Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Skype - otvaranje portova i Windows firewall

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    72
    Rep Power
    1842

    Skype - otvaranje portova i Windows firewall

    Eh ta Windows platforma, spremite se na malo poduži "read"

    Ali ako možete pomo?i ili demistificirati ( ?ekam trenuto odgovor na dosta foruma + od Skypeovog tima) :

    Radi se o Windows Vista Ultimate SP1 i naletion sam na nešto zaista ?udno u Security Centru, tj. pod firewall opcijama od Viste.

    Naime kad idem pogledati koje su mi aplikacije blokirane ili propuštene od strane Windows firewalla, nešto mi je ?udno s Skype aplikacijom :


    http://img134.imageshack.us/my.php?image=67610251.jpg


    Vidite samo koliko ih je? Zašto ih je toliko puno? Razumijem da Skype može koristiti više portova za više funckcija, no ovo je pomalo morbidno. 20+ stavki!

    Ina?e, ako malo proskrolam gore dole, još ih ima 5-6. Kao da aplikacija treba svaku novu stavku za propuštanje kroz firewall kad se ulogiram na Skype


    Zanimljiva je i ?injenica da sam re-instalirao Skype i onda sam primjetio sljede?e :

    Nakon instalacije (bez pokretanja aplikacije) doda jednu skype "stavku" u exception Windows firewalla.


    Nakon prvog pokretanja aplikacije doda još jedan exception za Skype.

    Nakon toga par dana ništa, i danas pokrenem Skype i doda još jednu stavku.


    Ovo je zamorno, annoying i nepotrebno (i iz sigurnosnog aspekta - nesigurno)

    Pa ako netko ima kakv komentar...

    Hvala!

    What a horrible night to have a curse . . . 悪魔城ドラキュラ

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1947
    Prvo što mi je palo na pamet su procesi. Mogu?e je da Skype interno za svaku radnju ima novi proces, koji ti u FW-u vidiš kao novu stavku za Skype. Što se ti?e nove stavke kod instalacije, to je default i oko toga se ne bi trebao zamarati. Opet, kod nove instalacije stavlja novu stavku isto kao što ?e se i u registryu obnoviti podatci (stari prebrisati, novi ubaciti), no kod FW-a je o?ito razlika da postoje?e stavke istog imena ne dira nego dodaje nove.
    Ukoliko te stvarno mu?it toliko sigurnost, koliko vidim imaš tamo gumbi? properties za svaku od tih stavki, pa pogledaj na što se vežu i one koje su nepotrebne briši.

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    72
    Rep Power
    1842
    Nažalost, propertis kaže : "No description provided." a zanimljivo je i to što sam pogledao servise i procese i kad se Skype otvori samo je jedan jedini njegov proces.


    Ja mislim da je do toga što Skype kao protokol treba više portova otvorenih, o?ito svaki puta druk?iji...

    No pitanje koje se postavlja je : kako ga natjerati da radi samo na jednom portu koji ?e uvijek biti propušten kroz Windows firewall tako da ne otvara exception za drugi.

    What a horrible night to have a curse . . . 悪魔城ドラキュラ

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •