Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Pcplay...recenzija...3870X2...by:Ivica Koriti?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038

    Pcplay...recenzija...3870X2...by:Ivica Koriti?

    Vidilab says:

    Iako su neki testovi drugih novinarskih ku?a pokazali prili?no izjedna?enu situaciju,naš rezultat je još povoljniji za Radeona.Naime u 3DMarku 06 Radeon je bolji za ?ak 48% (bez vertex shadera testa,s njime je 79%),dok se u igrama rezultati u prosjeku oko 15% bolji.

    Ovih 48% ve?i rezultati me nekako jako bodu u o?i.Ako je zbilja tako ja skidam kapu VIdiju...mada ako nas logika i zdrav razum dobro služi to je nemogu?e.



    No ako je vjerovati testovima drigih korporacija...rezultati su ovakvi:

    http://bp1.blogger.com/_veswGS4uNJQ/R8q ... result.png

    http://www.bhfo.org/images/stories/hd38 ... andard.jpg

    http://www.guru3d.com/article/Videocards/496/10/


    Da ne govorim o testovima iz vr-zone-a,3dmana,tomshardwera itd...Svi imaju jako sli?ne rezultate...


    Najzanimljivija je stvar što se rekli da je 3870X2 bolja u svim igrama naspram 8800ultre i to ni više ni manje nego za nekakvih 15-ak posto.

    No najbolje od svega je to što druge autorske ku?a tako baš i nisu rekle.Naime vjerujem vam na rije? da ste naveli da ste za ultru koristili starije drivere što nema logike.Jer mislim da to nije problem...pošto ste za aticu koristili 8.1 drivere dok se sa 8.2 driverima dobe dosta bolje performanse u crysisu.Pitam se kakav bi tada bio rezultat u igrama.25% viši?

    90% recenzija sa neta navodi rezultate u kojima se vidi da ultra u nekim igrama ?ak vodi ili je približno isti sa frejm-rejtom.No kod vas to nije slu?aj,što me veoma zabrinjava.Još jedan od razloga mojih kritika je taj što niste naveli niti nativnu rezoluciji u kojima ste testirali igre i 3dmark.

    Isto tako s vertex shaderima rezultat bolji za 79% je nešto veoma neobi?no.Jer takav rezultat nije postigla niti jedna korporacija koja piše o hardweru.

    Ako ste i koristili starije drivere za nvidiju,tj ako me logika dobro služi na istom sistemu ste ranije vrtjeli ultru pa niste premorani opet je vra?ati u isti sistem je krajnje neozbiljna stvar.Jer i sami znate koliko nekada novji driveri nose na performansama novijih igara..u ovome slu?aju crysisu.

    Nadam se odgovoru s objašnjenjem...vaš Ivan ?rnjevi? aka amd freak.

  2. #2
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175

    Re: Pcplay...recenzija...3870X2...by:Ivica Kotiri?

    Fri?e, ne znam što pokušavaš.
    Prvo, volio bih da si mi bar ime napisao to?no. No, to nije prva od grešaka u tvom postu, baš zato se pitam što ti to ovdje pokušavaš. Dobivam dojam, ako sam u krivu onda oprosti, da prvo mene, a onda nas (VIDI i VidiLab) namjerno pokušavaš ocrniti zbog nekog razloga.

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Vidilab says:

    Iako su neki testovi drugih novinarskih ku?a pokazali prili?no izjedna?enu situaciju,naš rezultat je još povoljniji za Radeona.Naime u 3DMarku 06 Radeon je bolji za ?ak 48% (bez vertex shadera testa,s njime je 79%),dok se u igrama rezultati u prosjeku oko 15% bolji.
    Primijeti boldani broj, pa sad pro?itaj taj broj u Vidiju (ili na www.vidilab.com/digitalvidi ), pa mi reci dal piše isti broj. FYI za sve nas, da ne bi bilo ispravaka poslije, ovdje piše 15, tamo ne piše 15.

    Zanimljivo mi je da si svoj quote iz ?asopisa tu prekinuo jer se nastavlja sljede?om re?enicom:

    = Citat = Izvorno postao Vidi 144, str.88
    Ipak, Ultru smo testirali sa starijim driverima, i ra?unamo samo testove koji su provedeni na istom hardveru.
    Što misliš zašto je usporedba ovog Radeona sa Ultrom spomenuta u ?ak cijele tri re?enice u cijelom tekstu? Baš zbog razloga što je nismo testirali paralelno zbog nedostatka vremena. Zato ni ne možemo raditi direktne paralelne usporedbe. I reci mi, molim te, gdje piše da je u svim igrama 3870X2 brža? Štoviše, nigdje ni ne piše u kojim igrama. Evo, baš gore imaš spomenuto da smo "ra?unali samo testove koji su provedeni na istom hardveru". Možda sam se loše izrazio, pa sam trebao spomenuti da sam uspore?ivao testove pod istim rezolucijama i postavkama. Ipak, tu je faktor starijih drivera, ali što ja tu mogu, kad se nema vremena, onda se nema vremena. Ako baš inzistiraš, uploadam ti fotke tablica rezultata pa ti sam radi usporedbe brojeva i rezultata.

    Ovih 48% ve?i rezultati me nekako jako bodu u o?i.Ako je zbilja tako ja skidam kapu VIdiju...mada ako nas logika i zdrav razum dobro služi to je nemogu?e.

    Najzanimljivija je stvar što se rekli da je 3870X2 bolja u svim igrama naspram 8800ultre i to ni više ni manje nego za nekakvih 15-ak posto.
    Khmda, logika i zdrav razum. Zašto bi bilo nemogu?e? Objasni mi logikom i zdravim razumom zašto je to nemogu?e? Jesu li nam logika i zdrav razum ovdje uop?e relevantni? Ili analiziramo rezultate? I opet, pitam te, gdje piše u svim igrama?

    Još jedan od razloga mojih kritika je taj što niste naveli niti nativnu rezoluciji u kojima ste testirali igre i 3dmark.
    OK, to je opet propust, vjerojatno zbog nedostatka prostora u ?asopisu, ali te rezultate ne bih ni navodio da su na drugim postavkama provedeni. Zar misliš da smo amateri pa uspore?ujemo brojeve kako nam se prohtije?

    Isto tako s vertex shaderima rezultat bolji za 79% je nešto veoma neobi?no.Jer takav rezultat nije postigla niti jedna korporacija koja piše o hardweru.
    Aha, kužim šta ho?eš re?i. Dobro, gdje ti je dokaz? Tu gore imaš tri linka kojima nešto dokazuješ. Pokaži mi stranicu (link) na kojoj su uspore?eni Vertex Shader rezultati Ultre i Radeona pa ?emo pri?ati dalje.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038

    Re: Pcplay...recenzija...3870X2...by:Ivica Kotiri?

    = Citat = Izvorno postao RypER
    Fri?e, ne znam što pokušavaš.
    Prvo, volio bih da si mi bar ime napisao to?no. No, to nije prva od grešaka u tvom postu, baš zato se pitam što ti to ovdje pokušavaš. Dobivam dojam, ako sam u krivu onda oprosti, da prvo mene, a onda nas (VIDI i VidiLab) namjerno pokušavaš ocrniti zbog nekog razloga.
    Ma nikakve crne misli mi ne dolaze u obzir.Primarno mi je da želim komentirat recenziju a sekundarno da popri?amo o samoj kvaliteti recenzije.
    Izvinjavam se na lapsusu vašeg imena.Žurio sam na faks,pa je tako ispalo.


    = Citat = Izvorno postao RypER
    Primijeti boldani broj, pa sad pro?itaj taj broj u Vidiju (ili na www.vidilab.com/digitalvidi ), pa mi reci dal piše isti broj. FYI za sve nas, da ne bi bilo ispravaka poslije, ovdje piše 15, tamo ne piše 15.
    "...dok su u igrama rezultati u prosjeku oko 15%bolji".Dobro se vidi po rezultatima drugih korporacijama da u crysisu baš sa 8.1 driverima ta atica gubi od ultre.Dakle nije da sam cjepidlaka ali ima igara u kojima atica nije bolja od ultre.A baš to nije naglašeno.


    = Citat = Izvorno postao RypER
    Zanimljivo mi je da si svoj quote iz ?asopisa tu prekinuo jer se nastavlja sljede?om re?enicom:
    = Citat = Izvorno postao Vidi 144, str.88
    Ipak, Ultru smo testirali sa starijim driverima, i ra?unamo samo testove koji su provedeni na istom hardveru.
    Pa naveo sam u prvom postu mišljenje o tome.Ponavljam krajnje je neprofesionalno uspore?ivati rezultate s drugom grafom na kojom se testiralo sa starijim driverima.A baš zbog tih starijih drivera frame-rejt u nekim igramam može biti i nešto viši.


    = Citat = Izvorno postao RypER
    Što misliš zašto je usporedba ovog Radeona sa Ultrom spomenuta u ?ak cijele tri re?enice u cijelom tekstu? Baš zbog razloga što je nismo testirali paralelno zbog nedostatka vremena. Zato ni ne možemo raditi direktne paralelne usporedbe. I reci mi, molim te, gdje piše da je u svim igrama 3870X2 brža? Štoviše, nigdje ni ne piše u kojim igrama. Evo, baš gore imaš spomenuto da smo "ra?unali samo testove koji su provedeni na istom hardveru". Možda sam se loše izrazio, pa sam trebao spomenuti da sam uspore?ivao testove pod istim rezolucijama i postavkama. Ipak, tu je faktor starijih drivera, ali što ja tu mogu, kad se nema vremena, onda se nema vremena. Ako baš inzistiraš, uploadam ti fotke tablica rezultata pa ti sam radi usporedbe brojeva i rezultata.

    Nije da inzistiram,ali volio bih da se ti ipak ubude?e odradi kako spada.Ne vidim smisao puštanja recenzije u javnost koja nije kako spada.Jel tako?Jer ?itatelje ne zanima jel smo mi imali vremena ili ne.Samo to želim.Ostalo nebudem komentirao jer ponešto je naga?anje rezultirano šturom recenzijom.



    = Citat = Izvorno postao RypER
    Khmda, logika i zdrav razum. Zašto bi bilo nemogu?e? Objasni mi logikom i zdravim razumom zašto je to nemogu?e? Jesu li nam logika i zdrav razum ovdje uop?e relevantni? Ili analiziramo rezultate? I opet, pitam te, gdje piše u svim igrama?
    Rezultati su u igrama su uprosjeku 15% bolji.Dade se zaklju?iti da su rezultati svakako bolji ali razlika varira u postocima.Ali se dade i zaklju?iti na temelju rije?i "Rezultati su bolji" da je u svim igrama ova grafa bolja od ulTRE.Ako i nije tako zašto to nije nazna?eno?



    = Citat = Izvorno postao RypER
    OK, to je opet propust, vjerojatno zbog nedostatka prostora u ?asopisu, ali te rezultate ne bih ni navodio da su na drugim postavkama provedeni. Zar misliš da smo amateri pa uspore?ujemo brojeve kako nam se prohtije?
    Ne mislim da ste amateri ve? ako puštate recenziju u javnost da se ona svodi na kvalitetu,a ne brzo sklepan text.

    = Citat = Izvorno postao RypER
    Aha, kužim šta ho?eš re?i. Dobro, gdje ti je dokaz? Tu gore imaš tri linka kojima nešto dokazuješ. Pokaži mi stranicu (link) na kojoj su uspore?eni Vertex Shader rezultati Ultre i Radeona pa ?emo pri?ati dalje.
    Svi znamo da 3d mark nije pravi pokazatelj snage grafi?ke kartice.A pravi dokaz tome je 8600 vs 1950.8600 ima bolje rezultate u 3d marku dok je 1950 serija bolja u igrama makar gubi na 3d marku.Daklem ovakve testove možemo uzeti onako...ko bez logike...ipak je 3870X2 novija grafa od ultre s 2gpu naspram jednog kod ultre pa je logi?no da ima ve?i scor.Što se ti?e testova ta tri linka dovoljno govore,bez obzira na vertex shadere.Šteta što rijetko tko testira na taj na?in.A ukoliko 3dman,x-bits,tomshardwer i ostali nisu pravi prikaz onda neznam što da vam stavim.


    I ovaj topic nije namjenjen s ciljem ismijavanja,provokacija ili neznam ?ega ve? nego kao moja osobna kritika.I sami ste priznali da je vrijeme bio faktor ovakve recenzije.

  4. #4
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175

    Re: Pcplay...recenzija...3870X2...by:Ivica Kotiri?

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    "...dok su u igrama rezultati u prosjeku oko 15%bolji".Dobro se vidi po rezultatima drugih korporacijama da u crysisu baš sa 8.1 driverima ta atica gubi od ultre.Dakle nije da sam cjepidlaka ali ima igara u kojima atica nije bolja od ultre.A baš to nije naglašeno.
    Ma minimalno je uop?e spominjana Ultra, a u drugim igrama Ultru nismo ni spominjali. A budu?i da komentiram naše rezultate, nije mi u redu ubacivati tu?e rezultate i komentirati ih. To su sve neprovjerene informacije. Zbog svega toga je usporedba s Ultrom minimalna.

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Svi znamo da 3d mark nije pravi pokazatelj snage grafi?ke kartice.A pravi dokaz tome je 8600 vs 1950.8600 ima bolje rezultate u 3d marku dok je 1950 serija bolja u igrama makar gubi na 3d marku.Daklem ovakve testove možemo uzeti onako...ko bez logike...ipak je 3870X2 novija grafa od ultre s 2gpu naspram jednog kod ultre pa je logi?no da ima ve?i scor.Što se ti?e testova ta tri linka dovoljno govore,bez obzira na vertex shadere.Šteta što rijetko tko testira na taj na?in.A ukoliko 3dman,x-bits,tomshardwer i ostali nisu pravi prikaz onda neznam što da vam stavim.
    Ne znam baš koliko je usporedba te dvije kartice dobra. Imaš li njihove rezultate u 3DMarku06 (sve)? Kako god bilo, ?injenica je da su Vertex Shader operacije ja?e na Atiju, i to se ponavlja u zadnje dvije generacije (barem na 2900 i 3870). To što su trenutno Pixel Shader operacije važnije zbog tekstura op?enito je sasvim druga pri?a. Uglavnom, to je ?injenica, a to što ta snaga realno nije iskorištena je sasvim druga pri?a, no i to govori nešto o kartici.

    I još moram spomenuti jednu stvar, a to je da u PC Playu nema tablice rezultata, a ja previdio da ti pri?aš o njemu. Uglavnom, u Vidiju imaš usporedne rezultate sa 8800 GTS i GS, koje jesu daleko od istog cjenovnog ranga sa 3870X2 ali su daleko razli?iti i rezultati.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038
    ok..eto widiš da nisam mislio ništa loše..našli smo pravu valnu duljinu. Moram pro?itat tu recu pa možda opet komentiram

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •