Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 108

Tema: Peugeot 307

  1. #51
    DKW
    Guest
    I kom si utrapio 307?
    Koliko je bio star?

  2. #52
    mytbyte
    Guest
    Nije Corolla najprodavanija zbog svojih sportskih verzija, ali bez neke njezine osnovne kvalitete (robusnost) ćeš sigurno naći i u T Sport...

  3. #53
    Black Knight_
    Guest
    Kaj vi mislite da auto sa 110 konja moze ic vise od 183km/h? I to je puno.

  4. #54
    Black Knight_
    Guest
    Eh da, moram priznat da mi je silueta 307 jedna od najruznijih i spada rang multiple.

    Ljudi moji pa gdje taj svijet ide s tim monovolumenastim autima, cak i civic type R izgleda monovolumenasto. Uzas.

    A 307 tek! Kao auto je prostran. Pa visok je ko kamion, cudo bi bilo da nije prostran. Katastrofa.

  5. #55
    DKW
    Guest
    Istina, usrali su ga s Hondom do balčaka... a tek cockpit i ona "multipla " hebla za šaltanje....
    Očaj ... Svi su pomahnitali s tim kašeta dizajnom

  6. #56
    _Stevo
    Guest
    black aj nemoj ga srat ti isto????
    307 da je ruzan?!??!?!? brijes. jedino je kaj je neobican, i to u pozitivnom smislu. istina da su civica usrali sa onim mjenjacem. da je normalno postavljen meni bi izgledo bolje. a mjenjac u multipli je super postavljen.

  7. #57
    doc
    Guest
    Auto od 110 KS mora ici barem 185. Naravno, ako se radi o kompaktu ili manjem autu. Pa 206 1.6 mi se čini da ide 200.

  8. #58
    Black Knight_
    Guest
    Ma dajte ljudi molim vas...

    Koji to auto ide 200 a da nema barem 115 konja? Kaj ste vi ludi?

  9. #59
    _Stevo
    Guest
    black: audi a4 (stara linija), 1.6 105 ks ide 192(tak pise negdi). kazaljka je pokazivala i 200 i to ne jedanput. i sad jos kolko je auto tezak. a i po tome bi tvoja calibra trebala ic 250 ak ne i vise pa nejde. calibra je negdi reko da njegva ide 220(150ks). mozda sam se za×××× jer tvoja black ima 200 ks pa ne znam koja bi trebala bit tvornicka brzina.

  10. #60
    Serbia GTi
    Guest
    Moj swiftić ide 200. 101ks.

  11. #61
    mytbyte
    Guest
    E, stvarno...

    pa svi natjecateljski modificirani auti (izuzev kup verzija) izvedeni iz serijskih modela imaju mjenjač visoko postavljen, kako bi bio bliže upravljaču, a u serijskom autu to može biti jedino ako se više-manje podigne na armaturu, kao u Civicu, ovisi o položaju sjedenja (visoko, nisko)...izvorno sportski auti ionako su niski, položaj sjedenja je skoro ležeći pa je i ručica mjenjača bliže volanu...auto kao Civic, koji je visok i nije izvorno sportski koncipiran mora nekako riješiti taj problem, a rješenje je ručica na armaturi, jer ruka brže s volana skače na nju...a svi novinari koji su vozili novi Civic Type-R slažu se da je on jedna od najboljih sportskih prerada nekog veliko-serijskog modela, a pogotovo hvale položaj ručice mjenjača...al, naravno, mudri narod, hrvati, znaju da je tradicionalno i najbolje...da je tako, auti bi još išli na paru...

  12. #62
    mc
    Guest
    Bleki,
    Astra 1,4, 80-tak ks ide do 190 km/h - provjereno iz prve ruke.
    Laguna, stara 1,6, oko 100 ks, 195 km/h na 6000 o/min (ide do 7000) - provjereno iz prve ruke.
    pozdrav

  13. #63
    TRANS AM
    Guest
    Črni,
    to si ti primjenio matematičke i statističke metode izračuna krajnje brzine? Minimalno 115ks za 2 glave? Obujam motora i okretni moment kao fol nisu bitni? Težine vozila, možda? Aerodinamika, slučajno?
    Doc ti je napisao: 206 1.6 16V ide do 2 glave sa svojih 110ks. Provjereno, imam Roland Garrosa sa spomenutim motorom.
    Ak' te put nanese u Vž, javi se za test vožnju. Odmah usporedimo kak' ide tvoja Kalibura u usporedbi s Pontiacima.

  14. #64
    Calibra Zender
    Guest
    _Stevo, Calibra ima manje od 1200 kila i 0.26 otpor zraka i to je tajna maksimalne brzine od 227 km/h! Black ima 204 ks i max v od 240 km/h! I te rezultate u to vrijeme nitko nije imao!

    MC, Vectra A 1.8 90 ks, max v cca 170-175 (ne sjećam se točno). Dakel Astra nema niti blizu jer nije toliko lakša niti ima ne znam kakvu aerodinamiku da bi ostvarila taj rezultat. Po brzinomjeru u auto ide, ali stvarna je daleko manja. Išla je i Vectra A prek 2 glave po brzinomjeru, a Calibra sad s manjim kotačima (u promjeru plus gume) je pokazala i 240 km/h na autoputu!!! A toliko ne ide niti u najluđim snovima. Jedno je brzinomjer, a drugo stvarna brzina.

    Trans, daj malo statistike za Firebirda; snaga, obujam, max v , ubrzanja. Mislim da znam te podatke, ali bih rađe da mi ih vlasnik sam priopći. Thnx!

  15. #65
    rale unlog
    Guest
    moja je astra 1.4 82ks,bez katalizatora

    po papirima ide 175kmh,po cajgeru pokazuje 185kmh(s tim da su gume 175/70-13 zamijenjene za 185/60-14 pa je malo veci promjer)


    ima "sports transmision",skraceni prenos,znaci Vmax je u 5-oj a ne u 4-oj pa je zato bilo koja brzina prek 160(po cajgeru)pakao za usi i motor

    mislim da je vectra 1.8 90ks Vmax 178kmh,a calibra 4x4 turbo 245kmh

  16. #66
    mc
    Guest
    Ne znam za Vectru jer je nisam vozio (niti bio vozen u njoj), ali za Astru ne lazem - u ostalom nemama razloga jer ne gajim pretjerano lijepo misljenje prema tom autu. U prijasnjem postu nisam bio 100% siguran za motor, ali sad znam da je to ovaj koji je naveo Rale i da, ide 190 km/h ( /- par km/h koliko moze lagati brzinomjer) koliko god to zvucalo nevjerojatno.
    No, kako god bilo to ni nije bitno u cijeloj prici - htio sam samo reci Blekiju da auti sa 110 i manje ks mogu bez problema prijeci brzinu od 183 km/h.
    Pozdrav

  17. #67
    Black Knight_
    Guest
    Calibra 8v, 115 ks ja mislim da ide 204 km/h, Calibra 16v redtop 150ks ide 227, Calibra turbo ide 245. Ali calibre idu najbrze za svoje konje.

    Kak ste vi to provjerili molim vas?!?!?!?? Kaj ste gledali kolko vam pokazuje? Pa svaki brzinometar na tim brzinama pokazuje vise barem 10km/h.
    Jedino kak mozete provjerit je s radarom, eventualno dobar putni kompjuter ako su originalne velicine guma. Mozes izracunat preko broja okretaja i velicine guma. Postoje kalkulatori na internetu za to.

  18. #68
    Black Knight_
    Guest
    Kakve tezina ima veze s maximalnom brzinom?

    Dajte ljudi molim vas tvornicke specifikacije su prilicno tocne zato nemojte se zavaravat s tim brzinomjerima.

  19. #69
    mc
    Guest
    OK, ako me namjeravate uvjeriti da su brzinomjeri toliko katastrofalno neprecizni, uz pretpostavku da su kotaci originalnih dimenzija - molim suvisle odgovore na slijedeca pitanja:
    1. kako znate da su brzinomjeri neprecizni;
    2. kako znate da pri brzinama od oko 190 km/h brzinomjeri bas dodaju (a ne oduzimaju) 10 i vise km/h;
    3. kako znate tocno koliko brzo ide vase vozilo ako ne po brzinomjeru;
    4. ako su tvornicke specifikacije tocne, uz pomoc kojih instrumenata oni tocno mjere brzinu vozila kod izrade specifikacija.
    Radujem se vasim odgovorima.

  20. #70
    mytbyte
    Guest
    MC,

    tvornice brzinu mjere posebnom konstrukcijom s kotačićem pričvršćenom na karoseriju vozila...ako se zna da svi brzinomjeri "lažu" kako itko može tvrditi da zna koliko mu auto maximalno brzo ide, ako nije upotri××××o gore navedeni instrument??? On čak niti ne zna da li mu brzinomer pokazuje više ili manje...možda ipak treba vjerovati časopisima koji imaju pristupa takvim mjernim instrumentima i koji navode i deklariranu i stvarno izmjerenu brzinu vozila, neki čak i vremenske uvjete i tlak zraka pri mjerenju...

  21. #71
    rale
    Guest
    ma nis ja ne tvrdim ,samo sam iznio svoje iskustvo


    pa nemam 15 godina pa da brijem da je bas moj auto nekaj ××××no brz,za razliku od drugih

    vmax je funkcija aerodinamike a ubrzanje tezine(u nekim normalnim okvirima)
    a jos zavisi od milion stvari,temp,tlak,vjetar,....


    uz danasnju aerodinamiku i prijenos auti sa masinama 1.6 cca 110 ks su negdje skoro 200 kmh,dok je prije nekog vremena za to trebalo 120ks iz 2.0

    calibra je imala visoku vmax zbog malog cx(0.26)

  22. #72
    TRANS AM
    Guest
    Črni,

    kaj ti misliš da sam se ja jučer rodil pa da ne znam kaj pričam? Tvornička specifikacija 196 km/h, kazaljka pokazuje oko 205 km/h. I to je laž kazaljke od nekih 10 km/h. Daj pročitaj 100 puta svoje glupo pitanje, kakve veze ima težina vozila s maksimalnom brzinom? Pa, mislim! U kut i pokrit se vuhima prek face! Slijedeće, o 402 street-u, klasama i bla, bla bla se već raspravljalo na ovom forumu, potraži pa čitaj, jer mi se fakat više ne da objašnjavati da NISU ISTA KLASA!!!

    Btw, da se čovječe malo s cool-iraj. Dobro, kaj si ti tak tvrdi u glavi ko onaj malac VR6 pa ti se ništa ne da objavniti i dokazati? Samo briješ svoje i pljuješ uzduž i popreko. Ovaj je škart, ovo ne valja, onaj ima prejaki zvuk. Prvi sam ti poželio dobrodošlicu na ovom forumu, ali sad fakat pretjeruješ i ak' tak nastaviš kaj se mene tiče možes slobodno odjebati!

  23. #73
    Black Knight_
    Guest
    MAX BRZINA NEMA VEZE SA TEZINOM(mozda ima 1%)!

    TRANS AM oces mi dokazat suprotno molim te? I nemoj molim te napisat da si vec sto puta to objasnio. Bas me zanima jer nisam neznalica sto se tice fizike.

    Brzinu mozes izmjerit preciznije ako znas omjere brzina i imas okretomjer u autu. Naso sam vec bio kalkulatore za to na netu, ubacis koji auto vozis, kolko okretaja, koje dimenzije guma, koja brzina(brzina u smislu getribe) i on ti izbaci tocnu brzinu. Isto tako putni kompjuteri pokazuju tocniju brzinu(ako resetiras prosjecnu pa pogledas prvu prosjecnu nakon toga)

    Kako znam da pokazuje vise? Zato sto su napravljeni da pokazuju vise. Nisu oni neprecizni ni nista nego su napravljeni tako. Zasto? Tako da bi debili mislili da voze brze i kad je ogranicenje 80 i ti "vozis 80" zapravo vozis 72 i tako je promet sigurniji. A isto tako debili i misle da je njihov auto nevidjena pila jer ide 200(po cukici). A kako sigurno znam da to je tako? Lijepo, kad sam vozio 210 po cukici resetirao sam prosjecnu brzinu na putnom kompjuteru i prva prosjecna brzina koju je ispiso sekundu kasnije je 201. To je razlika od 9 kilometara. IZNENADJENJE! a i putni kompjuter isto fulava sigurno.

    Kad me policajac snimio laserom da sam vozio 144 cukica je pokazivala 160.


    Kako mjere u tvornici? Pa eto, neko je napiso da se kotacicem mjeri mada bi meni bilo prirodnije da radarom/laserom mjere jer je vjerovatno tocniji. Nije bitno, budite sigurni da se to da tocno izmjerit i da tocno postoje uvjeti u kojima se to mjeri.

  24. #74
    Black Knight_
    Guest
    TRANS AM, mozda i ide 200kmh taj sto si reko necu nista tvrdit 100%, al sigurno cu tvrdit da brzinomjeri lazu barem 10kmh na 99% auta.

  25. #75
    seyzmo
    Guest
    pa onda fino Bulltanove ili VDO supreme cajgere i nema problema. Jest da je svaki po cca. 500 E, ali zato u stotinku tocno znas kolko ides. E jos da kuha kavu, i pece pizzu i pusi.. Platio bi 500 E.

    Eh , da.. kada tvornice mjere brzinu auta (homol) e onda se to ne radi ni "kotacicem" niti laserom niti stopericom niti sublerom. Windschutzkanal je prva stvar.. ostalo slijedi.

    Kod novinara (i DEKRA, ADAC, bla, bla, bla) je druga stvar.

Slične teme

  1. Peugeot 307 1.4 16V
    By Brum brum in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 29-07-2004, 07:16
  2. Peugeot 307 1.6
    By Ivo38 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 11-11-2003, 13:11

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •