Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 38 od 38

Tema: ATi vs. nVidia

  1. #26
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1946
    [quote=amd freak]
    = Citat = Izvorno postao "Mr. M":3jiu2r4j
    Mislim, imaju oni i novih proizvoda poput 250GTS i GTX285 i GTX295... ili je samo GTX285 tu novi? Ili ve? dobrih godinu dana nisu izbacili na tržište novu grafulju?
    9800GT,9800GTX,GTX260,GTX280,GTX285,GTX295,GTS250...

    Sve su to noviji modeli koji zamjenjuju stare modele...osobno mi se polita ne svi?a jer se radi o malim ili nikakvim pomacima...više se radi na vizualnom dojmu i poboljšanju hla?enja...to?nije iskorištava se ono po ?emu ati nije na dobroj strani...[/quote:3jiu2j]

    Slažem se, nije dobro proširivati neke rasprave, ali na ovo ne mogu ne odgovoriti... GTS250 je rebrandirani 9800 GTX+, nije li? GTX295 su dvije GTX280, što je najbolje, druga je skrivena i u nazivu to nigdje nisu naveli, da su dvije kartice. GTX285 je 55nm ina?ica jedne od GTX-ica...nije ni bitno. Novi proizvodi su samo GTX260 i GTX280, odnosno GTX280 i oslabljena verzija, GTX260. Ista paralela se može povu?i sa 9800 i 9600 i svim ostalim serijama. Istina, toga ima i kod ATI-ja, ali nisam vidio da je ATI novu seriju temeljio na staroj arhitekturi u smislu da je GPU iz 3ke korišten za 4ku. Ako je, molim te da mi ukažeš na moj propust.

    Nvidija je možda dobra u grafi?kim i vizualizacijskim tehnologijama za profesionalne korisnike, ali što se ti?e mene, malog korisnika kojem treba jeftina grafulja na kojoj mogu zavrtiti CoD4 svake prijestupne, Nvidija je firma koja me potkrada starim proizvodima sa novim imenom. A mislim i da bi se preko 50% obi?nih korisnika složilo s time kad bi im se objasnilo što se krije iza GTX295, koja je novija i ponavljam 15% skuplja od 4870x2, a slabija.

    [quote=amd freak]
    = Citat = Izvorno postao "Mr. M":3jiu2r4j
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Radeon 4870 x2 je tek malo ja?i od geforcea 295gtx ali za to su krivi slabi driveri.
    Je...i barem 15ak posto jeftiniji... Ne kužim samo kome uzeti za zlo što su slabi driveri, tj. ?iji su driveri slabi? Jer, koliko vidim, kruže glasine da Nvidija ima bolje drivere, a da AMD-ovu suxaju, pa ih stalno krpaju... Zna?i, ako bi AMD izdao dobre drivere, za tih 15% nižu cijenu bi dobili više od "tek malo ja?e" grafe?
    Ati se pokazao sa svojim driverima nakon izlaska 8.1 paketa koji je u više od70% javljenih osoba proizvodio probleme oko rezolucija te izbijanje nekog malog trokuta na kutevima OS-a....ni dan dan nisu objasnili razlog...pa da bi za koji dan izdali fix koji nije apsolutno ništa riješio.Tek dolaskom 8.2 drivere je to fixano...Pa se pitam kakve to osobe rade na njihovom supportu...kakve to osobe razvijaju drivere...te kakve to osobe site drivere testiraju.Za takvu organizaciju je to naprosto smiješno,neozbiljno i neprofesionalno.Prou?i na koji na?in se ocjenjuju kvalitete drivera,koje sve stvari ulaze u ocjenjivanje istih..pa onda možeš zaklju?iti zašto je Nvidia superiorna naspam Atija.[/quote:3jiu2j]

    Ovdje si me quotao, a ja još uvijek ne znam ?iji su driveri slabi...a samo to me zanimalo?

  2. #27
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Htio sam kvotat nešto, ali fakat mi se ne da.

    Ukratko, Nvidia vodi standarde? Koje? GDDR5? DX 10.1? DX10 ti priznam. SLI? Možda, ali to su isto kupili, ako su uop?e bili prvi.

    World leader kažeš? To na Nvidijinoj stranici? ?udo jedno da sami za sebe na svom siteu kažu da su najbolji. Mora da je istina.

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Ati se pokazao sa svojim driverima nakon izlaska 8.1 paketa koji je u više od70% javljenih osoba proizvodio probleme oko rezolucija te izbijanje nekog malog trokuta na kutevima OS-a....ni dan dan nisu objasnili razlog...pa da bi za koji dan izdali fix koji nije apsolutno ništa riješio.Tek dolaskom 8.2 drivere je to fixano...Pa se pitam kakve to osobe rade na njihovom supportu...kakve to osobe razvijaju drivere...te kakve to osobe site drivere testiraju.Za takvu organizaciju je to naprosto smiješno,neozbiljno i neprofesionalno.Prou?i na koji na?in se ocjenjuju kvalitete drivera,koje sve stvari ulaze u ocjenjivanje istih..pa onda možeš zaklju?iti zašto je Nvidia superiorna naspam Atija.

    Atijev jedini hadut i jeste trenutno kretanje prema pravom putu,odnosno po?etak razvijanja novih tehnologija (koje su prije skoro pa bile samo pra?enje i kopiranje) te rezanje cijena.No samo zbog loših riješenja hla?enja,te zbog neprofesionalizma koji se svako malo desi i dalje dajem jedan bod Nvidiji.

    A to nezna?i da sam FAN,nego sveukupno imam neku malenu prednost za nvidiu koju mogu i više puta potvrditi.
    Ajd malo ?u ipak kvotat
    Radilo se o kvadratu za kojega nisam primijetio nikakve probleme vezane uz performanse. Na nekim mašinama se javljao, na nekima ne. Ali izdali su fix. I to za par dana. Zamisli da se to desilo Nvidiji, fix bi izašao kad?

    To jednostavno zna?i da slušaju u××××, rade na tome. Kad ve? izvla?iš tako stare stvari (serija 8 vs 2900 i sli?no), podsjeti me koliko je ono trebalo da Nvidia izda drivere za Vistu za seriju 8? Zna?i dobiješ DX10 karticu i ne mreš s njom ništa. U biti cijeli DX10 je bio preuranjen i još uvijek je.

    I opet o hla?enju. Koliko je Radeona serije 3 i 4 riknulo od pregrijavanja? Sam AMD je rekao da su spustili vrtnju ventilatora da bi ugodili korisnicima koji se žale na buku. A ako ho?eš ipak ve?u vrtnju, imaš i ru?nu regulaciju. Imaš izbor.

    E da, kako se ocjenjuju driveri? Šta je tu važno? Pojma nemam. Nisam baš u softveru previše. Ti o?ito znaš.

    Ne, to zna?i da si FREAK.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  3. #28
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2048
    = Citat = Izvorno postao Kora
    Radilo se o kvadratu za kojega nisam primijetio nikakve probleme vezane uz performanse. Na nekim mašinama se javljao, na nekima ne. Ali izdali su fix. I to za par dana. Zamisli da se to desilo Nvidiji, fix bi izašao kad?
    Od kada to samo performanse ovise o driverima?Tj od kada to driveri postoje samo radi performansi?Ili mi se to ?ini da si fanATIK...Izdali su fix za par dana koji ništ nije popravio...I to je fix a ne novi driveri...koliko ja znam Nvidia nije trebala izdavati nikakav fix.


    = Citat = Izvorno postao Kora
    To jednostavno zna?i da slušaju u××××, rade na tome. Kad ve? izvla?iš tako stare stvari (serija 8 vs 2900 i sli?no), podsjeti me koliko je ono trebalo da Nvidia izda drivere za Vistu za seriju 8? Zna?i dobiješ DX10 karticu i ne mreš s njom ništa. U biti cijeli DX10 je bio preuranjen i još uvijek je.
    Bolje da se radi duže,pa se napravi kako spada...nego da se izdaje na silu i da se pojavljuju fantomski trokuti?i na ovkiru OS-a.



    = Citat = Izvorno postao Kora
    I opet o hla?enju. Koliko je Radeona serije 3 i 4 riknulo od pregrijavanja? Sam AMD je rekao da su spustili vrtnju ventilatora da bi ugodili korisnicima koji se žale na buku. A ako ho?eš ipak ve?u vrtnju, imaš i ru?nu regulaciju. Imaš izbor.
    Koliko ih je riknulo neznam..ali znam da rikavaju...pošto honorarno radim u jednom servisu...i mogu ti re?i da mi svaki tjedan dolaze barem 2 takve atice...što je za takav servis u takvom malom gradu puno.

    Slušaju korisnike i zato spuštaju brzinu vrtnje ventilatora???Dobraaaa...mora da onda neznaju razmišljati...pošto bi pametnije bilo napraviti više buke i smanjiti pregrijavanje...

    I sva sre?a da su tu grešku skužili...pa su s vremenom po?eli izdavati i dual slot grafe sa poboljšanim hla?enjem...što im je o?ito bilo preskupo odmah napraviti...ili su pak skužili da se ljudi žale na temperature i da reklamacija ?ini svoje..



    = Citat = Izvorno postao Kora
    E da, kako se ocjenjuju driveri? Šta je tu važno? Pojma nemam. Nisam baš u softveru previše. Ti o?ito znaš.
    Google makes you happy

  4. #29
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Od kada to samo performanse ovise o driverima?Tj od kada to driveri postoje samo radi performansi?Ili mi se to ?ini da si fanATIK...Izdali su fix za par dana koji ništ nije popravio...I to je fix a ne novi driveri...koliko ja znam Nvidia nije trebala izdavati nikakav fix.
    Pa zašto je onda "trokuti?" važan ako ne utje?e na performanse? Daje neku naznaku banalnog problema u izradi drivera, ali di je tu zlo? Nvidia sigurno nema baš nijedan takav primjer banalnosti. Jel da?

    Zašto sam ja fanatik? Priznam da je Nvidia imala bolje performanse, ali opcije i izgled drivera im suxaju otkad su prešli na .net arhitekturu. Update drivera je tu i tamo, mogli bi nešto poboljšat s vremena na vrijeme. Da ne spominjem (u najmanju ruku) nekorektnosti, tipa renejmanje kartica.

    AMD svaki put lijepo izlista koje su nove stvari uba?ene u svake drivere i koje su probleme riješili. Release notes su zakon, svašta se pro?ita.


    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Bolje da se radi duže,pa se napravi kako spada...nego da se izdaje na silu i da se pojavljuju fantomski trokuti?i na ovkiru OS-a.
    Opet trokuti?. Boo-ho. Ponavljam, Nvidia sigurno nema nikakvih takvih problema. Nvidia, prema tebi, sve dobro radi isprve, i sve što naprave je dobro. Ok, neFAN-u.

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Koliko ih je riknulo neznam..ali znam da rikavaju...pošto honorarno radim u jednom servisu...i mogu ti re?i da mi svaki tjedan dolaze barem 2 takve atice...što je za takav servis u takvom malom gradu puno.

    Slušaju korisnike i zato spuštaju brzinu vrtnje ventilatora???Dobraaaa...mora da onda neznaju razmišljati...pošto bi pametnije bilo napraviti više buke i smanjiti pregrijavanje...
    Jel, rikavaju? Nezgodna informacija, to se ne poklapa sa AMD-ovim tvrdnjama. Daj malo pouzdanije informacije, pa ?emo vidjeti šta se s tim da u?initi. Naravno, rikavaju od pregrijavanja?

    Da, prema mojim saznanjima spuštali su brzine ventilatora zbog velike buke, jer se svi bune. Ako ve?a temperatura kartici ne smeta, u ?emu je problem? Tko kaže da se pregrijavaju? Ako nisam spomenuo, a mislim da jesam, radna temperatura Radeona serije 4000 je 90°.

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    I sva sre?a da su tu grešku skužili...pa su s vremenom po?eli izdavati i dual slot grafe sa poboljšanim hla?enjem...što im je o?ito bilo preskupo odmah napraviti...ili su pak skužili da se ljudi žale na temperature i da reklamacija ?ini svoje..

    Tko ih izdaje? Referentni dizajn 4850 je još uvijek single slot.

    = Citat = Izvorno postao Kora
    E da, kako se ocjenjuju driveri? Šta je tu važno? Pojma nemam. Nisam baš u softveru previše. Ti o?ito znaš.
    Google makes you happy
    To me ne?e usre?iti. Ili samo izbjegavaš odgovor
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #30
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1946
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    = Citat = Izvorno postao Kora
    Radilo se o kvadratu za kojega nisam primijetio nikakve probleme vezane uz performanse. Na nekim mašinama se javljao, na nekima ne. Ali izdali su fix. I to za par dana. Zamisli da se to desilo Nvidiji, fix bi izašao kad?
    Od kada to samo performanse ovise o driverima?
    Odkad si ti napisao povijest Catalysta od serije 8 kao odgovor na moje pitanje ?iji su driveri slabi, pa je GTX295 lošija od 4870x2. Ajde prvo pro?itaj ono na što odgovaraš, pa onda možeš i dati normalan odgovor, pa se ne?eš morati ?uditi kad ti ljudi napišu nešto što je stvarno vezano uz pitanje na koje si ti odgovarao... *doh*

  6. #31
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2048
    vidi se da ste obje fanatici i da nema smisla raspravljati s vama...daleko se vidi da je vama ati number one i da nvidia op?enito ne valja...bilo cijenom..bilo performansana..bilo tehnologijama...mora da je nvidia sme?e...zbilja mora da bude...i zbilja mora da se samo moraju kupovati Atijevke...

    Ja nisam fan ni?eg...imao sam neko vrijeme 4850 u kompu...i mogu vam dat slike...i ipak sam si ostavio 8800GT...dakle imao sam i jedno i drugo...

    I uvijek kupujem best buy...a 8800GT je u tome trenutku to i bila...a ja nekih ve?ih razlika sa 4850 nisam osjetio...

    Vidim da je ovo ve? krenulo na niska vrije?anja pa stoga odustajem od daljnjeg pisanja...

    Smatrajte da sam izgubio u dvoboju...

  7. #32
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1946
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Vidim da je ovo ve? krenulo na niska vrije?anja pa stoga odustajem od daljnjeg pisanja...
    Sorry, nije bilo namjere...

    Što se ti?e fanatizma i fanboystva i ostalo...nije baš, kupuje se što je najisplativije ili za što se ima love, jednostavno, možda ne najbolje, ali eto... I onda u tu kombinaciju Nvidija teško upada sa svojim nerijetko dosta višim cijenama, što i sam možeš priznati da znaju zapapriti (najbolji slu?aj je GTX295, napravili nešto novo što su mislili da ?e biti bolje i to ponudili po osjetno višoj cijeni - nisu baš konkurentni, posebno u ovom razdoblju na što si se i sam osvrnuo u jednom od postova).
    Ono što najviše smeta kod Nvidije jest rebrandiranje i recikliranje starih proizvoda koje onda ponude pod novim nazivom i po *višoj* cijeni. I onda naprave GT200 ?ip i nadaš se da ?e prestati izvoditi sve i svašta i na kraju oni nastave po svom iritantnom obi?aju - rebrand i poskupi.
    ATI je tu transparentan. Ako kažu da je kartica 4870x2 onda ?e to biti stvarno dvije 4870 kartice. Ako je 4850x2, to su dvije 4850 kartice, a ne dvije 3870. Nvidija je svoju praksu po?ela još sa 9800GX2 koje su zapravo dvije 8800 GT(S) (ili GT ili GTS).
    Kužiš, kad stari proizvod upakiraju i predstave kao nešto novo, i onda još zapapre cijenu toga, jer je najbolje. A zapravo se radi o starijem proizvodu, kojeg ?ak možda i ne ide najbolje prodaja i onda traže na?in da se riješe zaliha. Pa ?ak i takav proizvod njihov bi kupio da ga ponude barem po 5% nižoj cijeni od konkurenta.
    Situacija je potpuno druga?ija, posebno na high-end segmentu, stoga, ako sam fanatik zato što kupujem ono što je jeftinije, a nudi približno iste performanse, onda priznajem - fanatik sam. Ipak ukoliko Nvidija ponudi prethodno opisan proizvod, onda ?u postati nvidiot. (šala mala, uglavnom, u tom slu?aju kupio bi Nvidiju ).

    Eto, sad kad smo rješili ovu temu, kad se otvara Intel vs. AMD?

  8. #33
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    BTW, amdfreakovo povla?enje bio je 11.111 post na forumu Simbolika
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  9. #34
    Senior Member
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Carantaine,ku?a sa mitraljezom,motam se kraj stepenica!
    Postova
    845
    Rep Power
    2192
    Ova tema bude beskona?na.
    http://www.testriffic.com/result/results.php
    Životni san mi je da postanem profi nogometaš!
    http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=79882

    LONG LIVE THE NAPREDAK,DOWN WITH ZAMP.
    FORZA NK ZAGREB!

  10. #35
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Ova tema bude beskona?na.
    Baš je zato i fora!

    Ono, jednoga dana ?e vjerojatno nVidia ponovo presti?i ATi, pa ?e onda biti rasprava o tome, zašto je bolja, bla bla, šta je zapravo novo, bla bla...
    A onda ?e ATi opet stvoriti neku X2 karticu, ili možda X3 (!!!) [U bokte... Da mi je to vidjeti!]! I opet ?e ATi bolji... Pa tako n puta!

  11. #36
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Ne?e biti X3. Ne isplati se.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #37
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1946
    = Citat = Izvorno postao Kora
    Ne?e biti X3. Ne isplati se.
    Smanji GPU dva puta, strpaj dva GPU-a u jedno ku?ište današnjeg GPU-a i dobiješ X4... Nisu u Intelu ni toliko ludi

  13. #38
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    U biti da, i onda kad to bude defektivno - imaš jednu jezgru manje - X3 BTW, thread dobio bombicu
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •