Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 41 od 41

Tema: LINKEDIN

  1. #26
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    = Citat = Izvorno postao post-itt
    naime,najnormlanije se spajam od frenda koji ima thomsona a ja d-link, ali ne mogu vjerovat da bi u tome bila poanta, to bi stvarno bio sf, ali više ništa ne znam.
    Provider ti nema puno veze sa korištenim modemom. Ali ako se uspijevaš spajati kod frenda, a ne kod sebe, to ve? indicira da je problem ili kod tvog providera (u slu?aju da nije isti kao kod frenda), ili u tvom brow×××× ili u tvom kompu.

    = Citat = Izvorno postao post-itt
    nažalost, ovdje samdošao po pomo?, a ne zapusta naklapanja, žeo mi je da nitko ne pomaže kosirsnim savjetom što u?initi, anesamo pisati moglo bi biti ovo ili ono.....
    A kako da ti damo konkretan odgovor kad se nitko od nas nije susreo konkretno s tim problemom? Jedino ti možemo davati prijedloge na osnovi ?injenica koje si ovdje iznio.

    Evo još jedan bedasti prijedlog: jesi probao sa drugim browserom?
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  2. #27
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Naravno da sam probao sa drugim browserom, to sam uostalom napisao u svom rvom postu, od mozille, preko IE, Opere i uvijekjeista situacija.
    Pa iskreno, mene zanima jel itko koristi ovdje LInkedin pa da vidim jeli ima itko situaciju sli?nu kao i ja ali o?ito nitko i ne koristi.
    O?ito nije stvar u provideru jer koristimo istog providera a od njegase najnrmalnije mogu spojit. jedina razika je u tome da ja koristim d-link a on thompson, ali kako sam ve? naveo to bi ve? bio science fiction da je u tome fora. anravno, ostaje mi da uzmem njegov thomson pa da probam na mom kompu.
    Opet ponavljam, provideru sam se javio, nisu mijenjali ništa, problemmi se po?eo pojavljivati prije desetak dana , sve do tada je bilo najnormalnije, i nijemi stvarno jasno to bi mogao biti problem. imate kakvu ideu jo kome da se jo obratim li da napravimneki funkcionalni test koji bi mogao u?i u trag ovom problemu.

  3. #28
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1934
    Koristim LinkedIn, no nemam takav problem... imam jedan drugi problem, a to je da mi niti jedan browser osim Opere ne radi

    No uskoro ide format kompa pa nije toliko bitno

  4. #29
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    = Citat = Izvorno postao post-itt
    Opet ponavljam, provideru sam se javio, nisu mijenjali ništa, problemmi se po?eo pojavljivati prije desetak dana , sve do tada je bilo najnormalnije, i nijemi stvarno jasno to bi mogao biti problem.
    Mda, to je koliko zna onaj tip koji ti je to rekao. Pitanje je dal ima uvid u pravo stanje ili je to rekao da te se riješi. Ipak smo u HR.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #30
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Ovao, problemjei daqlje prisutan, ne znami ne mogu detektirati što može biti. Dokaz da mi lik iz helpdeska je ok odgovorio da nije ništa mijenjano jest i u tome da da u istom kvartu (zna?i kod frenda) se mogu najnormalnije spajat i mogu napravit autoruzaciju u linkedin. Tako?er je istinai ta da sam reinstalirao sve brow×××× , nanovo ih instalirao i situacija je opet ista. Zna?i, mogu u?i u stranicu, ali kad se idem autorizirati i upiše svoj login i password, onda piše redirecting i ne ide dalje od toga.
    to je uop?e odgovorno za redirecting važno, jel java script. ima li možda s timenešto veze ili s ne?im drugim.

  6. #31
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Bilo bi dobro da provjeriš dal imaš sve potrebne te ActiveX skripte, Javascript, najnoviji Flash, Javu i sli?no. Traži razlike izme?u tvog i frendovog browsera.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  7. #32
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Ovako, dogodoilo se nešto što nisam ni sanjao da može dogoditi.
    naime, probao sam od frenda njegov router Thomson ure?aj, i vjerovali ili ne, s njime sve radi savršeno.
    Meni potpuno nevjerojatno.
    I sad, moje pitanje, obzirom da ja koristim D-link i da mi je ISP rekao da ništa nije mijenjano u postavkama ( jer sam do prije 20 dana kad sam otvorio ovu temu najnormalnije sa D linka se spajao) što onda to zna?i, da je LINKEDUIn na svojim stranicama mijenjao spjanje prema nekim routerima pa bih onda na samom routeru trebao mijenjati nešto ( iako njihovih obavijesti da je nešto mijenjano nema).
    Što ?initi

  8. #33
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    Ako sam dobro shvatio i ti i frend imate isti ISP? Jedina stvar onda u kojoj bi mogla biti razlika je MTU vrijednost. Tako da bi trebao na Thomsonu pogledati na koliko je namješten MTU i onda tu istu vrijednost postaviti na D-Link. Ako to ne pomaže, onda je problem u samom ure?aju (možda bi hard reset pomogao)...

  9. #34
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Tako je, koristimo isti ISP.
    Nažalost, ista je MTU vrijednost, no ono što buni jest da sam ja sve do prije 20 dana imao najnormalniji pristup toj stranici, odnosno i dan danas imam najnormalniji pristup stranici , problemje u autentifikaciji, odnosno kada utipkam asvoju e-mail adresu i password tada me pošlje na redirect i to traje vje?no.
    Sve do prije dvadeset dana nisamimap taj problem, a ništa u postavkama nije mijenjano, jednako kao i to da ISP tvrdi da ništa nije mijenjao.
    Mislim da ne može bit stvar ure?aja jer bi onda blokiralo i neke druge stranice ali s ni?in nemam problem, s nijednom stranicom osim te.
    Da nije problem u kompu dokazuje da sa Thomsonom stvar djeluje besprijekorno.
    Jeli mogu?e da je kod Linkedina problem. poslao sam sada njihovom customer servicu ovu ?injenicu da nije satvar mog PC-a ve? routera, a ako moj ISP tvrdi da nije ništa mijenjao , onda jedino može biti do njih.
    Što mislite o takvoj varijanti

  10. #35
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    Sumnjam da mogu izdvojiti samo D-Link routere i njih na neki na?in blokirati. Mislim, mogu, ali je malo kompliciranije i nisam siguran da li se to može na samom serveru napraviti (valjda postoji neka opcija, ali ponavljam, sumnjam da je to).
    Nije nužno da moraš imati problema s još nekim stranicama da bi bio problem ure?aja. Možda samo linkedin koristi neki ludi protokol ili varijaciju nekog standardnog protokola, pa dolazi do problema kod samog D-Linka. Njemu se firmware zna sam od sebe zblesirati, ja kod sebe doma ne mogu više staviti enkripciju za WLAN, a prije toga je radilo bez problema. Istina, nemam isti ure?aj, ali sve je to varijacija na temu...

  11. #36
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Svaki mrežni ure?aj ima svoju MAC adresu, i prema njoj se može saznati tko je proizvo?a? opreme. Tj. svaka MAC adresa istog proizvo?a?a ima identi?ne prve znamenke. Teoretski bi se preko toga moglo blokirati odre?ene ure?aje, no to bi bila potpuna blokada i ve? zadire u teoriju urote.

    Prije ?e biti da su u LinkedInu nekako promijenili na?in komunikacije pa to radi probleme tvom routeru. Najbolje bi bilo potražiti update flasha, hard reset bi isto pomogao. Možda ti je netko i provalio u router (ako je wireless i ako nemaš zaštitu) pa ?a?kao po firewall setingsima...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #37
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    da, i ja mislim da se radi o promjeni protokola, no ostaje da vidimo, posao sam helpdesku sada moja saznanja pa ?emo vidjeti.
    Da li možda znate koji je defaultan MTU kod Thomson SpeedTouch 780wl(i)

  13. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao post-itt
    Da li možda znate koji je defaultan MTU kod Thomson SpeedTouch 780wl(i)
    Mislim da bi svima trebao biti 1492, ali ovisi o tome da li ima poseban firmware od ISP-a, u tom slu?aju je mogu?e da su oni promijenili.

    Što se ti?e MAC-a, mislim da samo mrežni ure?aji imaju mogu?nost blokade MAC adresa (zna?i routeri, gatewayi, ali ne i ra?unala, odnosno serveri), ali tu dolazi drugi problem zbog mrežne infrastrukture. Ako se ne varam, ure?aj koji prima pakete prima ih s MAC adresom zadnjeg ure?aja kroz koji je to prošlo, što bi zna?ilo da je to vrlo vjerojatno neki Cisco router koji se nalazi na nekom ?vorištu u Americi (ili gdje je ve? linkedinov server).

  14. #39
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Ljudi,
    stigao je odgovor od Linkedinove help desk sluzbei glasi sljedece :

    Thank you for contacting LinkedIn Customer Support. We found that there were certain networks in Europe and Asia which were having trouble connecting to the mainline which connects to our servers in the US. We have since corrected the issue by re-establishing links to specific networks. Your router may have needed to be reset or refreshed after this fix to receive the new link information.

    Ok, to je otprilike ono što smo i mi ovdje doku?ili teškom mukom, ali sad me zanima što semisli pod resetom. Ako to zna?i samo upaliti -ugasiti to je napravljeno i više puta pa se ništa nije dogodilo.
    Što se misli pdo ovim refreshed, misli se na novi firmware ili što ve?.
    i da, ovdje ste rekli hard reset ( što bi on podrazumijevao), jl to zna?i vra?anje na tvorni?ke postavke,ili što ve?.
    Eto,što da re?em, hvala Vam svima ljudi koji ste doveli do ovoga.
    No, nešto vam moram priznat, radi Linkedina ovoliko muke, do?e mi da ga vie ne koristim,jer toliko želim rješenje ne?ega i onda mi se smu?io ovaj problem.
    Svako vam dobro želim za Novu Godinu, da nam svima bude bolje, što više zdravlja, sre?e i ljubavi Vam želim

  15. #40
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    Pitanje je kad su oni riješili taj problem. Ukoliko su skoro, trebao bi opet ugasiti/upaliti. A pod refreshom se misli, pretpostavljam na nešto što nema puno veze sa malim korisnicima, nego više sa ure?ajima koji imaju malo ja?e routing tablice... Možeš probati prvo softverski reboot (zadnji ili predzadnji meni ima tu opciju).
    Hard reset je vra?anje na tvorni?ke postavke i mislim da to nije nužno sada...
    Sve najbolje i tebi u novoj godini.

  16. #41
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Ma bitno da je riješeno. BTW, mislim da se na Thomsonu ne može mijenjati MTU. Bar ja nisam našao. Nije baš softver neš posebno jak.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •