Stranica 2 od 50 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 1245

Tema: Xsara Picasso 1.6i - da ili ne ?!

  1. #26
    Calibra Zender
    Guest
    Mene auto podsjeća na predimenzioniranog žohara. I nije mi jasno kaj je na njemu zanimljivo? I radi čega bi to bila činjenica? Tko je taj autoritet kojemu se moram klanjati?

    I radi čega prvo spominješ Zafiru? Opet povezuješ mene i opel? Kao vozim Opel pa su svi zato najbolji?
    Iz te klase biram Scenica. Auta koji je tu klasu i "izmislio"! Mada nije niti on oličenje ljepote. Picasso je drugačiji od standarda klase, ali to ne znači da mi zato mora biti lijep. Sve su te kutije više manje ružne.

  2. #27
    blitvar
    Guest
    ...ma šta ozbiljan, nemogu me se rješiti u salonu - stalno visim i gledam , sanjam ga ... samo imam jedan problem - moram prodat svog Daewoo-a i moj je !!! Imam Lanosa 1,4 i kad se natovarimo na more motor je bez problema vukao. Istina , picasso je nešto teži pa mislim da bi me 1,6 zadovoljavao bez a ! želio sam samo saznati da li je netko s njim imao problema jer ipak vozila na naše tržište dolaze malo.... drugačija neg u englesku , njemačku ili francusku! zanimljivo ali i sam sam primjetio da nemoš doći do 1,6 test modela. i još nešto - meni treba za preko 90% vožnje po gradu !
    što se izgleda tiće neg pojedinci pogledaju novi monovolumen VW-a pa nek se pokriju škaniclom. picasso će bit cool i za 20 god. prema njima....

  3. #28
    seyzmo
    Guest
    Ako mislis na Tourana, slazem se, ali za Sharana bas....

  4. #29
    blitvar
    Guest
    ...ma ok , on je ipak klasa za sebe i kao pojava odskače od svih modela VW !
    razmišljao sam i o scenicu ali... maje opreme za istu lovu a i nekako je ostario - malo se uspavali dizajneri pa sem maske nisu ništa napravili.

  5. #30
    Calibra Zender
    Guest
    blitvar, ako je tebi OK, kupuj i uživaj!

  6. #31
    blitvar
    Guest
    Hvala.... samo, ima li tko zainteresiran za Daewoo Lanos 1,4 SE, garažiran, očuvan ko u salonu, 37000 km, 06/98.god. , servo, metalik, ele. stakla, radio-kazetofon i 4 zv. ... redovno održavan...

  7. #32
    mytbyte
    Guest
    Uuuu, Calibra,

    ...moje spominjanje Zafire fakat nema veze s tobom i tvojom Calibrom, ona MI je zaista potpuno nezanimljiva kao i Alhambra, Sharan ili Touran, prvu sam je spomenuo jer je vani dosta popularna...to su pravi "people carrier", a Picasso je prostrano i praktično obiteljsko vozilo istinski ZANIMLJIVOG dizajna...to što je tebi odvratan ima vjerojatno veze s tvojim poimanjem ljepote i ružnoće, ali nikakve s činjeničnom posebnošću njegovog dizajna, kako unutar segmenta tako i šire...ma, i najbenignije vozilo uspijevamo pretvoriti u predmet mržnje i odbojnosti...svaka nam čast...

  8. #33
    PJER-01
    Guest
    čitam ove komentare pa i mene zanima , ali ovaj 2,0 hdi motor ... kakav je i koliko pouzdan ???!!!
    zapravo, kakva imate iskustva s francuskim (citroen) dizelašima ?

  9. #34
    Grga
    Guest
    Picasso ti ima 550l što i sam znaš i ne znam da li neki u klasi ima veci. Nisam ga probao, ali vjerujem da ima najudobniji ovjes(kažeš za po gradu). Motor nije za ganjat već da služi funkciji samog vozila. Za grad bi ja uzeo radije 1.6.Po sigurnosti bolji je od Mazde Premacy, Fiata Multiple, Mitsubishi SpaceStar i Renault Scenica.Prema tome, definitivno, apsolutno, razumski, logično i emocionalno-Picasso.

  10. #35
    marko01
    Guest
    čitam ovo i vrlo zgodno , no mene zanima ima li tko taj 1.6i motor da nam kaže više o njemu ?! nemamo svi love za dizela a i za njega treba pravit km da ti se isplati !

  11. #36
    B.S.gost
    Guest
    Ja sam prije no što sam kupio 307 16 bio zainteresiran za Xaru Picasso 16 no bio mi je tada preskup.Mislim da je motor 16 za potrebe o kojima govoriš, a to je gradska vožnja i ne prebrza sasvim dovoljan. Sada je taj auto stariji pa mu je i cijena s ovom opremom povoljna. Čini mi se da su slični i motori u Peugeotu 307 i Xari. Ako ti nije bitan prtljažnik od 500l možda uzmi 307 xr s klimom za 16000Eur?

  12. #37
    B.S. gost
    Guest
    Ispričavam se na sličici. Nisam se mislio beljiti.

  13. #38
    marko01
    Guest
    Ako je to karavan 307 nije loša ali prtljažnik mi je bitan. Ma zanima me prosječna potrošnja tih1.6 motora u gradu i vani...

  14. #39
    B.S. gost
    Guest
    Moj 307 1.6 16 v benzinac troši prosječno 8-10 l. Sada u zimi po gradu 10 l , a u ljetu na otvorenom ispod 8 l. Jedino na autoputu pri 160 i više troši puno, ali je to teško procijeniti točno. U svakom slučaju prosječno troši oko 8-9 l.

  15. #40
    blitvar
    Guest
    N A P O K O N ! ! !
    ... i ja se napokon ponovio - xsara picasso 1.6i .... jos samo pricekati isporuku za 20-tak dana !

  16. #41
    Bond
    Guest
    Dobar odabir, ja sam dobio svoju Xsaru HDi Exlusive prije 7 dana - ide odlično 1800 km sa prosjekom 5.5 l/100km. Sasvim zadovoljan.

  17. #42
    Domme
    Guest
    E ovako...
    moja teta isto ima picassa a istom motorizacijom.
    Imala je više manjih problema, npr. kolko sam čuo, picasso ima neku tvorničku grešku sa spojkom, bilo je još njezinih kolega s istim problemom.
    Dalje, jednom se pokvarilo putno računalo pa je stalno s iritantnim zvukom upozoravalo na temperaturu motora, a temp.najnormalnija
    Problem je riješen u ovlaštenom servisu, al ipak.
    A i par puta je mjenjala brtve, koje sam joj ja kupovao u CIB-u.
    Pitam je, jel zadovoljna s njim i kaže da nije, ubrzo ga mijenja.
    Eto.

  18. #43
    mytbyte
    Guest
    Na stranu sitni kvarovi...prostraniji, kapacitetniji, praktičniji i opremljeniji auto teško da se za tu paru može naći...toliko...

  19. #44
    Domme
    Guest
    stoji.
    neko je zadovoljan, neko nije.
    100 ljudi - 100 kriterija.

  20. #45
    blitvar
    Guest
    E sad ...
    gotovo je , auto sesad samo čeka i mogu se nadati da neću upucat onaj "s greškom". pratio sam mnoge forume i "doživljaje" vlasnika i večinom su svi bili zadovoljni s dobivenim. naravno, uvijek postoji netko tko je očekivao više i bolje. samo se nadam da će me služiti kao i što me služio koreanac ! mislim da sam dovoljno rekao...

  21. #46
    E-type
    Guest
    Imam Picasso 1.6i 8 mjeseci i do sada nisam imao nikakvih problema, auto je udoban prostran, pravi obiteljski.
    Mislim da je najbolji izbor kada je u pitanju obiteljski auto sto bog cijene sto zbog prostranosti i udobnosti, sva konkurencija u toj klasi ima bar za 100 litar manji prtljaznik a o cijeni da ne pricam.
    Sto se motora 1.6 i tice, motor je sasvim u redu za neku normalnu voznju.
    Da mu nedostaje snage primjeti se jedino kada si jako natovaren i trebas savladati malo ostriji uspon.
    Mislim da ces biti zadovoljan.
    <br><hr>

  22. #47
    blitvar
    Guest
    daj mi reci molim te par stvari:
    1. kolika je potrošnja u gradu i izvan pri nekoj normalnoj brzini bez pretjerivanja.
    2. kako moram sam kupiti radio i zvučnike zanima me šta ima od pripreme, samo antenu i kablove ili se dobije i koji prednji zvučnik?

  23. #48
    E-type
    Guest
    1. U gradu se ponekad potrosnja popne preko 10 litara kod ostrije voznje, kod normalne voznje oko 9 litara, na otvorenoj cesti 6-7 litara, iznad 140 potrosnja se dosta povecava oko 11-12 litara. Mislim da je to u nekim granicama za taj auto.
    2. Ne znam, ja samn kupio Picasso Privilege koji je imao radio CD sa 6 zvucnika, mislim da Picasso ima prepripremu za radio sto znaci samo instalaciju bez zvucnika.<br><hr>

  24. #49
    blitvar
    Guest
    hvala na informacijama... nadam se da ti nemaš problema i da te picasso služi ko cara !?

  25. #50
    E-type
    Guest
    Kao sto sam rekao dosada nije bilo nikakvih problema, nadam se ni da nece.
    Sretno sa novim Picassom.

Slične teme

  1. Xsara
    By ki in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 25-04-2003, 22:07
  2. Citroen Xsara Picasso-najbolji monovolumen u klasi
    By Reni in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 05-04-2003, 01:40
  3. Citroen Xsara 2.0 HDI
    By Varaždinec in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 06-11-2002, 09:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •