Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Wd my book studio edition - vanjski disk

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    1
    Rep Power
    0

    Wd my book studio edition - vanjski disk

    Pozdrav!
    Imam gore navedeni vanjski tvrdi disk kapaciteta 1TB. Danas sam ga prikljucio na racunalo i vidim da mi windowsi nece prikazati ikonu gore navedenog diska kada odem na moje racunalo. Disk spajam preko usb kabela kada ga spojim sa usb kabelom u donjem desnom kutu mi se pojavi ikona safle remove hardver, te bi se pored nje trebala pojaviti plava ikona od WD. Kada odem na device manager i disk drive uredno mi pokaze wd my book esential, a na human interface devices HID-compilant device mi je pod upitnikom.

    Kada sam disk kupio prije par mjeseci nisam ga mogao nikako pokrenuti, te sam nakon sati i sati googlanja procitao na jednoj stranici da treba skinuti neki fa32formati i formatirati ga iz command promt-a. To sam napravio te sam u device manageru otisao na network adapters te rekao da mi onemoguci 1394 network adapter. te se ikona u mojem racunalu pojavila.


    Molim vas ako mi mozete pomoci oko ovog problema.
    Unaprijed se zahvaljujem.

    P.S. Zaboravih napomeuti kada je disk prikljucen na racunalo i odem resetirati racunalo, te kada se na ekrau pojavi bios meni se racunalo zamrzne. A kada izvadim usb kabel nastavlja se dizati normalo.

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1940

    Re: Wd my book studio edition - vanjski disk

    = Citat = Izvorno postao Kensai
    P.S. Zaboravih napomeuti kada je disk prikljucen na racunalo i odem resetirati racunalo, te kada se na ekrau pojavi bios meni se racunalo zamrzne. A kada izvadim usb kabel nastavlja se dizati normalo.
    Razlog ovomu može biti sam BIOS, odnosno, mogu?e da je namješteno da se boota prvo sa USB i ostalih sli?nih ure?aja (removable devices), a zatim s HDD-a. S obzirom da na vanjskom disku nema ništa, komp ti se zblesira...

    Što se ti?e prepoznavanja unutar Windowsa, da li disk priklju?uješ na dodatne USB priklju?ke na ku?ištu ili koristiš priklju?ke straga na mati?noj plo?i? Ako koristiš dodatne na ku?ištu, probaj disk spojiti na mati?nu, možda pomogne.

  3. #3
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2179
    Dobar prijedlog, dodatni konektori znaju dosta ?esto raditi probleme.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •