Stranica 4 od 50 PrvaPrva ... 2345614 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 1245

Tema: Xsara Picasso 1.6i - da ili ne ?!

  1. #76
    HDI
    Guest
    Blitvar, presvlake za Picassa su problem jer su sjedišta posebna i stražnja klupa sastavljena je od tri jednaka sjedišta pa ne odgovara niti jedan model presvlaka.To je način da te natjeraju da kupiš original presvlake isključivo pravljene za Picassa.
    Citroenove originalne presvlake su najbolji izbor jer je materijal vrhunski a i dizajn nije loš, samo ima problem jer su preskupe, čini mi se da koštaju oko 260 Eura.

    Drugo rješenje je naručiti presvlake u ovlaštenom servisu, njih šivaju domaći proizvođači i nisu baš kvalitetni materijali, a i dizajn nije ništa posebno, cijena je isto preskupa ( u odnosu na kvalitet) i iznosi oko 100 Eura.

    Treće rješenje je svakako otići malo van u Sloveniju, Italiju ili Austriju, gdje bi se,vjerujem, moglo i povoljnije proći, ali ne puno.

    I naravno četvrta mogućnost je da imaš nekakvu dobru krojačicu, pa da sam kupiš neki kvalitetan materijal, i daš da ti se sašiju presvlake.

    Ja sam izabrao ovu drugu mogućnost, jer su mi u servisu ponudili da će mi i montirati presvlake, i stvarno , ja sam mislio da mogu to i sam, ali kad sam vidio da je dečku u servisu trebalo debela 2 sata da montira i namjesti svako sjedište posebno, a trebalo je i najprije skinuti napr. plastične podloške na prednjim sjedalima itd...
    Na kraju operacije mi se cijena od 100 Eura i nije činila pretjeranom...ja bih bio prozviždao da sam to morao raditi.

    Eto, sad procijeni sam, svakako treba zaštititi sjedišta, i ako uspiješ pronaći neku bolju soluciju javljaj...

  2. #77
    HDI
    Guest
    Presvlake ručno šivene....


  3. #78
    Brock
    Guest
    Bijeli volan.... ajme majko! Pa to je najgora boja za volan u svemiru!!!

    Zmazan je nakon 10 minuta upotrebe!

    Frend mi je imao Golfa 1 cabrio cijelog obučenog u bijelu kožu. Strava. Osjećaš se totalno bed jel je sve lagano prljavo, a on čisti svaki tjedan ko luđak... a niš ne ide dolje.

  4. #79
    Fresh
    Guest
    Zato postoje rukavice za vožnju.

  5. #80
    Brock
    Guest
    I plastična vreća u koju se svaki put obučeš kad ideš sjest na bijele presvlake.

  6. #81
    blitvar
    Guest
    de dobro je ... mislim da je ova fotka skinuta s interneta (nesto mi poznata pogotovo kad sam ugledao onaj displej iza volana...). HDI hvala na informacijama za presvlake , tako su i meni rekli, za nekih 1000 kn s montazom dobijes njihove sa znakom citroena ! kad ugledam ove original cini mi se ovo prihvatljivije a izdrzat ce koju godinu. a onda ih samo zamjenim onako vise radi neke promjene. sta je sa servisima ? kako se krecu cijene redovnog servisa ? to me ceka tek na godinu ali eto , tek da znam ?
    ima li jos ponosnih vlasnika Picassa ? daj se malo i vi drugi javite sa svojim informacijama ...

  7. #82
    HDI
    Guest
    Brock, u pravu si za bijeli volan, osobito kožni, to je katastrofa, čak i na potpuno crnom se nakon izvjesnog vremena vide tragovi znoja, i sicevi su kožni isto sklizavica, pogotovo ljeti, kad se oznojiš.I neugodan je osjećaj, tu ni klima ne pomaže puno.To je definitivno samo šminka.Nije za svakodnevnu uporabu.
    Međutim, nešto drugo je presvlaka od grubog lanenog platna (sličnog kao šatorsko krilo), e to već može i u bijeloj boji bez frke, jer je praktično nepoderivo, lako se pere, i što nije nevažno manje gori na suncu. Moj je jedan prijatelj to imao u Golfu 2, i bio je super zadovoljan, i nisu se ni prljale previše te presvlake.
    Ja inače imam problem sa svim mogućim presvlakama, jer valjda se previše lovim za sjedišta kod ulaska u auto i obavezno već nakon nekoliko mjeseci u gornjem lijevom kutu sjedišta pomoli se rupa.
    Kad bih bio u mogućnosti sašiti takve presvlake od šatorskog krila za Picasso, vjeruj mi da ni trenutka ne bih dvojio, pa makar bile i skroz bijele.

  8. #83
    HDI
    Guest
    Blitvar, slika je sa interneta i to sa: http://zoffi.net/picasso/

    Stavio sam je samo da potkrijepim malo tekst o presvlakama.

    Kod Citroena je nulti servis potpuno besplatan, a sve ostale plaćaš samo materijal ( ulje, filtere itd...).

    Dakle ja sam platio nakon pređenih 2500 km, dakle prvi servis 290 kn za ulje (Total 9000, i uljni filter), čak to i nije bilo predviđeno, jer se ulje kod novih dizela mijenja svakih 10000, ali su me savjetovali da pošto je motor tek u fazi razrađivanja ipak promjenim ulje i filter, tako da eventualne metalne strugotine koje nastaju u fazi razrađivanja i otiđu sa tim prvim uljem.

    Sad čekam da nakupim 12500 km, pa ću opet na promjenu ulja.
    U knjižici piše da je drugi servis predviđen nakon 20000 km.

    Cijene nekih dijelova pogledaj na Citroenovoj web stranici, imaš dvogodišnju garanciju na mehaničke dijelove , dakle plaćaš samo potrošni materijal.

  9. #84
    HDI
    Guest
    Bmw, evo jedno mahanje ze tebe, vidim da ti jedini još zvrljiš u ekran u ovu uru.


  10. #85
    HDI
    Guest
    Blitvar, kakav si autoradio nabavio, i što si kupio od zvučnika?



    Pogledaj ovo zanimljivo rješenje za subwoofer.

  11. #86
    HDI
    Guest


    A i pojačalce nije loše, zar ne?

  12. #87
    blitvar
    Guest
    ...ma nisam bas od tih koji ce raditi ovakove stvari u autu kao ovaj gore sa slike ... kupio sam JVC-jev radio CD a decki iz salona su mi ubacili 6 zvucnika (JVC). Nista posebno u odnosu na ovo gore ali meni je super. dobar cd uvalis i laaagaaanoooo na put - prava uzivancija. snaga je 4x45W i to je vise od neke "normale" po meni jer ipak treba cut i "ono" izvan automobila (mislim na vanjski promet...). hej, gledao sam dodatnu opremu na citroenovim stranicama ali nisam nasao cijene !? imaju samo kataloske brojeve a to je zanimljiva stvar pogotovo kad nazoves dva-tri salona ... obavezno dobijes i dve - tri cijene !!! razlike nisu neke (10-tak %) al ide na zivce jer covjek pomisli da te netko podkrada.
    jocer sam svoga kupao sam ... malo se moras pomoci s ljestvama al nema tog cuda da ga odvezem u autopraonicu. pogoto kad cujem reklamu ... novo, pranje bez spuzve .... samo da dodam ... i bez vode.

  13. #88
    HDI
    Guest
    Aha, pranje bez vode, ko "Mujo" noge u Zepteru.

    Meni žena neda ni blizu auta što se tiče pranja, a i ja se ne bunim.

    Ja sam kupio Sony CDX MP40, samo zato jer je to bio najpovoljniji mp3 autoradio, a i nije loš, isto kao i tebi su mi u servisu ugradili 6 zvučnika, 4 u vrata i 2 visokotonca u prednju masku, čini mi se da su njemački VDO, sasvim solidan zvuk, ovako nasnimim 100-njak mp3-ca na kompacu i nekoliko dana sam miran, to je super stvar, jedan CD i šibaj.

  14. #89
    blitvar
    Guest
    ...ma i sam sam gledao i bio zainteresiran za nesto s mp3-com ali ... znas kako je kad kupujes auto , oderu te na sve strane , biljeznik, banka, registracija .... uz to su me neki uveravali kako ovi "jeftiniji" do 1500 kn tesko ucitavaju mp3 pa im treba i nekoliko minuta ... no vec kad smo kod mp3-a daj mo koju stranicu (adresu) gdje se moze brzo i lako sta poskidati domacih stvari ! pod ovo domace mislim dosita na domace !!! nostalgije i sl me ne zanima....

  15. #90
    HDI
    Guest
    A čuj, za domaće mp3-ce će se morati netko drugi javiti, ja sam slab sa domaćom glazbom.

    Sebe smatram " starim rokerom " i još me, barem što se tiče glazbe vuče ono vrijeme s kraja 70-ih kad sam išao u srednju školu, uglavnom hard rock, dakle Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple...itd.
    Od domaće glazbe slušam u autu jedino dalmatinske klape, i stare zagorske stvari. Doma imam i ponešto klasike, ali to i nije za auto.
    Ako voliš klape odi na: www.fdk.hr
    tamo možeš skinuti neke mp3-ce.
    Zapravo trebalo bi da se još netko javi tko bi bolje poznavao domaću glazbu i web stranice sa istom....

  16. #91
    blitvar
    Guest
    ...ma ja probao na taj fdk.hr ali nista se ne pojavljuje... ta imamo isti ili bar slican ukus ka glazbi ! ponesto od dalmatinskih klapa sam uspio "skinuti" a stare rokere tek
    sad kad sam kupio picassa i kad povezem nekoga od poznanika a u kombinaciji s dobrom glazbom i ozvucenjem - svi se oduseve autom. nitko ne ostane ravnodusan ! a gdje su ostali vlasnici picassa ? zasto se i oni ne javljauju ?

  17. #92
    HDI
    Guest
    Stvarno, link na fdk.hr je crko, tek sad vidim, ili možda (nadam se) nešto preuređuju pa će se opet obnoviti.
    A bile su to sasvim pristojne stranice festivala u Omišu, sa lijepim tekstovim i slikama, stihovima pjesama, a moglo se i mp3-ce downloadirati.
    A ni meni nije jasno zašto se nitko od vozača Picassa ne uključi malo u raspravu.
    Ajmo malo teoretizirati, dakle:
    1. Vozači Picassa ne posjeduju kompjutere (ovo je malo vjerojatno, ali ipak, tko zna)
    2.Imaju kompjutere ali ne posjećuju forum na VIDI-ju ( ovo već ima smisla )
    3.Imaju kompjutere i posjećuju ovaj auto forum ali su stidljivi ( e sad sam već blizu)
    4.Imaju kompace i posjećuju forum, nisu ni stidljivi, ali otkad su kupili Picassa jednostavno na svijet gledaju (doslovce) s visoka, pa ih prizemne stvari ne zanimaju (e sve mi smrdi pomalo baš na ovo zadnje)

  18. #93
    ENJOY
    Guest
    Vozači Citrača Pikasa nemaju vremena za takove diskusije, oni se vooooozeeee, vooooozeeee, vooooozeeeeee i užiiiiiivaaaaaaajuuuuuuu!!!!!!!!

  19. #94
    HDI
    Guest
    Jasno, Enjoy, upravo zato sam i kupio takav auto, ali pored gušta u vožnji mislim da ima i puno stvari o kojima bi se moglo i raspravljati.
    Zapravo mislim da je i bit ovog foruma, a i njemu sličnih, da se raspravlja o svemu i svačemu u vezi auta, jer bez obzira koji auto bio u pitanju uvijek ima i svojih mana i vrlina i makoliko ljudi bili zadovoljni vlastitim autom uvijek ima i ono zrno graška koje ometa "savršen ugođaj", e vidiš mene zanima baš taj dio priče.

  20. #95
    E-type
    Guest
    Evo inforamcija o novom Picassu

    New Citroen Picasso A Real Work Of Art


    Could Citroen's artistic production line robots be about to paint another masterpiece?
    Exclusive images in the current issue of Auto Express magazine reveal the next generation Picasso,
    which is set to replace Britain's best-selling compact MPV in 2005.
    The newcomer will be based on next year's Citroen C4 - the replacement for the ageing Xsara - sharing
    its platform and engines. As our pictures in the magazine clearly show, the styling is distinctive,
    with a rounded rump, angular windscreen and steeply sloping headlamps. The look is similar to the C-Airdream
    concept car displayed at the 2002 Paris Motor Show.

  21. #96
    E-type
    Guest
    Other design cues, meanwhile, hark back to Citroen's past in a bid to prove the firm is once again a tour de force of
    radical thinking. For example, the reverse-rake rear window echoes the profile of old models such
    as the Ami 6 and Ami 8, while the angled plastic roof is reminiscent of that on the DS.
    The French firm has also included an innovative, unique tailgate arrangement on its latest model.
    A split door features a separate opening window, as on the C5 estate, while the lower portion can be
    raised or dropped at the touch of a button to allow easy loading. Unlike the current Picasso, which is
    offered only as a five-seater, there will be two models. In a move to counter its rival Renault's decision
    to create a Grand version of the Scenic, Citroen is also to offer an extended wheelbase option
    featuring seven seats.
    While the standard Picasso will retain the original's five-seat layout, the larger car,
    which our insiders hint could be known as the Picasso Plus, will come with a pair of removable
    rear chairs, wider back doors and an extended loadbay floor.
    With the current range coming in for some criticism for its fit and finish,
    the new line-up will feature a better-quality facia. This will include green backlit analogue dials as seen on the C8,
    replacing the current model's existing digital readouts.
    The Picasso is all set to follow the rest of the C4 range with its choice of engines, although the
    hatchback's entry-level 1.4 petrol and diesel units are unlikely to put in an appearance.
    Most popular is expected to be the 1.6 HDi, powered by an all-new ultra-clean diesel developed in
    collaboration with Peugeot and Ford.

  22. #97
    E-type
    Guest
    The common-rail unit - the third in the three companies' combined
    engine project - is to debut in the Ford C-MAX later this year. Available in 90 or 110bhp guises,
    the oil-burner returns more than 60mpg.
    A 136bhp 2.0-litre HDi, essentially an uprated version of that in the current Picasso,
    will also be on offer, along with two 1.8-litre petrol powerplants.
    The entry-level car in the new line-up will come with the 100bhp direct-injection unit currently
    being developed by Citroen and its sister company Peugeot.
    A 120bhp version will be an alternative from launch. Citroen is also developing a new,
    normally aspirated 2.0-litre powerplant which will develop more than 160bhp.
    Set to join the range in 2006, this is the engine that will power
    VTS versions of the C4 and is tipped to go into a sporty model of the new Picasso if customer demand is strong enough.
    The current Xsara-based model has certainly fared well in this country, helped by the manufacturer's policy of
    keen pricing, huge cashback offers and superb dealer promotions. The car has been instrumental in establishing
    Citroen as the country's value champion, and the Picasso has been the top-seller in the compact MPV class for more than two years.
    Citroen is likely to uphold the tradition with the new model, which is expected to undercut rivals using similar incentives and finance deals.

  23. #98
    c4
    Guest
    e-type,daj molim te prevedi ovo!!!!

  24. #99
    blitvar
    Guest
    vrlo zgodno , jos kad bi bio koji link ili koja fotografija... slazem se , bio bi zgodan i prevod za one koji nisu s engleskim na ti !

  25. #100
    E-type
    Guest
    Mozda ti francuski bolje ide


    Nouveau Citroen Picasso Une Vraie Oeuvre d'art

    La chaîne de la production artistique de Citroen robots a-t-elle pu être sur le point de peindre un autre chef d'oeuvre ? Les images exclusives dans la question actuelle du magasin exprès d'automobile indiquent la prochaine génération Picasso, qui est placée pour remplacer le MPV compact devente de la Grande-Bretagne en 2005.

    Le nouveau venu sera basé sur Citroen C4 - le remplacement de l'année prochaine pour le Xsara de vieillissement - partage de sa plateforme et moteurs. Car nos images dans le magazine montrent clairement, dénommer est distinctif, avec une culotte arrondie, pare-brise angulaire et phare en pente rapide en pente. Le regard est semblable à la voiture de concept de C-Airdream montrée à l'exposition 2002 de moteur de Paris.

Slične teme

  1. Xsara
    By ki in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 25-04-2003, 22:07
  2. Citroen Xsara Picasso-najbolji monovolumen u klasi
    By Reni in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 05-04-2003, 01:40
  3. Citroen Xsara 2.0 HDI
    By Varaždinec in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 06-11-2002, 09:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •