Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: zvučna izolacija auta ,kraljevi tišine

  1. #1
    Automobili Torino
    Guest
    Koji auti su nećujni kada prelaze preko neravnina.Postiji li auto u klasi gradskih auta koji radi tiho i nečujno ili je ta privilegija rezervirana samo za veče i skuplje automobile

  2. #2
    seyzmo
    Guest
    pretezno... zasad

  3. #3
    automobili Torino
    Guest
    C3 najbolju ima izolaciju u klasi

  4. #4
    doctor
    Guest
    iz iskustva znam da je Punto znatno tiši u unutrašnjosti od peugeota 206. Pogotovo u voznji, na mjestu jos ajde...
    A druge novije gradske nisam vozio

  5. #5
    dragstar
    Guest
    Moze biti, mada tu treba razlikovati objektivno mjerenje, dakle sa instrumentima,gdje se jednostavno vidi koji je tisi,i subjektivni osjecaj, a radi se o tome da razlicito reagiramo na pojedine zvucne frekvencije, pa tako nam se moze uciniti tisim auto koji je zapravo glasniji, ali buka mu je frekvencije koja nam bolje "odgovara" ...

  6. #6
    l
    Guest
    DAEWO LEGANZA kraljica tisine

  7. #7
    594 krešoah
    Guest
    skupi i veliki su najtiši. može se raspravljati između pojedinih modela u istoj klasi ali logično je da npr. opel astra ima bolju izolaciju od wv pola, to je za klasu veći auto.moje iskustvo: mislim da c3 ima najbolju izolaciju od buke motora, za c5 kažu da ima najudobniji ovjes ali vjerujte mi i najbučniji, i tako dalje mogalo bi se još nešto reći,ne mogu sa sada sjetiti.

  8. #8
    seyzmo
    Guest
    Lada Niva Marsh

    DEFINITIVNO najbolja izolacija..

  9. #9
    594krešo ah
    Guest
    vozio sam peugeot 607 3.0 v6, najtiši u unutrašnjosti, motor se jedva čuje i pri visokim okretajima ali buka ovjesa je nešto lošija. neko moje iskustvo govori da francuski automobili imaju bolju izolaciju od buke motora, dok je na strani njemačkih tih ovjes.

  10. #10
    Serbia GTi
    Guest
    A kreso, ti ga pretera sa tom "bukom ovjesa" )

  11. #11
    594 krešo ah
    Guest
    srbia, cijenim što pratiš moje teme i odgovore u forumu, svaka čast, jedan si od ativnijih, šta ćemo s tim ovjesom lupa i pravi buku kod francuza, ajde pozdrav !

  12. #12
    Neznalica
    Guest
    Rolerkoster

  13. #13
    petak
    Guest
    Evo upadam sa jednim pitanjem.
    Kako se ta buka može smanjiti?
    I ona od motora i ona od ovjesa?
    Zna li itko?

  14. #14
    alien5
    Guest
    Ispod haube ima ona šema sa različitim podstavljanjem (pod različito mislim na različite materijale i proizvođače)- nemam iskustva ali kažu da funkcionira.

  15. #15
    TatinSinek
    Guest
    Citroen C5 Break

  16. #16
    Fabrizzio
    Guest
    Getz.Hjundaji Getz.

  17. #17
    ZEGA
    Guest
    Francuzi bi trebali biti veoma tihi ali ima negdje na netu popis auta koji su 4 decibela bolji od propisanog standarda, i citroen XM je 20 po redu...
    Nemrem sad naci link ali ima google...
    ZEGA

  18. #18
    XM-2.5TD
    Guest
    Iz iskustva, u poredjenju novoga CD 2.0 HDI i sada svoga XM-a 2.5 TD iz '97 godine...Xm je puno mirniji i tishi...bilo u mjestu ili u voznji. Buduchi da je auto dobro odrzavano buke ovjesa nema. U principu, ista se javlja kod automobila sa istroshenim hydro kuglama jer tada mehanichki dijelovi podnose vechi pritisak karoserije i habanje.
    S druge strane, potroshnja XM-a sa ovim agregatom je niza od fabrichki deklariane potroshnje za C5.
    Napomene radi, ovo nisu auti iste klase a ni tezine pa me ovaj podatak josh vishe chudi ali uduchi da sam ga ustvrdio iz prve ruke...sumnje nema. Barem ne za mene.

  19. #19
    OS FIAT>>>
    Guest
    Od auta koje sam vozio u toj klasi, novi Polo najtise ide preko neravnina i tu se Punto ne moze mjeriti s njim.Istina da je taj Polo kojeg sam vozio imao tek 2000 prijedjenih km tako da mozda kada bude imao kilometre mog Punta i nece biti tako tih.Sto se tice buke motora Punto mi je tu bolji jer je Polo kojeg sam vozio imao trocilindarski benzinski motor koji najblaze receno zvuci smjesno u voznji.Punto tu djeluje kao puno ozbiljniji automobil.Opcenito mi se taj novi Polo jako svidja, ali samo da je bez tog bijednog motorcica i SDI-a.

  20. #20
    Bodoo
    Guest
    Subjektivno, meni su francuski auti daleko najtisi!
    Kako smanjiti buku? Pa buku motora temeljitom zvucnom izolacijom. Buku ovjesa i motora, pomocu debljih stakala, boljih brtvi, buku od vjetra pomocu bolje aerodinamike, buku guma, pomocu tisih guma(u pravilu losije performanse), itd itd. Poanta je da je tesko to sve objediniti skupa i tesko da postoj samo 1 auto koji je u svim tim segmentima najbolji!
    Inace, njemacki auti imaju tvrdi, ali tisi ovjes, tako da se prelazak preko neravnina, vise osjeti, to zapravo nije buka, nego su vibracije, i zato se vjerojatno cini da su 'glasniji'! Uostalom, kada dugo vozis svoj auto, on ti se cini jako bucan,jer si se adaptirao na njegov zvuk, i kada presjednes u neki drugi, u pravilu ti se uvijek cini tisim!<br><hr>

Slične teme

  1. kraljevi neukusa
    By doc in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 22-11-2003, 16:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •