje od 0.05 l/100km pri 7000 okretaja na mojoj kalibri turbo koja inace trosi 15 litara i za to me iskreno boli qurac. mozda se provuce koja kapljica i to je to.

    Ovo sa hondama si dobro reko. U hondi znaju tocno kakvi ce ludjaci samo kupit civic type R jer taj auto se ne kupuje za nista drugo osim ganjanja jer nicem drugom ni ne moze sluzit. auto se vrti do 9 kila rpma i oni znaju da ko god ga kupi ga nece ni najmanje stedit(vidio sam uzivo jednu i vlasnik je fakat opicen bio skroz) i opet daju garanciju na SVE 3 godine.

    a kolko sam cuo honda nije imala nijednu reklamaciju sto se tice V-tec sustava nikad.

    lamela se unistava saltanjem u nizu, samo kocenje motorom ne bi trebalo imat puno efekta na lamelu.

    sve sto ja ocu rec je da motoru su potrebni redoviti servisi, dobro ulje i dobar vozac koji ne cuka okolo i stisce naglo gascine, a vrtit ga mozes u visoke kad ti se svidi i nece mu to stetit. naravno vec sam nekoliko puta reko ne hladan i ne zadnjih 3-4 minute voznje.

    isto tako smatram da los vozac puno vise unistava motor nego dobar vozac koji ga gazi.

  24. #74
    Intcp
    Guest
    Bullite ono za kuplung mislio sam kad šaltaš u nišu i okretaji se dignu na 5000, onda se kuplung dere.

    A ti knighte i sad priznaješ da troši. Narvno da troši malo jer ti pustiš gas i leptir se skoro pa za zatvori, tj malo malo ostaje otvoren tek da ulazi malo zraka i malo benzina. Dakle onoliko benzina koliko je dovoljno da auto radi bez kašljucanja i sličnog. I onoliko koliko je potrebno za uspješno zapaljenje smjese. A to šta motor koči je normalno jer kad ti daješ gas i ubrzavaš puno više smjese se ugura u cilindar jer se leptir jače otvori i otvara se dokraja ako stišćeš gas do kraja.

    Dakle zaključak je da motor radi, smjesa se sagorijeva, makar te smjese vrlo malo ulazi kad se koči motorom. Ali ipak se zapaljuje i benzin u njoj.

    Jer ako vi tvrdite da kad se koči motorom ne troši ništa benzina tj smjesa se ne zapaljuje onda se motor hladi i temperatura bi trebala stalno varirati. A da se to i dešava to je štetno jer materijal trpi toplinske promjene, a to je štetno zato i postoji optimalna radna temperatura.

    PREMA TOME SVE ŠTO STE NABALJEZGARILI SU ČISTE GLUPOSTI I MAKAR JA IMAO 20 GODINA PO OVOME SE VIŠE VI MENI ČINITE DJECA. Da samo znate kako vam se mj stari jučr smijao , vama i vašim glupostima o netrošenju benzina, a pogotovo onome kako se zrak komprimira sam bez benzina i to proizvodi buku.... i vjerovanjima lokalnim mehaničarima usput.

  25. #75
    Black Knight_
    Guest
    Svasta...

    da li neko moze bit vise antipatican

Slične teme

  1. kuplung
    By corky in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 16-12-2003, 01:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •