Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Na kojem principu kupujete komad hardvera?

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ?akovec - Gospi?
    Postova
    89
    Rep Power
    1991

    Na kojem principu kupujete komad hardvera?

    Zanima me, da li kod kupovine nekog komada hardvera kupujete bilo koju dotupnu marku ili pak ste izbirljivi i kupujete od onih proizvo?a?a koji su ve? provjereni, vama draži i vaši favoriti kod hardvera!?

    Ja osobno kupujem hardver od "provjerenih" proizvo?a?a....

    npr. ja nikad nebi kupio neki komad hardvera, a da prvi put ?ujem za tog proizvo?a?a, koj ga je proizveo!
    Radije bih pri?ekao nekoliko mjeseci, pa da ga neki "popularniji" proizvo?a? izda na tržište pa bi ga tek onda uzeo...

    kakvi ste vi kod tog pitanja???
    P55A-UD3R // i5 750 // Sychte Kataa 3 // G. Skill 4GB DDR3 // HD5850 // WD 1TB // Chief 650W TS //
    Bach VX // 2232BW // X-540 // Lysoca & DeathAdder & Destructor // Sennheiser PC 151 //

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2458

    Re: Na kojem principu kupujete komad hardvera?

    = Citat = Izvorno postao zoky
    Zanima me, da li kod kupovine nekog komada hardvera kupujete bilo koju dotupnu marku ili pak ste izbirljivi i kupujete od onih proizvođača koji su već provjereni, vama draži i vaši favoriti kod hardvera!?

    Ja osobno kupujem hardver od "provjerenih" proizvođaća....

    npr. ja nikad nebi kupio neki komad hardvera, a da prvi put čujem za tog proizvođaća, koj ga je proizveo!
    Radije bih pričekao nekoliko mjeseci, pa da ga neki "popularniji" proizvođač izda na tržište pa bi ga tek onda uzeo...

    kakvi ste vi kod tog pitanja???

    ..ovisno o proizvodu.. kod vecine stari sam dosta izbirljiv (posebno hard diskovi), dok me za neke stvari (blutetooth adapter) apsolutno boli briga koja kineska tvornica ga je napravila.
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1947

    Re: Na kojem principu kupujete komad hardvera?

    = Citat = Izvorno postao zoky
    Radije bih pri?ekao nekoliko mjeseci, pa da ga neki "popularniji" proizvo?a? izda na tržište pa bi ga tek onda uzeo...
    Ovo pravilo bi prije primjenio na trgovine gdje kupujem nego na proizvode. Ako je proizvod od nekog novog proizvo?a?a, ali ima dobru garanciju u du?anu gdje me ne?e puno zaje... (npr. HGspot ), onda me baš briga koji je proizvo?a?. Ure?aj u garancijskog roku crkne, ja dobijem novac ili drugi proizvod zauzvrat i svi sretni (naravno, tražim drugi, a ne isti proizvod i to je to). Plus, ako ustanoviš da je ure?aj bezveze, vratiš ga u onom roku od 7 dana i opet ti isto.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1941
    Jedna je stvar kod recimo mobitela, gdje ima tek nekoliko proizvodaca koji su dostupni kod nas, no sto da kupujes nesto specijalizirano? Ima masu proizvodaca za koje nisam nikada cuo a najbolji su na svom podrucju. Zato i imamo casopise i internet da saznamo koliko sto vrijedi, a ne ulazimo u ducane i uzimamo "intela za 700 kn".

  5. #5
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    U zadnje vrijeme slabo kupujem, ali u pravilu ?u uzeti proizvod ako se pokaže kao dobar u reviewovima na netu (ne ?itam ?asopise ). Dal je brand ili ne... Votevr, da VIA sutra napravi bolji proc od Intela, kupio bih ga da mi treba.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    72
    Rep Power
    1842
    = Citat = Izvorno postao Kora
    U zadnje vrijeme slabo kupujem, ali u pravilu ?u uzeti proizvod ako se pokaže kao dobar u reviewovima na netu (ne ?itam ?asopise ). Dal je brand ili ne... Votevr, da VIA sutra napravi bolji proc od Intela, kupio bih ga da mi treba.
    Ina?e samo sam se htio nadovezati na ovo :

    Reviewi na internetu znaju biti jako zeznuti i ponekad nisu baš odraz neke realnosti. Ja više preferiram "rije? frenda" ili nekog poznanika kod kojeg po mogu?nosti mogu isprobati hardware i na osnovu toga kupiti ili ne kupiti komad sklopovlja


    Ali poštujem Korinu tehniku pošto svi znamo da je ve? dugogodišnji tata-mata od hardwarea i ako bi nekog pitao za savjet on bi bio prvi na listi

    What a horrible night to have a curse . . . 悪魔城ドラキュラ

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    A gle, ako 10 sajtova kaže isto ili sli?no? Što imam razmišljati? Stvar je takva. E sad, drugo je pitanje šta su to to?no rekli i jesu li promatrali stvari koje su meni bitne.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    72
    Rep Power
    1842
    = Citat = Izvorno postao Kora
    A gle, ako 10 sajtova kaže isto ili sli?no? Što imam razmišljati? Stvar je takva. E sad, drugo je pitanje šta su to to?no rekli i jesu li promatrali stvari koje su meni bitne.

    To može biti dvosjekli ma?, mnogo puta se razni sajtovi referiraju jedan na drugi bez da rade dublju analizu hardwarea.


    Nemoj misliti da smatram da je tvoja tehnika loša,dapa?e, nego samo ukazujem da je uvijek mogu?i "falš" kod takvih stvari, zato ja uz to još uvijek volim probati ako imam prilike - kod nekog hardware u praksi.

    What a horrible night to have a curse . . . 悪魔城ドラキュラ

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2458
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao Kora
    A gle, ako 10 sajtova kaže isto ili slično? Što imam razmišljati? Stvar je takva. E sad, drugo je pitanje šta su to točno rekli i jesu li promatrali stvari koje su meni bitne.

    To može biti dvosjekli mač, mnogo puta se razni sajtovi referiraju jedan na drugi bez da rade dublju analizu hardwarea.


    Nemoj misliti da smatram da je tvoja tehnika loša,dapače, nego samo ukazujem da je uvijek mogući "falš" kod takvih stvari, zato ja uz to još uvijek volim probati ako imam prilike - kod nekog hardware u praksi.
    istina.. zato za review-ove najbolje koristit cnet reviews ili toms hardware. nije da reklamiram, ali su se pokazali kao odlicni sajtovi sa pravim testovima. imho
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    72
    Rep Power
    1842
    = Citat = Izvorno postao Tox!c
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao Kora
    A gle, ako 10 sajtova kaže isto ili sli?no? Što imam razmišljati? Stvar je takva. E sad, drugo je pitanje šta su to to?no rekli i jesu li promatrali stvari koje su meni bitne.

    To može biti dvosjekli ma?, mnogo puta se razni sajtovi referiraju jedan na drugi bez da rade dublju analizu hardwarea.


    Nemoj misliti da smatram da je tvoja tehnika loša,dapa?e, nego samo ukazujem da je uvijek mogu?i "falš" kod takvih stvari, zato ja uz to još uvijek volim probati ako imam prilike - kod nekog hardware u praksi.
    istina.. zato za review-ove najbolje koristit cnet reviews ili toms hardware. nije da reklamiram, ali su se pokazali kao odlicni sajtovi sa pravim testovima. imho
    Da, Tom's hardware je imho jako dobra referenca i na?in na koji možeš provjeriti koji se hardware isplati barem uzeti u obzir za kupnju.

    What a horrible night to have a curse . . . 悪魔城ドラキュラ

  11. #11
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Anandtech i drugi independent i manje poznati su isto dobri.

    @Reiko

    Ne kužim šta si mislio kad kažeš da se referiraju. Imaš hrpu news sajtova koji niš ne napišu, nego napišu da je tamo i tamo napisana recenzija ne?ega. To je za mene referenca. Ako si slu?ajno mislio na prepisivanje, to se lako skuži, jer onda spominju iste stvari, nemaju svoje fotke (koje ?esto imaju neki logo originalnog sajta). Zato otvaram više reviewova, a i nijedno poznato ime si ne?e dopustiti da kopira nekog drugog.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    Kad kupujem novi hardver vecinom kupujem provjerene marke, a ako bas moram birati izmedju dva podjednako dobra proizvodjaca kao npr. izmedju Asus i Gigabyte ploca biram Gigabyte, izmedju Corsair i OCZ memorija i napajanja biram Corsair, izmedju Seagate i Western Digital diskova biram Western Digital i tako da sad do cetvrtka ne nabrajam, a kod izbora procesora gledam isplativost. Izbor grafe je bar u mom slucaju mnogo komplikovan i tu sam harkor picajzla pa ne pikam makarsta na svoju plocu. Znam da ovo nikog ne zanima, ali bas sam dobio inspiraciju pa sam se malo pretjerano raspisao...

    <Mod>

    Dupli post, jedan obrisan.

  13. #13
    Member
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    72
    Rep Power
    1842
    = Citat = Izvorno postao Kora
    Anandtech i drugi independent i manje poznati su isto dobri.

    @Reiko

    Ne kužim šta si mislio kad kažeš da se referiraju. Imaš hrpu news sajtova koji niš ne napišu, nego napišu da je tamo i tamo napisana recenzija ne?ega. To je za mene referenca. Ako si slu?ajno mislio na prepisivanje, to se lako skuži, jer onda spominju iste stvari, nemaju svoje fotke (koje ?esto imaju neki logo originalnog sajta). Zato otvaram više reviewova, a i nijedno poznato ime si ne?e dopustiti da kopira nekog drugog.
    Pod "referiranje" nisam mislio na doslovno prepisivanje nego pisanje novog teksta no s informacijama s drugog sajta, i tako u za?arani krug.

    Znam što si htio re?i i slažem se s tvojom tehnikom (mislim da sam ti to ve? napisao ) no isto tako naglašavam da je ipak ako je netko u mogu?nosti - best bet isprobati sklopovlje koje te zanima.

    What a horrible night to have a curse . . . 悪魔城ドラキュラ

  14. #14
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    To i ?esto preporu?amo u recenzijama, no bolna je istina da tako ne ide. U biti, ve?ina trgovina ima mogu?nost da robu možeš vratiti u roku od nekoliko dana, tako da se ipak može re?i da postoji mogu?nost probe prije kupovine :/
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •