Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 103

Tema: Novi Auto klub...test rabljenog Punta

  1. #51
    gjuro2
    Guest
    htio bi samo vidjeti tvoj osmjeh na licu kada ti se takve stvari događaju nakon što potrošiš 18.000 EUR za novi auto?
    nekima je to možda i džeparac no većina ljudi je presretna ako se dokopa bilo kakvog novog automobila

  2. #52
    Puntolino_
    Guest
    Još nešto gjuro, ti si pretpostavljam novinar? Zavidim vam jer vi vozite i testirate nove aute vozikate se okolo i još ste plaćeni za to. No uvijek velite da se na testu moglo proći sa pola litre-litru manje goriva uz normalnu vožnju. Dakle ne vozite se normalno!!! I to uništi auto vrlo brzo!
    Možda je radnik u Fiatu koji je sklapao Stilo zaboravio škare ili nožić u vratima pa sad lupkaju. Pa kaj ako može kirurg zaboraviti škare u trbuhu pacijenta zakaj nebi mogo i radnik? )

  3. #53
    gjuro2
    Guest
    dkw, a kak ti znaš šta je iskočilo na tom stilu? jesi ga vozio možda?

    puntolino, prvi je stilo u RH na test došao u siječnju, dok je prodaja u Europi počela još krajem prošle godine. auti koje sam ja spomenuo bili su na testu u travnju ili svibnju, tako da je prošlo dovoljno vremena za liječenje dječjih bolesti.
    a što se tiče eksplodiranja motora - to se desilo na cca 200 km/h, no to apsolutno nema nikakve veze sa time što motor nije bio propisno razrađen. Svaki je proizvođač dužan na stolu u tvornici svaki motor razraditi i detaljno istestirati prije ugradnje i ovakve stvari se jednostavno ne bi smjele događati. Čovjek je mogao poginuti - izgubiš servo volan, servo kočnice, abs na 200 km/h - jako ugodno.

  4. #54
    gjuro2
    Guest
    kakve veze ima kako mi vozimo testne automobile?

  5. #55
    DKW
    Guest
    Ako nemate ništa protiv, stao bi u obranu neopreznog gjure koji je praktički otkrio identitet:

    Ako novinar napiše povoljno o nekome autu nešto, onda je potplaćen i neobjektivan i vozika se a još mu plate za to i boli ga kita.

    Ako novinar napiše o nekom autu nešto nepovoljno, onda je švabomrzac ili švabofil, i opet je neobjektivan i razmažen je jer šta bi on htio za 17000 eura, sitnicu za prosječnog hrvata...

  6. #56
    Puntolino_
    Guest
    Ok to je u redu da kad kupiš novi auto misliš da si siguran od kvarova. Ali Fiat košta recimo 20000E, a moj prijatelj je šef servisa u Audi centru u Sesvetama i veli da se kvarovi događaju i tim nedodirljivim autima. Kupi čovjek audi A8 i ode na put u Mađarsku, tamo se neš dogodi autu i čovjek sav bijesan zove servis da poprave auto kak god znaju jer nije on bezveze dao 100tinjak tisuća eura!
    A isto tako sam u Samoboru u Autokomercu gledao kako mehaničar pokušava upaliti alfu 156 2.0, sa farbom koja košta oko 2000E (mrak auto), iz motora rošta, lupa i mehaničar mirno zatvara vrata i veli vlasniku GENERALKA! Vlasnik još mirnije reagira bez ikakvih emocija na licu i nastavlja pričati na mobitel. Ja bi poludio da mi se to dogodi na dvaput manje vrijednom puntu.

  7. #57
    DKW add
    Guest
    ...jer taj nesretni Stilo čim ga počneš opremat, cijena mu naraste ko tijesto za pizzu, a ne vrijedi tih novaca...

    Zato prodaja i je 60% od planirane...

    Senzor je, gjuro, senzor....

  8. #58
    gjuro2
    Guest
    dkw, ti si očito TOTALNO U KURCU, i još si k tome popio svu pamet ovog svijeta

    puntolino, slažem se da danas više niti jedna marka nije imuna na kvarove ma koliko god bila cijena automobila. no neke marke - renault, fiat, opel... ipak prednjače (doduše renault bespogovorno drži prvu poziciju).

  9. #59
    Puntolino_
    Guest
    Neznam za stila kolko je kvalitetan, znam samo da niste s pravom popljuvali punta. I još jedna glupost - kak ti znaš da će ubrzo na puntu otići pumpa goriva? Kaj si vidovit?
    Itekako ima veze kako se auto vozi. Vi te aute ne šparate i nije vas briga dal ćete pogodit rupu ili ne i jel će vam u toj rupi otpast kotać ili ne.
    U kojoj je brzini bio frend na 200km/ dok mu se razletio motor?

  10. #60
    Puntolino_
    Guest
    Kaj hoćeš reći da je renol još gori po kvaliteti od fiata? Zašto je onda renol clio prošo bolje na testu rabljenog u pretprošlom broju A-K od fiat punta u prošlom broju? Za opela se slažem da nema kvalitetu. Pitam se onda žašto je clio tolko prodavan posebno kod nas? Zar smo mi tak naivni da kupujemo samo najveći šrot?

  11. #61
    DKW
    Guest
    Gjuro, tko je u kurcu i zašto?

    I tko je popio svu pamet svijeta?

    Nervoza?

    Možda slučajno znam iz prve ruke da je to što si ti mislio da je feder (a znamo da suvremeni automobili nemaju federe kao stari kauči) da je ××××ni senzor od airbaga, samo što ga druge firme elegantnije izvedu, a kod tog nesretnog Stila je to tako šlampavo izvedeno da izgleda kao tvornička greška.

    I to mi je hvala...

  12. #62
    T.P.
    Guest
    Bravo DKW, gjuro se očito prosuo pepelom po glavi, nema blage veze i onda nam takvi rade testove automobila i pišu svoje subjektivne dojmove, ma....

  13. #63
    seyzmo
    Guest
    hrvatski-auto-novinar

    nespojivi pojmovi.

    hrpa selaka

  14. #64
    alfist_zg
    Guest
    haha kak ste ga sjebali...

    ali ja moram priznati da mi je interesantno kako gjuro pise...jer on opisuje kako je isao sa skvadrom na more sa nekim xy autom, pa je vozio mamu u laguni di je izbjego sudar, pa sa ovom hondom typeR...

  15. #65
    Calibra Zender
    Guest
    Gjuro, obećanje ludom radovanje! Barem sam uživao čitajući o Type R-u!
    Pozdrav, vidimo se drugom zgodom!

  16. #66
    DKW
    Guest
    E, junačine... Sad je na podu, pa cipelarenje....

    Seyzmo i ekipa, nemojte tako.

    Svi misle da bi mogli biti auto-novinari. Pa odite onda Staziću ili Mušnjaku (Unukiću, Kodžiću, Novaku...), pa se javite.

  17. #67
    doc
    Guest
    Gjuro, jel ono bio tvoj Clio na testu: Lutrisjki zgoditak???

    I sta stalno pises da je netocan putni kompjuter na Stilu? obrazlozi to malo. Negdje si napisao da zaokruzuje na litre (npr 9, 10, 11, prosjecna...) Ja sam vozio 1.9 jtd i 1.6 16v pa sam vidio da potrsonju pise i u decilitrima.
    Ja sam imao Fiat Uno 45 sa 220.000 km, Tipo iz uvoza sa nekih 100.000 km, Fiorino sa nekih 130.000 km, i sad Bravo sa 55.000 km. Da su mi se desile greske tipa eksplozije motora isl, sigurno nebi opet kupovao Fiat. Dodji Gjuro k meni, pa da ti pokazem sve greske svojeg 206. Stavi njega na test rabljenog, nakon 6. mjeseci:
    -mjenjač zapinje,
    -odjebale tipke audio uređaja na volanu,
    -stalno svijetli žarulja airbaga,
    -ponekad se ugasi u leru sam od sebe,
    -ponekad radi u leru na 2000 okretaja (iako je motor zagirajan.


  18. #68
    alfist_zg
    Guest
    nisi ti vidio DKW sta je cipelarenje , kad se gjuro prvi put javio na forum i kad su ga prokljuvili.
    meni je fakat bilo zao i cak sam to napisao i da se malo skuliraju, ali bilo je bez efekta.
    nije da se s njim slazem, u skoro icemu, ali ono da mi se svidja kako pise nije bila ironija, fakat mi je drago kad neko da malo duha u tekst, nekako to ipak zapamtis i zgodnije mi je citati, nego suhoparni tekstic iz jutarnjeg recimo.

  19. #69
    Calibra Zender
    Guest
    Ja sam ulovio Gjuru nakon spominjanja testa Peugeota 206 S16 koji je radio pa sam prolistao sve brojeve koje imam i našao ga i imenovao. Sad mi je i malo žao kaj smo ga onako srali jer je OK tip. ×××ך zaključivanje preko foruma o ljudima i tko je kakav na osnovu onoga kaj tu napiše. Svatko ima svoj subjektivan dojam i svoje želje i potrebe.

    Pa ako su naši novinari toliko u kurcu neka se onda koja usijana glava s ovog foruma pojavi na vratima koje redakcije pa da vidimo kaj može ponuditi. Najlakše je srati ovako preko neta po svemu i svačemu.

    p.s. A i jedini je bio toliko korektan da se pojavio u Varaždinu dok svi ostali predlažete samo neke zagrebačke meetinge.

  20. #70
    doc
    Guest
    dobar je Gjuro čovek, mnogo bolji čovjek nego šta piše o Fiatima.

  21. #71
    alfist_zg
    Guest
    hehe Calibra, znas onu staru ali uvjek aktualnu:
    "poslije jebanja nema kajanja"

  22. #72
    hrv
    Guest
    Što se tče novinara htio bi vam dati još nekoliko podataka. Većina tih novinara do prije 5-10 god privatno nisu imali auto, a ako su ga imali bile su to npr. peglice, reno 18 i takvi rariteti, to je bila večina voznog parka novinara. Takva ekipa je nama pisala novine ili ekipa koja je imala taticu na visokom položaju ( Galić ). Nilo je takvih koji su u dizel aute točili benzin, zadnji primjer Reno Laguna dizel ostala je u Zadru jer je novinar jednog renomiranog mjesečnika natočio benzin. Nisu svi takvi ali je to večina.

  23. #73
    dizel/benzin
    Guest
    tako neki i pišu kako toče aute

  24. #74
    mytbyte
    Guest
    Ne mogu svi novinari znati SVE o svakom autu koji testitraju...pa nemaju ih na raspolaganju 6 mjeseci ili slično...doduše stoji da bi Gjuro morao znati da automobilska sjedala više ne koriste federe, ali ako ne zna za senzor airbaga ili gdje se nalazi, "logično" zaključuje da je riječ o federu...(kaj mi znamo, možda FIAT i ugrađuje federe, hehehehe...uz diskretni smiješak spretno se izmičem svemu što ljubitelji FIATA bacaju ne mene)...ne morate čovjeka pribijati na stup srama, on iznosti svoje dojmove o vozilu koje testira, a ne treba znati sve podatke ko neki fanatiČni ljubitelj...
    momci iz redakcije AutoMagazina HRT-a me uvjeravaju da recimo Šebalj vozi neku staru bubu, navodno od starog, a vidi kako ganja ono što mu daju na testiranje i za natjecanja...i istina je, potvrdiše mi davno momci iz Daewoo servisa, da se novinari stvarno maximalno iživljavaju na testnim vozilima...Gjuro daj nabaci tog Type R ak je još kod vas...hej, možda ga Šebalj dobije na test pa se prikrpam...hehehehe...

  25. #75
    INTCP
    Guest
    Evo ga Marko Đurić najbolji novinar i kritičar auto industrije. On sve zna, on je u svemu u pravu, a i sam duboko u srcu zna da je jadan i da ne zna. Par puta dobije na test pile kao type R i onda sre kao da je profesionalni vozač utrka i on je ulazio u zavoje tako brzo da bi s drugim autom završio u stablu. Ma bravo Markiću evo tebi petica. Đuriću puriću teško tebi s nama, ali zato možeš jednostvano odjebati s ovog foruma jer nikom ne fališ.

    I još nešto. Molim te kad se slikaš u autu da demonstriraš koliko ima mjesta makni ruke s koljena i skini cvike.. jer izgledaš debilno i neprofesionalno. i u najmanju ruku unakažavaš reviju. Majmune

Slične teme

  1. Novi Auto klub...MG sa farovima Punta!!!
    By >OSIJEK< in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 25-10-2002, 20:14
  2. Novi Auto blic - Test rabljenog Opel Calibra
    By seyzmo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 38
    Posljednji post: 18-10-2002, 22:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •