Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Gdje što najpovoljnije kupiti?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939

    Gdje što najpovoljnije kupiti?

    Za promjenu, jedan koristan topic.
    Svrha: Spamanje svojim iskustvima u raznoraznim IT du?anima u kojima kupujete svoje omiljenje silicijske ure?aje

    Posebno bi bilo dobro navesti ako negdje kupujete u web-shopovima, što može dobro do?i:
    a) onima lijenima kojima se neda maknuti iz ku?e
    b) onima koji nisu u blizini nekog ve?eg grada u kojem postoji xyz du?an

    E ovdje ?u po?eti...
    Daklem,

    ADM - Acquisitum Magnum - povoljno, povoljno i povoljno. Najve?i adut ovog du?ana jesu njihove cijene, koje su ?esto dosta povoljnije i od dobavlja?a nekih komponenti. Ukoliko se roba naru?uje u web-shopu unutar jednog dana šalju mail s obavijesti da li su sve komponente dostupne.

    HGspot - cijene prosje?ne, ali sustav za reklamacije na visokoj razini. Nema problema s povratom novaca i robe (?ak i više od 7 dana koliko sam ?uo). Možda su im malo komplicirani procesi prilikom povrata robe, ali isplati se. Ovo je jedini du?an u kojemu mi je ukupni saldo u plusu! ?ak im je i webshop ok... (nije mi se dalo tegliti nešto, pa sam naru?io )

    Links - što je je, de?ki znaju, posebno u servisu. Problem bi mogao biti kod reklamacija, ponekad previše znaju (nerijetko se tamo na?e i koji clocker, hard-moder koji zna gdje treba gledati i tražiti tragove oveclockinga). Sve u svemu, pristojno.

    Diskont24 - dvije prostorije, jedna s dvoje ljudi, druga s nabacanom robom. Mrzim njihovih 24 sata od uplate. Nemaju ništa na lageru, zapravo nemaju lager i opet nekad nisu najjeftiniji, posebno ako se kupuje preko web-shopa.

    Vemil - hmmm...tu i tamo se na?e netko sposoban tko može konkretno nešto objasniti (možda je malo bolja situacija kroz zadnjih par mjeseci, tamo uglavnom odem direktno uzeti što trebam i ?ekati malo duže u redu)...

    Optimum - ne da nemaju pojma prodava?i što prodaju, nego n e m a j u pojma....

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2451
    dobar topic.. za zagreb to govoris, pretpostavljam... ja sad nemam vremena, ali budem sredio jednu riječku listicu.
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    86
    Rep Power
    2123
    Vidiš, ja s Optimumom imam pozitivno iskustvo. ?ovjek je ostao više od pola sata duže na poslu, u subotu, kako bi mi se sve isporu?ilo, bez požurivanja ili netrpetljivosti.

    Meni se dopada Feniks. Osim što mi je daleko, nemam nikakvu drugu pritužbu. Fantasti?no su ure?eni, osoblje je ljubazno i uvijek imaju nekakve promotivne materijale koje poklanjaju uz robu (olovke, majice..).
    Osim toga, naru?io sam kod njih teško dobavljiv proizvod ?ije stvari uvoze i u?inili su mi to. Svi?a mi se i njihov ogroman asortiman od coolermastera, pošto se radi o brandu kojem provjereno vjerujem.
    Under my umbrella-ella-ella-e-e-e

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao Tox!c
    dobar topic.. za zagreb to govoris, pretpostavljam... ja sad nemam vremena, ali budem sredio jednu rije?ku listicu.
    Da, Zagreb, zaboravih napomenuti

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Vidiš, ja s Optimumom imam pozitivno iskustvo. ?ovjek je ostao više od pola sata duže na poslu, u subotu, kako bi mi se sve isporu?ilo, bez požurivanja ili netrpetljivosti.
    Heh... dvije stvari su mi bile dovoljne;
    1. Pitam ja lika koji model WD diska od 500 GB imaju. On meni kaže, pa WD 500 GB, kakav još model ima?
    2. ?ekam u redu, zna?i u prostoriji samo ja i ?ovjek prije mene, jer više nema mjesta (tako je barem bilo u starom prostoru, u novom su tako daleko, da ni nemam volje i?i). I sad, lik o?e kupiti monitor i raspituje se da li je ovaj bolji ili onaj. I u brošuri piše za neki monitor (Samsung mislim) da ima Magic Bright ili tako nešto, uglavnom neki Magic feature. Pita on prodava?a što je to, a prodava? njemu; nemam pojma, možda se dobiva nešto u kompletu, stvarno neznam, ako ne piše objašnjenje vidjet ?ete kad kupite monitor...
    Što više re?i?

  5. #5
    Moderator
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    91
    Rep Power
    2205
    Tema je vrlo nezgodna jer su iskustva ljudi razli?ita. Vode?i se osobnim iskustvima osobno bih sve ove du?ane potpuno druga?ije posložio ali to ne bi imalo puno smisla jer se situacija vrlo ?esto mijenja. Možda bi umjesto generaliziranja bilo pametnije navoditi svoja pozitivna ili negativna iskustva u pojedinim slu?ajevima, pa bi se iz toga možda mogao ste?i neki dojam.
    Ina?e, što se konkretno Zagreba ti?e, zaboravili ste navesti i druge du?ane poput H2, Feniksa, Procesora, RS Magazina...

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    pa vak u Rijeci sa HGspotom samo dobra iskustva (u svakom pogledu)
    NETCom lose preskupo naivcima uvaljuju srot (barem je tako prije bilo) al moze se uz dovoljno kopanja nac jedna do dvije stvari koje su povoljnije nego u ostalim ducanima
    Vemil ... sve 5 osim sto sam ja imao jakoooo lose iskustvo s njima koje ih je kostalo 11000 kn (a mene zivaca) pa nek oni i dalje izmisljaju toplu vodu
    Feniks neznam nikad bio tamo nema ih u rijeci al imam njihov komp i radi super jedina zamjerka stavili su mi TakeMS memoriju al ajde
    Links super ducan super ljudi super cijene iako nisam radio negog veceg shopinga tamo stvarno sve 5
    Moj osobni odabir Links i HGSpot
    i da ne zaboravim ako vam treba jeftinih kineskih ×××××rija (miseva sluji ..... ) koje cak i nisu tako lose KVARK je zakon

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Tema je vrlo nezgodna jer su iskustva ljudi razli?ita. Vode?i se osobnim iskustvima osobno bih sve ove du?ane potpuno druga?ije posložio ali to ne bi imalo puno smisla jer se situacija vrlo ?esto mijenja. Možda bi umjesto generaliziranja bilo pametnije navoditi svoja pozitivna ili negativna iskustva u pojedinim slu?ajevima, pa bi se iz toga možda mogao ste?i neki dojam.
    Ina?e, što se konkretno Zagreba ti?e, zaboravili ste navesti i druge du?ane poput H2, Feniksa, Procesora, RS Magazina...
    Hmmm...ja nisam napravio listu du?ana po nekom rasporedu, nego sam ih navodio kako su mi padali na pamet. Ono što sam napisao je moj "review" du?ana u kojima sam imao priliku kupovati i zbog ?ega sam odlu?io nastaviti biti njihov kupac ili odustao od istoga.
    A što se ti?e ovih navedenih na kraju, s njima nisam ni imao iskustva, pa si ni ne dajem pravo govoriti da li su dobri ili loši, ali ako netko napiše nešto i vidim da bi se isplatilo izi?i iz rutine nekoliko du?ana koje redovito posje?ujem kad mi nešto treba, možda bi posjetio i neki od kavedenih.
    Osnovna svrha jest da se napiše neki svoj dojam i mišljenje o nekom du?anu, a onda se lako može potegnuti rasprava oko ne?ega (kao što je W3DR4N, pa sam ja obrazložio zašto je kod mene druga?ija situacija).

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1934

    Re: Gdje što najpovoljnije kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    HGspot
    Ne bi tamo vise kupovao niti da mi zivot o tome ovisi... U zadnjih godinu dana sam izgubio minimalno 20 sati na njihovom izdavanju robe i servisu, a kupio sam oko 3000 kn vrijedne robe.
    Davali su mi potrgane mp3 playere, spigane kablove, refurb diskove za cijenu novih i slicno. Vecinu stvari koje sam tamo kupio sam morao vratiti bar jednom.

    Uzas.

    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    Links
    Raj na zemlji
    Dosta mi je daleko i izvan rute, ali volim tamo kupovati stvari jer su posteni, ljudi manje-vise znaju sto govore i cijene su im prihvatljive.
    Volim se podsjetiti situacije kada su mi 3 puta zamjenili mp3 player za drugi model i nakon svega toga mi vratili novac kada sam odlucio kupiti player u Feniksu, bez ikakvog problema ili ruznih pogleda. Totalna suprotnost od HGspota gdje sam morao 3 sata (doslovno, ne pretjerujem) cekati na 3 UTP konektora da bi tip jos bio bezobrazan jer mu gubim vrijeme.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    86
    Rep Power
    2123
    Prestao sam kupovati u Linksu od kad radi onaj ultra nekulturni i bahati Marko.
    Under my umbrella-ella-ella-e-e-e

  10. #10
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    A ja baš nešto slabo u zadnje vrijeme kupujem, iako sam ve?inu love ostavio u Vemilu. Nešto u Linksu, još manje u HGspotu...
    Zadnji put sam se dobrano na?ekao u Vemilu kad sam uzimao monitor. Sad tražim žrtvu za kupovinu diska A kako odugovla?im, cijene padaju
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  11. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2275
    Links je nekako uvijek bio prvi izbor kad se nešto kupuje i ako tamo ima i to od samih njihovih po?etaka...

    Ve-mil je isto tu kao drugi izbor kod nekih "sitnijih" komponenata a HG spot je nekada bio možda prvi izbor al s vremenom se to nekako promjenilo...

    Ali sve su to osobna mišljenja, stvar stjecaja okolnosti...

    @W3DR4N

    Pa što je bila incidentna situacija ;D?
    "Velikodušnost bez premca"

  12. #12
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    I opet Vemil. Htio ju?er kupiti pržu za brati?a, zeleni kruži? stoji na webu, rekoh odli?no, dobit ?u ga odmah. Zapisao šifre, pravac Vrbani, i odem odmah na isporuku robe. ?ekam 10 minuta da ?ovjek ispred mene uop?e do?e na red (trebao novi punja? za HP laptop). Do?em na redu, velim šta treba, ?ovjek veli da su komponente "kod kolege u uglu".

    Ja pravac na jedini drugi cubicle za koji sam znao da postoji, a tamo su u biti monitori i printeri ili što ve?. Stojim tamo dvije minute da bi me ?ovjek uputio doslovno u ugao gdje se od zadnji put kad sam kupovao tamo (4. mjesec) stvorio još jedan cubicle. I naravno, tamo ?ovjek ima hrpu pržilica, i nema one koju sam trebao, ATA model. Kaže, svi ATA nestali u petak

    Pa kaže, trebao bih imati sutra, najbolje da provjerite telefonom ako uspijete dobiti vezu Zakon.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  13. #13
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    E da, update situacije. Došao nakon par dana oko 20:40 tamo (nisam prije zvao, niti gledao na webu). Odmah za pult u ugao, tražio pržilicu PATA, ?ovjek ima samo jednu, NEC-ovu, nisam ?ak niti pitao za to?an model. Odmah je na nju po?eo stavljat ono crno ?udo za zašitu od kra?e. Uzeo to, usput sam još pobrao nešto DVD-ova i CD-ova i odmah na blagajnu. Platio, nestao. Od parkinga do parkinga mi je trebalo ravno 12 minuta.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  14. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2451
    okay.. za zagrebcane bi bilo dobro provjerit na nabava.net za cijene komponenti. moze se svasta nac po akcijama..
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2041
    = Citat = Izvorno postao Kora
    I opet Vemil. Htio ju?er kupiti pržu za brati?a, zeleni kruži? stoji na webu, rekoh odli?no, dobit ?u ga odmah. Zapisao šifre, pravac Vrbani, i odem odmah na isporuku robe. ?ekam 10 minuta da ?ovjek ispred mene uop?e do?e na red (trebao novi punja? za HP laptop). Do?em na redu, velim šta treba, ?ovjek veli da su komponente "kod kolege u uglu".

    Ja pravac na jedini drugi cubicle za koji sam znao da postoji, a tamo su u biti monitori i printeri ili što ve?. Stojim tamo dvije minute da bi me ?ovjek uputio doslovno u ugao gdje se od zadnji put kad sam kupovao tamo (4. mjesec) stvorio još jedan cubicle. I naravno, tamo ?ovjek ima hrpu pržilica, i nema one koju sam trebao, ATA model. Kaže, svi ATA nestali u petak

    Pa kaže, trebao bih imati sutra, najbolje da provjerite telefonom ako uspijete dobiti vezu Zakon.

    VEmilova stranica je nešto ?emu se nesmije vjerovat...više-manje ti tek nakon radnog vremena znaju sre?ivat web...a ukoliko ne istog dana onda dan poslije...dakle svaki drugi dan...stoga jednostavno ne možeš biti na sigurnome....Da ih dobiješ na telefon...pa skoro da ?eš prije dobit na lutriji...no najbolje ti je zato dan prije shoopinga poslat mail...na koji ti odgovore najkasnije drugog dana do 12 sati...dakle imaš fore cijelo popodne da im posjetiš i kupiš što želiš...

    Pošto ja nisam iz Zagreba ponekad sam uz pitanje u mailu da li imaju ovo da li imaju ono...reko da ako imaju neka mi rezerviraju da dolazim....i ostavio sam svoje podatke...Ime i prezime...adresu...mob...njima sigurnosti radi...i nikad problema...

    Što se pak parkinga ti?e pa preko puta ceste ti je mcdonalds...na kojem uvijek ima mjesta....i na kojeg pauk ne dolazi...jer on ne može znat jel ti jedeš ili ne...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •