Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Šta je kvalitetnije Opel Astra ili VW Golf?

  1. #1
    Dule
    Guest
    Šta je bolje,kvalitetnije za kupit.Šta se manje kvari?

  2. #2
    mytbyte
    Guest
    Ak ti je važno da se ne kvari, kupi japanca (corollu ili mazdu 323).

  3. #3
    594 krešo ah
    Guest
    po pitanju kvarova sve je relativno, ali mislim da je golf bolji i najbolji u klasi.

  4. #4
    Dulee
    Guest
    susjed mi ima Mazdu 323 staru 13 godina.Već par mjeseci mu trune ispred kuće jer su otišli spojevi za paljenje a tih djelova nema u Hrvatskoj.

  5. #5
    doc
    Guest
    e bas si lose odabrao, aute na zalasku karijere kojima je konkurenicja daleko odmakla u svim segmentima. A najgore je to sto je posebno golf jos uvijek skup iako ne moze nikako drzati korak s konkurentima. A ako kupujes rabljeno, onda je druga stvrar. Ja bi uzeo Astru jer je ljepsa i dosta povoljnija. A mozda i kvalitetnija.

  6. #6
    mytbyte
    Guest
    Dulee,

    upravo si potvrdio ono što sam i sam rekao...nakon 13 godina otišli spojevi na mazdi...na golfu bi se nešto slično desilo već za 5 godina...

  7. #7
    Capri
    Guest
    da sam na tvom mjestu, ali nisam bogu hvala jer mi napamet nikad nebi došlo da razmišljam o kupovini opela ili vw, kupio bih opel astru jer golf je obični šrot, čista konfekcija. mislim nije ni astra neko dizajnersko čudo ali je kud i kamo ljepša a vjerujem i kvalitetnija od golfa!

  8. #8
    duleeee
    Guest
    Dule, ne obaziri se na ove predhodne odgovore...Golf IV je bolji od Astre X puta, a i na zalasku se nosi sa automobilima proizvedenim 4 godine nakon...Ako stvarno zelis ili Golfa ili Astru dvojbe nema - GOLF je jedini izbor. Da ne govorim kako ces ga za 5-6 godina moci prodat po cijeni vecoj od sadasnjih noviteta u klasi Corrolle, Stila, 307 itd.

  9. #9
    mytbyte
    Guest
    E pa, koji je od vas sad pravi Dulee, Čini se, drugovi, da imate problema sa identitetom...

    Drugo, za pet godina Golf IV nećeš moći prodati ništa bolje od Stila, Corolle ili 307 jer do tada će se do kraja pokazati koliko je to precijenjeno vozilo...osim toga uskačeš si u usta...zakaj bi netko štel prodavati tak "dobar" auto ko što je golf...pa kaj to ne traje 100 let??? kupiš i voziš dok si živ, zar ne???

    Ajde molim te...po××××m ti se na golfa...i on se odmah rastoči...

  10. #10
    Dalibor
    Guest
    Kada se kupuje polovno auto onda golf nema (nasuprot uvriježenom mišljenju) prednost u cijeni! Pa kako: jeste da golf možeš (možda) prodati za veće pare od konkurencije ali isto tako u startu moraš dati veće pare da ga kupiš! Znači bitna je samo onaj pad cijene između prodaje i kupnje auta! A bojim se da tu golf nijee baš najbolji...
    Ono što ja uvijek govorim: nije uopće važno kakvo auto kupuješ već je važno da ga ti želiš i da na kraju budeš zadovoljan sa njime (pa bio to golf ili astra ili nešto treće). Svatko od nas ima svoje mišljenje koji bi on kupio ali jedino ga ti kupuješ. Mi ti možemo pomoći samo tako što ćemo iznjeti naša iskustva i činjenice a ne nagovaranjem tipa "ovaj ti je x puta bolji od onoga"!
    Prvo usporedi cijene auta sa razinama opreme, zatim provjeri u ADACu pouzdanost auta (javni podatci), pa provjeri cijene servisa, a zatim sve to uzmi u obzir (ili pak odbaci) sa onim šta ti stvarno želiš!
    I uživaj u vožnji!!!!!!

  11. #11
    Ja, Alenko
    Guest
    Evo opet vječnog korita....vraća se iz mrtvih. Koliko vidim 2 za golfa, 6, odnosno 7 indivudua protiv golfa.

    Prvo, pa kako je moguće, da cijela automobilska sila svojim nižim cijenama, vrhunskom kvalitetom i dizajnom ne može sustići ni nakon pet godina golfa ? PA ko to puši da mi je znati samo. Pa govorimo o narodnim kolima, pa čak i svemogući mercedes za par godina bmw i audi prestignu.

    I drugo, opet i opet se vraćamo držanju cijene i lakše prodaje, a činjenice govore nešto potpuno drugo, ono što i sami možete pročitati u crnoj kronici, ukraden golf, otuđen golf, nestao golf...itd, dakle rizik od krađe.
    Golf Iv 1998, 1999 godište cijena cirka 11.000 eur. Da ne govorim koliko su benzinci jeftiniji jer nevaljalju pola kurca, folswagen izgleda nikada nije znao napraviti benzinski motor.
    Golf III 1992,1993 godište košta oko 7.000 do 8.000 dem. Isto godište Fiat Tipo 6.500 do 7.500 ako je dobar. A kolika je bila razlika u cijeni novog?
    Bravo benzinac 1999, 2000 godište 8.000 do 9.000 eur dok je Golf Iv 1.4 benz možda 1.000 eur skuplji ali kao nov cca ista cijena. Ne zaboravimo ipak i opremu na Fiatu, svi za njemačko tržište su imali automatsku klimu, abs, centralno, zračne jastuke, itd.
    Isto tako vw passat cijenom je jednak alfi 156, samo što su alfini dizeli nešto skuplji, kako sada to ???
    Uostalom, provjerite sami po oglasima.
    Nekada je to pušilo kada su vukli taxi krampove iz Italije, a za švabe pričali kako održavaju svoje automobile. Danas šverceri da bi zaradili dovoze iz Belgije najjadnije primjerke potpuno ogoljele opremom sa bezbroj kilometara najniže cijene da čim više zarade. Idite gore da vidite, uzmeš tri golfa seata na poklon. A sa druge strane ljude sve više ovdje kupuju alfe i fiate koje ovdje servisiraju, ako je dao za nju 40.000 dem, neće je za tri godine prodavat za 20.000 kao mercedesi u pola cijene. Jednostavno drže cijenu tako kako im je porasla kvaliteta i imiđ. Pričice kako golf drži cijenu i kako ga je lakše prodati više ne drže vodu.
    A astra ili korito, stvarno među tolikim izborom dva starca na odlasku.

  12. #12
    Ja, Alenko
    Guest
    Eto drug Dalibor je shvatio što govorim.

  13. #13
    Dalibor
    Guest
    Hvala Ti,Alenko!
    Samo molim te bez drug, imam jako negativne uspomene na to, može kolega?
    Ja sam u raspravljanju sa svojim prijateljima, trojica njih, zakleti golfisti, vozili keca ili dvojku, nakon dvogodišnje rasprave, uspio otvoriti oči o pravim vrijednostima kako golfa kako drugih auta! I gle čuda: više nitko od njih nevozi golfa! (svi su se golfovi njihovi doslovno raspali)! Golf je dobro auto ali u svojim granicama!!!

  14. #14
    Ja, Alenko
    Guest
    Ok, kolega, ja sam ih uspio preobratiti nešto više od desetak. Eto sada je jedan prijatelj na redu koji se sam uvjerio kako golf nije auto nego kočija.
    Glavna uporišta su izvan grada, u selima, obavezno tdi, ako još po najvećem suncu voze sa maglenkama a oko špigla cd i krunica, što da takvome čovjek kaže. To su najteži slučajevi.
    Prerazvikano je to, prerazvikano!

  15. #15
    Dalibor
    Guest
    Te koje si nabrojao je samo polovica onih koje voze golfove i to one stare!
    Mene više zabrinjava druga polovica a to su stariji ljudi, 40-50 godina, sa obiteljima, ili pak neki manageri i tako to. Oni golf kupuju (dakako uvijek novi golf) radi prestiža jer misle da je to najbolje auto u klasi! Smiješno!
    Meni je golf sasvim OK auto dok nevidim cijenu i popis opreme!
    Ali mogu ti reći Ti,Alenko, da se to mišljenje dobro mjenja! Evo ja još nisam upoznao nekog da je kupio Clia ili tako nešto pa da sada kuka kako bi htio Golfa! A do prije 4-5 godina Golf ili BMW3 je bio idol mladima!
    Ja se uvijek trudim biti objektivan, mada intimno navijam recimo za renault. Ali gledam da mi moje osobno stajalište ne poremeti činjenice u glavi!
    Nego Ti, Alenko, kako ti se sviđa novi megane?

Slične teme

  1. P: Opel Astra
    By Adrian in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 19-05-2004, 03:11
  2. Opel Astra 1.7 TD
    By Andre in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 18-02-2004, 14:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •