Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: ups eaton powerware

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0

    ups eaton powerware

    Pozdrav, kupio sam UPS eaton power 1500 VA. Posjedujem ra?unalo ?ije napajnje iznosi 550 w (corsair). na ups-u mi je spjen zna?im komp i monitor, kao i telefon i adsl, jer ima i tu mogu?nost.

    Ups komunikaciju sa ra?unalom ostavruje putem usb kabela, i obzirom da suite cd koji dolazi sa ups-om više tvrtka ne isporu?uje treba se i?i na stranice eaton power-a kako bi se skinio driver jer ina?e komp ne?e prepoznati ups. nakon toga sam skinio softver koji se zove Lan Safe i anima me ima li netko iskustva s tim programom jer mi neke stvari nisu jasne.

    Naime, kadotvprim taj program otvori se slika gdje se vidi kako t radi ups, u biti radi se o jednom slikovnom prokazu. I sad jedna stvar koju ne razumijem, postoji nešt što se zove LOAD PERCENT ( OBJAŠNJENJE je "the amoount of power being drawn from a UPS by devices that receive power from thr UPS. Load percent is based upon the maximum load a UPS can support).

    meni taj load percent iznosi stalno 5. Nekužim što je ovo, pa ako itko zna nešto o ovom programu malo više, a posebno o ovom što mi baš nije jasno, molim pomo?.
    I još jedna stvar, na toj slici u realnom vremenu pokazuje mi da input voltage je 210 a output 240, jeli to normalno, obzirom da mi na event statusu stoji zelena to?kica, koja signalizira da je to ok. Ali eto, ako netko može malo pojasniti, bilo bi super

    Hvala unaprijed

  2. #2
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Load percent se može prevesti kao optere?enje. U postotku maksimalnog optere?enja, u tvom slu?aju kažeš 5%, zna?i iznosi 75 W. (1500*5%=1500/20) To bi ti bila nekakva potrošnja svega što je spojeno na UPS kad si to gledao. Ovo što kažeš "stalno" ovisi kak definiraš to svoje stalno. Pretpostavljam da je bilo u trenucima neoptere?enosti ili blage optere?enosti, ovisno o snazi ra?unala.

    Input od 210-240 je ok, jer je službeni nazivni napon u HR 230V. Ti dobivaš u uti?nici 210 (premalo) a na izlazu iz UPS-a 240, što je malo više, ali unutar tolerancija. To je ok.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •