Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: eurosuper 95 ili eurosuperplus 98

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    p-206xt
    Guest
    koja je razlika osim u oktanima

  2. #2
    Girrari
    Guest
    Ja sam negdje čul da je 98-ica uvozna zato kaj naše rafinerije nemaju tehnologiju za proizvodnju takvog benzina (rekoh čuo, nisam siguran, niti to tvrdim).

    Vozil sam na 95-ici, a kada je došla 98-ica vozil sam na njoj. Imao sam dojam da auto bolje radi i da bolje vuće. No to je bilo više subjektivnog karaktera. Sada opet točim 95-icu i ne primječujem nikakvu razliku, osim što je nešto jeftiniji (95) pa više natočim za istu cifru.
    Dakle, 98 ima smisla samo kod jačih automobila. No opet i tu ima glasina, vele da je naša "98-ica", zapravo 95-ica po europskim standardima. Jedino kaj je navodno, čišći.
    Tko bi više znao kaj sve oni meću u taj benzin i kak sve to handlaju. Po meni, svi vozimo na 90% benzina i 10% vode.

  3. #3
    bullit
    Guest
    Istina je sto Girrari kaze. Prica se da je 98-ica uvozna. Ne znam jel je ili nije, ali da je bolja od 95 to sigurno. Iz vlastitog iskustva, auto bolje ide na 98, i manje trosi. Kad se sve zbroji i oduzme, ispada oko 7% jeftinije voziti se na 98. Plus kaj je definitivno zdravije za auto.

  4. #4
    p-206xt
    Guest
    ja sam pak čul da 98-ica ima manje olova (ekološki prihvatljivije)pa je time i suhlji,a čul sam i to da se zbog
    toga kaj je benzin suh brže habaju cilindri i karike a,i to da zbog malo više oktana nagore ventili.

    dal je to istina ili puste price???

  5. #5
    cuore sportivo
    Guest
    ja isto samo 98 koristim,osjetno je bolja,a sta je vise oktana auto bolje ide,a pomalo i motor razjebu,pa trkaci auti voze na pun ××××× oktana pa vidis i sam koliko im traju motori,ali nas sumljam da ima 98,dobro ako ima 95

  6. #6
    p-206xt
    Guest
    da ali ako neznaš tkaci automobili imaju potpuno drugačiji kocept motora
    od ovih naših klasicnih
    iamju čak ugrađene neke keramičke djelove tj.obloženi su keramikom koja je imuna na visoke temperature itd...

Slične teme

  1. INA super 95 = eurosuper 95 = prevara
    By doc in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 41
    Posljednji post: 16-04-2004, 18:24

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •