Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: PRESTIŽNA OCJENA BRITANSKOG AUTOCARA ZA TALIJANSKI PROIZVOD

  1. #1
    alfa ¸156-najpouzdan
    Guest
    Za Alfine automobile oduvijek se tvrdilo kako su to vrhunski proizvodi u smislu dizajna i sportske ugode koju pružaju svom korisniku. »Cuore sportivo« je generacijama oko sebe okupljao brojne poklonike, no nije bila baš rijetkost da su ih oni drugi, racionalniji koji su automobile prvenstveno koristili kao prijevozno sredstvo – žalili. Alfe je naime pratila i fama kako se lako kvare te kako u domeni završne obrade imaju nemalo propusta.
    No, vremena se izgleda mijenjaju. Alfe su na sreću i dalje ostale vrlo lijepe, motori su im također snažni a i ugođaj u vožnji koji pružaju i dalje je vrlo sportski i uzbuđujuć. Što se onda promijenilo? Pojam trajnosti i kvalitete koji je, po ocjenama prestižnog engleskog automagazina Autocar, ovaj put dobio i Alfin model 156. Naime, taj je časopis 156-icu proglasio »najpouzdanijim automobilom u srednjoj klasi«. Prestižna ocjena, nema što tim više kada se pogleda da su iza ostali Toyota Avensis te BMW 316 koji su inače gotovo sinonimi za pouzdanost, kvalitetu i trajnost.
    Do ocjena se došlo nako što su svi konkurenti u klasi prošli maratonske testove za kojih ih se maksimalno »maltretiralo«, ali i temeljem praćenja učestalosti kvarova što je uobičajena metoda svih ozbiljnih procjena.
    A da su i kupci stigli do sličnih zaključaka potvrđuje i podatak da je 156-ca u pet godina svog postojanja prodana u pola milijuna primjeraka što je za automobil takvih karakteristika, pa i imagea ako baš hoćete, nemali uspjeh.


  2. #2
    DKW
    Guest
    Zanimljivo je kako se cijeli dan nije nitko javio na ovaj post. Naime, nastao je kuršlus u glavama vlasnika švapskih automobila. Vidjeli su post na kojem je nešto konkretno, dakle prvo mjesto Alfe kao nečeg pouzdanog, pa sad ne znaju što bi rekli. A konkretno je to da su to Englezi, a ne Auto Bild ili Auto, Motor und Sport. Jer Englezi su ipak objektivniji budući da iz GB nisu Audi, VW ili BMW.

    Ne čudim se toj nagradi, jer treba znati nešto: Alfe su imale lošu reputaciju U PROŠLOSTI, ali onda su se Žabari malo trgli i shvatili da nije dovoljno nacrtat auto i da juri i da mu iz auspuha pjeva Pavarotti, nego se ta kanta mora i SASTAVLJATI bolje.
    Ono u čemu je 156-ica prva (a prve tragove toga možemo nać i kod 164 Super) je u tome što ima talijanski genijalni dizajn i konstrukciju, ali nije ŠLAMPAVA! Alfa 156 je stvarno dobro SASTAVLJENA! Naravno da nije na nivou BMW 3 ili Audia A4, ali je MNOGO JEFTINIJA OD BMW A I AUDIA NEGO ŠTO MANJE VRIJEDI i u tome je tajna...

  3. #3
    ALJOŠA
    Guest
    Ja se zovem Aljosa (kako mi ime dadose, majke im ga) a moja starija braca Ivan i Dragan (naravno njima su dali normalna imena a na meni su se iz××××vali, ××××× ih u usta). Ziveli smo u malom gradu, gde cini mise osim garnizona nista drugo i nije postojalo Kakav bedak. Cale je, naravno, bio vojno lice, komadant kasarne. ××××× ga u cin. Kako mrzim vojsku, u tri picke materine. Naravno, rec je o JNA, mada mi sve vojske posteno govoreci idu na ×××××. Nema vecih ×××××ka nego u vojsci. Prvo su se lozili na Tita a posle na ove ostale kako ko. Ali se ve to isti ×××××, samo drugi tetrapak (po hrvatski) ili drugo pakovanje (po srpski). Po bosnjacki ne znam kako se kaze. Govorim dobro samo srpski i hrvatski. Svi su me zajbavali za ime. narocito najstari brat Ivan: gvorio je da je to dobro ime da bi sa njim mogao da se lako probijem u Holivudu. Kako bi mu slatko u tim trenucima razbio njusku da sam bio jaci. Medjutim bio sam najmladji najsalbiji. Ivan 20, Dragan, 18 a ja 16. ×××××ti pa bas i godine. ××××× im materina kako su me samo maltretirali. E, doslo nam je drustvo donesi iz prodavnice ovo, ono i sta ja znam u ××××× materinu. A cigara sam se nakupovao za pet zivota. Bio sam kao batler, ××××× li ih ruzno. A koliko sam se straze na drzo dok su oni jebali da i ne govorim. Mogao sam odmah, po stazu, da budem kapetan prve klase. Ali, kako su se picke plasile caleta da ne verujete. Samo sto ga nisu zvali druze tata. E, kad bi cale bio tu ja sam mogao da disem, ipak su roditelji bili najsalbiji na najmladjeg. Uzivao sam do muda kada je cale njih slao u prodavnicu... Narocito po dva puta... Mene nikada, valjda ima boga. Cale je bio pukovnik a ova dva satrapa karali su sve cerke nizih oficira, caletu podredjenjih. Koristili su sto je cale glavni maksimalno. Jesu me maltretirali ali ja ih nikada ni po kom osnovu nisam cinkario. I oni su to ipak cenili, davali su mi kintu, stitili... Medjutim, jednog dana Ivan meni da suvarak i kaze da brisem u bioskop, on mora da kara. Keva na poslu a cale, naravno, nekoj iz××××noj vezbi... Sta li su vezbali ceo zivot kad su pukli ko piceke od Janse i “Mladine”... Ja pitam a ko ce da cuva strazu, a on kaze Dragan... U ××××te, znaci neko poseban ce da primi patku... Uzmem ja repa i kao odem u bioskop. Kakav ××××× bioskop umro bi da ne vidim ko ce da dodje na dranje... Stekujem se iza prozora kuce, a od ranije sam tu namestio mesto odakle mi mogao da ih gledam i ucim... Naravno da nisam skinuo mrak... Stalno su mi govorili da jos ima vremena i da ce mi namestiti nkog cupija da i ja umocim... Ali nista... Samo Desanka Sakic... Bio sam udarnik u ××××nju mogao sam da dobije orden u drganju i to Prvog reda. Namontiram se i cekam. Kad, ××××te, imao sma sta da vidim, dolazi namontirana tetka Marija, Dragan otvara vrata a ona cujem pita: Da li ti je mama kod kuce... Kao ×××××tina ne zna da je keva poslu... A Marija je zena nacelnika staba, caletovog... On je imo stab, e ××××× te zivote... Dragan se naslonio na kapiju i kao kulira, kao ceka nekog druga... Cim je usla Ivan krenje da se krlja s njom... Zavlaci joj jezicinu ali boga mi ona odgovara samo tako. Za pet sekundi bili su goli. Privali ti se ona Ivanovu karinu i krene da mu ga duva najstrasnije... Lize muda, a ovaj kreten drzi pivo u jednoj a garuci u drugoj ruci... i podjeba va je odozgo... A Marija volis ga brata rodjenog... Ajde Marija reci sta ti to volis... I onda ludak krene da joj sipa pivo na glavu... Nisam mogao da verujem... Ona nista samo sipu li sipu... On ostavi casu i cigaru i digne je za kosu ko Konan Varvarin... Ajde, reci ti meni sta si ti... A ova ko iz topa, onako mazno... Ja sam tvoja oficirska ×××××... Pa sta ce mi sada da radimo oficirskoj kurvi, a... Sta cemo da joj radimo... Ona crvena u licu ko rak poce skoro da moli daj Ivane ×××× me molim te treba da idem posle kuci, nesmem mnogo da ostanem... Molim te rokni mi ga... Nabi mi tu kurcinu da svrsim... I onda ja padnem mrtav... Ivan kaze: moze ali morace i Dragan da te kara... Necu Ivane, n

  4. #4
    doc
    Guest
    Najbolje mi je sto svako malo osvane na Vidi stranicama neki naslov tipa:
    - Porsche proglasem najboljim sportiskim autom...
    - VW Lupo najcisci ispuh....
    - Mercedes najbolje drze cijenu....
    itd.
    i onda covjek ide citat cijeli tekst i uvijek pocne isto: Njemacki presticni casposis dodjelio je nagrade....
    Pa takavih nagrada imas kolko ti srce hoce, pogotovo u njemackoj gde valjda svako selo ima svoj neki auto magazin.
    A zna se da švabo ne vidi dalje od švabe. Po meni takvi izbori nisu uopce relani, pogotovo ne oni PRESTIŽNOG njemackog ADACA... Japanca stave na prvo mjesto da nije tolko ocito da je sve namjesteno. ×××× se njima za japance, tak i tak im je prodaja slaba u njemackoj. Bitno da se francuz i taljan pokopa sta se nize moze.

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    Alfa 156 je meni za sada jedina lijepa alfa i za nju definitvno radim iznimku

  6. #6
    znatiželjni
    Guest
    black jesi ti to napusen ili stvarno pricas istinu

  7. #7
    talijan
    Guest
    da, samo nema teorije da ta zahodska usrana školjka bmw 3 je druga ili treća, pa ono je među zadnjima, JER SVI ZNAMO KOLIKO SE KVARE TI BMW I KOLIKO SU TO LOŠI I NEPOUZDANI AUTI UVIJEK BILI I UVIJEK OSTALI DALEKO IZA ALFE OD SPORTA DO POUZDANOSTI....!!!! )

  8. #8
    cuore sportivo
    Guest
    ljepo za alfu,bar neko prizna da je pravi auto,dosta je vec svabofila i njihovog dizanja bmw-a u nebesa

  9. #9
    Black Knight_
    Guest
    BMW je smece. Mislim nije to smece al za mene tvrtka koji izbaci isti auto u verziji od 90 konja i 343 konja je retardirana.

    Stvarno vam kazem 156 je lijepa, ima lijepu liniju, nije tolko na××××na ko ostale alfe

  10. #10
    Black Knight_
    Guest
    Uostalom ko i golf. imas ih od 60 konja pa do 2 sa pun ××××× konja.

  11. #11
    Black Knight_
    Guest
    i da se mene pita cak bi pristao bez nadoplate zamjenit calibru za jednu 156 ,onu od 190ks,mora ici dosta dobro,znam nije ko calibra,ali dalo bi se vozit

  12. #12
    lepi
    Guest


    Alfa 164 3.0 V6 24v Super Lusso, metallic proteo red, 1996 year

  13. #13
    Black Knight_
    Guest
    Kako neko ××××, ovaj post prije nije moj

  14. #14
    Black Knight_
    Guest
    Pa zar vama taj 164 ne izgleda ko sredjena lada?

  15. #15
    Calibra Zender
    Guest
    Doc ima 3 sređene Lade!

  16. #16
    >OSIJEK<
    Guest
    A,jel vama BMW E 30 neizgleda odnaprijed ko sredjena Skoda 120 L stara linija?

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    Lega, jel te ima šta na Srednjoškolskom? Imaš kakvu ekipu ili si prestar za takve akcije?

  18. #18
    >OSIJEK<
    Guest
    Nemam vremena nazalost za takve stvari...radim.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •