Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: AMD Spider!

  1. #1
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185

    AMD Spider!

    I kakva su zasad mišljenja o Spider platformi? Je li dobar AMD-ov potez predstavljanje ovakve platforme? Što mislite, kakva mu budu?nost slijedi? Zanima li vas ovakva platforma?

    Par pik?rs: HGspot, M SAN i Vemil konfiguracije u pripremi

    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2047
    Nisam pratio testove,ali ako rade konkurenciju intelu neam ništa protiv.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2457
    to ono maticna+proc+graficka? moglo bi biti super, kao neki kvazi - mac sistem... tri vrlo vazna elementa racunala, istestirana da zajedno rade optimalno.. bilo bi dobro i da preporuce ostatak konfiguracije...
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  4. #4
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Pa ne pada mi na pamet što bi još bili ostali važniji dijelovi konfiguracije. Imaš još disk i memoriju, ostalo je ve? sve subjektivno, ku?ište i njegov izgled, tipkovnica, miš, monitor...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2007
    Postova
    4
    Rep Power
    0

    Alfa Romeo Spider vs. AMD Spider



    Nasilno guranje centrino platforme kod intela me prili?no živciralo, ako nije bilo jedne intelove komponente u tom sustavu nije se mogao koristiti brand, nadam se da AMD ne?e od Spidera napraviti samo naljepnicu kojom ?e ucjenjivati tvornice i distributere, npr "nema u sustavu našeg ?ipseta nema ni Spider naljepnice". No ako ?e to biti ovo što bi trebalo biti, onda im svaka ?ast.
    Call trans opt: received. 2-19-98 13:24:18 REC:Log>

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2457
    = Citat = Izvorno postao RypER
    Pa ne pada mi na pamet što bi još bili ostali važniji dijelovi konfiguracije. Imaš još disk i memoriju, ostalo je već sve subjektivno, kućište i njegov izgled, tipkovnica, miš, monitor...
    memorija nije subjektivna, i njezine performanse uvelike ovise od platforme na kojoj se vrti...
    za ostalo imas pravo, kako kome, isto radi na svim platformama. vise-manje
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185

    Re: Alfa Romeo Spider vs. AMD Spider

    = Citat = Izvorno postao Neo

    npr "nema u sustavu našeg ?ipseta nema ni Spider naljepnice". No ako ?e to biti ovo što bi trebalo biti, onda im svaka ?ast.
    Pa mislim da baš ho?e. Ako nemaš sve dijelove, onda to nije spider. A i kladim se da ?e davati neke popuste na cijeli paket... A ništa ?udno u biti, takva je definicija spidera. Ako imaš nešto drugo, to nije spider.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2007
    Postova
    4
    Rep Power
    0

    AMD SPIDER


    Baš me zanima kako ?e se prodavati amd spider konfiguracija.

    Razumijem da ?e brand proizvo?a?i ponuditi cijeli pc sa Amd Spider naljepnicom i instaliranim softwerom, ali što ?e biti sa onima koji sami sastavljaju svoje konfiguracije.

    Ho?e li se prodavat golemi kompleti u nekoliko varijanti, sve u istoj kutiji low-end, mainstream i hi-end komponente ili ?emo do?i u trgovinu te odvojeno kupit svaku komponentu proc, mati? i graf te ?e nam na to dati besplatni cd sa svftwerom za overclock i zajedni?ku garanciju Amd-a.?

    Meni ovo drugo bolje paše.
    Call trans opt: received. 2-19-98 13:24:18 REC:Log>

  9. #9
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Pa i meni isto. Al sve mi se ?ini da ne?e i?i. Na samoj prezentaciji je bilo re?eno, do?e tip u du?an pa kaže: "Znate, evo, ja bih neki ra?unar, komšija je imao neki predlog, ali eto on je baš otputovao, ja bih nešto za gledanje HD materijala". Bila su još 2 primjera, ali naglasak u cijelom govoru je bio da sad imaju cijeli paket.

    S druge strane, ovo baca malo druga?ije svjetlo na pri?u tj. ne?e ti morati dati CD:

    http://www.google.hr/search?q=download+ ... =firefox-a

    A garancija ?e onda valjda na dijelovei i?i...
    Mene samo zanima šta sa nasljednicima? Recimo staviš drugu grafu poslije ove? To ?e onda biti spider 2? Snake? Ili neka druga opasna živina...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Ja imam komp baziran na Spideru... Dakle, AMD Phenom 9500, Gigabyte MA770-DS3 i Sapphire Radeon HD3870. Prezadovoljan sam konfom! Crysis bez problema vrti na sve "haj" u DX9 (minimalno 30 FPS-a) pod XP-ima... Dok na Visti nešto slabije rezultate ostvaruje. Sve iste postavke ali DX10 i water na Very High, tada se vrti na u prosjeku 22 do 25 FPS-a. Sve to pri rezoluciji od 1440x900.

    Za moj ukus više nego odli?no!

  11. #11
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Ajde, da ?ujemo bar jedan komentar, taman i da je loš bio bi dobrodošao
    Jesi se igrao što sa overdriveom, ili to nije tvoj gušt?
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Nažalost za sada nisam skupio dovoljno para za kvalitetnije hla?enje sustava, ali dva 120 mm ventilatora na ku?ištu su za sada dovoljna.
    Na procesoru je još uvijek BOX hladnjak, koji je, moram priznat, jadan... Ali namjeravam kupit Thermaltake V1 ili nekog Zalman-a. Ugl. klokao sam ga na 2.45 GHz (sa nazivnih 2.2) i radi skroz stabilno. A temperatura se ne mjenja. Ali, na 2.5 i više GHz nikako ne želi stabilno raditi...
    A grafi?ka, standardni clock je 775 / 1125 MHz, meni radi na 800 / 1230 MHz bez ve?ih problema, ali dobitak na performansama je u prosjeku oko 5-10%. Odnosno, ne baš dovoljno...


    Ali memorija me zabrinula nakon zadnjeg broja VIDI-a... Na testu je bio Phenom kojeg ja posjedujem (9500), i re?eno je da Phenomi ne rade problem sa ograni?avanjem takta RAM-a... Posjedujem 2 GB Kingston HiperX memorije nazivnog takta 800 MHz, ali na nazivnoj frekvenciji procesora, takt memorije je na cca. 670 MHz. Kao da sam kupio 667 MHz memoriju. Na samim modulima piše da je 800 MHz, tako da podvala ne bi smjela bit. Osim ako je tvorni?ka greška, ali ne vjerujem da je tako... Jer dok mi procesor radi na 2.45, RAM je na 734 MHz. Dakle, dizanjem takta procesora automatski se podiže i takt RAM-a!

    Nisam doku?io šta bi mogao bit problem tomu, ali probat ?u sa novom verzijom BIOS-a... Pa ?emo vidjet!

  13. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    I da, zaboravio sam napomenuti da je procesor clockan u BIOS-u, a grafi?ka putem ATi Overdrive-a iz Catalyst CC-a. Nisam koristio AMD OverDrive.

    Danas imam podosta slobodnog vremena pa ?u ga iskoristit za testiranje AMD OverDrive-a. Baš me zanima kakav ?e dojam ostaviti...
    Nadam s najboljem...

  14. #14
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Da, Phenom bi trebao imati maksimalan takt memorije. Jer testirani procesori (Athlon i Phenom) imaju istu frekvenciju, a Athlonu je memorija radila na 367 MHz (taj screenshot nisam stavio u ?asopis, ali ga imam). Kao što se vidi iz ?asopisa, Phenomu je memorija radila na 400, i malo više
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  15. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Evo, ukratko o AMD OverDrive-u... Korisna stvar! Dizajn je klasi?an "aemdeovski"! Kada sam ga prvi puta pokrenuo prvo šta mi je palo na pamet je kutija u kojoj sam dobio procesor! XD
    Sve šta vas može zanimati o vašem AMD stroju možete prona?i unutar ovog programa!

    Nego da... Evo par screenshot-ova...







    CPU-Z i OverDrive govore isto... RAM radi na 333 MHz (667 DDR, kako je kome draže)! Naravno, pokušao sam to u BIOS-u srediti. Ali ako namjestim da frekvenciju RAM-a na 400 MHz nakon restarta se ?uje prvo dugi "bip" i onda onaj klasi?ni kratki... I memorija je opet na 333 MHz. I nikako natjerati da radi kak´ se spada...
    No dobro, svidjela mi se mogu?nost namještanja frekvencije svake jezgre pojedina?no! Sitnica, ali veseli! Kao šta se vidi, karakteristike memorije su detaljne i lako podesive.
    Program ima i svoj benchmark, koji nisam baš skužio... Samo klikneš "Run" i doslovno 7 sekundi kasnije, parafraziram: "System Performance: 7017". Nema usporedbe se drugim ra?unalima, ništa! Blesavo. Pitaj Boga je li taj rezultat dobar ili nije...
    Stability test je jednostavan i pregledan. Mogu?e je nekoliko testiranja, jedan ili više odjednom. I namješta se vrijeme testiranja, od 1 minute do 7 dana! Zgodno.
    Autoclock funkciju nisam uspio isprobati, jer ju ne mogu pokrenuti! XD

    Ako želite više screenshotova, recite...

  16. #16
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    A jesi ti siguran da imaš DDR2 800 memoriju? Jer ovo dugi-kratki bip zvu?i kao da si probao clockati pa stvar nije uspjela. E sad, zašto bi se taj bip uop?e javio ako ta memorija radi na 400 (tj. 800)? Možda zato jer nije 800? Ili to, ili si stavio latencije 4-4-4-12 ili manje, a one bi trebale biti 5-5-5-15. Predlažem da si skineš cpu-z, ako nisi siguran, a možda ?ak i negdje u overdrive piše frekvencija memorije...

    {edit}

    Tako mi i treba kad nisam fotke pogledao prije slanja. Uglavnom, klikni na tab SPD u Cpu-Z, tamo ti piše koliko memorija podržava.
    Ali sude?i prema prvoj fotki, to?no se radi o tome što sam rekao. Obrati pozornost na donji lijevi ugao Overdrivea. SPD, tj. System Presence nešto ili kako ve? ide kratica. Uglavnom, ?ip na memoriji u kojem su zapisani podaci o memoriji. Imaš brzine 333, 267 i 200. Nemaš 400. Memorija ti je 333 (tj. 666). Nije ni ?udo da ne radi na 800 Da ti radi na 4-4-4-12 preporu?io bih ti da probaš na 400 na 5-5-5-15. Ali ne mogu ni to jer ve? sad radi na 5-5-5-15. Primijeti da se latencija pove?ava sa pove?anjem frekvencije... Jedini izlaz ti je nova brža memorija, barem je to jeftino. Ali nisam baš siguran koliko se to osjeti u real life.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Iako sam i prije bio siguran da imam DDR2 800 MHz memoriju, išao sam provjerit još jednom... Na samim modulima piše PC6400 bla bla bla itd. To bi, ako se ne varam, trebala biti onda 800 MHz memorija!
    Instalirao sam najnoviji BIOS za moju mati?nu, i problem je još uvijek tu...
    Latencije sam provjerio, sve su kako CPU-Z kaže, odnosno 5-5-5-15, ali na 333 MHz (667)!
    Ili da probam podi?i latencije kako bi mogao podi?i frekvenciju na 800 MHz? Ali nekako sumnjam da bi time išta dobio na performansama, možda bi ?ak i izgubio...

    Je li mogu?e da je tvorni?kom greškom došla kriva naljepnica na moje module?!

  18. #18
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Ja mislim da je to najvjerojatnije, jer SPD ?ip, barem koliko ja znam, ne laže
    EVentualno bi mogao nešto više saznati ako pogledaš serijski broj samih memorijskih ?ipova, pa probaš guglati, trebao bi na ?ipovima nekako biti ozna?en broj nanosekundi, tj. recipro?na vrijednost frekvencije. Ako je ispod 3 ns, tj. oko 2,5 ns onda bi to trebali biti PC6400 ?ipovi. No, budu?i da ne rade na toj frekvenciji, sumnjam da se radi o tome. Bit ?e da je greška u deklaraciji...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  19. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Neko me gadno smuljao! Namjerno ili nenamjerno... Koga briga... Dakle, imam 800 MHz memoriju koja ne želi radit na 800 Mhz! Krasno!

    No dobro... Ne brine me to. Sad barem mogu bit siguran da imam jedinstvenu konfiguraciju! XD Ovime o memoriji smo dobro skrenuli s teme, i je ovo skoro postao helpdesk... Hvala svejedno!

    Ina?e, AMD Spider je "phenomenalna" konfiguracija!
    Prezadovoljan sam.

  20. #20
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Moram priznati da ih baš nisam vi?ao po doma?im shopovima, nije ni ?udo da nema nešto puno glasova o njima.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  21. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Da, slažem se... Ali složiti kvalitetnu Spider konfiguraciju je relativno skupo. Procesor, mati?na i grafi?ka za Spider konfu sami uzmu više od 3 soma kuna! A isto tako, možda je razlog nedostaktku Spidera dominacija Intela. U svakom du?anu gdje sam tražio komponente za moj komp su mi preporu?ili Intel zbog boljih performansi (što je i logi?no) ali moja je želja bio Spider! Isto vrijedi i za grafi?ku, nVidia je bolja bla bla... Ja sam oduvijek bio naklonjen ATi-u... Tako da mi je Spider jedina mogu?nost bila!

  22. #22
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Možda jest skupo sastaviti takvu konfu, ali definitivno spada u gornju mainstream klasu, iako nije prvak po performansama.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  23. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    To se slažem, nisu revolucionarni rezultati, ali dobri su. Nemam se ?ega sramit sa tom konfiguracijom... Ako ne uzmemo u obzir memoriju! XD
    Baš me fascinira to... I ve? mi je postalo smiješno!

  24. #24
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Stvarno je smiješno pomalo. Ako ti se da, možeš oti?i tam di si kupio i reklamirati, objasniti situaciju. Prije toga bi ipak bilo dobro provjeriti kod nekog frenda recimo, dal memorija radi na 800. Za svaki slu?aj, al mislim da nema sumnje u to...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  25. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Da, moram i to probat, iako je o?ito u ?emu je problem... Možda doživim ?udo!
    Ajo, ako mi ovi u HgSpotu ili možda bolje re?eno "HgŠrotu" ne priznaju reklamaciju... Poludit ?u!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •