Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: TV problems

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943

    TV problems

    Ne znam di bi ovo pitala, pa ?u tu.

    Makli su ?a analogni signal, jeld. I sad ostadoh bez gomiletine programa na drugom TV-u i kompu koji je bio prištekan na kabelsku. O?el tkogod bit ljubazan i pomo? meni neukoj? Pitanja su dva:

    1) Kako spojit drugi TV s onom kantom digitalnom, moram li kupit još jednu takovu kantu (receiver, op.a) ili postoje?a kanta ima neku rupu viška koja bi mogla dobro do??

    2) Na kompu sam kliknula na ovo tu:



    Imam i antenicu onu nekakvu kao, i tražila sam programe i našlo mi samo HRT1, HRT2, RTL i Novu. Kako da na?em ostale programe?


    edit:
    Pitanja su bila dva, sad su tri jer sam u me?uvremenu ja išla pr?kat po tome i neš zeznula. Naime, skinula sam nekaki Media Portal ili kako ve? i nije mi radilo kako spada pa sam ga makla ?a, al se neš zdrmalo pritom. Sad mi s antenicom i DVB-T opcijom rade gore navedena ?etiri programa, ali kad prebacim na analogno sad nema niš. Prazno sve. I iritantno zuji. Šta sam mu u?inila?
    Mater ?e me zatu? šlapom kad skuži da više ne može gledat TV na kompu.

    Eto ga. Pomagajte, prosim. Fala.

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1944

    Re: TV problems

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Imam i antenicu onu nekakvu kao, i tražila sam programe i našlo mi samo HRT1, HRT2, RTL i Novu. Kako da na?em ostale programe?
    To je to, samo jedan multipleks je otvoren tako da mozes gledati samo njih i u zagrebu HRT HD.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943

    Re: TV problems

    = Citat = Izvorno postao ikisic
    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Imam i antenicu onu nekakvu kao, i tražila sam programe i našlo mi samo HRT1, HRT2, RTL i Novu. Kako da na?em ostale programe?
    To je to, samo jedan multipleks je otvoren tako da mozes gledati samo njih i u zagrebu HRT HD.
    Što da? Bzvz.
    A mogu li se s drugim TV-om prika?it na onaj koji ima receiver?

    Problem je što sam sad neš ukakila s ovim tu i ne?e mi više primat analogni signal. Ili o?e, samo što ja ne znam uklonit kvar koji sam na?inila.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1944
    Ovisi ima li reciever dva izlaza, a opet i ako ima moras gledati isti program na oba TV-a. Naravno, ako sam dobro shvatio tvoju situaciju

    Sto se TV tunera u PC-u tice, bez dileme se radi o najgorem softveru ikada napravljenom i nije bilo tog tunera sa kojim nisam izgubio zivce, tako da si ovdje on your own.

  5. #5
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2188
    Pretpostavit ?u da si na Bnetu iako nisi nigdje rekla ništa, i taj podatak nam je važan. Oni su prestali s analognim emitiranjem i krenuli digitalno. Jedini na?in da preko tog kabela dobiješ telku je da se spojiš s kantom nekako. E sad, kako je to mogu?e ne znam, nisam upoznat s tim receiverom, iako bi fotka zadnje strane s konektorima dobro došla

    Što se ti?e ovoga što si našla s antenom, tu je ikisic u pravu. To si uhvatila preko digitalnog, i samo ta 4 programa se tako emitiraju. Ako ve?inom pratiš samo njih, to ti je sasvim ok solucija, pod uvjetom da je signal u redu.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Jest, na B.netu.

    Evo, sa?u ti fotkat stražnjicu receivera pa mi reci kamo trebam gurnut što.


    Ne pratim baš pretjerano naše programe, tako da mi digitalni programi ne zna?e pretjerano (a slika mi je dobra kad se spojim preko kabelske pa mi ni ne treba digitalija), išla sam samo isprobat kako to izgleda i neš zeznula.

    U biti me sad zanima kako popravit ovo što sam zeznula. E kad bi ja sad to znala objasnit. Daklem, skinula sam taj Portal Media, ili Media Portal, ko ?e znat više. I neš valjda u tim postavkama od tog programa namjestila, al nije funkcioniralo pa sam obrisala program, me?utim skupa s njim nestao i analogni signal. Prištekala sam kabel od telke natrag u komp di je bio, kliknula na TV source - Analog, i sad opet traži programe i ne nalazi ništa. Tj. nalazi ali se ne vide. Slika je bijela, ali ne snijeg nego ko da je netko nakeljio papir na ekran. A što sam bajno to objasnila. U popisu programa su svi programi, al se niti jedan ne vidi.

    Nešto sam zeznula s tim programom koji sam skinula, al ne znam što.

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Evo obnaženog receivera:

    Kabeli su od TV-a, oba valjda.


    LAN, pokraj njega dva scarta, oba zauzeta.


    I ovo. Beskorisne rupe.


    Kako je sva tehnika u stanu spajana od strane stru?ne mene, pa tako i tv/dvd/antene/receiver/ostalo, garant je nešto krivo prika?eno i možda se neka rupa može oslobodit viška kabela jer više ni sama ne znam di sam što i zašto ukop?ala.


    Sad me taj komp mori, lako za telku. A ni to što se komp u zadnje vrijeme zagrijava ko da je na Karibima tako?er ne pomaže.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Kopala sam sad po mapama od PowerCinema, i ve?ina ikonica mi je ovakva:








    Jel u tome problem?

    Kaj sad kaj sad?

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1944
    Obrisati softver i sve drivere i onda sve opet instalirati (tuner pogotovo) i skenirati programe.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Ok. Javim jel uspjelo.

  11. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    = Citat = Izvorno postao ikisic
    Obrisati softver i sve drivere i onda sve opet instalirati (tuner pogotovo) i skenirati programe.
    Nije uspjelo. Opet sve isto, dok skeniram slika u onom ekran?i?u blinka bijelo-crno. Na?e mi sve programe, ali se ne vide, bijeli su potpuno. Nije mi jasno.

    Poludit ?u. Nema toga šta mi danas nije štekalo s ovom kantom glupom. I sad mi se još miš ispraznio i ne mogu radit.

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Evo vam na video, ilustracije radi, jerbo ne znam objasnit to šta se doga?a.


    Dakle, ovo ?ini dok traži programe:


  13. #13
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2188
    Cool, nisam znao da se i video može ovako uploadat na photo servis

    Nego, moram se malo vratit na po?etak:

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Makli su ?a analogni signal, jeld.

    ...

    1) Kako spojit drugi TV s onom kantom digitalnom, moram li kupit još jednu takovu kantu (receiver, op.a) ili postoje?a kanta ima neku rupu viška koja bi mogla dobro do??
    Nema konektora viška, jedini izlaz je ili drugi receiver, ili T razdjelnik za signal. On bi trebao upalit.

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Sad mi s antenicom i DVB-T opcijom rade gore navedena ?etiri programa, ali kad prebacim na analogno sad nema niš. Prazno sve. I iritantno zuji. Šta sam mu u?inila?

    Problem je što sam sad neš ukakila s ovim tu i ne?e mi više primat analogni signal. Ili o?e, samo što ja ne znam uklonit kvar koji sam na?inila.
    ?ek, di je tu problem? I sama veliš da je analogni zgašen, tj. nestao je. Ja se ?udim kako dobivaš ovo ako nema analogije:

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Prištekala sam kabel od telke natrag u komp di je bio, kliknula na TV source - Analog, i sad opet traži programe i ne nalazi ništa. Tj. nalazi ali se ne vide. Slika je bijela, ali ne snijeg nego ko da je netko nakeljio papir na ekran. A što sam bajno to objasnila. U popisu programa su svi programi, al se niti jedan ne vidi.
    Možda ti bijeli nisu uop?e analogni programi? Uglavnom, samo bijela slika upu?uje na neki codec problem, možda se na istom mjestu kao što su analogni bili sada nalaze digitalni signali. Kak je komp spojen, na koji kabel? Probaj kabel iz digitalnog receivera spojit u komp, pa onda skeniraj programe, i analogno i digitalno (DVB-T). Možda ?ak na?eš nešta na digitalnom, ako ne koriste DVB-C koji postoji kao standard...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  14. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Analogni programi su danas radili bez problema, sve dok ja nisam neš zdrmala s tim programom. :/

    U komp je ukop?an kabel ?iji je drugi kraj ukop?an u uti?nicu u zidu, a u kojoj živi kabelska. U istu je uti?nicu ukop?an i TV koji nema receiver. TV s receiverom boravi na drugom kraju stana, zato ih i jest problem spojit jer moram prokopat kabelima put.

    Daklem, TV na kompu radi kad prištekam onu malu antenicu koja se dobije uz TV-karticu i namjestim DVB-T signal. Kad uštekam kabel od kabelske i namjestim Analog, imam sve programe s kabelske, osim onih koji su ugašeni sad zbog prelaska na receivere. (npr. imam Discoveryje, a nemam HRTplus, Travel&Living, itd.) I to je sve funkcioniralo do trenutka kad sam instalirala taj program. Sad sam ga opet instalirala da vidim mogu li njime popravit štetu, ali ima greške neke i ne?e se otvorit kako spada. To ti je MediaPortal ina?e.

    TV koji nema receiver radi normalno, osim što mu fali tih par programa. Ovo na kompu ?ini ono što sam snimila.
    Ponovo sam instalirala CyberLink PowerCinema, ali isto je sve. I opet mi neke ikone ne rade u mapama od PowerCineme.

    ××××× sam što sam uop?e išla ?a?kat.

  15. #15
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2188
    Mora bit nešto sa codecima. A instalacija i reinstalacija ti ne mora zna?iti puno jer je svašta ostalo zapisano u registryu. Trebalo bi malo po?istit registry od media portal zapisa, možda to pomogne.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  16. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Taj MediaPortal sam makla ?a, pa ne znam kako to izvest.
    Skinula sam novi codec pack, nije pomoglo ni to.
    Ponestaje mi rješenja.

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Zaboravih re? - imam zvuk na svakom programu, ali slika je još uvijek onakva bijela. :zbunj: Tj. bijeli je cijeli ekran osim dva milimetra gore, u kojima se vidi vrh slike normalne, tj. vidi se kako se scene iza mijenjaju, ali to je to - zvuk i dva milimetra slike.
    Zvuk mi se vratio nakon što sam codece nove skinula. Al ?e mi slika nestade?
    I teletekst mi radi na svakom programu.
    Još da sliku vidim...

  18. #18
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2188
    Kakvo je stanje na drugoj telki? Jel tam ima signala? Ovo sa zvukom ti je dodatan indikator, npr. HD na digitalnoj telki (DVB-T) ti je kodiran u MPEG4, a ne MPEG2, pa tako sve starije telke mogu prikazati zvuk (koji je kodiran jednako u oba slu?aja), ali ne mogu sliku jer stare telke imaju MPEG2 tuner.

    Sre?a je tvoja što imaš komp pa to sigurno nekako možeš srediti, vjerojatno ti samo treba neki MPEG4 codec.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  19. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Telke su u redu, samo komp ne valja.

    Da skinem opet codece neke? Bi?e kad sam skidala ju?er nisam ozna?ila štogod pa mi nije skinulo neš bitno. Hm.

    Kod nekih codeca mi piše da su broken. Ne kužim se u to pa ne znam što mi je ?init.

    A niš, sad ?u slušat programe dok ne skužim kako vratit sliku, pravit ?u se da imam audiobookove.

  20. #20
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2188
    Mora bit nešto sa codecima, pogotovo ako ti kaže da su neki broken. Nažalost, nisam se baš susretao s takvim problemom, tako da nisam siguran kako nastaviti dalje. Trebalo bi smaknuti sve codece na?isto, pa ih maknuti. Možda kod micanja Media portala nisi sve maknula. Možda su u šumi...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  21. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Nisam primijetila da mi je išta od Media Portala ostalo, ošlo sve kad sam ga deinstalirala. Budem sutra codece opet pogledala. Ju?er nije bilo zvuka, sad s novim codecima ima zvuka, ali još nema slike. A dok se skidaju novi codeci, piše mi da su neki broken. Vidit ?u sutra. Budem ih sve obrisala i ispo?etka.
    Ajme, šta mi bi da sam uop?e išta išla radit i ?a?kat bezveze. Tuka.

  22. #22
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2188
    A šta misliš kako su vatru otkrili? Ali isto tako, kako re?e Peko, cijele civilizacije su nestajale zato jer ljudi nisu mogli suspregnuti "what does this button do?" nagon
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  23. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Sjetih se ne?eg. Ako odem na System Restore i vratim sve na onaj dan kad sam skinula taj program kojim sam zeznula stvar, o?e mi se sve vratit kako je bilo?

    I ako o?e, o?e mi usput nestat baš sve stvari koje sam radila otad? Tu mislim na dokumente koje sam pisala i sejvala i tako to, druge instalirane gluposti je lako nadoknadit.

    O?e mi to poništit i updateove i upravo napravljenu defragmentaciju? Sto godina mi je trajalo to, ne da mi se opet ispo?etka sve.

  24. #24
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1944
    Mislim da ce ti se sve vratiti osim defragmentacije.

  25. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1943
    Ako napravim check point sad i skužim da mi vra?anje nije pomoglo, jel mogu bez problema vratit na današnji check point, ne?e se niš zdrmat?

    Zna?i, i tekstovi ?e mi nestat? Demit, moram sad sve na usb stavit.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •