Stranica 14 od 15 PrvaPrva ... 412131415 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 326 do 350 od 360

Tema: Chip tuning

  1. #326
    Calibra Zender
    Guest
    Black, uopće sada nije bitno polemiziranje oko toga jel to naplativo ili nije jer niti vi niti ja nemate pojma kak to u stvarnosti klapa jer se nismo našli u toj situaciji. A da ide ko po loju, naravno da ne ide. Pa već kad imaš totalku i nisi kriv, a osiguranje ti daje manju lovu od one za koju znaš da ti auto vrijedi onda se moraš tužiti i jebati po sudu godinama da izvučeš svoju lovu. Da skratim, činjenica je da je realizacija možda upitna (dokazivanje, sudovi, tužbe), ali način postoji. Garancija postoji. Kakva takva, ali postoji.


    "powerchips je ogromna certificirana kompanija i njihovi proizvodi su vjerovatno prosli gomilu testiranja i oni kao takvi su se dogovorili sa posebnom osiguravajucom kucom za takve stvari"

    BULLIT PRODAJE TE ISTE CHIPOVE! A BTW, osigurati možeš APSOLUTNO SVE, ALI SVE, samo to treba platiti. BTW, misliš valjda Superchips!

    "bullit ima opremu(a vjerovatno i znanje) da sam porihtava chipove prema zelji musterija "
    Malo si se za××××. Bullit ne radi ništa svoje nego dila (ispravite me ako griješim) austrijski software. Ne piše ga sam. Niti chipove proizvodi. Njegov je posao luk i voda. Tuning u punom smislu riječi je daleko više od remapiranja EPROM-a.

  2. #327
    mike1
    Guest
    CZ, sorry, ali ipak.. smatram se neutralnim u ovoj raspravi, no čini mi se da kod tebe ploča (il CD) preskače. Ti stalno isto, a ostali su više nego jasni bili. A što se tiče restriktivne monetarne politike... nemoj, bolje. Ne potcjenjuj obrazovanost ljudi na forumu..

  3. #328
    Calibra Zender
    Guest
    mike1, nije mi cilj nikoga vrijeđati niti potcjenjivati. Niti sebe dizati iznad ostalih. Ima ovdje akademski obrazovanih ljudi, vrlo pametnih ljudi. Očiti nisi shvatio digresiju.

    Slažem se da se tema vrti u krug. O garanciji sam rekao apsolutno sve i dalje mi se ne da.

    O negativnim stranama i dalje nema niti slova. To je ono najžalosnije. To je ono radi ćega uopće dolazim na ovaj topic, ali uzalud. I dalje se pljuje po svakome tko drugačije misli. To je sramota.

  4. #329
    Lancer
    Guest
    Calibra...mohikanče posljednji..kako ti se da....

    pa tolike si epove ovdje ostavio da ti se divim..kako ti se da slušati te jeftine uvrede i glupe izjave tipa Hondo:
    "već je potrebno ugoditi ponašanje motora u postoječim okvirima. To se postiže chip-tuningom. Brži odaziv na gas, tečnije dizanje okretaja i puno brže 'razvrtavanje' u postoječim granicama."...a pazi ovo:" To su karakteristike koje rijetko koji auto nebi mogao imati bolje od serijskih i zato ljudi posežu za tim oblikom tuninga"..mislim, kako ti se da odgovarat na ove degenerično priglupe izjave...pa ovo je ko reklama za malu djecu s poteškoćama u razvoju..pa daj se skuliraj i ostavi ovaj forum k vragu


    Čitajući Bullitove uvrede i prepucavanja, zbilja sam stekao dojam da taj čovjek funkcionira na tako priprostom nivou da mu nebi dao da mi skida kamenac s vešmašine a ne da mi dira po motoru...vjerovatno bi, kad bi mu ti donio svoj novi auto (u koji si ugradio čip) a koji bi za godinu dana izgledao kao da je vožen sto godina, samo odvratio; ma daj ne seri ×××××ne...×××× se ×××××u ili tako nešto...nisko, priprosto i priglupo..u njegovom stilu...

    Zato ti velim..ima puno zanimljivijih foruma..čak je i onaj moj bolji u kojoj se svađam sa ××××××ma, o tome jesam li ja bog ili ne.. ) )

    Ne mari ni za one koji su na bullitovoj strani..samo neka..najbolje se uči na greškama..neka ih nek stave čip, pa će im auto imat brži odziv na servis.

    ..jooooj Mrežnico rijekoooo hladnaaaaa, djevojkaaa mi kruhaaa gladnaaa...eto lud ko praćka

  5. #330
    Lancer add
    Guest
    ,,još samo ovo:

    Pa Hondo mamlaze jedan...pa jel ti stvarno misliš da vrhunski inženjeri iz honde...stanovnici Japana, grada u kojem se dešavaju samoubojstva za kašnjenje na posao, u kojem je radno vrijeme 12 i više sati, da ti ljudi, zaslužni za najveća otkrića u podrućju znanosti nisu u stanju napraviti najbolji mogući odziv motora na gas, a u skladu sa jamstvima i trajnošću motora....Čiji je proizvod Superchipichps..koja je najveća specifična snaga(po litri obujma) koju su uspjeli postići najveći stručnjaci u toj zemlji (ali uz pridržavanje važeće garancije)...u japanu je primjerice garancija za Imprezu STi 5 g.....ma koji truli superchips...porez na ×××××× u našoj jadnoj napaćenoj zemlji u kojoj je moguće prodati bubrege pod muda....ma ×××× vas Titin brat

  6. #331
    Black Knight_
    Guest
    CZ sta ti mislis da si ti jedini koji misli da chip tuning ima mane? pa to znaju i vrapci na granama.
    ono sto ti ja kazem jest da se dobrim i redovitim(cescim nego inace) odrzavanjem i pravilnom voznjom te mane mogu svest na zanemarivu razinu. a i potreba za cescim servisima je isto mana...

    stvarno neam vise rijeci za tebe.

    pa mane chip tuning se ocito vide i iz garancije superchipsa. lijepo su se ogradili od svega sto zapravo chip uzrokuje dugotrajnim radom te slabijim odrzavanjem.

  7. #332
    bullit
    Guest
    "Prosle godine vise od 20000 automobila opremljeno je Superchips-om", tek tolko da se zna, i da je "muda pod bubrege moguce prodati i vani izgleda, a ne samo "u nasoj jadnoj i napacenoj zemlji".

    Ocito su svi svugdje blesavi u Europi i svijetu, samo smo mi sretni sto smo oplahnuti znanjem i postojanjem CZ-a i Lancera (i njegovih alter ega) koji ce prosvijetliti nase jadno pucanstvo.

    CZ, ja sam fachidiot? Mozda i da po tebi, ali na koncu, ovo je ipak forum o autima i to se trazi,a ne strucnost u ekonomiji,pa mi se nekako cini da sam tu ipak kompetentniji u tom polju od tebe. Ja tebe ne ucim ekonomiji, niti me to zanima, ali ako nesto znam onda cu to i reci.

    Najvise vrijedjanja, podjebavanja i omalaovazavanja bez ikakvog dokaza i razloga dolazi od tebe i kolege ti Lancera pa onda nemojte ni ocekivati neku visokokulturnu raspravu i trubiti da je Bullit taj koji je nekulturan i na "tako niskom nivou". prvo se pogledajte u ogledalu, a onda si procitajte postove koje ste pisali (Lancer, HRV, Antibuljit i sl.) pa mi pricajte o kulturi ophodjenja.

  8. #333
    Interceptor
    Guest
    Zender i Bleki, ko vas bre zavadi )

  9. #334
    Hondo_
    Guest
    Ono što sam pisao o chip tuningu je iz vlastitog iskustva, a o japanskim inžinjerima sve najbolje. Ja nisam rekao da oni nešto ne znaju, već da su SVI obični auti napravljeni na kompromisu jer moraju zadovoljiti sto ljudi i sto čudi. To što neki od vas nikada nisu probali voziti aute o kojima se ovdje raspravlja i što jednostavno nemaju pojma o čemu zapravo govore je njihov problem. Tko normalan će dati garanciju na rabljeni motor nakon što je na njemu napravio zahvat na elektronici? Ljudi o čemu vi pričate kad ne možeš ostvariti pravo na garanciju u vrijeme garantnog roka kod novog auta? Očito da pričate o nečemu o čemu nemate pojma. Isto je očito da nemate pojma čemu zapravo služi chip tuning. Ili tvrdnja da ja nemam pojma kako keramika djeluje na motor. Može djelovati kak hoće, ali od uljevanja flašice te tekučine sigurno se ne može dobiti par desetaka konja. Upitajte se kakva onda mi ulja koristimo u motorima, ako tu nekakva keramika može smanjiti otpore u motoru toliko da mu se snaga tako diže. Sa zastupanjem ovakvih stajališta stvarno djelujete ozbiljno, zrelo i nadasve pametno.
    Uostalom ono što sam pisao o karakteristikama chip tuninga nisam namjenio vama 'sveznalicama' i 'stručnjacima' za tehnologiju i ekonomiju, već svima onima koje iskreno zanima ovo područje, a pored vaših ridikulozno-jadnih podjebavanja ne mogu doći do istinitih podataka.
    Do sada je Calibra bio neprikosnoveno broj jedan po glupostima, no Lancer-Antibuljit ti mu opasno konkuriraš da preuzmeš titulu.

  10. #335
    Calibra Zender
    Guest
    Bullit, već sam nekoliko puta napisao da si kaj se tiče znanja o autima iznad sviha nas na forumu. Bila je i ona brojka 10%; ako toliko u postotku od tebe znamo da dosta znamo. I to svi, ne samo ja. Tu nemam nikakvih prigovora. Ali malo ×××ך kad me svako malo prozivaš i to radi sarkazma ("a sve kaj Bullit prodaje nema greške"; komentar na K&N, op.a.) koji uopće nije imao veze s temom i nije davao moj stav. I nakon toga sve kaj komentiraš me prozivaš. Na to se neću i nisam se osvrtao bez obzira da li znam o čemu je riječ ili ne. Ta prozivanja su mi tako kretenska da ti to ne mogu opisati. Isto ko da ja tebe prozivam za bilo kaj ima veze s ekonomijom (a o čemu nemaš pojma niti 10% onog kaj ja znam, a ima naravno i ljudi koji naravno i mene na toj temi skrše) mada je ovo forum o autima. Sve su to digresije kojima ovdje nije mjesto.

    Kod tebe me smeta tvoja nesposobnost komunikacije. Čak bih rekao nedostatak osnovne kulture. Komentari tipa svršavanje na karavana, prozivanje svakakvim imenima...ma bilo je svega. To samo govori o tebi i tvojoj kuluturi i nedostatku osnovnog kućnog odgoja.
    Žao mi je jedino kaj sam se prije spuštao na nivo tvojih posotova i sočno ti opsovao kao odgovor na tvoja vrijeđanja. Ne ponovilo se.

    I još me jedna stvar neizmjerno živcira. A to je tvoje veličanje chip tuninga. Evo ti direkto pitanje:
    KOJE SU IZRAVNE MANE CHIP TUNINGA? KOJU ŠTETU UZROKUJU MOTORU KOJI JE ODRŽAVAN, ALI I BRZO VOŽEN?

    Pa se ti sad koncentriraj na komentiranje posta i time izbjegni odgovor na direktno pitanje. To ti očito jako dobro ide.


    Black, jedino ja ovdje tupima da chip tuning ima mane i zato me non stop pljujete. Ali hoću čuti direktan odgovor od Bullita o tome. Neka on to prokomentira.

  11. #336
    Calibra Zender
    Guest
    Hondo_, tebe treba malo spustiti na zemlju. I to pod hitno! Prestani se dizati iznad ostalih na temama u kojima sudjeluješ. Omalovažavaš bez argumenata. Izvoli nabrojati gluposti po kojima sam ja kao na čelu ili se pokrij ušima preko glave i ne javljaj se više!

  12. #337
    bullit
    Guest
    Baš mi je drago da te neizmjerno živciram. Znači da je uzajamno.

    Hoćeš odgovor na tvoje direktno pitnaje? Nema štetnih posljedica na dobro održavanom autu i ako vlasnik ima mozga motor će trajat puno puno kilometara.

    Ne vjeruješ? Ne bi sigurno stavio te stvari ljudima koji su mi najbolji prijatelji, pa da mi poslije kažu "s×××× si mi auto" ili nešto slično.

    Sorry, ali nije mi baš da zbog par somova kuna izgubim frendove i da me ganjaju poslije i ogovaraju.


  13. #338
    Hondo_
    Guest
    Vidim da bitka još traje.
    Calibra, mislim da u svim temama u kojima se dižem iznad ostalih diskutiram sa argumentima. Argument u ovom topicu je taj što imam prilike voziti tunirani auto (bratov) i automatski o toj temi znam iz prve ruke za razliku od recimo tebe koji si chip ili otvorenu centralinu vidio na slici. Ili recimo kolege ti Lancera koji posprdno navodi poboljšanja koja sam nabrojao na tuniranom autu. Pitajte i ti i on bilo koga ko je mijenjao software u elektronici što je dobio sa tim zahvatom i vidjet ćete da će nabrojiti baš sve što sam i ja. E vidiš to su po meni argumenti.
    Ti i dalje lijepo teoretiziraj i pametuj, a ja ću se i dalje argumentirano dizati iznad ostalih. Ako te to živcira - tvoj problem.
    Ti i dalje neargumentirano tražiš mane chip-tuninga i nakon te tvoje višemjesečne potrage ovdje na forumu još nisam čitao post u kojem se netko žali na mane odn. štetu od tuninga. A da je bilo ljudi koji su nakon chip-tuninga sretni i zadovoljni iznosili svoja iskustva svima nama na forumu - bilo je.
    Pa ti onda i dalje traži. Sretno.

  14. #339
    Calibra Zender
    Guest
    Hondo_, kakva bitka traje? Pa kaj je tebi? Tek se sad da normalno komunicirati s vama. Očito tek nakon "jezikove juhe" o vašem prostakluku i kulturi. Bilo je vrijeme da vam iz guzica u glavu dođe da onakvo kenjanje nema smisla.
    A da ti je neki argument to kaj voziš tuniran auto...pa baš i ne bih rekao. Jer ja tebi ne sporim brži odaziv na gas i ostalo kaj si dobio. Ja ne tvrdim da rezultata nikakvih nema. Nego tražim negativnosti. I da recimo tvoj buraz kuri auto nekih 200 tkm onda bi ti mogao doći i reći nek ušutim jer imaš buraza koji ima tuniran auto koji je bez frke prošao 200 tkm. To je već argumenat. A ovakvi primjeri kratkog daha mi nemaju baš neku težinu.
    A iskustva onih koji su tunirali su isto tako relativni. Zanima me da li postoji lik koji je takav auto vozio 7, 8 godina i napravio tih 200 tkm i da nije imao problema? Jer kad ti promijeniš chip i furaš auto nekih 50, 60 tkm i prodaš ga za 3, 4 godine tu fakat nema vremena da nešto rikne. Naravno pod uvjetom da je auto održavan. Bilo bi idealno tunirati auto i voziti ga u najboljim godinama i prodati prije nego i teoretski mogu početi problemi. Ali to je ideal koji rijetko tko može postići.


    Ja se Bullit s tobom apsolutno ne slažem. Moje mišljenje ostaje da chip tuning skraćuje vijek trajanja motora. Fakat sam se nakopao i načitao svega i svačega. Da su mišljenja pro chip tuning u debeloj većini ne bih niti riječi rekao. Jednostavno je previše stvari koje govore suprotno.
    I sad opet tvoje pitanje koliko bi motor trebao ići i koliko će ići tuniran? Na to pitanje odgovora vjerujem da nitko ovdje nema. Barem ne u kilometar točno. Možda sam u krivu, a opet možda i ne. Nije mi jednostavno jasno koji je cilj nekom strojaru, koji rukne 4 godine fakulteta i još i odabere smjer koji se tiče motora, da pljuje po tuningu? Koji je cilj recimo Auto klubu da napravi reportaži i da je zaključak contra chip tuning? Pa nije moguće da je sve puno kretena i da su oni najglasniji. Pa ipak je riječ o školovanim ljudima koji bi trebali kužiti filozofiju stvari i dati nama realno stanje stvari.

    A i opet se vraćam na početak. Pogotovo glede tvorničkih riješenja. Svima je jasno da je riječ o kompromisu i da se štedi na svemu. Ali ta stavka nije toliko velika, a dobitak je na turbo motoru toliki da bi opravdano ulaganja s obzirom na dobivenu komparativnu prednost.
    Pazi ovo, i sad kad Alfa ima razvijen common rail druge generacije i upravljačku elektroniku koja daje taj dodatan plus motoru, zašto ne odmah na tih već velikih 140 konja dodati još tridesetak, ako nema nikakvih posljedica?! Pa tko bi im bio ravan u proizvodnji dizela? A tek kada bi isto napravili i s 2.4 jtd? Pa otišli bi svijetlosnu milju ispred konkurencije. Pa na koliki su samo dodatan trošak spremni proizvođači kada je u pitanju dizanje imagea? A oduvijek vlada fama da talijanski dizel ne valja. I sad kad je prodaja 156-ice s dizelskim agregatom prošla brojku od 50% i kad je svaki prodan auto bitan zbog krize u koncernu, sad bi takav motor mogao značiti veliki korak naprijed i prodaju koja bi bila još opipljivija.

  15. #340
    Hondo_
    Guest
    Kaj da ti čovjek odgovori na ovo???
    Kak bilo koji auto izgleda nakon 200.000 km? Rekel sam ti već da tražiš dlaku u jajetu.
    Složit ću auto, voziti ću se 3-4 god. i onda ću ga prodati. To je u normalnom svijetu sasvim normalan ciklus, a ja imam sreću da mi financijske mogučnosti to dopuštaju. Vjerojatno i drugi ljudi tako razmišljaju. Da mi treba auto sa kojim planiram okrenuti 200, 300 ili 500 tkm, onda sigurno nebi razmišljao o tuningu i performansama nego o potrošnji i izdržljivosti. Kužiš???
    Uostalom imao sam Civica sa skoro 200 tkm na kojemu sam izmjenio gotovo sve i auto i dan danas juri brže od svega u klasi (1.4 ccm), troši od 7.5 l na više i od servisa do servisa (10tkm) ne potroši kap ulja. Kužiš???
    Su ovo argumenti?

  16. #341
    bullit
    Guest
    Eto, ja sam ostao bez teksta.

    Kaj da kazem sad na CZ i njegove bi××××? Pitao si i davio sto puta, dobio si direktan odgovor za kojim si tolko vapio, i sad nisi zadovoljan? Kaj bi ti?

    Govore ti ljudi koji ocito imaju iskustva, i kojima, za razliku od mene nije u interesu da ti ne solis svima pamet i ne hrackas po necemu o cemu nemas pojma, ali ne. Opet si ti najpametniji, i pun argumenata.

    I onda secer na kraju, referenca ti je Auto klub i strojar Marusic. Isuse.

    Un××××inbeliveable.

  17. #342
    boby mcfly
    Guest
    bog ti jadan calibra čitam sve ovo i čudim se. Najbolje je bilo kada si počeo valjat o ekonomiji, student bez radnog staža i nekakve poluteorije koje su u praxi nešto sasvim drugo protiv ljudi koji su imali probali i godinama se time bave. Ma jadan si. I da koji će kreten voziti isti auto 500.000 km pa nisam taxist. Calibra, samo jedno pitanje, ajde lijepo odmori malo od foruma pročitaj ponovo što si sve napisao i što su ti svi ostali odgovorili ako će i dalje tvoje mišljenje biti isto, onda samo pitanje, PA KAKO TE NIJE SRAMOTA ?????

  18. #343
    Calibra Zender
    Guest
    "Pitao si i davio sto puta, dobio si direktan odgovor za kojim si tolko vapio, i sad nisi zadovoljan?"

    I dao sam komentar. I kaj sad opet ×××ך? Jesam ja tebi srao ili sam komentirao? Daj se spusti na tu ××××nu zemlju i ne seri više. Ko hoće taj i tunira. Boli me dupe. Ali ne seri govna po forumu. Komentiraj normalno ili OD××××! Puko sam totalno! Pa ti uopće nemaš pameti! NIMALO! Kaj ti misliš da si svu pamet svijeta pobrao? Da se tvoj post ne smije komentirati? Isusa ti puko sam skroz!
    I tko tebi daje za pravo da se dižeš iznad svih i sve proglašavaš ××××××ma? Da si imao muda reagirao bi i posrao Auto klub koji je po tebi toliko u kurcu, ali očito im nisi dorasao za jednu debatu. Nema jednog čovjeka čije je ime spomenuto da ga ti nisi posrao kako pojma nema. Umišljen si do bola. To je vjerojatno riječ o nekom kompleksu ličnosti koji moraš s nekim profesionalcem riješiti!

    Hondo, ideal od mijenjanja auta ko čarapa pa tuniranje svega i svačega te korištenje istog 2, 3 godine je privilegija šačice sretnijih. Nama ostalima je pouzdanost i trajnost ipak u prvom planu i tu je chip tuning isključen. Vozni park je u Hrvatskoj dosegao prosjek od 12 godina pa ti meni pričaj kak se auti mijenjaju svake 3, 4 godine i kako je to super. Možda onome tko ima love pa ga ne ×××× kad mu bude i jel mu bude uopće kaj riknulo. Ostalima se ledi krv u žilama kad se u vožnji pojavi samo neki čudan zvuk. I takvima tuning ne pada na pamet jer je jasno da u najmanju ruku ne koristi motoru, a na dugi rok ziher šteti.

  19. #344
    jozzo
    Guest
    Sad mi je poptuno jasno zakaj ima toliko topica o Calibri. Nema ti ravna,majstore!!! ) )

  20. #345
    Hondo_
    Guest
    Za Bullita:
    Koliko položaja predpaljenja imaju naši 'civilni' auti serijski, a koliko položaja ima nakon tuninga (superchips recimo)?
    Hvala.

  21. #346
    bullit
    Guest
    Hondo, to je nemoguce reci.
    Ovisi na kojem autu (neki imaju vise, neki manje), na nekima se mijenja vise, na nekima minimalno. Ovisi i od motora i tzv. default settingsa (ne pada mi na pamet nas izraz za to).

    Mogao bi post-at neke grafikone pretpaljenja i kako varira u odnosu na okretaje, bili bi zanimljivi svima, ali nazalost, nemam ih na netu na nekom site-u, nego samo na mom kompu.

    Ako hoces, mogu ti poslati na mail neke od njih, da vidis varijacije.

  22. #347
    Hondo_
    Guest
    Moj mail je hondo@net.hr

    Teoriju o cijeloj priči znam manje više dobro, ali u zadnje vrijeme sam zabrijao baš na tu auto elektroniku i jako me zanimaju te uzročno-posljedične veze između ulaznih parametara i onog što dobijamo van. Kvalitetne podatke potkrijepljene grafovima na netu je gotovo nemoguće naći, pa ću vrlo rado pogledati sve što je vezano uz tu materiju.
    Što se tiče prethodnog posta, zanimalo me je u kojem rasponu se kreću ti brojevi. Znači onak otprilike od - do.

  23. #348
    Yokosuka/
    Guest
    ..bullit POMOZI!,javljam se na ovu temu zato što je nestala tama o alu felgama? a ovdje si bio dosta prisutan.Zamjenio bi felge,OZ superturismo 15"(super stanje),za OZ F. 1 CUP(crne sa žutim natpisom) isto 15".Pročital sam da ih na turbaku imaš već druge...

  24. #349
    Yokosuka/
    Guest
    ..auto mi je met. sive boje tak da bi OZ F. 1 CUP(crne) super pasale...

  25. #350
    Kid Frost
    Guest
    Daj reci koliko su stare i da li ih prodaješ i za koliko?

Slične teme

  1. Chip-tuning ? Da ili ne??
    By rođo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 17-02-2003, 02:13
  2. Chip tuning
    By Calibra Zender in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 03-09-2002, 21:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •