Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Sinisa Kosutic

  1. #1
    nemam vise sponzora
    Guest






    Siniša Košutić (autosport)

    Siniša Košutić
    )


    Nakon kartinga Siniša Košutić posvetio se utrkama izvan Hrvatske, a ove sezone oprobao se u Focus kupu. Ipak, nezadovoljan natjecanjem napušta Focus kup.


    Siniša Košutić, rođen 2.4.1974. u Zagrebu, ulazi u automobilizam 1994. godine nastupajući tri sezone u kartingu. 1996. ostvaruje plasman na drugo mjesto u formuli 125 ccm, a 1997. prelazi u automobilske utrke, Valvoline Škoda kup, u kojem osvaja treće mjesto u ukupnom poretku. Laganim skokom 1998. prelazi u ST te osvaja 4. mjesto u CEZ-u i 1. u PH. 1999. prelazi u grupu N i osvaja prvo mjesto u CEZ-u i u domaćem prvenstvu. 2000. i 2001. nastupa u Porsche Pirelli Super cupu osvojivši 17. mjesto u prvoj sezoni i 10. u drugoj. Godine 2002. vraća se na domaće staze i nastupa u Ford Valvoline Ceat Focus kupu.


    Nakon dobrih rezultata u prošloj sezoni u Porsche Pirelli Super kupu ipak nisi završio to natjecanje do kraja. Koji je bio razlog prekida?

    Ostao sam bez sponzora. Moj glavni sponzor Brilliant Vodtka a isto tako i švicarska marketinška agencija, Select 7, koja se brinula oko sponzora došli su u financijsku krizu i morali se povuči iz tog natjecanja. Srećom, to se dogodilo nakon osam odveženih utrka tako da nisam bio penaliziran jer u ugovoru koji se potpisuje na početku sezone stoji obaveza nastupa na barem 8 utrka. Osim mene odustalo je i nekoliko čitavih timova. Jednostavno je situacija sa sponzorima dosta loša u posljednje vrijeme. Recesija u Europi pogotovo se osjeća u Njemačkoj i to je u automobilizmu jako vidljivo. Velika je šteta što nisam uspio dovršiti sezonu, jer sam i sa četiri utrke manjka završio ukupno na 10. mjestu. Na više utrka plasirao sam se među prvih 10, a najbolji rezultat bio je u Monte Carlu kada sam osvojio 5. mjesto.











    U ovoj sezoni pokušao si ponovo nastupiti u istom natjecanju? Koliko uopće košta nastup u tom kupu?

    Ovisno o timu, od 500.000 do milijun nekadašnjih njemačkih maraka. To je cijena za 12 natjecanja unutar jedne sezone. Neznam točno koliko je koštala moja sezona, jer je moj tim financije rješavao sa tom marketinškom agencijom, tako da nikada nisam bio u direktnom kontaktu što se tiče novaca. Ove godine pokušao sam pronaći sponzore, ali kako mi se ne bi dogodilo isto što i lani, nisam se htio upustiti u taj projekt bez zatvorene financijske konstrukcije. Bitno je ne zamjeriti se ljudima, jer oni se jako pridržavaju pravila. Ponoviti dva puta istu stvar bila bi velika greška, a i moguće sankcije za buduća natjecanja. Tako sam odlučio pauzirati ovu sezonu i odvoziti neko natjecanje u Hrvatskoj.


    Koji su tvoji utisci nakon 5 odvoženih utrka u Ford Valvoline Ceat Focus kupu?

    Odabrao sam taj kup jer mi se činio najozbiljnijim od domaćih kupova. Najatraktivniji, sa najvećom konkurencijom, najviše poznatih imena... Odvozio sam pet utrka i prekinuo s nastupomima. Jednostavno mi više nije bio gušt voziti. Ja vozim prvenstveno zbog sebe, ne zbog novaca, ne zbog prestiža, ma što drugi mislili o tome. Ovdje više nema gušta i ne moram to raditi.


    Što te nagnalo da odustaneš od tog natjecanja?

    Kada sam ulazio u to natjecanje, ulazio sam u kup natjecanje, što podrazumijeva jednake automobile. U ovim automobilima su definitivno prevelike razlike. S druge strane imao sam i peh što sam sjeo u prošlogodišnji VIP auto kojeg je vozilo mnogo ljudi na razne načine, a u zagrebačkoj utrci prošle godine bio je i totalno razbijen. Iz utrke u utrku bio je uništavan. Očekivao sam da ću do sredine sezone uspjeti auto dovesti u nekakvo početno stanje, no to je bilo nemoguće. Stalno smo pronalazili nove stvari koje nisu valjale.









    Uložio sam u taj kup toliko živaca i vremena koliko nisam nikada niti kada sam vozio vani. Moji mehaničari, Dragec, Dule i Romica, zaista su pokušali sve, ali jednostavno nije išlo. Dečki su stvarno odlični i ako ću ponovo nešto voziti u Hrvatskoj, sigurno ću raditi s njima. Možda će to drugi protumačiti kao kukavički potez, ali jednostavno mi nije više nikakvo zadovoljstvo. Previše novaca i truda nizašto. Troškove smo podijelili Tihomir Filipović odnosno Tehnomat i ja. Većim dijelom je troškove pokrio Tehnomat.

    Ovo je prvi puta da sam otišao prije utrke i odlično se osjećao. Inače bih jedva dočakao utrku a sada sam zadovoljan i sretan što ne vozim. Toliko mi se sve popelo 'na vrh glave'. Konačno imam vremena za sebe. Mogu se posvetiti zapostavljenim hobijima, pročitati knjigu, družiti se s prijateljima i letjeti.


    Odustao si pred samu utrku 24.-25.8. na Grobniku?

    Da, zapravo sam došao s namjerom da nastupim. Trenirao sam od petka i nisam uspieo postići ništa. Mehaničari drugih vazača rekli su mi što bi sve trebalo napraviti na automobilu, a to ispada još mjesec dana posla i 5000 eura novih troškova. Moje vrijeme je bilo po dvije sekunde sporije po krugu od npr. Acka. Tada mi je 'pukao film' i odlučio sam prestati.


    Planovi za sljedeću sezonu?









    Ako se nešto drastično ne promijeni u hrvatskom automobilizmu neću voziti u Hrvatskoj. Treba mi mala pauza da razmislim treba li mi uopće takav način utrka. Voziti ću vani ako nešto uspijem organizirati, ali kod nas na ovaj način više ne. Možda koju utrku čisto za vlastiti gušt. Kod nas bi trebalo promjeniti mnogo stvari, od sudaca, organizacije utrka, pa do samih vozača koji razmišljaju na krivi način. Kako stvari sada stoje, ljepše mi je gledati utrke sa tribina nego voziti ih.

    Što se utrka vani tiče, pokušat ću se vratiti u Porsche cup ili u njemački V8 Star. To je nešto kao DTM sa velikom konkurencijom i velikim premijama. Natjecanje je na visokom nivou i automobili su pravi natjecateljski, konstruirani baš za utrke. Nadam se da će nešto od toga sa sljedeću godinu biti moguće organizirati.













  2. #2
    Čiro Blažević
    Guest
    Nek se javi meni.

  3. #3
    594 krešo ah
    Guest
    ribari iz piranskog zaljeva su spremni sponzorirati sinišu ili mu dati posao na brodu da lovi lignje u piranskom zaljevu.

  4. #4
    seyzmo
    Guest

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •