Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 74

Tema: Golf petica izlazi sljedeće ljeto

  1. #26
    Megane_SB
    Guest
    "...golf je bio i ostao i biće najbolji u klasi .."

    Nit je bio, niti je, niti će ostati...
    Može biti dobar (za neke), ali ne i najbolji.
    Nikada neće biti najbolje dzajniran, ni najudobniji, niti najbolji omjer cijena-kvalitet.

    Potvrdu tražite u prodajnim rezultatima cijelog koncerna, kao i dotičnog modela.

    Auto Bild je već dao prednost Megane II u odnosu na Audi A3. I to ne malu.
    Prema tome, siguran sam da Golf V ima dobar start, dijeljeći osnovu A3-ice.

    S-B, ne javljaš se poslije onog pitanja ....

  2. #27
    T-IE
    Guest
    Golf je s peticom ponovno postavio standarde u klasi, i zadao konkurenciji nove muke i brige da ga stigne. Da nije najljepši i nije, međutim kupcima naviklim na taj dizajn to neće smetat...<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  3. #28
    Girrari
    Guest
    "Da nije najljepši i nije, međutim kupcima naviklim na taj dizajn to neće smetat..."

    OK, to se slažem, ali daj mi molim te objasni koje je to ××××ne standarde Golf postavio. Pa mislim da nova Astra uvodi više novina i tehnologije bilo kakav Golf. <br><hr><font color="blue">Burekman</font>

  4. #29
    VR6
    Guest
    Evo nekih stvari nove petice...

    "Common to all these versions is a very full luxury and safety specification including six airbags, five head restraints (of active pattern for the front seats), lap-and-shoulder seat belts, a new type of safety steering column and a pedal assembly that yields to minimize the risk of injury in the event of a crash."

    "An example of this is the optional Climatronic automatic air conditioning, which has separate controls for the driver and front passenger: if the car is reversed, it switches to the recirculated-air mode. If the windscreen washer is operated, the intelligent control system interrupts the fresh-air supply immediately."

    "The seats are another good example: they are of entirely new design, for maximum occupant comfort, and Volkswagen is also the first manufacturer to offer a car in this market segment with the option of four-way electric lumbar support (integrated into the electrically adjustable seat) and also an independent heater for use when the car is at a standstill."

    "These gains move the Golf nearer to the next-higher passenger-car category, but in doing so also serve to emphasise its classless character. This is even more true of the standard of quality it achieves, which is unique in this market segment. The bodyshell’s static rigidity value is an impressive 80 % (!) higher and thus superior to any of the new Golf’s competitors."

  5. #30
    Megane_SB
    Guest
    Odličan citat VW-ove najave u novinama.
    Sve je to za sada samo teorija.

    Mora se priznati da Golf nikada nije bio revolucionaran niti krcat novitetima. Politika te firme je provjereni design (tj. samo facelifting starijih modela) i mehanika.
    Jedino ga to i čini kvalitetnim.

    Na polju noviteta se nikada nisu isticali, mislim da ni neće.
    No, svaka roba ima svoje kupce, pa će tako biti i sa njim.
    Jel tako, Girrari...Ima u narodu jedna izreka oko toga, ali nećemo o tome...

    Predviđena cijena je veća od Astre, Meganea ili Alfi, tj. po mom mišljenju opet pretjerana.
    Opet ponavljam da su Švabe dali prednost Meganeu ispred novog Audija A3, na usporednom testu.
    Mislite da će Golf biti bolji od A3?

    Mislim da ne....

  6. #31
    piquet
    Guest
    full luksuzno uređenje sa 6 airbaga, 5(pet) naslona za glavu i ,pažnja, pažnja najnovija revolucija u dizajnu i opremanju automobila - sigurnosni pojas u čak 3 (tri) točke! ) )

  7. #32
    Megane_SB
    Guest
    To je masa automobila imala već 2000-te, uključujući moj ...
    Stvarno napredak...
    Od toga ništa u serijskoj opremi.. Da bi ga opremili svim tim "revolucionarnim" dodatcima, treba pljunuti love u vrijednosti još jednog Pola, kako je i do sada bilo...

  8. #33
    T-IE
    Guest
    Girrari,

    kojih to više novina Astra uvodi od Golfa?

    Eto samo par krupnijih novina kod Golfa:

    -nova platforma (i po mišljenju mnogih stručnjaka jedna od najboljih trenutno)

    -novi stražnji ovjes, odnosno multilink s ciljem poboljšanja performansi i udobnosti (ne znam koji kompakt dolazi s multilinkom, možda jedino Focus).

    -svi benzinski motori su fsi tehnologije (izuzev 1.4)
    -svi dieseli zadovoljavaju Euro 4 norme
    -u svim modelima dolazi 6-stupanjski mjenjač (osim 1.4 i sdi)
    -direct shift (DSG) mjenjač
    -a o sitnicama poput 4 načina el. namještanja sjedala u lumbalnom dijelu i sl. neću ni pričat.


    I na kraju popis najosnovnije opreme kod Golfa V da ne govorite o nekim masnim doplatama:

    -6 airbag
    -ABS-ESP-EBV
    -klima uređaj
    -el. stakla i retrovizori
    -board c.
    itd, itd...

    <br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  9. #34
    Nippon
    Guest
    Misliš da će Golf u najosnovnijoj opremi imati klimu, a nema ga Audi A3 s najbogatijim paketom opreme??? Lud je taj VW koncern do jaja.

  10. #35
    T-IE
    Guest
    Imat će, ali manualnu, za climatronic(nove generacije) moraš doplatit.<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  11. #36
    c e z y
    Guest
    T-ie,sorry kaj ti kvarim premjeru tvog ljubimca,ali 1,4fsi,nema 6 brzina,a niti 1,6 i 1,9 tdi,kod njih je opcionalan.
    I jos nesto gledam malo statistiku,prodaje autiju u zadnja dva mjeseca,i golf iv,je jos uvjek najprodavaniji.Kaj ti to govori,da taj auto voze ljudi koji ne prate auto industriju i koji nemaju blage veze,o autima,jel da prate onda bi cekali novog "kralja"


  12. #37
    T-IE
    Guest
    Sorry cezy, ali auto se najviše isplati kupit pred sam kraj njegove proizvodnje. Em je jeftiniji nego ikad, em su eventualne dječje bolesti i tvorničke greške uklonjene. Jest da nećeš bit zamijećen s njim u gradu...


    Pa i ja sam rekao da 1,4 modeli neće imat 6 brzina <br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  13. #38
    Mazda3
    Guest
    IV se prodaje jer je sada povoljniji nego prije. To je vjerojatno glavni razlog

  14. #39
    Nippon
    Guest
    Povoljniji je nego prije, ali još uvijek preskup.

  15. #40
    c e z y
    Guest
    Pa to mi je ko da kupim cipele koje su se furale pred dve godine,samo zato kaj su jeftinije 15€,od ovogodisnjih.
    E da i uklonjene su djecije bolesti.

    Nema meni tu logike,bolje imat novi auto,al nek vam bude.

  16. #41
    T-IE
    Guest
    Pa zamisli kupiš novi A3, iskešiiraš tolko love da možeš kupit garsonjeru i onda te zovu na prisilni servis zbog tvorničkih grešaka...

    Ustvari, ne valja ova usporedba s A3. Više paše Alfa... <br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  17. #42
    T-IE
    Guest
    A i usporedba s cipelama ti nije na mjestu. Neda se to usporedit.<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

  18. #43
    Mazda3
    Guest
    Bas sam sada pred nekih pola sata procitao u novinama kako je serija alfi 156 i 147 dostavljena kupcima sa unistenom unutrasnjosti(raspadnuta polica za odlaganje idr.). Oni malo sretniji su imali srece pa su zavrsili samo sa "cvrcima". Problem je kako vele bio u tome sto je kamion koji je ih je prevozio isao losijom cestom koja ja nije bila bas dobro zakrpana. Imala je rupa. Toliko o kvaliteti talijana. Kakve bi im tek dostavili da su ih morali prevoziti samostalno preko te ceste? Bez amontizera? Tockova?

  19. #44
    Megane_SB
    Guest
    Eto samo par krupnijih novina kod Golfa:
    -nova platforma (i po mišljenju mnogih stručnjaka jedna od najboljih trenutno)
    +++ na konto čega, 3D simulacije izgleda ? Puka teorija. Platforma Audija A3, od koje Megane II ima bolju platformu ( i to prema AutoBildu)

    -novi stražnji ovjes, odnosno multilink s ciljem poboljšanja performansi i udobnosti (ne znam koji kompakt dolazi s multilinkom, možda jedino Focus).
    +++ Multilink svatko tumači na svoj način, te svaki proizvođač ima drugačije izvedene "multilnkove"
    I opet neće biti najudobniji auto u klasi

    -svi benzinski motori su fsi tehnologije (izuzev 1.4)
    +++ bilo je i vrijeme da se obnove motori

    -svi dieseli zadovoljavaju Euro 4 norme
    +++ kao i svi PSA dieseli već neko vrijeme

    -u svim modelima dolazi 6-stupanjski mjenjač (osim 1.4 i sdi)
    +++ slično kao i kod Megane II, iako manji broj modela kod Renaulta ima taj mjenjač

    -direct shift (DSG) mjenjač
    +++ da ?

    -a o sitnicama poput 4 načina el. namještanja sjedala u lumbalnom dijelu i sl. neću ni pričat.
    +++ Možda u najvišem paketu opreme

    I na kraju popis najosnovnije opreme kod Golfa V da ne govorite o nekim masnim doplatama:

    -6 airbag
    -ABS-ESP-EBV
    -klima uređaj
    -el. stakla i retrovizori
    -board c.
    itd, itd...
    Sve što ima i Megane II, i to za skoro 3000EUR manje + automatsko paljenje svjetala i obaranje istih u odnosu na brzinu itd,itd...
    I opet neće biti 5-ica na EuroNCAP-u.

    Ispast će pljuvanje, ali nećemo dizati u nebesa nešto što se nije ni pojavilo. Bila bi tragedija da se i ljubitelji Golfa neugodno iznenade dobivenim.

  20. #45
    VR6
    Guest
    E svasta...

    Megane_SB: "direct shift (DSG) mjenjac +++ da ?"

    Pa da je napisao T-IE da automobil ima mogucnost da leti, ti bi isto napisao "da", a tamo pitas sta ima inovativno. Sta to drugi automobili iz te klase imaju inovativno?! Pa sve je to slicno, ali ima par sitnica.

    A rijetki automobili u toj klasi imaju 4x4, a Golf ga odavno ima. Takodjer 5-ica ce imati i odvojenu klimu za vozaca i suvozaca, ko to jos ima u toj klasi?!

    U onom textu gdje pise 6 airbegova, svi pojasevi na 3 tacke i slicno se misli na serijsku opremu. I Golf 4 je imao takodjer pojas zadnji srednji u 3 tacke, al uz doplatu. Sad ti opravdavas nesto sto Megane nema, pa si ocito pomalo "popizdio". Ne vidim drugi razlog za ovakav odgovor. Ja sam 90% siguran da ce novi Golf V dobiti 5 zvjezdica u EuroNCAP testu, ali vidjet cemo. A ako je sve tacno ono sto su "rekli", VW Golf V bi mogao biti najbolji automobil u klasi, al pricekat cemo testove.

  21. #46
    OS PUNTO
    Guest
    Takodjer 5-ica ce imati i odvojenu klimu za vozaca i suvozaca, ko to jos ima u toj klasi?!



    Lancia u Y ima klimu odvojenu za vozaca i suvozaca,a klasa je ispod golfa.Bilo bi zalosno da ju golf nema.

  22. #47
    Girrari
    Guest
    Sve kaj sam htio naspisati napisao je kolega Megane SB. Jedino kaj uvode je FSI tehnologija, a to im je bilo ××××no nužno jer su im bez toga benzinci dosta pri vriti (mislim na slabije benzince).
    Kak će FSI tehnologija egzistirati s našim gorivom tek treba vidjeti.

    Sve ostalo nabrojano masa proizvođaća već ima.

    Ovi popisi serijske opreme možda vrijede u Švabiji, ali kod nas... nema šanse. S druge strane, tu opremu (i bogatiju) masa već ima u seriji.


    A pazite sad Astru...
    -automatsko uključivanje svjetala i brisača
    - ovjes koji prepoznaje temperamentnu vožnju (Intreactive Driving System Plus) sa samopodešavajućom tvrdoćom amortizera i opruga (Continuous Damping Control)
    - adaptivni farovi (kao kod nove BMW petice)
    - Pojačani dizel motori i benzinski motori sa Twinport ubrizgavanjem
    - petero/šesterostupanjski mjenjači i robotizirani mjenjač Easytronic.

    Itd itd...<br><hr><font color="blue">Burekman</font>

  23. #48
    Megane_SB
    Guest
    Hvala lijepo, cijenjeni kolega Girrari. )

  24. #49
    Megane_SB
    Guest
    BTW... Vidio sam danas jednog Tourana u gradu...
    Meni je čak i Caravela bilja ljepša...
    Kištra, kištra... Po mom sudu.

  25. #50
    Girrari
    Guest
    I ja sam ih vidio par komada u gradu... kaj ja znam... nije tako loš kao na slikama. Nije revolucija, ali me ugodno iznenadio u odnosu na ono kaj sam očekival. Tamna boja je na njemu obvezna, a felge su neophodan dodatak. U takvoj kombinaciji izgleda solidno za tu klasu.
    Ali novi Scienic... puuuuno bolji i ljepši od starog. Mrak! Iako se masi Renaultovaca novi ne sviđa, meni je odličan.

    Zaključak: i Scienic i Touran su posao obavili jako dobro. <br><hr><font color="blue">Burekman</font>

Slične teme

  1. petica pomela trojku i meganea
    By zeleni čaj in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 12-12-2003, 21:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •