Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Ultraprijenosnik

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    86
    Rep Power
    2133

    Ultraprijenosnik

    Želio bih si priuštiti ultraprijenosnik.

    Oko mi je zapelo za Acerov model Aspire One A150, kao i za MSI-ev model Wind U100.

    Vrijedi li Aspire One tih 2700 kuna.

    Radi se o konfiguraciji:
    CPU brand Intel
    CPU tip Atom
    CPU model N270
    CPU brzina [GHz] 1,60
    L2 Cache 512 KB
    Chipset (N) Mobile Intel® 945GSE Express Chipset
    Memorija [MB] 2x 512
    Integrirana memorija [MB] 0
    Takt memorije [MHz] 667
    Memorijski utor SO-DIMM DDR2
    Max. koli?ina memorije [GB] 1,5
    Broj memorijskih utora 1
    Ekran 8,9"
    Vrsta zaslona CrystalBrite
    Max. rezolucija 1024x600
    HDD [GB] SATA 160
    Broj okretaja [rpm] 5.400
    Opti?ka jedinica n/a
    3G modul ne
    Mreža 1x 10/100 Ethernet
    802.11b/g


    Wind približno istih specifikacija košta petstotinjak kuna više, no ima za inch ve?i display, bolji webcam i bluetooth, no dvostuko manji tvrdi disk. Izdvaja li ga možda bolja kvaliteta izrade?

    Koliko su ultraprijenosnici ustvari isplativa investicija?
    Treba mi za internet (pretežno swf flash i flv flash video), office paket, mail, sunbird, skype, miranda, lap za konfiguriranje mreže i sli?ne djelatnosti.

    Specifikacije Winda
    Intel Atom N270 1.6 GHz
    Mreža: 1 Gigabit
    Cache: L2 Cache 512 KB
    Radna memorija: 1 GB DDRII 667 MHz (1x1DIMM)
    Tvrdi disk (HDD): 80 GB SATA
    Video chipset: Intel® 945GS
    Video memorija: 128 MB (UMA) djeljivo
    Ekran (display): 8.9” LCD LED Panel
    Rezolucija: 1024x600 (WSVGA)
    Zvuk: HD audio (Realtek)
    Opti?ki drive: nema (DVD snima? MSI NB-ODD, srebrni)
    Under my umbrella-ella-ella-e-e-e

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ?akovec - Gospi?
    Postova
    89
    Rep Power
    1994
    evo osvrt jednog forumaša!

    Da se prvo pohvalim uzeo sam Acer One, te cu napisati par kometara veznaih uz isti.
    Wireless odlicno hvata, ekran ima lijepe boje,lap je po sebi dosta cvrst te bijela boja nije osjetljiva na packanje. Tipkovnica skoro netreba nikakvo privikavanje, touchpad je precizan i nemam nikavih zamjerki na njega.

    Baterija mu kraje oko 2h sa upaljenim wirelessom, sto po meni je najveca mana ovog strojcica. Isto tako imam zamjerku za upgrade rama, vrlo kompliciran postupak, Mora se skidati tipkovnica i i nalazi se ispod maticne, ja se nisam jos odlucio za taj podhavat.

    Pohvala ide jos tome da lap ima card reader+ jos jedan solt za SD karticu.
    ...e sad ti sam prosudi da li Acer One vrijedi tih para!

    Ina?e vedran možeš pro?i jeftinije za oko 250kn ako kupiš u drugim shopovima... evo - http://www.nabava.net/trazilica.php?q=A ... 50&x=6&y=8
    P55A-UD3R // i5 750 // Sychte Kataa 3 // G. Skill 4GB DDR3 // HD5850 // WD 1TB // Chief 650W TS //
    Bach VX // 2232BW // X-540 // Lysoca & DeathAdder & Destructor // Sennheiser PC 151 //

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1944
    Uzmi Acera i nemoj uopce o tome razmisljati. Koristio sam sve netbookove dostupne kod nas i Acer je uvjerljivo najbolji, po mom misljenju.

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    86
    Rep Power
    2133
    Problem je u tome da smo mi korisnici postali prezahtjevni.

    Naime, stari prijenosnik mi je postao "neprijenosan". Kad bih išao negdje, morao bih nositi još jednu torbu sa sobom.
    Ultraprijenosnik bi mi pomogao da sve imam na istom mjestu, i da ga kona?no mogu uvijek imati uza se.

    Dlanovnike ne volim, jer ne ulijeva dojam kompletnog ra?unala, i jednostavno mi ne paše.

    Do sada sam probavao nekoliko solucija PortableAppsa, sinkroniziranja i sli?nih prijenosa podataka sa stanice na stanicu, no to mi je preograni?eno.

    Natrag na Acer AO. Ne mogu prona?i jeftiniji model. Radi se o primjerku s gigabajtom memorije (mjesto 512 MB kod slabijihi) i 160 GB hard diska (SATA), dok ovi 250-300 kuna jeftiniji dolaze s SSD-om od 8 GB. Samo to je dovoljno opravdanje za skupljim modelom. Tako?er dobijem kopiju Windows XP SP3 operativnog sustava. Sve zbrojeno debelo premašuje malo ve?u investiciju.

    Usput, što nije trebao Kon?ar predstaviti svoj 10.2" ultraprijenosnik ovog mjeseca, za 1999 kuna.
    Under my umbrella-ella-ella-e-e-e

  5. #5
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2189
    Imaš i Acer One sa 3G-om
    A Kon?arov ultra bi trebao do?i, navodno imaju probleme u realizaciji... Možeš i njega pri?ekati ako ti nije hi?a, nadam se da ?e to ipak biti prije dvanaestog mjeseca
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •