Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Loša kvaliteta hrvatskih it ?asopisa

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2007
    Postova
    2
    Rep Power
    0

    Loša kvaliteta hrvatskih it ?asopisa

    Na registraciju na ovom forumu potakla me vaša tema u posljednjem broju vidi-ja, "saogradnja ra?unala visoke klase"

    Toliko loših, pogrešno izabranih, preskupih komponenata razvikanih proizvo?a?a na jednom mjestu zaslužuje "?estitku"

    Svakome tko išta zna o komponentama trenutno prisutnim na našem tržištu odmah je jasno da se niste ni malo potrudili ?itatelje informirati kako najjeftinije pro?i pri odabiru najboljih komponenti za gradnju vlastita ra?unala.

    Neke komponente koje ste odabrali zaista jesu ok izbor, ali se mogu na?i i par stotina kuna jeftinije u trgovinama koje niste naveli, pa tako i q6600, srce vašeg uber kompjutera samo ?e neinformirani, odnosno loše informirani ?itatelj hrv. it ?asopisa, u hg spotu platiti 1919 kuna, kada ga može kupiti drugdje za 300-tinjak kuna manje,

    isto tako nitko pri zdravoj pameti, ukoliko je ispravno informiran, ne?e bacati 920 kuna na ušminakano kromirano raptoxxovo napajanje, pored corsaira ili nekih drugih kvalitetnijih napajanja na tržištu,

    zalmanov hladnjak 9700led, ista pri?a.....za duplo manje para kupi se znatno bolji hladnjak (sonic tower), jedino nije zalman i ne svijetli.....

    memorija corsair...2GB za 700 kuna, bože me prosti....supertalent, lifetime guarantee, 800mhz, OC moduli, bolje latencije, 250kuna jeftiniji, balistixi još bolji i još jeftiniji

    8800gtx, tko sad kupi tu karticu, pored živih 8800gt/gts, hd3870 kartica, je tako?er jako slabo informiran ?itatelj hrvatskih it ?asopisa, sa viškom para
    ....zna?i za upola manje novaca kupuju se noviji prozvodi, troše manje struje, novi proizvodni proces, ako se klokaju izjedna?uju se performansama sa ovim precjenjenim starudijama koje vidi toplo preporu?a.....

    Ugl., ?ovjek za duplo manje para može složiti stroj koji ?e u najmanju ruku parirati u svemu vašoj precjenjenoj konfiguraciji, koju mirne duše ?ovjek ne može preporu?iti nikome , a vi je preporu?ate tisu?ama ?itatelja, bilo tko kome su ra?unala hobi posramit ?e vašu konfiguraciju s više puta manjim budžetom od vašeg, ali uz pametno biranje komponenti dostupnih na našem tržištu, bez kupovine po najvišim mogu?im cjenama...

    Zaista ne znam kome su naši it ?asopisi namjenjeni, ali svi do jednoga danas su prva stepenica za upu?ivanje po?etnika u svijet ra?unala, a svi ostali vrlo brzo svoje ?e znanje i želju za korisnim informacijama utažiti na mreži svih mreža.......

    Nadam se da ?e se možda netko u budu?nosti opet po?eti truditi oko sadržaja koji se tiska unutar tih 200-tinjak stranica.....

    Ovo bi trebala biti jedna iskrena kritika od ?ovjeka koji je nekada ?itao i kupvao vaš ?asopis, ali to ne ?ini ve? duže vrijeme iz re?enih razloga...

    Pozdrav!

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2597
    mene je tako?er zasmetalo jer se samo gledalo da komp bude cim skuplji....

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038
    Mora ti bit na umu par stvari:

    1.?asopis ne neku ruku živi od sponzora jel?
    2.Iskreno se nadam da si ?itao da su recenzenti sami birali komponente
    3.Za pitanja i savjete služe helpdesk i ovaj forum
    4.TO je više bila neka zezancija i poklon ljudima u vidiju da izabiru komponente
    5.Overkill je uo?ljiv ali smatraj to poklon recenzijom vidija-za Boži?

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2007
    Postova
    2
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Mora ti bit na umu par stvari:

    1.?asopis ne neku ruku živi od sponzora jel?
    2.Iskreno se nadam da si ?itao da su recenzenti sami birali komponente
    3.Za pitanja i savjete služe helpdesk i ovaj forum
    4.TO je više bila neka zezancija i poklon ljudima u vidiju da izabiru komponente
    5.Overkill je uo?ljiv ali smatraj to poklon recenzijom vidija-za Boži?
    1. Apsolutno, ali ukoliko i ti isti sponzori svojim novcem uvjetuju da se njihove komponente navedu kao ultimativne, novinarstvo gubi svoju svrhu, zar ne?
    2.citat s naslovnice: "Specijalni tim vidilaba probrao je najbolje komponente u doma?im trgovinama i složio ultimativni pc za najzahtjevnije", zna?i, valjda su sami birali komponente.
    3.Što se ti?e savjeta i help deska svaka ?ast, ja pri?am o ?asopisu, za što služi ovaj podforum, za osvrte, pohvale i kritike na ra?un ?asopisa.

    Samo sam želio re? da bi volio kad bi naši ?asopisi koji prate ovu tematiku, a izlaze kao mjese?nici, malo temeljitije, korisnije, iscrpnije davali ljudima informacije o najboljem na tržištu, a za najmanje novaca, što nije slu?aj, recenzije jednostavno nisu detaljne ni objektivne svaki put, o?ito da ?asopisi žive od sponzora, neka ovo ne vrije?a vidi, mogao sam isto napisati i na bugovom forumu, volio bih kad je neki veliki test u pitanju, da bude napravljen na na?in na koji to rade najja?i hardware site-ovi, pa bi onda svima bilo jasno da u konfiguraciji za 6k kuna, kakva je predtavljena, ne kupuju 400w napajanje za 150kn, jer bi im moglo kroz neko vrijeme sve te silne komponente poslati na vje?na lovišta, ve? da kupe fortronPNF za 50 kn više, jer ima 300w na 12v railu, recimo....to bi bilo korisno.....

    Žao mi je što se ne slažeš s mojim razmišljanjima, ali svako tko bi radio na taj na?in, vrlo brzo bi zaradio respect ?itatelja, a sad bi li naljutio sponzore i ugrozio svoju egzistenciju, to je drugo pitanje, koje mene kao krajnjeg korisnika koji kupujem ra?unalo na temelju pro?itane preporuke, na kraju krajeva niti ne zanima.

    Pozz!

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038
    a lol...dobro htio bih te vidjeti da si na položaju šefa takve firme.Ja te potpuno razumijem i sve mi je jasni,?ak i stojim iza toga.Ali marketing je zajebana stvar.

    Kažeš neke kvalitetne stranice??Pogledaj pri?u sa tomshardwera.Prije par godina bio je number one..dok nije došo neki tata s lovom i platio za svoj proizvod.Naravni proizvod je imap ve?e ocjene od konkurencije...sli?na stvar je i kod nas.

    Mada je bezobrazno tako pri?ati ako nemamo dokaze.

    Poštujem tvoju kritiku ali nisi ni prvi ni zadnji kome to smeta.

    P.S:Hebiga,trebaju mene za recenzenta

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2272
    Tu ne bi fulali definitivno :=)

    Evo nadam se da netko od Vidijevaca ?ita ovo... uostalom svaka konstruktivna kritika je uvijek dobro došla, ne? =)...

    @itfan

    Mislim da ovo prvenstveno ide Vidiju, no ovo se vjerujem može odnositi za ostale...
    "Velikodušnost bez premca"

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    = Citat = Izvorno postao Grga
    mene je tako?er zasmetalo jer se samo gledalo da komp bude cim skuplji....
    To nije bio jedini cilj, štoviše, cilj je bio ne gledati cijenu, a odabrati mo?ne komponente.

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Mora ti bit na umu par stvari:

    1.?asopis ne neku ruku živi od sponzora jel?
    2.Iskreno se nadam da si ?itao da su recenzenti sami birali komponente
    3.Za pitanja i savjete služe helpdesk i ovaj forum
    4.TO je više bila neka zezancija i poklon ljudima u vidiju da izabiru komponente
    5.Overkill je uo?ljiv ali smatraj to poklon recenzijom vidija-za Boži?
    amdfreak, vidim da malo bolje vidiš globalnu pri?u.
    Cijeli cilj ?lanka bio je sastaviti mrcinu od ra?unala bez posebnog gledanja na cijenu. Dakle, sastaviti komp koji, po mom osobnom mišljenju, ne bi uzeo nitko normalan (ili netko sa lovom poput Billa Gatesa kojem cijena ništa ne zna?i).

    Ve?a važnost cijelog ?lanka je u obliku videa na kojem je prikazano sastavljanje ra?unala, koje nudi pravu vrijednost ?itateljima. Isto tako, dvije male tablice na drugoj stranici ?lanka su prava vrijednost, tu se nalaze komponente koje ljudi, po mom mišljenju, zaista trebaju kupiti, ovisno o cijeni koju su spremni (u mogu?nosti) dati za novo ra?unalo.

    Cijeli ?lanak je složen kao svojevrstan dar ?itateljima i da bi "im potakao curenje slina". Ponavljam, prema mom osobnom mišljenju, onaj tko stvarno kupi takve komponente zaista ima viška love, do te granice da mu iznos naveden u ?asopisu ne zna?i apsolutno ništa. A što se ti?e curenja slina, vidim da je upalilo, jer se tema komentira i odjednom bi svi ra?unalo takve mo?i Naravno, za manje love.

    Puno ra?e bih vidio komentare na te dvije tablice i na video o sastavljanju, nego na ovih par slikica lijepih komponenti.

    Što se ti?e objektivnosti i novinarstva i dobrobiti za ?itatelje, ona dolazi do izražaja u našim usporednim testovima. Tamo nema nikakvih subjektivnih dodjeljivanja nagrada, i postoji to?no odre?ena matematika kojom se dodjeljuju Grand Prix i Best Buy nagrade. Štoviše, uz svaku Best Buy listu u Vidiju je logika dodjeljivanja Best Buy nagrade sasvim dobro opisana.

    P.S. Primijetite boldane izraze, one su tu kao svojevrsni disclaimer da se zna da je ovaj post izri?ito moje mišljenje i ne predstavlja službeno stajalište VIDI TO medijske ku?e.

    S poštovanjem,
    Autor doti?nog ?lanka:

    Ivica Koriti?
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2272
    Službeno priop?enje eto :=)
    "Velikodušnost bez premca"

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    7
    Rep Power
    0
    kad se sjetim starih Ra?unara
    shmrtz
    i sastavljanja vlastitih racunala po njihovim preporukama
    shmrtz shmrtz

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Carantaine,ku?a sa mitraljezom,motam se kraj stepenica!
    Postova
    845
    Rep Power
    2182
    In?e,ovdje se još donegdje i je pazilo na are,da su vdli kakav je bug monster od 50000kn sastavio...
    http://www.testriffic.com/result/results.php
    Životni san mi je da postanem profi nogometaš!
    http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=79882

    LONG LIVE THE NAPREDAK,DOWN WITH ZAMP.
    FORZA NK ZAGREB!

  11. #11
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    Mda ne vidjeh baš... To onaj sa X-om na naslovnici? Sve mi je bilo jasno kad sam vidio nForce 780i mati?nu, malo se previše grije za moj ukus.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Carantaine,ku?a sa mitraljezom,motam se kraj stepenica!
    Postova
    845
    Rep Power
    2182
    Barem u ?asopisima imamo bolji pravopis nego na forumu...
    http://www.testriffic.com/result/results.php
    Životni san mi je da postanem profi nogometaš!
    http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=79882

    LONG LIVE THE NAPREDAK,DOWN WITH ZAMP.
    FORZA NK ZAGREB!

  13. #13
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    A jel to uvreda?
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  14. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2597
    = Citat = Izvorno postao Netko
    Barem u ?asopisima imamo bolji pravopis nego na forumu...
    to uopšte nije ?ru

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Carantaine,ku?a sa mitraljezom,motam se kraj stepenica!
    Postova
    845
    Rep Power
    2182
    ma samo sam se zezao...
    http://www.testriffic.com/result/results.php
    Životni san mi je da postanem profi nogometaš!
    http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=79882

    LONG LIVE THE NAPREDAK,DOWN WITH ZAMP.
    FORZA NK ZAGREB!

  16. #16
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2175
    Da, i ja isto
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •