Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 36 od 36

Tema: Ironija života

  1. #26
    Moderator
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    91
    Rep Power
    2205
    Samo vas slušam Ova je rasprava išla u toliko raznih pravaca u odnosu na osnovni post pa je sve to teško poloviti. U svakom slu?aju svi trebaju imati sluha jedni za druge, argumenti za legalizaciju prostitucije, kao i argumenti za njezinu još žeš?u kriminalizaciju imaju podjednaku težinu, no s time se ne?e i?i na referendume, ve? ?e sve na kraju ovisiti o praksi EU, zemljama ?lanicama i temeljiti se na dokumentima poput op?e povelje o gra?anskim pravima i sli?no.

  2. #27
    Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    41
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Al ne moš ni po?et pri?at o izboru kad nije izbor. Nema ironije.
    Zašto i prisila ne bi bila izbor?

  3. #28
    Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    41
    Rep Power
    0
    Kad malo ?itam...ima tu potencijala...ima.
    Legenda je jednom rekla "Blago državi koja ima ovakvu omladinu!".
    Sad za ista?....nice što ste otvorili i zapodjenuli temu koja s lako?om vodi u svim smjerovima.

  4. #29
    Moderator
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    91
    Rep Power
    2205
    Weki kuka ko da svaki dan ide na ×××××

  5. #30
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939

    Re: Ironija života

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Zapravo, u malom postotku je prostitucija izbor, a u ve?em dijelu su te osobe prisiljene ?init to što ?ine (recimo, trgovina ljudima završava upravo prisilnom prostitucijom).
    Prvo se nisam mislio umješati u vaše dubokoumne rasprave, ali nemogu odoliti

    Zna?i, Veki kaže da je pravo na izbor, Enigma kaže da je prisila.
    E pa, to je ipak pravo na izbor, kako god se okrene. Zašto? Pa jednostavno, zašto je cura otišla kod lokalnog pimpa na razgovor za posao? Ili je željela imati više love ili je morala nekako do?i do love ili nešto tre?e, ne bitno. No, zašto je baš otišla kod pimpa? Pa jednostavno, ?ula je da se ×××××njem zaradi puno love na brzaka i odlu?ila (iliti IZABRALA) oti?i kod pimpa.
    Trgovina ljudima ista stvar. U obiteljima s mnogo djece, poput Kine, trgovina ljudima je izbor roditelja, što god da ih na to nagnalo, oni su izabrali baš da ?e prodati dijete. Ljudi koji se na?u u lancu prodaje ljudi kao roblje su isto tamo upali svojevoljno. Možda ne svijesno, ali svojevoljno. Htjeli su bolji život, maknuti se od ne?ega, što god im je bio razlog, izabrali su preko ne?ega/nekoga oti?i negdje i završili u ku?i sa više soba s crvenom dekoracijom.

    Da se vratim na po?etak, ako ?e korisnik usluga jedne dame iz tre?e smijene dobiti kaznu ili završiti u zatvoru je opet njegov izbor, što nije otišao u neki kafi? i platio pi?e-dva nekoj tre?erazrednoj sponzoruši...?ak bi i jeftinije prošao

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    No, ?ovjek bi trebao imati dovoljno ?asti i hrabrosti oduprijeti se pritisku.

    Ugl. danas je mogu?e nagovoriti bilo koga na bilo što, kao što Vedran kaže. Pa ono, ima i Vedran donekle pravo.
    Nagovaranje i prisiljavanje nije ista stvar. Kod nagovaranja ti moš odbit nešto. Kod prisile nemaš izbora.
    Kako nemaš izbora? Netko te ho?e na nešto prisiliti prijete?i ti tvojim životom. Ako imaš ?asti/ponosa/žutih buha u glavi/štogod, re?i ?eš samo daj, ja to ne?u u?initi. Ako ti prijeti smr?u nekoga od tebi bliskih osoba, kako znaš da to ne?e u?initi svejedno? Što ti je garancija? Opet izabireš i?i "sigurnijim"(?) iili tko zna kakvim putem, te se i ta prisila svodi na izbor. Izabireš prihvatiti nametnuta pravila igre i ne odupirati se.

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Treba znati odrediti direktnog krivca za cijelu pri?u, a ne kriviti one koji su nekim svojim postupkom parcijalno utjecali na doga?aj, no nisu promjenili kraj pri?e.
    Zna?i, ti ne bi kažnjavao ni prostitutku ni mušteriju nego svodnika? Što ako svodnika nema? Državu koja nije prostitutki omogu?ila posao ili bolje uvjete života ili štogod, pa je ista izabrala pod prisilom okolnosti odabrati i?i u tre?u smjenu?

  6. #31
    Member
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    86
    Rep Power
    2123
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Weki kuka ko da svaki dan ide na ×××××
    Ja sam svodnik, a država mi želi ugroziti posao. Zar i mi privatnjaci u recesiji moramo stegnuti ki?avo ljubi?asti remen, poput njih?
    Under my umbrella-ella-ella-e-e-e

  7. #32
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1933

    Re: Ironija života

    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    Zna?i, Veki kaže da je pravo na izbor, Enigma kaže da je prisila.
    Ma ne kaže Enigma da je sve prisila, neke ××××× su ××××× jer žele bit ×××××. Ali takovih nema baš pregršt. Što sam lijepo to složila.
    Nego, ja sam se temi priklju?ila samo kako bih ispravila Vedrana jerbo je reko da je prostitucija izbor, a ja samo nadopunih to rekavši kako katkad nije izbor. Rasprava je kasnije zašla u neke ?udne vode.

    A ova kineska obitelj s mnogo djece - oni su birali, ne djeca. Zna?i, djeca nisu imala izbor. :trep:

    Ovom forumu kroni?no fali smajli?a. :trep:

  8. #33
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1933

    Re: Ironija života

    = Citat = Izvorno postao Mr. M
    a se vratim na po?etak, ako ?e korisnik usluga jedne dame iz tre?e smijene dobiti kaznu ili završiti u zatvoru je opet njegov izbor, što nije otišao u neki kafi? i platio pi?e-dva nekoj tre?erazrednoj sponzoruši...?ak bi i jeftinije prošao
    Pa pla?anje seksa jest njegov izbor, samo što ?e prema tom novodonesenom zakonu u Norveškoj ili di ve? taj njegov izbor bit protuzakonit.

    I nije mu baš jeftinije pokupit sponzorušu. Prostitutku (glupe li rije?i) pokupiš, zabavite se i bok. Sponzoruša se prika?i za tebe i ne moš je se otarasit dok od tebe ne dobije ku?u, auto i nove sise.

  9. #34
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939

    Re: Ironija života

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    A ova kineska obitelj s mnogo djece - oni su birali, ne djeca. Zna?i, djeca nisu imala izbor. :trep:
    Imala su, djeca mogu izabrati da pobjegnu ili ostanu kod...hmmmm...privatnika

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Ovom forumu kroni?no fali smajli?a. :trep:
    Hmmmm...osim smajli?a fali i aktivnih korisnika, podforuma (po izjavama nekih korisnika) i ovoga i onoga...o?ito se sve treba rješavati korak po korak...

    = Citat = Izvorno postao Enigma
    I nije mu baš jeftinije pokupit sponzorušu. Prostitutku (glupe li rije?i) pokupiš, zabavite se i bok. Sponzoruša se prika?i za tebe i ne moš je se otarasit dok od tebe ne dobije ku?u, auto i nove sise.
    Zato sam i rekao tre?erazrednu sponzorušu....pod ?im sam mislio na klinkice (dovoljno stare, da ne bi sad tu na neku pedofiliju pomislili ) koje se svaku ve?er prostituiraju po raznim bircevima i disko-klubovima za pi?e...

  10. #35
    Moderator
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    91
    Rep Power
    2205
    Ja se recimo slažem s obje varijante.
    Ako je prostitucija ilegalna, onda neka se hapse i mušterije.
    Ako je legalna onda mora biti 100% odluka žene, koja ?e za to morati otvoriti obrt, imati prostor za rad, pla?ati porez i doprinose za zdravstveno i mirovinsko, imati sanitarne i zdravstvene uvjete, te osim mušterija zadovoljiti i sve druge zakonske okvire kao da otvara malu tvrtku. Naravno bojim se kako je to utopija, jer 90% prostitutki u?e u taj "posao" zbog krajnje nužde, neimaštine, droge, hrpe problema u životu, prisile, a ne iz ambicije za pokretanjem unosnog biznisa.

  11. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Naravno bojim se kako je to utopija, jer 90% prostitutki u?e u taj "posao" zbog krajnje nužde, neimaštine, droge, hrpe problema u životu, prisile, a ne iz ambicije za pokretanjem unosnog biznisa.
    Osim ako ne rade u "salonima za masažu"

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •