Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: ATi vs. nVidia

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0

    ATi vs. nVidia

    Dakle... Jel moram išta drugo govoriti?


    ATi je jednostavno bolji!

    Zašto?

    Zato jer ima ***a?ke drivere, koji sa svakom novom verzijom pomalo dižu performanse kartica! Download file drivera je daaaaleko manji od file-a nVidijinih drivera.

    Zato jer ima asa u rukavu što se ti?e HD4870 GPU-a, to mi je Kora neke stvar?ice pokazivao. Ima neka caka sa dodatnom sabirnicom unutar GPU-a koja bi trebala dodatno ubrzati karticu! A sve to samo pomo?u - poga?ate - drivera! Dakle, kada prifali juice-a, novi driveri, i eto ti ga na!

    Zato jer... Zato jer je ATi = AMD!



    Intel suxs! Njušim li ja to još jedan dobar topic?!


  2. #2
    Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ?akovec - Gospi?
    Postova
    89
    Rep Power
    1984
    Heh...?ekao sam kada ?e se otvoriti takva tema....

    što re?i...?! Moram se skoro pa sa svime složiti s St.D.-om.
    AMD-Ati je napravio odli?an posao što se ti?e HD4xxx serije ( a i HD3xxx) i dobro uzdrmao nVidiu . Odli?ne performanse za solidnu cijenu. Pa kud ?eš bolje??

    Što se ri?e drivera na?uo sam da su sve bolji, ali ja ne treutno ne koristim Ati grafi?ku karticu, pa neznam to re?i o tome...

    Uglavnom dobar posao za AMD-Ati
    P55A-UD3R // i5 750 // Sychte Kataa 3 // G. Skill 4GB DDR3 // HD5850 // WD 1TB // Chief 650W TS //
    Bach VX // 2232BW // X-540 // Lysoca & DeathAdder & Destructor // Sennheiser PC 151 //

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao zoky
    Heh...?ekao sam kada ?e se otvoriti takva tema....
    Pa što te bilo sram otvoriti ovakvu temu?

    = Citat = Izvorno postao zoky
    Što se ri?e drivera na?uo sam da su sve bolji, ali ja ne treutno ne koristim Ati grafi?ku karticu, pa neznam to re?i o tome...
    Kako bi Achmed the Dead Terrorist rekao: "Infideeeeeeeel!"

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    = Citat = Izvorno postao zoky
    Heh...?ekao sam kada ?e se otvoriti takva tema....
    Pa što te bilo sram otvoriti ovakvu temu?

    = Citat = Izvorno postao zoky
    Što se ri?e drivera na?uo sam da su sve bolji, ali ja ne treutno ne koristim Ati grafi?ku karticu, pa neznam to re?i o tome...
    Kako bi Achmed the Dead Terrorist rekao: "Infideeeeeeeel!"
    Silence I KILL YOU !!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    e da imam i Ati i nVidiju al s obzirom da nisu iste kategorije mogu samo rec za drivere a tu je ati-ju ide veliki + al mi je nvijija draza cisto zato sto mi je u novijem kompu pa joj mogu zahvalit za COD 4 i 5

    ali Intel ce ih sve zgazit za koju godinu imam filing da ce na kraju ostat samo AMD i Intel

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Grga
    e da imam i Ati i nVidiju al s obzirom da nisu iste kategorije mogu samo rec za drivere a tu je ati-ju ide veliki + al mi je nvijija draza cisto zato sto mi je u novijem kompu pa joj mogu zahvalit za COD 4 i 5

    ali Intel ce ih sve zgazit za koju godinu imam filing da ce na kraju ostat samo AMD i Intel
    Daaaaaa? A koji to model imaš piknut u novi komp? Da ju popljujem odmah!

    Pencil modani HD3870 owna na veliko!

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    a voliooo biiii ... ....
    8600 GTS OC RULZZZZZ

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Oooo... Moj HD3870 totalno owna tvoju!

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    je je je

    Ati ima drivere za kur.... upravo zato i svakih par tjedana izdaju nove drivere kad nemogu sve fixat kak spada...

    Zato nvidija izdaje drivere jednom u 2-3 mjeseca i miran si...a nekad ih i dulje nema...i opet su performanse onakve kakve bi trebale biti,.,

    Oni koji misle da je stalno i ?esto izdavanje novih drivera bolja stvar se malo varaju...bolje i je...kad se nemože krpat na samom po?etku xD

    Dalje nvidia ima zasigurno više igara koje sponzorira...dakle koje imaju potpunu podršku za nvidia kartice...?ak dapa?e ne sje?am se kad sam zadnji put vidio Ati na nekoj igri...nema Ati para...sirotinja


    Da ne pri?am o obilnom zagrijavanju 4850 grafa...što je nevjerovatno loše...i još jedan palac dolje za Ati.

    Nvidia je gotovo uvijek prva kretala sa novim tehnološkim standardima...dovoljno se sjetiti po?etka 8800 serije...kada je Ati samo mogo na spavanje

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Da, ali ?injenica da ATi-jevi radnici konstantno rade na novim driverima isto nešto zna?i!

    A to šta nVidia "kupuje" igre to je samo da pokolju ATi. Ono, sve samo da srežu kompatibilnost sa Radeonima pa da barem tako izvuku koji postotak bolje performanse.

    Zagrijavanje nove serije... Kao da je problem, grafi?ka radi!
    Ja mislim da nije toliko problem u GPU-u koji se grije, nego u hladnjaku. Jer ono, kada sam testirao Gainward HD4850 GS (koji ima poseban dual slot hladnjak) vidio samo koliko kvalitetan hladnjak zapravo snizi temperaturu kartice. Nisam više siguran, ali mislim da je ?ak 20-tak stupnjeva niža temperatura sa Gainwardovim hladnjakom.

    Eto, ATi tu malo štedi na materijalu, ali istina Bog, grafe rade na 80 stupnjeva jednako dobro kao na 60! Ah, a to šta tako zagrijava unutrašnjost ku?išta nije problem ATi-a... Kome je stalo do temperature u ku?ištu ?e nabaviti dodatne ventilatore i sve ?e biti super!

  11. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    sry ali i Nvidijina 8800GT passive radi na 110-120c što jedna Atica ne može

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    I want proof!

  13. #13

  14. #14
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Neka ne može na 110, bitno je da je radna temperatura 90, kažu AMD-ovci (ko na autu)

    Što se ti?e drivera, to ti je konstantni support, uop?e nije bitno jel to zato jer ne valjaju ili je to zato jer ih stalno poboljšavaju. Što misliš, da li stvarno toliko suxaju kad ih svaki mjesec poboljšavaju? Taman da su najgori na po?etku godine, na kraju godine ?e bit najbolji. Ako suxaju, poboljšavanjem ?e biti bolji, ako su dobri, samo ?e biti još bolji. Bitno je da stvari idu na bolje.
    I šta kažeš na support novih tehnologija, novi catalysti i windows 7? DX10.1? Je da se ne koristi trenutno, ali kad krene širenje naveliko, ati ?e biti u prednosti. ?ak i ako nikad ne zaživi, vjerojatnije je da ?e ati prije podržati neku novu tehnologiju od nvidije. BTW,

    Assasins Creed prva DX10.1 igra?
    Ubisoft komentira DX10.1 kontroverzu

    U nvidijine drivere se ne bih volio miješat, prerijetko izlaze da bih ih uop?e mogao ocijenit.

    I to što nemaju igara, barem ne potkupljuju sve okolo da bi složili igre.

    No to je ionako konstantna utrka, ?ini mi se da je AMD bolji sa driverima, a prije je Nvidia bila bolja i sa performansama. Sad je i tu AMD bolji, al bi se situacija mogla okrenut bez ve?ih problema.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    = Citat = Izvorno postao Kora
    Što se ti?e drivera, to ti je konstantni support, uop?e nije bitno jel to zato jer ne valjaju ili je to zato jer ih stalno poboljšavaju. Što misliš, da li stvarno toliko suxaju kad ih svaki mjesec poboljšavaju?
    Uz rijec poboljšavanje fali i rijec krpanje.Tj to?nije bi bilo zakrpe.Poboljšavanje je izraz prefin za Ati.Dakle Nvidia nema potrebe tolko krpati.

    ...sarkazam...

    Dakle isto kao što si ti napisao poboljšavaju...mogu i ja napisati krpaju..




    = Citat = Izvorno postao Kora
    Taman da su najgori na po?etku godine, na kraju godine ?e bit najbolji.
    Nece jer ce i dalje samo krpat.A krpanje nije odraz kvalitete ve? odraz razuma.



    = Citat = Izvorno postao Kora
    Ako suxaju, poboljšavanjem ?e biti bolji, ako su dobri, samo ?e biti još bolji. Bitno je da stvari idu na bolje.
    I onda si ve? frustriran od downloadanja drivera svaka 2 tjedna.Da si daju dovoljno truda srezali bi taj rok isto kao i NVIDIA.


    = Citat = Izvorno postao Kora
    I šta kažeš na support novih tehnologija, novi catalysti i windows 7? DX10.1? Je da se ne koristi trenutno, ali kad krene širenje naveliko, ati ?e biti u prednosti. ?ak i ako nikad ne zaživi, vjerojatnije je da ?e ati prije podržati neku novu tehnologiju od nvidije.
    Naravno jer Nvidia prva donosi standarde...a Ati ih prati...?ime taj isti standard usavrši...dok kroz to vrijeme Nvidia radi na novoj tehnologiji.Dakle Ati prati Nvidiu a ne Nvidia Ati.


    = Citat = Izvorno postao Kora
    U nvidijine drivere se ne bih volio miješat, prerijetko izlaze da bih ih uop?e mogao ocijenit.
    Testirao sam na istoj konfiguraciji jednu aticu i jednu nvidu istog ranga.Instalacija drivera je brža kod nvidie.Pokretanje sfotwera tokom bootanja winsa opet nvidia pobje?uje.Vizualni dojam Nvidia dobiva,te niz opcija opet nvidia dobiva.

    = Citat = Izvorno postao Kora
    I to što nemaju igara, barem ne potkupljuju sve okolo da bi složili igre.
    Bolje potkupiti pa ispeglati drivere na po?etku nego ne otkupiti pa fixati drivere dok se nvidijaši igraju ko po loju.

    = Citat = Izvorno postao Kora
    No to je ionako konstantna utrka, ?ini mi se da je AMD bolji sa driverima, a prije je Nvidia bila bolja i sa performansama. Sad je i tu AMD bolji, al bi se situacija mogla okrenut bez ve?ih problema.
    Nvidia ima zasigurno globalno gledaju?i bolje drivere dok ati ima bolju softwersku podršku za drivere.Nvidia pokre?e više manje sve standarde dok ih Ati samo prati.

    Obe firme imaju prednosti i nedostatke.A tko voli neka izvoli.Budimo sretni da je tako i da se navla?e...jer da nema konkurencije...aj si ga nama

  16. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    Nah...tema vam nema smisla... Nvidija krpa kraj s krajem i smišlja toplu vodu, njih je kriza ve? odavno ulovila, samo se ?eka bankrot. Mislim, imaju oni i novih proizvoda poput 250GTS i GTX285 i GTX295... ili je samo GTX285 tu novi? Ili ve? dobrih godinu dana nisu izbacili na tržište novu grafulju?
    A što ?eš, siro?eki se previše nakeširali dok su pokupovali proizvo?a?e igara da sad više nemaju love za svoj S&D sektor.
    I da, nije li ATi-AMD izbacio zadnje dvije generacije GDDR-a, tj. razvio? GDDR5 je definitivno AMD-ov, a ?ini mi se i da je GDDR3 ATi-jev... zna?i Nvidija samo uzima razvijenu tehnologiju i koristi Eh da, tu je i promjena sabirnice GPU-a koju je AMD napravio sa serijom 4...heh da...bitno da AMD slijedi Nvidiju što se tehnologija ti?e...
    A što se ti?e sponzoriranja igara, sigurno je spika, ako stavite naš logo iza njega se mora staviti ovaj kod:
    if(vendor!=NVIDIA)
    while(!end_of_logo)
    CreateProcess(NULL, NULL, GPU_overloader, NULL, NULL, FALSE, 0,
    NULL, NULL, &startInfo, &processInfo);

    /*they told us that we should put this line, but we forgot why?! WaitForSingleObject(processInfo.hProcess, INFINITE); */

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    Si ?uo kad za sarkazam?


  18. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Si ?uo kada da se loše izvla?iš?!

  19. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    Izvla?im?KHM neželim bit bezobrazan i u javnosti osramotit kolegu

  20. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    do I smell a g33k fight 'clash of the titans 09'
    WE WANT BLOOD

  21. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Carantaine,ku?a sa mitraljezom,motam se kraj stepenica!
    Postova
    845
    Rep Power
    2185
    Radeon 4870 x2 je tek malo ja?i od geforcea 295gtx ali za to su krivi slabi driveri.
    http://www.testriffic.com/result/results.php
    Životni san mi je da postanem profi nogometaš!
    http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=79882

    LONG LIVE THE NAPREDAK,DOWN WITH ZAMP.
    FORZA NK ZAGREB!

  22. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Radeon 4870 x2 je tek malo ja?i od geforcea 295gtx ali za to su krivi slabi driveri.
    OK, a sad mi reci koliko je star Radeon HD4870X2 a koliko GeForce 295GTX?

    nVidia ?ak ni nakon pola godine što je HD4870X2 na tržištu ne može presti?i Radeona. A to isto nešto zna?i: nVidia treba dizajnirati novi GPU.

  23. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Radeon 4870 x2 je tek malo ja?i od geforcea 295gtx ali za to su krivi slabi driveri.
    Je...i barem 15ak posto jeftiniji... Ne kužim samo kome uzeti za zlo što su slabi driveri, tj. ?iji su driveri slabi? Jer, koliko vidim, kruže glasine da Nvidija ima bolje drivere, a da AMD-ovu suxaju, pa ih stalno krpaju... Zna?i, ako bi AMD izdao dobre drivere, za tih 15% nižu cijenu bi dobili više od "tek malo ja?e" grafe?

  24. #24
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    Htio sam ostati suzdržan..ali ok...neka ovo pukne u raspravu...samo nebih htio da mi MR M nešto zamjeriš ili da ovo krene u krivom smjeru...Uvijek sam protiv ovakvih tema sa razlogom...






    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    Nvidija krpa kraj s krajem i smišlja toplu vodu, njih je kriza ve? odavno ulovila, samo se ?eka bankrot.
    Samo ulaz na Nvidia.com i možeš vidjeti "World Leader in Visual Computing Technologies" što nešto zasigurno govori.Cijena njihovih dionica je u ovom trenutku u rastu od 6%...a znamo kakvo je treutno stanje u svijetu.

    Tako?er postoji nešto poput Financijskih izvještaja koje mora imati svaka firma.

    Da ti olakšam posao:

    http://library.corporate-ir.net/library ... orm10K.pdf

    Nadam se da ?eš sad ipak malo više razmisliti prije negoli spomeneš nvidia+bankrot.


    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    Mislim, imaju oni i novih proizvoda poput 250GTS i GTX285 i GTX295... ili je samo GTX285 tu novi? Ili ve? dobrih godinu dana nisu izbacili na tržište novu grafulju?
    9800GT,9800GTX,GTX260,GTX280,GTX285,GTX295,GTS250. ..

    Sve su to noviji modeli koji zamjenjuju stare modele...osobno mi se polita ne svi?a jer se radi o malim ili nikakvim pomacima...više se radi na vizualnom dojmu i poboljšanju hla?enja...to?nije iskorištava se ono po ?emu ati nije na dobroj strani...



    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    A što ?eš, siro?eki se previše nakeširali dok su pokupovali proizvo?a?e igara da sad više nemaju love za svoj S&D sektor.
    Teško je o tome raspravljati kad je Ati sad pod AMD-om koji ga je kupio.Da je Ati toliko jak on bi ostao sam i profitirao i dalje...No o?ito su ?elni ljudi uvidjeli da je bolje da ih se kupi...S druge strane je Nvidia sama bilo iz razloga jer njima ide dobro,bilo iz razloga što je Intel ponosan na sebe i njemu netreba nitko drugi.Da li je AMD bio slabiji od Intela...i da li je Ati bio u banani pokraj Nvidie pa su se dva pijuna udruža da se oja?e i dalje nije najjasnije...no i dalje se vidi da Intel vodi...a Nvidia radi po svojem...kao i proteklih godina.


    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    I da, nije li ATi-AMD izbacio zadnje dvije generacije GDDR-a, tj. razvio? GDDR5 je definitivno AMD-ov, a ?ini mi se i da je GDDR3 ATi-jev... zna?i Nvidija samo uzima razvijenu tehnologiju i koristi
    Da sva sre?a pa je nvidia dobila SLI pa je ATI skužio da i oni moraju iamti nešto poput Crossfire-a.Pitam se ?ijuu je ideju tko kopirao?

    Pa di je kašnjenje kad je Nvidia izdala 8800 seriju...a 2900 od Atija je bila i više nego promašaj...

    Di je kašnjenje Atija za Nvidijinom G70 arhitekturom...?

    Dakle sam si sebi odgovorio da je AMD onaj koji je pomogao Atiju da nešto napravi.Bilo to svojim privatnim tehnologijama ili samo novcem uop?e nije bitno.



    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Radeon 4870 x2 je tek malo ja?i od geforcea 295gtx ali za to su krivi slabi driveri.
    Je...i barem 15ak posto jeftiniji... Ne kužim samo kome uzeti za zlo što su slabi driveri, tj. ?iji su driveri slabi? Jer, koliko vidim, kruže glasine da Nvidija ima bolje drivere, a da AMD-ovu suxaju, pa ih stalno krpaju... Zna?i, ako bi AMD izdao dobre drivere, za tih 15% nižu cijenu bi dobili više od "tek malo ja?e" grafe?
    Ati se pokazao sa svojim driverima nakon izlaska 8.1 paketa koji je u više od70% javljenih osoba proizvodio probleme oko rezolucija te izbijanje nekog malog trokuta na kutevima OS-a....ni dan dan nisu objasnili razlog...pa da bi za koji dan izdali fix koji nije apsolutno ništa riješio.Tek dolaskom 8.2 drivere je to fixano...Pa se pitam kakve to osobe rade na njihovom supportu...kakve to osobe razvijaju drivere...te kakve to osobe site drivere testiraju.Za takvu organizaciju je to naprosto smiješno,neozbiljno i neprofesionalno.Prou?i na koji na?in se ocjenjuju kvalitete drivera,koje sve stvari ulaze u ocjenjivanje istih..pa onda možeš zaklju?iti zašto je Nvidia superiorna naspam Atija.

    Atijev jedini hadut i jeste trenutno kretanje prema pravom putu,odnosno po?etak razvijanja novih tehnologija (koje su prije skoro pa bile samo pra?enje i kopiranje) te rezanje cijena.No samo zbog loših riješenja hla?enja,te zbog neprofesionalizma koji se svako malo desi i dalje dajem jedan bod Nvidiji.

    A to nezna?i da sam FAN,nego sveukupno imam neku malenu prednost za nvidiu koju mogu i više puta potvrditi.

    MR.M neželim i ne?u i?i u detalje...neželim i ne?i pisati opširnije...barem ne ovdje u javnosti...da si odre?ene osobe ne zamisle da se ovo pretvara u flejm.

    Ukoliko želiš nastaviti dalje možemo to u?initi preko PM-A jer nebih htio da se ovo pretvori u nešto više od rasprave.

  25. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    [quote=amd freak]
    = Citat = Izvorno postao "Mr. M":26kt7ii5
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Radeon 4870 x2 je tek malo ja?i od geforcea 295gtx ali za to su krivi slabi driveri.
    Je...i barem 15ak posto jeftiniji... Ne kužim samo kome uzeti za zlo što su slabi driveri, tj. ?iji su driveri slabi? Jer, koliko vidim, kruže glasine da Nvidija ima bolje drivere, a da AMD-ovu suxaju, pa ih stalno krpaju... Zna?i, ako bi AMD izdao dobre drivere, za tih 15% nižu cijenu bi dobili više od "tek malo ja?e" grafe?
    Ati se pokazao sa svojim driverima nakon izlaska 8.1 paketa koji je u više od70% javljenih osoba proizvodio probleme oko rezolucija te izbijanje nekog malog trokuta na kutevima OS-a....ni dan dan nisu objasnili razlog...pa da bi za koji dan izdali fix koji nije apsolutno ništa riješio.Tek dolaskom 8.2 drivere je to fixano...Pa se pitam kakve to osobe rade na njihovom supportu...kakve to osobe razvijaju drivere...te kakve to osobe site drivere testiraju.Za takvu organizaciju je to naprosto smiješno,neozbiljno i neprofesionalno.Prou?i na koji na?in se ocjenjuju kvalitete drivera,koje sve stvari ulaze u ocjenjivanje istih..pa onda možeš zaklju?iti zašto je Nvidia superiorna naspam Atija.
    [/quote:26kt7ii5]

    Ja se osobno slažem s Mladenovim mišljenjem. Ja mislim da su Catalysti ipak bolji driveri od nVidijinih ForceWare-a.
    Po meni, HD2xxx serija je napola promašen slu?aj, ATi je to serijom pokazao da može, no ipak ne na brzaka! Radeon HD2600XT je imao pove?e probleme sa artefaktima, posebno ako je ta kartica opremljena sa GDDR4 memorijom. No, ako se ne varam, novije verzije drivera su i to sredile.

    Onda je AMD/ATi razvio odli?nu HD3xxx seriju! Jeftino, a iznena?uju?e dobre performanse! Ja imam HD3870 sa 512 MB GDDR4 memorijom, i apsolutno nikada nisam imao ve?ih problema sa driverima. Niti na XP-u, niti na Visti, ?ak niti na Sedmici. Jedini mali problem bila je mala nestabilnost drivera pod punim optere?enjem i OC-om. OK, mali feedback ATi-u od vjerojatno više od nekoliko korisnika, i eto. Problem riješen. Sada pod pencil modom i poprili?no visokim frekvencijama driveri su stabilni kao stijena. Kartica jednostavno podnosi temperaturu, dakle, ne smeta joj. Zašto onda to tako jako naglašavati kao minus...

    A HD4xxx serija... O tome se nema što re?i. Totalno owna. Baš me zanima kako ?e HD4890 ispasti. A tek HD4890X2, ako ikada do?e do toga! Uuuuu! nVidia ?e mo?i samo sjest u kut i plakat!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •