Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Koji auto ?

  1. #1
    smart
    Guest
    Pozdrav ljudi!
    Eto ja kupujem auto do nekih 11 000 EUR i na pameti su mi par modela. Vidim da dosta znate o autima pa vas molim da mi napisete sve kaj je dobro, a naravno i kaj znate da je lose na tim autima. Eto ih redom (abecednim):
    Alfa 156 1.8 ili 2.0 98 g.
    Cujem da Alfe dosta trose, koliko je to dosta? Ima ih dosta u Njemackoj s kvarom na motoru pa me zanima da li su pouzdane i kaj se najvise kvari na njima. Navodno da elektronika i elektrika nije bas najbolja?
    Alfa Gtv 2.0 96 g.
    Da li je to ista masina kao i u 156? Imate puno Alfa foruma, ali sve se svodi samo na 156-icu. Recimo da me taj auto zanima vise od drugih pa vas molim isto da napisete kaj znate. Da je lijep i dobro drzi cestu znam, a zanima i tamna strana tog auta. Ima ih isto dosta sa kvarom na motoru ili pak sa novim motorom na 100000km?!?
    Audi A4 2,6 V6 Quattro 96 g.
    Taj auto mi se cini dobar, ali mi izgled nije bas.
    BMW 320i Coupe 96 g.
    O tom autu bas i ne znam previse. Vele da ima dobru masinu i da je dobar. Zanima me koliko trosi. Ono koji ih ne voze vele 18l, ono koji ih voze vele 8l. Mislim da je istina negdje u sredini ili mozda manje od sredine.
    Honda Prelude 2.2 VTEC
    prva koja se moze uvest. Taj auto mi se svida. Mozda jos vise onaj prijasnji model, ali na zalost on se ne moze uvesti. Kod nas su cijene tih Hondi katastrofa.
    Recimo da trazim auto sa full opremom i da se ti auti mogu naci vani za 8000 EUR, tako da me dodje sve skupa do 11000. Kaj vi mislite koji ?

  2. #2
    M MX
    Guest
    Ja mislim da svi auti koje si naveo su dobri auti, ali kad kupuješ rabljeni auto moraš imat i puno sreče..
    Inače za Alfe znam da su dobri, a što se tiće Honde iz iskustva ti kažem da ako je uzmeš nečeš pogriješiti.
    Sretno!!

  3. #3
    Black Knight_
    Guest
    Honda ti je najbrza, najpouzdanija i najveca fora od svih tih auti! A vjerovatno trosi jednako.

    Kolko ima preludica u hrv a kolko ima BMW i alfi?

    Ne znam kaj uopce razmisljas.

  4. #4
    smart
    Guest
    Znam da je Honda zakon. Prvo sam gledal nju i samo nju, ali dok sam videl cijene rabljenih kod nas. Recimo godiste 93. 2.0 bez opreme 8500EUR, a da ne pricam koliko bi kostala malo mlada 2.2 VTEC s full opremom. U Njemackoj ih ima od 8000 97.g. Ne znam koliko bi me to doslo registracije. Na japance nema povlastice na carinu.

  5. #5
    mytbyte
    Guest
    U kvartu mi se vrzmaju i parkiraju jedan Accord Coupe 2.0 i Preludica...××××no dobro izgledaju...čak mi je možda Accord ljepši...zveeeeri...

  6. #6
    Extreme
    Guest
    Alfe koje si naveo u usporedbi s Audijem i Hondom imaju preslab motor. BMW ti ne preporučujem jer je već zastario (linija izašla 90')a na našim cestama ga ima i previše. Audi je ok auto (posebno s quattro pogonom), no morao bi se pomiriti s potrošnjom oko 15 litara.
    Honda ipak nudi najviše za te novce - kvalitetu, snagu i individualnost.

  7. #7
    DKW
    Guest
    Danas sam dovuko doma upravo jednu takvu 156-icu doma, ali ako si mlađi i nemaš još ženu i djecu, definitivno Honda! Vjeruj starom DKW-u...

    Honda je najbolje spojila sportski karakter i trajnost.

  8. #8
    VR6
    Guest
    Volvo S/V 40 T4 - 200 KS

    Od ovih vec nabrojanih ovdje, ovim redom: Honda, Audi, GTV, 156, 320i.
    Audi je posebno dobar zbog Quattro-a, s ovim ostalim ces vec teze zimi po snijegu.

  9. #9
    INTCP
    Guest
    Pa šta ti vr6 misli da kod svih pada snjeg. Šta ću ja kupit auto da čekam s njim snjeg.

    Ja bi uzeo GTV, Motori su u biti isti razlikuju se možda ponekim dorađenim sitnica,ma. 2.0 v6 turbo je provjeren motor koji sej oš ugrađivao u 164. 3.0 je opako.. iz njega je nastao 2.5 v6 u 156. 156 je dosta pouzdana, gtv malo manje. Ne vjeruj glupostima da motr traje 100 000. Takvih motora odavno nema u autoindustriji. Potrošnja alfi je u prosjeku litru veća od konkurencije.NEDA MI SE VIŠE

  10. #10
    594 krešo ah
    Guest
    kupi si novi auto.istina je da će biti manji ali ne moraš reskirati.

  11. #11
    INTCP
    Guest
    Novi auto se ne isplati. Najboje je naći očuvanog 2-3 godine.

  12. #12
    alfist_zg
    Guest
    Sta VR6 zivis u Sibiru? stalno spominjes neke snjegove...sta si ti deda mraz?
    Pa mozda covjek zivi na Hvaru pa ce snjeg gledati samo na televiziji kad skija ivica kostelic.

    Ja ti savjetujem GTV... onaj 2.0 TS motor sta je u njoj je jednak kao i 2.0TS iz 156ice.
    inace, alfa××× ti ima upravo takvu pa nek ti on napise malo vise.

  13. #13
    Calibra Zender
    Guest
    Već kad potežete pitanje VR6...VR6 jesi ti znao kakvi su standardi do jučer bili kod vas? Mislim na dizel koji se kod vas prodaje. Standard je u Europi 0.05 za sumpor, a mi smo imali frke jer je bilo dozvoljeno 0.5 pa su čak neki proizvođači najavljivali da neće common rail agregate isporučivat za naše tržište. Naša regulativa se u međuvremenu uskladila uvođenjem zelenog dizela i tu više ne bi smjelo biti frke. Ali kod vas je do jučer bilo dozvoljeno 1 sumpora! A sad ste tek uveli 0.1, a to je još uvijek duplo više nego na zapadnim tržištima. Pa kak se kod vas prodaju i ponašaju moderni common rail agregati?
    A tu prljavu naftu vam mi dostavljamo iz rafinerije u Sisku i dijelom iz Rijeke. Sad je s vašim novim zakonom rafinerija u Sisku fino popušila!

  14. #14
    VR6
    Guest
    Kakve veze s ovom temom ima dizelom u BIH??

    Ovdje ima privatnih pumpi, i one ce zbog konkurencije pokusavati da nabave sto bolje gorivo. Ne znam sada kakvo je stanje s obicnim dizelom, ali ovdje ima i Eko dizel, koji bi trebao biti cisci. Sad koliko je cisti, i jeli po euro stanradrima to ne znam.

    Ne znam ni na koga mislis da uvoze iz Siska??

    Mozda Energopetrol, to je drzavna firma...

  15. #15
    GTI FOREVER
    Guest
    Honda je meni ubjedljivo naj!!!Ovi ostali su pomalo isprani pogotovo e36 i a6 koji ce ti to qurac??156 se fura puno tako da ti ostaje honda!!! Vr6 kupovat qvatro radi snijega je glupo svakako nevozis na snijegu preko 40km/h slazes li se??

  16. #16
    VR6
    Guest
    Govori o A4 a ne A6.

    Ne slazem se, kada budes imao iskustva s AWD-om po snijegu, shvatit ces zasto...

  17. #17
    GTI FOREVER
    Guest
    Imam Cheyi blazer pa tako da imam iskustva sa 4wd ne u automobilu u kojem ti govoris ali...taj audi ce trosit vise preko cijele godine i bice skuplji za odrzavt preko cijele godine itd...

  18. #18
    GTI FOREVER
    Guest
    a4 ili a6 svjedno!!

  19. #19
    alfa099
    Guest
    ...ne da mi se pisat o GTV-jki... nemoj to kupit! Kaj bum onda ja? Morat ću po Ferrija! Što manje GTV-jki u Hrvatskoj to bolje! (za mene)

  20. #20
    kupi ovaj
    Guest
    ljepsi je nego 206cc

  21. #21
    INTCP
    Guest
    Ko kaže da je CC uopće lijep. S onom prdarom izgleda ko dobro ugojena štreberka.

  22. #22
    VR6
    Guest
    Quattro trosi oko 1 litru vise, mozda ni toliko. Ali cim uzima 2.6 V6 nije mu najbitnija potrosnja. Moze vjerovatno za te pare uzeti i 1.8 T, koji trosi manje, a performanse su slicne.

  23. #23
    smart
    Guest
    Istina je da su Audi, a posebno BMW izgledom out, ali mi se cine kao ok auti. Gtv i Prelude-ica definitivno ima najmanje, ali su i uvjerljivo najskuplje. Kod nas ih nema ispod 15 000 EUR. Kupil bi Prelude model 92 do mislim 97. Nju na zalaost ne mogu uvesti, ne prolazi homologaciju. Kod nas ju je jako tesko naci, posebno ako trazis odredeni model (recimo 2.2 VTec). A i bezobrazno su skupe.

Slične teme

  1. Koji je ovo auto?
    By Mazdohist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 10-02-2003, 20:00
  2. Koji je ovo auto?
    By qwerty in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 03-01-2003, 08:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •