Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Emily - gotovo savršen fotorealizam

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    204
    Rep Power
    2213

    Emily - gotovo savršen fotorealizam

    Kao što ?ete primijetiti u videu, Emily je atraktivna mlada žena uhva?ena u intervjuu kao zaposlenica tvrtke Image Metrics razglaba o njihovom poslovnom procesu, te naposljetku daje i svoje mišljenje. Što je u tome zanimljivo? Emily nije stvarna.

    Emily je jedna od prvih animacija koja je kona?no prešla granicu percepcije kako animacija izgleda manje realisti?no negoli što bi to izgledalo u stvarnom životu.

    AMD je tako, primjerice stvorio ?ip s milijardu tranzistora koji ?e biti u mogu?nosti procesirati kreacije poput Emily. Radeon HD 4870 X2 tako je u mogu?nosti procesirati 2,4 teraflopsa u sekundi, što zna?i kako nudi mogu?nosti sli?ne ra?unalu tek otprije 12 godina. To je ra?unalo zauzimalo cijelu prostoriju, dok AMD-ov ?ip stane u standardni PC.

    Pogledajte video - http://www.youtube.com/watch?v=UYgLFt5wfP4

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Woooooooooouuuuuuuuuuu! Preeeeeedobro! Ali mogli su ju napravit malo ljepšu...

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    stvarno izgleda skoro fotorealisticno nevjerojatno

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    to me malo i zabrinjava jer omogucuje jos lakse laziranje snimki i sl.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Grga
    stvarno izgleda skoro fotorealisticno nevjerojatno
    Skoro?!

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    = Citat = Izvorno postao Grga
    stvarno izgleda skoro fotorealisticno nevjerojatno
    Skoro?!
    da pri okretanjma glave se vide neke sitne nepravilnosti ali jakooo sitne po kojima se moze skuzit da nesto ne stima ali da gledas lezerno i da neznas o cemu se radi vjerojatno nebi primjetio..... uglavnom , nevjerojatno

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    118
    Rep Power
    2210
    Btw, jedino je lice animacija, ostalo je video.

    Btw2, facijalna animacija se radi prema snimljenom video uratku. Dakle, ta glumica je sjedila ispred kamere i govorila TO?NO TO, tim redoslijedom i s tim izrazima lica, a onda su to animirali na 3D meshu druga?ijeg lica. Još uvijek to nije zamjena za glumce, kad trebaš glumce da bi to uop?e napravio. Trenutno se radi samo o unaprje?enju dosadašnje široko raširene MOCAP tehnologije.
    Manamanam... tu-tuuu-tu-tutu

  8. #8
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    To?no tako, to sam skužio tek kad sam poslušao šta žena pri?a (neam slušalice na poslu

    Ina?e, nepravilnosti se kuže na obrvama (preumjetne su, iako to danas ne zna?i baš ništa , koža je presavršena, blinkanje je nekak usporeno. Smiješak je pomalo umjetan, no osim toga sve ostalo je vrlo,vrlo uvjerljivo. No, s obzirom na to iz ?ega je snimka nastala, moram ?ak priznati da sam i malo razo?aran - o?ekivao sam bolje.

    BTW, ?ini mi se da je i pozadina renderirana. Nekak mi odbljesak od fotelje izgleda preumjetno.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •