Pozdrav!
Imam gore navedeni vanjski tvrdi disk kapaciteta 1TB. Danas sam ga prikljucio na racunalo i vidim da mi windowsi nece prikazati ikonu gore navedenog diska kada odem na moje racunalo. Disk spajam preko usb kabela kada ga spojim sa usb kabelom u donjem desnom kutu mi se pojavi ikona safle remove hardver, te bi se pored nje trebala pojaviti plava ikona od WD. Kada odem na device manager i disk drive uredno mi pokaze wd my book esential, a na human interface devices HID-compilant device mi je pod upitnikom.

Kada sam disk kupio prije par mjeseci nisam ga mogao nikako pokrenuti, te sam nakon sati i sati googlanja procitao na jednoj stranici da treba skinuti neki fa32formati i formatirati ga iz command promt-a. To sam napravio te sam u device manageru otisao na network adapters te rekao da mi onemoguci 1394 network adapter. te se ikona u mojem racunalu pojavila.


Molim vas ako mi mozete pomoci oko ovog problema.
Unaprijed se zahvaljujem.

P.S. Zaboravih napomeuti kada je disk prikljucen na racunalo i odem resetirati racunalo, te kada se na ekrau pojavi bios meni se racunalo zamrzne. A kada izvadim usb kabel nastavlja se dizati normalo.