Dakle, po naslovu se može shvatiti u ?emu je problem. Vrlo jednostavno.
Možda su se neki od vas susreli sa takvim ili sli?nim problemom, pa znaju o
?emu se radi. Za sve ostale, koji imaju problema sa vizualizacijom, pokušati ?u objasniti primjerom: TPS, glavni lik tr?i ulicom, svakih 4-5 koraka broj sli?ica se smanji (igra uspori) te se iste sekunde vrati na normalan broj i tako u nedogled. Možda, na prvi pogled, i ne zvu?i strašno, ali pokušajte samo ovako igrati Dirt2.

Probao sam sve mogu?e finte znane ?ovjeku još od Windowsa 95:
uklju?ivanje/isklju?ivanje Vertical Sync, reinstalacija drivera i programa
(DirectX8, 9, 10, .NET Framework 3.5 SP1, Visual C++ 2005, 2008), instalacija novih, defragmentacija i formatiranje Hard Disk-a, vra?anje backup-a i na kraju instalacija friških Windowsa. Dakako bavio sam se i hardverom: va?enje komponenti, ?iš?enje prašine, vra?anje komponenti natrag. ?ak i resetiranje CMOS-a na mati?noj plo?i pomo?u jumpera.

Konfiguracija (stara oko godinu i pol) i sitsemske postavke, na kojima se javio problem, radile su savršeno, više mjeseci. Stvar ne bi bila tako nebulozana da se ra?unalo, skoro uop?e, nije palilo par dana (tako da se nije moglo nista poremetiti) i da su sve igre radile dobro.

Prijatelj, ?vrsto, sumnja u Windowse. U nekom drugom slu?aj vjerojatno bi i ja isto, no kao se problem javlja tek nakon koju minutu provedoj u igri, i to u BILO KOJOJ igri, moje sumje padaju na pregrijavanje procesora. Šta mi drugo preostaje? Crna magija!?

Everest, u trenucima „mirovanja“ procesora pokazuje 43-45 stupnja, dok, pri pokrenutoj igri, znaju biti i 64°C. Ne sjecam se kakve su temperature bile dok je sve bilo OK pa u varijable ne mogu ura?unati sparinu ovih dana. Mislim da je optimalna maksimalna temperatura za doti?ni AMD 70°C.

Ku?ište je sad otvoreno, problem je i dalje tu. Razmatram promjenu paste na procesoru ili možda kupovinu cijelog hladnjaka. Kako ne želim trošiti novce uzalud molim prijedloge. Mogu prijedlozi i za novi hladnjak. (Jel' se mogu uop?e nabavit posebno? (Za ovo samo stru?ne osobe)

Kako nemam stalan pristup internetu, ne provjeravam forume ?esto pa vas
molim za ?im konstruktivnija rješenja ili preporuke. Nadam se da sam bio
dovoljno jasan i da ne?ete imati potrebu postavljati previše pitanja.



Konfiguracija slijedi (nije top, fensi-šmensi, al' još uvijek vrti sve):
Microsoft Windows Vista Ultimate 64bit + Service Pack 1 / Dual Core AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+ / [RAM] 4096 MB (DDR SDRAM) / [Mati?na, jednom mijenjana] MSI K9N Neo V3 / Gigabyte GeForce 9800 GT (512 MB) / [BIOS] AMI (03/11/08)


P.S. Znam, Vista (!?) no radi mi bolje neg' Win7 ili XP. ?udno, ali istinito.
Peace!