Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Kako objasniti fenomen da je Opel po prodaji drugi u Hrv.?!?

  1. #1
    M
    Guest
    Jesu li ljudi koji to kupuju retardirani ili sta? Opeli su svi bez iznimke ruzni(posebno iznutra),nekvalitetni(za te pare).Nevidim ama bas ni jedan razlog zasto bih kupio bilo koji Opel. Po prvom izlasku s proizvodne trake vec su zastarjeli po dizajnu,npr. Opel Zafira iznutra,a da ne govorimo o Astri autu s najruznijom unutrasnjoscu u klasi(cak je ruznija od golfove sto nije lako postici).

  2. #2
    >OSIJEK<
    Guest
    Meni su takodjer Opeli bezveze iako su nekada to bili dobri auti.Jedini Opel koji mi se jako svidio je Speedster.Znam da ce me sada svi popljuvati,ali meni se svidja.Vidi se da je i Lotus tu umjesao svoje prste.

  3. #3
    mytbyte
    Guest
    Opel=najjeftniji švabo...nema veze kaj je ovo ili ono, pa švabo je...a dođe manje od VW...svugdje u Europi Opel teško podbacuje...

    Slažem se, speedster je najbolji Opel...vidio sam onog testnog parkiranog na Korčuli pa sam malo zavirio...tko želi go-kart neka si kupi Speedstera...prava sprava za ,učenje )

    Jadni Šime Lučin morao se uvlačiti u njega ne bi li se omilio biračima, al uspjelo mu je tek teškom mukom i to ne dokraja...ma i ja, sa svojih 100 kg sam jedva bio sjeo u mazdu mx-5...

  4. #4
    Askona zvana Senator
    Guest
    Ma da mi je jedna dobro ucuvana Calibra...


    Stenderu smrdonjo gdje si, okupal's smradu jedan )

  5. #5
    mytbyte
    Guest
    Pa, sve je jasno...opel je najjeftiniji švabo, zato se dobro prodaje, a zna se, švaboje švabo...pa još i jeftin...kuda veće sreće...

    Speedstera sam vidio parkiranog na Korčuli pa sam prošnjofao izbliza...prava sprava za mučenje...nije mi čudno da je Šime Lučin jedva ušao u njega...

  6. #6
    Alfist
    Guest
    Nazalost,Opel je,ali mora se priznati da je lijep.Zasto Alfa nema nesto takvo u ponudi.GTV i Spider su ipak ozbiljni auti za ovo.

  7. #7
    >OSIJEK<
    Guest
    Ovo bi mogao biti talijanski odgovor na Speedstera,ali iz nekog drugog vremena.Lancia Stratos visestruka Rally pobjednica i predhodnica kraljice Rallya Lancie Delte HF Integrale.

  8. #8
    594 krešo ah
    Guest
    opel ima tih ovjes i to je jedino što mi se sviđa. ne znam zašto ga kupuju, skupi servis, prosječan dizajn, u astri posebno loša sjedala... )

  9. #9
    ayala
    Guest
    Za Opel postoji neka fama da je jako izdržljiv i trajan.Vjerovatno taj image ga prodaje.

  10. #10
    doc
    Guest
    Kupuju jeftine Corse 1.0 i stare Astre bez ikakve osnovne opreme. Čak ni centralno ni podizaće nemaju. I sad je jos ovaj popust 1.111 eura. Nije mi jasno kako netko moze kupit novu Astru Clasic. Ima neki prastari motor 1.4 sa 60 ks, a i dokaz kvalitete su ove rabljene iz 94-te koje su već uvelike trulih blatobrana.

  11. #11
    Serbia GTi
    Guest
    Kakv je redosled kod vas:
    Kod nas je prva skoda, prati je peugeot, ali peugeot ima mnogo jak advertising (nikakvi popusti, neke kampanje i sl, nego samo ad). Posle su valjda VW i opel i Toyota.
    Ne znam bas tacno ali prva 2 znam.

  12. #12
    Ja, Alenko
    Guest
    Negdje je Calibra Zender izjavio kako su Lancie, thema i dedra promašaji.

    Tako bi i ja sada mirne duše mogao cijeli opel proglasiti promašajem.

    Pogledajte ove grobove, ascone, rekorde, senatore, sve se te
    olupine vuku cestama,limarije kao
    kontenjer, neuništiv. A vectre, kadeti ????
    Trulo. Zafira ? Promašaj ! Agila ? Promašaj ! Nova vectra ? Ružna !
    Što možeš kada se sve zasniva na jadnoj corsici i astri. Zaboravio sam omegu, koliko je popularna.
    I to sada ide, corsa na akciji, i astra classic iz poljske. Jadno.

    Serbia: Renault je prvi, uništava sve živo. Ostalo nebitno.

  13. #13
    mytbyte
    Guest
    Serbia GTi,

    prodaja u Hrvatskoj:

    1. Renault (skoro duplo više prodanih od drugoplasiranog)
    2. Opel
    3. Fiat
    4. VW
    5. Peugeot
    6. Škoda
    7. Citroen
    8. Hyundai
    9. Ford
    10. Seat
    11. Toyota
    12. Mazda
    13. Daewoo
    14. Mercedes
    15. Audi
    16. Kia
    17. BMW

    14, 15 i 17 pokazuju da se ima para, 135 Merca (valjda uglavnom klasa A)104 Audija i 74 BMW-a prodano ovaj mjesec...

  14. #14
    >OSIJEK<
    Guest
    Ti,Alenko,slazem se s tobom u vezi Opela u vecini,ali mislim da se ne moze tako generalizirati oko jedne marke.Opel je marka koju tesko da bih ikada kupio,ali cinjenica je da su nekada imali dobre automobile.Imali su takodjer i puno promasaja u povjesti kao npr. diesel motore (1.6D),ali nebi se bas slozio da je Zafira recimo promasaj.Za nju su pisali da je konacno jedan Opel koji ima kvalitetu.Nije mozda najljepsa u klasi,ali je funkcionalna.Mislim da se nemoze generalizirati o tome.Ja sam zaljubljenik u Alfe,ali priznajem da AlfaSud nije bas bila na cast Alfi.Sjeca li se netko Alfe Arne koja je nastala u suradnji sa Nissanom.Bolje da ju ni ne spominjem.Hvala bogu pa je Alfa ponovno na pravom putu.

  15. #15
    Ja, Alenko
    Guest
    Osijek, o pa dakako ima alfa promašaja, od alfe sud preko alfe 90 (samo da nas INTCP ne čuje, hehe)
    Ali mene ubijaju one bijele vectre 1990,1991 godište , kompletno truli blatobrani, zajedno sa pragovima i dijelom oko rezervoara. ne sječam se u zadjih 15 godina nijednog tako lošeg automobila (samo mislim na lim/boju)

    p.s svaki moj post ima mješavinu sarkazma, duhovitosti i trenutnog raspoloženja, nemoraš me shvačati preozbiljno. Ovo je samo forum.
    Pozdrav.

  16. #16
    >OSIJEK<
    Guest
    Ja mislio ti to ozbiljno ) ...Stvarno su te Vectre A jako lose sto se lima tice.Mislim da se njemackim automobilima vise toleriraju mane i nedostatci nego francuzima i talijanima.Isto je i u F-1,hvale toliko taj BMW motor,a Ferrari ima duplo vise bodova.Nijemci sto god naprave to se postuje,makar to bilo i smece.

  17. #17
    mytbyte
    Guest
    Nije pravilo...McLaren-Mercedes pljuju na sva usta, sada kad nema Hakinnena da sjebava Shumija, i guraju BMW-Williams jer medijski su zanimljiviji igrači "skandalozni i divlji" Montoya koji uvijek nešto izvede i buraz Ralf (kao, vidi, direktni dvoboj dvojice braće, kako zanimljivo za TV gledatelje kao da su se i privatno zakrvili) od već oronulog Coultharda i povučenog Raikkonena koji jedva da je u stanju nešto izjaviti (al, čuvajte se, tiha voda brege dere, mali je umalo bio prvi, samo ga je nedostatak iskustva u tome spriječio, pametno on vozi)...samo je nejasno tko je više kriv u MM-u...nekonkurentan Mercedesov motor kojeg bi čak i mogla izvući bolja dinamika McLarenovog bolida (kad bi ibla bolja), ali dok jedni druge optužuju, Ferrari odnosi bodove...

  18. #18
    alfist_zg
    Guest
    samo da se nadovezem na mytbyteovu top listu.
    Alfa na 18.mjestu, sa 55 prodanih komada.
    dosta dobar rezultat, jer mi se cini da ih se inace prodavalo oko 30 - 40ak mjesecno.

  19. #19
    q100
    Guest
    fakat mi ni jasno kak su svi glupi samo si nam ti pametan oprosti to na vrapču imate spoj na net
    u ostalo hvatska je samo kap a što snači kap za naš svjet koji je slap

  20. #20
    ALFA ROMEO FAN
    Guest
    NAJBOLJA MARKA AUTOMOBILA U SVIJETU PRESVIJETLA ALFA ROMEO NA 18. MJESTU PO PRODAJI U HRVATSKOJ. A JESMO MI HRVATI GLUPI, KAKO TO DA NE KUPUJEMO VISE PREKRASNIH ALFI, NEGO KUPUJEMO RENAULT, OPEL,VW I OSTALA NE-TALIJANSKA ××××××...STRAŠNO!!!! ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) )

  21. #21
    Extreme
    Guest
    Jeste li vidjeli novu Opel Astru? To je prvi Opel koji mi se sviđa u zadnjih 10 godina. No, ne mogu se oteti dojmu da su kopirali Fiat Stilo na zadnjem kraju

  22. #22
    Dac
    Guest
    je,Alenko,Thema i Dedra su promašaj... ma pametan je taj kalibričar,nema šta... moja Thema iz '91 nema NIGDJE hrđe. skupite trust forumaških mozgova pa potražite...a neka mi on nađe Vectru ili Kadu iz iste godine koja nije trula,a ne samo hrđava

  23. #23
    Ja, Alenko
    Guest
    Dac, ja sam imao Themu kojih pet godina. Bio je to opaki stroj koji je mnoge ostavio daleko iza sebe.
    Znam gore u međimurju neke dečke koji u dvorištu imaju 4,5 komada, svi voze od stare i staroga do njih.
    U usporedbi sa alfom 164 koju sada vozim, vidi se da su na njoj ispravljene one sitni greškice koje su me znale živcirati ali po prostoru i udobnosti, alfa ju nije dorasla.
    Imaš vjerojatno novu liniju, ali dali je to ona zadnja 1992-1994 koja ima duple maglenke(zaobljene) Taj dio sam tražio dvije godine (mijenja se cijeli prednji spojler) i nisam našao. A sve ostalo jesam, od špigla do široke lajsne...prava pila,močna velika i snažna.

  24. #24
    Tatek
    Guest
    ha ha ha kak si glup, valjda zato kaj auto niš ne vrijedi, ha ha ha

  25. #25
    _Stevo
    Guest
    kaj je da je al moram stat u obranu opela. vec petu godinu moji starci posjeduju astru 1.4 60 ks. inace je stara 7 godina. auto osim kaj je bil sloopan i kaj mu je puko remen(sve zahvaljujuci lijenosti i neopreznosti mog starog) je u najboljem redu. od sitnica jedino kaj ×××× je tipka za sva cetri zmigavca, i u zadnje vrijeme se pali dugo svjetlo. al to su sitnice. auto niti hrdja, osim tam di je bil loopljen zato kaj je lose popravljen, niti cvrci, sicevi su ko novi. a to kaj je drugi po prodaji je najvjeroatnije zato kaj je jeftiniji golf. ali bome nije nekvalitetan auto. pa ×××× sve ak su svi svabe za×××××. ljudi kupuju opele, i dobro nek kupuju. svidja im se auto. a to kaj kupuju samo osnovnu opremu; to je rezultat toga sto je narod kratak s novcima. pa hoce veci auto naustrb opreme. isto tak se kupuju klijici al sa vise opreme. neko nece tak mali auto al zato kupi osnovnu astru gdje dobije mjesta za 4 osobe prtljagu i solidan a ne preskup auto.

    ali nemrem nikak shvatit zakaj se na temi o prodaji opela prica o lanciama. pa otvorite temu pa pricajte. opet se sve svodi na talijane.

Slične teme

  1. Magibon fenomen
    By MRirian in forum Računala i internet
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 03-01-2009, 17:01
  2. Razmišljam o prodaji auta...
    By Brock in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 121
    Posljednji post: 03-09-2004, 10:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •