Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Opoziv najsigurnijeg europskog automobila

  1. #1
    *****
    Guest
    Iako je Laguna prvi automobil, kojemu je u zahtjevnim EuroNCAP testovima dodijeljeno 5 zvjezdica, očito je kako ni tako siguran automobil ne može izbjeći konstruktorske pogreške.

    Riječ je o provjerama sustava elektronskih instalacija, nakon prijava nekolicina vlasnika, kojima se, prilikom uključenja klima uređaja ugasio motor automobila. Opozivom je obuhvaćeno 4000 primjeraka limuzinske izvedbe Lagune.

    Iako nema prijava o nesrećama, uzrokovanim ovim problemom, nekoliko je vlasnika prijavilo kritične situacije u kojima su se našli. Najčešće se spominju pretjecanja i uključivanje u promet na prometnim raskrižjima, gdje je isključivanje motora krajnje opasno.

    Renault je objavio kako su opozivom obuhvaćeni samo modeli opremljeni 1,6-litarskim motorom i klima uređajem.

  2. #2
    mustafa
    Guest
    rekao sam ja vama mercedes je auto,a sve ostalo poluproizvodi,pa ljudi kad je mecka imala opoziv zbog greski???

  3. #3
    594 krešo ah
    Guest
    mercedes je najbolji, ali sjetite se A klase, možda netko zna još koji opoziv u mercedesu. )

  4. #4
    Extreme
    Guest
    Neka mi netko navede barem jednu tvornicu koja u posljednjih 10-ak godina nije imala niti jedan opoziv !!
    U današnje vrijeme kada su rokovi za razvoj novog modela sve kraći, a sami automobili sve kompleksniji i krcatiji elektronikom, nemoguće je otkloniti sve nedostatke. Ako te toliko muči odazvati se u servis kupi neki model na zalasku karijere, njima su obično otklonjene dječje bolesti.

  5. #5
    doctor
    Guest
    extreme, evo ti odmah dvije: Alfa Romeo i Lancia. Kolko ja znam nema tu opoziva vec godinama.
    A mercedes je imao dosto opoziva, A klasa, E-klasa, SL AMG, pa sad i Smart u zadnje vrijeme

  6. #6
    Capri
    Guest
    mislim da zastava i dacia nisu imale opoziv zadnjih 10g. ) ) ) )

  7. #7
    Extreme
    Guest
    Mislim da je Alfa imala neke opozive u vezi s selespeed mjenjačem, ali nisam siguran

  8. #8
    INTCP
    Guest
    selespeed je tesko ××××××!
    Nisu ga ni trebali stavljat.

  9. #9
    Srki
    Guest
    Također, ako želite srediti svoj autić i treba vam neki savjet, imate problem, ne znate odakle početi, gdje što nabaviti, slobodno mi se javite i rado ću vam pomoći....to mi je gušt...(i bolest).

  10. #10
    q100
    Guest
    ne kužim zašto je opoziv auta neki problem pa bolje da ga oni poprave nego neki tamo majstori bez alata

  11. #11
    Ja, Alenko
    Guest
    bravo doc.

  12. #12
    ki
    Guest
    da nadopunim doc-a, i Citroen!!!

  13. #13
    mara
    Guest
    alfa nema opoziva ali je uvjerljivo medju autima koji se najvise kvare

  14. #14
    Ja, Alenko
    Guest
    MARA Utvaro, zašto ljudi kupuju onda alfe, da hodaju od servisa do servisa ?
    Ti stvarno nisi normalan ponekad.
    Nebi li ipak ispred alfe trebala biti sva ona sila kia, lada, opela, fiata i ostalih....
    Btw, čujem kako prečesto rikavaju A6 Tdi, svako malo negdje neko uleti na forum sa problemima... )

  15. #15
    Extreme
    Guest
    Opozivi se najčešće događaju zbog benignih i sitnih grešaka koje bi u hipotetskoj situaciji "ako se s Puntom vozite 280 km/h i naletite na proliveno ulje" mogle utjecati na sigurnost u autu! Najbolji primjer da nema bezgrešnog auta možete pročitati u novom HAK-u. Imaju ADAC-ov članak s greškama na automobilima "Golf" klase. Nepotrebno je reči da i inače najkvalitetniju Corollu muče presvlake koje se prebrzo troše, kočnice sklone trošenju, hrđa ne senzoru ABS-a ........

  16. #16
    seyzmo
    Guest
    je.. a kako vi mislite..zbog cega su auti sve brzi , ekonomicniji, bolj eopremljeni.... to sve kosta. a da bi se ustedilo, mnoge se stvari automatiziraju.

    da ne duljim, SVI fusaju. SVI.

  17. #17
    svizy
    Guest
    Pa jesi li ti ikad cuo za Mercedes A?

  18. #18
    mytbyte
    Guest
    Pa, čuli smo da ga i moja baba pri 10 km/h može prevrnuti ak isključi ESP...al nemre ga se isključit, upravo zbog gore navedenog...hehehe...

    Uhh, iskreno se nadam da su te "presudne kvalitativne nedostatke" corolle ispravili u movom modelu (2002)...

  19. #19
    seyzmo
    Guest
    Corolla u novoj modelskoj godini mijenja samo presvlake siceva i boje (lakove)... nista drugo

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •