Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: saznali smo ono što znamo ve? mjesecima o iPhon 3GS

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    dislociran
    Postova
    27
    Rep Power
    0

    saznali smo ono što znamo ve? mjesecima o iPhon 3GS

    saznali smo ono što znamo ve? mjesecima o iPhon 3GS a ono što nas zaista zanima...
    na primjer problem sa pregrijavanjem ure?aja o kojem se govori po raznim forumima.
    Ono što me stvarno zanima je to dali ?e se ure?aj zaista "rastopiti" ostavim li ga na plaži ispod ru?nika ili budem li ga nosio u ?epu od hla?a za ovih ljetnih dana?

    Navodno najlošija zaštita i potpuno beskorisna "hardwerska enkripcija" te probijanje iste u roku od 2 minute.

    koliko je to to?no i ako jeste, kako to da je to promaklo apple-u, ili im možda nije promaklo...?

    Dali i koliko to ima veze sa uslugom "mobileMe"

    Ništa od tih bitnih stvari nisam saznao pa me zanima dali mogu uskoro o?ekivati odgovor u broju 163?

    Srda?no vaš lakrdijaš
    SMRT FAŠIZMU!
    Narod i onako nezna kaj bi sa slobodom.

  2. #2
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    Daj nemoj zezat da i ti misliš uzet jafon?

    Koliko znam, problemi sa pregrijavanjem postoje. Plastika ?e prva imat problema zbog toga, nekakva diskoloracija i izobli?enje su prvi mogu?i. Ako ti bude u džepu sumnjam da ?e rastopiti, ali pod ru?nikom... Elektronika ?e vjerojatno biti OK, ali plastiku ?e vjerojatno trebati mijenjati

    To je ?isto ono što znam o plastici, elektronici i toplini, a za jafon su to sve glasine, u rukama ga nisam imao, tako da nisam probao ništa. A probao bih da ga imam
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    dislociran
    Postova
    27
    Rep Power
    0
    znaš da nisam baš poklonik kupovine prve generacije novotarija obi?no se zaletim u drugu pa tre?u opet presko?im

    osim macbooka to sam se zaletio na prvu generaciju (aluminiski) i sad mi nije žao.
    Ali mi je jako interesantno znati ove stvari oko enkripcije i sigurnosti podataka na iPhoneu.
    primjer:
    Ako aktiviraš pasword na njemu i 3 puta upišeš krivi on automatski briše sve podatke sa njega.
    Ako ga izgubiš a korisnik si mobileMe usluge, pristupiš mu preko weba i obrišeš sadržaj.
    Ako nemaš pasword i mobileme onda ga vjerojatno koristiš kao obi?an mob pa je za pretpostavit da i nemaš nekih važnih podataka za zaštitit osim broja ljubavnice (pretpostavljam).
    Ako je mob jedini ure?aj na kojem držiš važne podatke onda nisi previše bistar

    Jednostavno ne kužim tu kritiku da ima najslabiju zaštitu pa sam se nadao da ?u dobit odgovor. Ako vrti OS X, ako aplikacije stavljaš isklju?ivo preko iTunesa, nemaš straha od virusa i sli?nih.

    Ako si ga dekodiro pa stavio neku aplikaciju preko koje ga filaš sa softverom koji nisi platio trebalo bi te brinut to što su ti moralne vrijednosti "pomaknute" jer se baviš kriminalnim radnjama i trebao bi kao pretnju vidjet vlast koja ti doše za vrat organima sile i prisile a ne slabu enkripciju.

    Dio ameri?ke vojske se odlu?io za iPhone baš zato što smatraju da su podaci na njemu sigurni (da ih mogu uništiti iz daleka kako nebi pali neprijatelju u ruke)

    Kako je rje? o amerima, prihvatljivo mi je da nisu baš previše bistri (blago re?eno)

    Ali, koliko STVARNO i u kojoj prilici ta enkripcija ?ini moje podatke na MOBITELU sigurnima i koliko je to (zanima me neka brojka) lošije od drugih mobitela na tržištu.

    Dali još neki mobiteli na tržištu nude mogu?nost uništavanja podataka putem weba i dali imaju mogu?nost postavljanja pasworda koji ?e nakon 3 kriva unosa obrisati sve podatke sa ure?aja?

    To je tema, to iPhone nudi, Šta nude drugi???
    iPhone ima najlošiju enkripciju na svijetu. to nije vjest to je senzacija temeljena na rekla kazala. Mene zanimaju brojke i praksa.

    uff, oprosti na malo podužem tekstu idem popit kavu pa da krenem na posao.
    SMRT FAŠIZMU!
    Narod i onako nezna kaj bi sa slobodom.

  4. #4
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    Koliko znam, ovo zadnje o ?em se pri?a je problem sa SMS porukama, koje su ionako brzopleto (pretpostavljam) uvedene nakon što prijašnje generacije nisu imale tu mogu?nost. Ako je sve bilo ishitreno, normalno da su neš fulali. Koliko znam, preko SMS-a se nekako može do?i do podataka na mobu ili adresara i sli?no...

    Al prema ovom ostalom što kažeš, ?ini se da dobrano misle na nekakvu sigurnost podataka. Ovo im je samo kiks, ve? su najavili da ?e to popravljati...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1931
    Vidim da te brine sigurnost podataka...

    Ako si ga dekodiro pa stavio neku aplikaciju preko koje ga filaš sa softverom koji nisi platio trebalo bi te brinut to što su ti moralne vrijednosti "pomaknute" jer se baviš kriminalnim radnjama i trebao bi kao pretnju vidjet vlast koja ti doše za vrat organima sile i prisile a ne slabu enkripciju.
    Ne. Ako jailbreakeas iPhone, odnosno izuces ga iz Appleovih kandzi mozes stavljati i legalne aplikacije, u tome je i fora. Mozes stavljati svoje aplikacije, stvari koje Apple nije propustio kroz svoj drakonski sustav filtriranja, a da ne kazem da postoji nekoliko repozitorija takvih nesluzbenih aplikacija tako da ti nitko ne garantira da neces nesto pokupiti. Sad je pitanje dal se iPhone OS u tom slucaju koristi kao root ili kao obican user.

    Dio ameri?ke vojske se odlu?io za iPhone baš zato što smatraju da su podaci na njemu sigurni (da ih mogu uništiti iz daleka kako nebi pali neprijatelju u ruke)
    Ne vjerujem u ovo, a ako je istina onda su nevjerojatno glupi. Appleova slabost je jedinstvena platforma i cinjenica da mobitel nije tvoj nego Appleov - sa njim se moze upravljati iz daljine i onda se dogadaju glupe stvari kao jedna ovog vikenda: ljudi su kupili aplikaciju preko App Storea koju je Apple u meduvremenu povukao. Ona je istovremeno nestala sa iPhonea ljudi koji su ih kupili (zamisli da ti Nokia brise stvari po mobitelu, preko noci bi im zapalili tvornice) i prema ugovoru koji svaki developer potpise sa Appleom novce koje su ti ljudi potrosili sad mora vratiti developer iz svog dzepa. Ne Apple.

    But I digress. Kao sto je vidljivo iz OTA (Over The Air) upgradeova, operateri (i Apple) mogu pushati na sve iPhoneove na svijetu koji god softver zele i kada to zele. Tako da je cijeli sustav ranjiv jer se previse pouzdaje na udaljene lokacije, to je osnovni problem sa sigurnosti na njemu.

    E sad ne znam detalje o kakvoj se tocno enkripciji radi, no pretpostavljam da bi se uz dovoljno vremena i novaca lako crackala, opet, ovisi o kojoj se metodi radi i uz kakav kljuc. Ali ako ga izgubis na cesti i lokalni saner ga nade, ne brini se previse.

    Remote wipe. Svi poslovni mobiteli to imaju vec godinama, ali to je napravljeno za firme koje brinu o stotinama ili tisucama mobitela, isto kao enkripcija, prastara stvar. Za osobno koristenje, znam da WM to ima, a vjerojatno i S60. Moguce da ima i UIQ, ali ne sjecam se jer me to ne interesira bas previse.

    Ako hoces brojke i da ti netko kaze iPhone je bolji ili losiji, neces to lako dobiti jer je takva sigurno uglavnom napravljena za poslovne korisnike, a ne privatne, pa se po potrebi rade i custom rjesenja. A Apple skriva sve informacije ko' zmija noge pa ces od njih dobiti jos i manje, prepun je rupa za koje se uglavnom ne zna.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1931
    Evo jos sam zaboravio reci, jel se sjecate one price kako nece dati Obami da koristi svoj Blackberry? Ono sto ljudi uglavnom ne razumiju jest da svi e-mailovi preko te usluge prolaze kroz RIM-ove servere (opet, ovisi jel je BIS ili BES itd) sto je ogromna rupa u komunikaciji, ne samo zato sto je RIM Kanadska firma, nego sto je privatna tvrtka.

    Prolazak e-mailova predsjednika SAD-a kroz takve privatne ruke nije normalno, koliko god bila sigurna veza izmedu mobitela i servera.

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    Opa! Ne bih mu ni ja dao onda da šalje mailove. Ne može to tako
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1931
    Da sam bogat kupio bi RIM, ili bar dio koji kontrolira promet

  9. #9
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    Informacija je mo?.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •