Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: UPS - što kupiti

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0

    UPS - što kupiti

    U mom gradu imamo veliki problem sa nestancima struje, niskim naponom te mi ?esto PC štreca. Molio bih Vas za savjet što kupiti, neki best buy, a naravno da je i kvalitetan. Prvenstveno mi služi kako bi komponente skupog ra?unala ostale ?itave...
    Napajanje mi je corsair 550w

  2. #2
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Hmm, rijetka tema i dobro pitanje. Nemam nijedan model da ti iš?upam sad iz glave i preporu?im, ali ako imaš problema sa preniskim naponom, onda UPS mora obavezno biti line interactive, mislim da se tako zove. Imaš još dvije vrste, jedna je standby, i on je slabiji, a najja?em i najboljem (ali i najskupljem) zaboravih ime.

    Uglavnom, line-interactive spada u neku sredinu, a radi se o tome da ?e ti standby funkciju imati tek kad nestane struje. On zna?i daje energiju kada nestane energije iz mreže. Line interactive UPS cijelo vrijeme filtrira napon iz mreže i u slu?aju da on padne tada se uklju?uje baterija u UPS-u.

    Ina?e imaš dobro napajanje i kratke nese struje bi ono trebalo dobro podnijeti. Loše napajanje bi uzrokovalo da se komp restarta pri svakom kratkotrajnom nesu napona. Vjerojatno bi ti situacija bila još gora da imaš lošije napajanje.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •