Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: SE P1i vs. Nokia N95

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0

    SE P1i vs. Nokia N95

    Dakle, ovako... Ovih dana si mislim nabavit novi mob, SE P1i ili "endevedespeticu" ("obi?an" model, ne 8 GB)... Ali sam u veeeelikoj dilemi. Ima li tko kakvih iskustava s ovim mobitel?inama (mislim više na dimenzije nego na funkcije i sve)?

    Ja sam osobno veliki fan Sony Ericssona, i privikao sam se na njihove dugotrajne baterije, dobar software i na?in korištenja. Iako ve?ina ljudi hvali Nokiu N95, meni se ona ne svi?a pretjerano i mislim da nebi znao iskoristit sav njezin potencijal.
    Dakle, danas sam bio u T-centru i pitao sam za P1i, ali je nedostupan. Dakle, raspitat ?e se po podružnicama i pokušat mi ga nabavit, ali mi ništa ne mogu obe?ati jer tog modela imaju stvarno malo op?enito.
    Dakle, pitanje je da li da ?ekam P1i ili da nabavim N95, i zašto?

    I da, što se ti?e cijene, P1i mogu dobit za 1400 kn, a N95 za 2200 kn!!! To je zbog produženja ugovora i +bodova u T-mobile-u...

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao itf4n
    Meni se ovaj G900 svi?a

    Ako razmišljaš samo o N95 i P1 moja preporuka je N95... ina?e sam uvijek za SE ali N95 je stvarno odli?an mob (uz N93 to je jedini dobar Nokia-in model).

    Nažalost nemam iskustva ni s jednim spomenutim.. koje funkcionalnosti želiš od mobitela?
    Ovako, touchscreen me oduvijek privla?io, dugotrajnost baterije mi je izuzetno važna stvar, stabilnost i brzina. ?ak bi se usudio re?i da mi je baterija najvažnija stavka. Po tome N95 nema šanse u usporedbi s P1i. N95 ima više funkcija i mogu?nosti te podršku za HSDPA, EDGE i sve mogu?e beži?ne veze. Dok P1i nema EDGE niti HSDPA, i ?ini mi se da podržava samo 802.11 b standard, no to mi nije neki prioritet. Jedino mi je žao što P1i ne podržava EDGE (što je teška debilana), no ajd, mogu to oprostit. Važno mi je da se mogu spojit na net, prosurfat malo, pro?itat vijesti i možda nakratko gubit vrijeme na MSN-u. Brzina downloada mi nije nikakav prioritet. Naravno, i multimedijalne mogu?nosti su mi važne. Tipkovnica P1i mi se jako svi?a, jer mi je rad u Office-u isto s vremena na vrijeme dosta važna stvar. Kamera mi nije toliko važna, glavno da u slu?aju potrebe mogu digitalizirati neki trenutak.

    Iskreno, jedino što me sprije?ava da kupim N95 je upravo preslaba baterija. A pošto se ?esto znam nalaziti dosta daleko od prve uti?nice, dugotrajnost baterije mi je stvarno jako važna stvar.

    = Citat = Izvorno postao itf4n
    edit: neznam znaš li za to, na SE-ovim stranicama za svaki mobitel imaš mogu?nost "Isprobaj mobitel"... to daje simulaciju mobitela, vrlo kvalitetno izvedeno.
    Da, znam za to. Upravo samo preko toga zavolio P1i, isprobavao sam desetke mobitela, i ono, P1i mi je baš zapeo za oko.

    Edit:
    Kupujem samo u T-mobile-u, jer imam dobar popust i produženje ugovora ?ime mogu dobro uštedit. Jednostavno mi se ne isplati prelaziti na drugu mrežu ili kupovat samo mob.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Carantaine,ku?a sa mitraljezom,motam se kraj stepenica!
    Postova
    845
    Rep Power
    2192
    ja bih n95...
    http://www.testriffic.com/result/results.php
    Životni san mi je da postanem profi nogometaš!
    http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=79882

    LONG LIVE THE NAPREDAK,DOWN WITH ZAMP.
    FORZA NK ZAGREB!

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Svi mi govore da uzmem N95, ali meni je to jedan od najružnijih mobitela koje sam vidio! I malo je predebel za moj ukus. Možda ima daleko više funkcija i mogu?nosti od P1i, ali meni to ne zna?i puno jer sam siguran da pola tih funkcija nikad nebi koristio.

    Ugl. poludit ?u! Jer sam siguran da bi požalio da uzmem N95...

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Ma bi ja uzeo P1i, ali ga nema... Ono, nema ga u blizini! Strašno. Njega mogu dobit za 1400 kn, a N95 za 2200 kn. I stara mi sad govori da uzmem N95 i da se riješim muka!

    Mislim da ?e, nažalost, tako i bit...

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    PCPlay Forum (aka. RIDER32)
    Postova
    10
    Rep Power
    0
    Probaj se jos malo potrudit i nac P1.
    Ili jos malo pricekaj.

    Oba dva su strojevi i pba imaju dobre kamere ali SE ti ima prirodnije boje na slikama.

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Našao sam P1i u oglasima, nov, zapakiran (dakle, sve u kutiji) za 1700 kn. Kontaktirat ?u lika, pa vidjet.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    PCPlay Forum (aka. RIDER32)
    Postova
    10
    Rep Power
    0
    Po mogucnosi se na?i sa likom i pogledaj mob prije nego sto das pare.
    Ipak Razmisli o G900

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    G900... Dizajn je OK, su?elje je OK... Uredu mobitel, ali tražim nešto novo. G900 je poprili?no klasi?an mobitel.

    Meni osobno treba veliki ekran, i što prakti?nija tipkovnica. A u tome je P1i najbolji. Tako da, ostat ?u na tome.

    I da, naravno da ?u prvo provjerit taj P1i šta lik nudi, pa ako se uvjerim u ispravnost dat pare na stol.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    PCPlay Forum (aka. RIDER32)
    Postova
    10
    Rep Power
    0
    Ako ti je do toga onda ci uzmi ovo:
    http://www.gsmarena.com/sony_ericsso...ia_x1-2246.php
    Pogledaj samo rezoluciju ekrana^^

  11. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    PCPlay Forum (aka. RIDER32)
    Postova
    10
    Rep Power
    0

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    XPERIA se ?ini kao zvijer od mobitela.

    U principu ima sve, ali cijena ?e bit paprena. Mene u specifikacijama XPERIA-e zbunjuje sljede?e:
    - 400 MB internal memory
    - 256MB RAM, 512MB storage memory
    OK, ima 256 MB RAM-a, to je odli?no. Ali ne kužim sad, 400 MB internal memoy i 512 storage memory?!

    Sad sam se sjetio ne?eg. Ljudi mi govore da bi iPhone trebao do?i kod nas krajem godine, pa da si sada uzmem nešto za sitne pare i kada do?e iPhone, da si uzmem njega. Ja nemam pojma ništa o tom dolasku iPhone-a. Može li mi itko potvrditi išta o tome?

  13. #13
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Tek toliko da se javim, ja ti stvarno nemam što re?i. Meni je bitno da mogu pri?ati, slati poruke, a za sve ostale više ra?unalne stvari je ?ak i bolje da ne mogu raditi u svakom trenutku Meni je K550i dovoljan (prije toga sam imao T65 4,5 godine).
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  14. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2458
    ja imam p1. uzmi p1. imam hrpu argumenata, ali sam lijen pisat ih.
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Evo, da javim šta je na kraju bilo... Dakle...

    P1i kojeg sam imao namjeru nabavit nisam uspio dobit u T-Comu, ponestalo ih je... Odnosno, nedovoljna potražnja, pa nemaju više u skladištima...
    N95, prestali ju nabavljat jer je sada N95 8 GB popularna, a to mi je ipak malo preskupo...

    Dakle... Pošto na kraju ništa od toga, nabavih si SE W910i... Dakle, Walkman, precool, 2 GB M2 kartica, zamjena za mp3 u svakom trenutku, precool program MusicMate (pun k**** gitarskih akorda [a to zna neki puta izuzetno korisno bit] unutar programa), instalirao sam si GMail, eBuddy Lite Messenger, Google Maps, i sve super! Šta ?eš više...

    Sve to za samo 900 kn! Ja zadovoljan... Ali ipak ne?u prežalit P1i...

  16. #16
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    ?ek, ?ek, instalirao gmail, google maps? To sve u Javi ili W910 ima neki Symbian?
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Da, sve preko Jave dela... Ali radi prenevjerojatno dobro.

  18. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Evo, da malo i ubijemo sve pohvale W910i-a...

    Dakle... Mob se bez nekog posebnog razloga s vremena na vrijeme resetira. Prvo zavibrira, nestane mreža, signal i sve to, prikaže "Neaktivni SIM" i gotovo, reset... Nakon 20-tak sekundi se dobi, i opet je spreman za rad.
    ?udno, ali OK. To mi se redovito doga?a barem jednom svaki dan... Malo sam gluglao i saznao da je to normalno za taj mob. Svaka ?ast Sony Ericssonu! Ovo je jedan od ja?ih featurea šta sam vidio za mobove, autoreset... Two thumbs up!

    Dalje, dok se sluša glazba se vidi kako mob daaaaleko sporije dela... Nije baš tolko spor da ide na živce, ali mene smeta...

    I da, najja?e mi je kad nakon reseta pola tipki ne radi! Ponovo reset, i opet sve radi ko da se ništa nije dogodilo!


    Eto, ima još toga, ali ovo su mi tri najdraža minusa!

  19. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Kad sam uzimao mob u T-comu su mi rekli da je mogu?e da radi nešto sporije zbog kartice (ne memorijske, nego SIM). Valjda je to zbog toga... Baš ?u probat sa tu?om, nekom novijom karticom....

    Ali ono najbolje... Sad sam se tek toga sjetio!

    Glazba + bilošta u Javi (npr. Opera mini) = zagrijavanje na pole?ini taman iznad baterije...
    To sigurno nije dobro...

  20. #20
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Hmda. Meni npr kod tipkanja poruka zna uzeti slovo prije space, tako da umjesto "koji papak" dobijem "kojip apak" unato? tome što sam sve ispravno pisao. Navikao sam na to, ostalo je sve OK, pa mi ne smeta toliko. Ipak mi je SE prvi izbor, ali i ovo samo dokazuje da je danas sve konzumna roba za kratku upotrebu.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •