Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Možete li koristiti OEM verziju Windowsa 7 za svoj PC?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    204
    Rep Power
    2214

    Možete li koristiti OEM verziju Windowsa 7 za svoj PC?

    Mnogo je potencijalnih korisnika Windows 7 operativnog sustava uo?i njegovog izlaska na mnogim forumima postavilo pitanje - je li uop?e legalno koristiti OEM verziju, pošto je jeftinija, no nisu je dobili uz novi PC. Odgovor: ni sam Microsoft godinama nije imao pojma.

    Kako Microsoft, naime tvrdi, korisnici kupnjom OEM verzije Windowsa krše odredbe koje kažu kako prodava? ra?unala OEM operativni sustav mora instalirati na samo ra?unalo prije negoli ga proda tre?oj strani, odnosno kupcu. Drugim rije?ima, ukoliko instalirate OEM Windows 7, ne posjedujete "originalnu" kopiju Windowsa.

    No, kako to možete znati? Microsoft o?ito bilo kojoj trgovini dopušta prodaju OEM verzije Windowsa bez ikakvih indikacija i upozorenja, no sam bi kupac morao poznavati odredbe glede instalacije OEM softvera koje stoje na samom pakiranju OEM verzije Windowsa, ali i u PDF formatu.

    Doduše, nakon što je Microsoft bio kontaktiran glede tih "incidenata", tvrtkin je predstavnik odgovorio kako uporaba OEM softvera od strane korisnika koji sami sastavljaju ra?unalo, te kako su odredbe o uporabi OEM Windowsa - godinama bile pogrešne.

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2451

    Re: Možete li koristiti OEM verziju Windowsa 7 za svoj PC?

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    Mnogo je potencijalnih korisnika Windows 7 operativnog sustava uoči njegovog izlaska na mnogim forumima postavilo pitanje - je li uopće legalno koristiti OEM verziju, pošto je jeftinija, no nisu je dobili uz novi PC. Odgovor: ni sam Microsoft godinama nije imao pojma.

    Kako Microsoft, naime tvrdi, korisnici kupnjom OEM verzije Windowsa krše odredbe koje kažu kako prodavač računala OEM operativni sustav mora instalirati na samo računalo prije negoli ga proda trećoj strani, odnosno kupcu. Drugim riječima, ukoliko instalirate OEM Windows 7, ne posjedujete "originalnu" kopiju Windowsa.

    No, kako to možete znati? Microsoft očito bilo kojoj trgovini dopušta prodaju OEM verzije Windowsa bez ikakvih indikacija i upozorenja, no sam bi kupac morao poznavati odredbe glede instalacije OEM softvera koje stoje na samom pakiranju OEM verzije Windowsa, ali i u PDF formatu.

    Doduše, nakon što je Microsoft bio kontaktiran glede tih "incidenata", tvrtkin je predstavnik odgovorio kako uporaba OEM softvera od strane korisnika koji sami sastavljaju računalo, te kako su odredbe o uporabi OEM Windowsa - godinama bile pogrešne.

    Mene ovo iskreno zanima, jer sam nedavno kupio win Vista sa upgrade kuponom za Win 7. Vista je bila OEM, i bila je jeftinija, no morao sam ju kupiti uz neki "essencial" dio kompa, pa sam uzeo SATA kabel, jer je interni i jer bez njega "moj komp ne moze raditi". Nakon toga sam iskoristio win7 upgrade kupon, i postom mi je došao DVD sa naljepnicom i key-em. Dvd u kutiji. na kojem pise OEM. ...?!??!?! a traze podatke o tome tko si, adresa itd... i vide da sam an firmu uzimao za svoje potrebe.

    Htio bih da mi autor ovog teksta pojasni zadnju rečenicu u tekstu.

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    Doduše, nakon što je Microsoft bio kontaktiran glede tih "incidenata", tvrtkin je predstavnik odgovorio kako uporaba OEM softvera od strane korisnika koji sami sastavljaju računalo, te kako su odredbe o uporabi OEM Windowsa - godinama bile pogrešne.
    sto je bilo pogresno? uporaba OEM software-a? Prodaja OEM software-a?
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2451
    i krivo sam napisao essential. i ne znam kako ispravit. glupi OEM-aš.
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    204
    Rep Power
    2214

    Re: Možete li koristiti OEM verziju Windowsa 7 za svoj PC?

    = Citat = Izvorno postao Tox!c
    sto je bilo pogresno? uporaba OEM software-a? Prodaja OEM software-a?
    Pogrešno je bilo to da kao korisnik nisi smio kupiti samostalnu kopiju OEM Windowsa bez novog kompa. Drugim rije?ima, slobodno kupuj OEM, i nitko te ne smije zajebavat.

    Uglavnom, glavna boljka OEM Windowsa jest da nakon aktivacije Windows zapamti tvoju konfiguraciju, te ukoliko napraviš neki zna?ajniji upgrade, poput recimo procesora, Windows se deaktivira. Jer to kao ne smiješ radit ukoliko posjeduješ OEM.

    No, iz iskustva znam da je dovoljno nazvat Microsoftovu korisni?ku službu u RH, veliš im onaj konfirmacijski kod koji te traži operater, i dadu ti novi aktivacijski klju?.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2451

    Re: Možete li koristiti OEM verziju Windowsa 7 za svoj PC?

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    = Citat = Izvorno postao Tox!c
    sto je bilo pogresno? uporaba OEM software-a? Prodaja OEM software-a?
    Pogrešno je bilo to da kao korisnik nisi smio kupiti samostalnu kopiju OEM Windowsa bez novog kompa. Drugim riječima, slobodno kupuj OEM, i nitko te ne smije za**bavat.

    Uglavnom, glavna boljka OEM Windowsa jest da nakon aktivacije Windows zapamti tvoju konfiguraciju, te ukoliko napraviš neki značajniji upgrade, poput recimo procesora, Windows se deaktivira. Jer to kao ne smiješ radit ukoliko posjeduješ OEM.

    No, iz iskustva znam da je dovoljno nazvat Microsoftovu korisničku službu u RH, veliš im onaj konfirmacijski kod koji te traži operater, i dadu ti novi aktivacijski ključ.
    shibby!
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •