Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Uvoz rabljenih automobila: konkretno

  1. #1
    Prijatelj
    Guest
    Dobar vam dan!

    Gledao sam malo cijene rabljenih automobila i motocikala u Njemačkoj i bio bi uistinu zahvalan ukoliko bi mi netko dao informacije o tome koliko su carina, trošarina i ostala davanja za ta vozila i kako ide to s homologacijom. Tu mislim na poreze za mene kao privatnu osobu.

    Primjerice zanima me koliko bi me došla davanja za Opel Astru coupe turbo, godina 2001. U Njemačkoj joj je cijena 18 000 eura, automobil ima 190 ks i 2000 kubika, a kod nas nova košta 25 900 eura.

    Također i za motocikl: Yamaha YZF 1000 R Thunderace, godina 2000. u Njemačkoj stoji 6 500 eura. Motocikl ima oko 140 ks i kod nas je novi 11 300 eura. Znam da u Nemačkoj postoji i povrat poreza, ali ne znam točno koliki je i kako to ide.

    Za savjet sam već upitao dva dilera, ali oni baš nisu bili previše oduševljeni za razgovor o tome. Jedan mi je rekao da bi me davanja ispala oko 55 % na cijenu za automobil, ali mi nije ništa konkretno želio objasniti. To mi je nelogično, jer bi tada rabljena Astra stara godinu dana, koštala gotovo kao nova! Sve mi se čini da me htio obeshrabriti tako da od njega zatražim uslugu uvoza ili mu je već dosta konkurencije...
    Ako netko nešto zna o tome ili mi može reći gdje se sam točno i detaljno mogu informirati o tome, neka se javi!

    Unaprijed zahvaljujem i svako dobro svima.

  2. #2
    Calibra Zender
    Guest
    Eto ako ti nitko ne pomogne u skorije vrijeme onda ću ti sutra u toku dana reći točan iznos koji ti treba za sva davanja do registracije jer nemam kod sebe katalošku vrijednost tog modela.

  3. #3
    zainteresirani
    Guest
    Zanima me koliko bi koštao monovolumenski auto(Chrysler Grand Voyager ili Wolswagen Sharan) rablje 1 do 2 godine,sa full opremom i dizelskim motorom

  4. #4
    DKW
    Guest
    Svaka čast entuzijazmu, ali samo ako imaš vremena i živaca. Ja bi ti preporučio da naručiš auto koji ti treba kod dilera, a ne da sam sve obavljaš, jer:
    1. Dileri kupuju na veliko i dobe veliki sconto
    2. Dileri imaju znaju koji sve papiri trebaju u svakom trenutku, a tih je papira hrpu.
    3. Dileri znaju sve prečice, finte, šogor na carini, brat od tetke na homologaciji, što mi obični nemamo
    4. Dileri to obave za 5 dana a ti ćeš za 15 i pitanje je da li ćeš uštediti...
    5. možda čak popušiš 500 eura jer nisi znao kad pokazat pravi a kad krivi račun...

  5. #5
    fido
    Guest
    Imas pravo sve ovo sto je navedeno je ispravno

  6. #6
    goco
    Guest
    zanima me cijena ML 400 CDI staroga do godinu dana , naravno uvoz . ) )

  7. #7
    hawaii
    Guest
    Ja se bavim prodajom automobila i motora u Americi ali sam iz Opatije. Vidim da je amerika i europa totalno obrnuta. Ovdije europski auti kostaju skoro duplo sto vi placate. Da skratim ako je neko zainteresiran posaljite mi e-mail na nikola@hawaii.edu
    Ja kupujem Mustange ls GT GT-S SVT Cobra, ford Focuse, Mazda Miate, Jeepove, Pick up-e, honde civic SI SIR, Integra RS GS GS-R,Acura Legend,Mitsubishi Eclipse GS GS-T GS-X, a ovi daewoo i ta kola 97-98 god. su oko 3-4 tis. Dolara.
    Ja gledam da nabavim dijelove iz europe za vw sto mi nemamo ovdije i prodam ih za dobre pare kao npr. Sicevi momo ovdije oko $300-$500 jedan sic, volani,body kits, mozda turbo, itd. Ako znate gdije bi ja mogao vidjeti takve dijelove u njemackoj italiji nema veze ali da je na internetu javite mi.
    Hvala Puno!
    Za Auto je tesko jer smo daleko i nemozete probati aute prije nego sto ih kupite ukoliko neznate ili ne dolazite u Ameriku. Ali ako imate pitanja javite se hvala.
    Trebaju mi pravi europski dijelovi za aute friziranje itd.
    Mahalo!

  8. #8
    bonjoe
    Guest
    Javi se na moj email rado cu ti pomoci oko toga ,ja naime uvozim po narudjbi osobna auta u Hrvatsku i mislim da cemo nesto napraviti..Pozdrav iz Münchena

  9. #9
    bonjoe
    Guest
    Ops ,zaboravio sam ostaviti svoje email
    josip_ilic@web.de ili na 0049 1625295913

  10. #10
    bemba
    Guest
    Da dileri imaju špage, to je istina,
    da se treba maltretirat po njemačkoj i potrošit je istina, ali je istina i da:
    ti poluretardirani tipovi nisu ništa pametniji od nas!
    Kod uvoza ti trebaju tri papira:
    -EUR1 za oslobođenje carine
    -brief tj. knjižica vozila
    -originalni račun
    A ostatak nek vam rade u nekoj špediciji oni imaju kumove u carini pa se s njima lijepo dogovorite i podijelite lovu!!
    Uštedjet ćete i do 30%,
    a znat ćete da vam auto nije bio totalka, što kad vam ga dileri dovezu nije nikad sigurno. Skoro bih rekao da je sigurno da je bio totalka.
    Živimo u vremenu interneta!!
    Dakle mobile.de
    frend i 300€ troška u dva dana i to je to!!
    Ak nisi u stanju kontrolirat 3 papira onda bolje da ne sjedaš u auto.
    Takvi klipani mi samo mogu razbit moju novu bemburu!!

  11. #11
    gost101
    Guest
    :URL=http://hak.hr:web stranica:/URL:
    odi tamo i upiši iznos odma ti izbaci koliki je porez i ostalo..

  12. #12
    H ACC
    Guest
    za prijatelja!!
    povrat poreza za polovne (Mwst. = 16 %)u Njemackoj mozes dobiti samo za aute koji su bili na ime firme registrirani. Ti auti su oznacen sa "Mwst. ausweisbar". Ovo naravno vazi za aute koje kupujes preko dilera.Znaci kod automobila koji su bili prije na privatno lice registrirani nemozes dobiti mwst-porez nazad.
    Na stranici www.msn.de ims ponudu od ca. 850.000 automobila.
    Savjet: Kada uracunas trosarine i svu zafrkanciju sa papirima vise ti se isplati da kupis novi auto u Hr.

  13. #13
    JOCKER
    Guest
    bonjoe si živ još, daj se javi zanimaju me auti iz njemačke

  14. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2013
    Postova
    1
    Rep Power
    0

    uvoz!!!

    = Citat = Izvorno postao JOCKER Pregledaj post
    bonjoe si živ još, daj se javi zanimaju me auti iz njemačke


    Ako nekoga zanimaju automobili iz uvoza mozete se javit na privatnu poruku tu na forumu za pocetak pa se mozemo dogovorit
    Zadnji uredio admin : 05-12-2013 u 13:50 Razlog: zabranjeno javno objavljivanje mailova, telefona, ...

  15. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    12
    Rep Power
    0
    Ima neko da je uvezao auto u Hr nako ulaska u Eu...isplati li se to uopče ?



    --
    Sms poruke za svaku priliku

  16. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2016
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Za savjet sam već upitao dva dilera, ali oni baš nisu bili previše oduševljeni za razgovor o tome. Jedan mi je rekao da bi me davanja ispala oko 55 % na cijenu za automobil, ali mi nije ništa konkretno želio objasniti. To mi je nelogično, jer bi tada rabljena Astra stara godinu dana, koštala gotovo kao nova! Sve mi se čini da me htio obeshrabriti tako da od njega zatražim uslugu uvoza ili mu je već dosta konkurencije...

  17. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2012
    Postova
    24
    Rep Power
    0
    da osvjezimo tematiku

  18. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    May 2017
    Postova
    5
    Rep Power
    0
    Znači li to da se sad više ne isplati uvoziti auto iz EU?

Slične teme

  1. Uvoz rabljenih
    By tropic in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 05-04-2003, 11:57
  2. Uvoz rabljenih
    By Puntolino_ in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 25-11-2002, 20:21
  3. Uvoz rabljenih automobila
    By sprint in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 23-09-2002, 08:10
  4. Uvoz rabljenih automobila
    By sprint in forum Najbolji automobili svih vremena
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 18-09-2002, 08:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •