Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Test-Zvu?nici-Logitech Z-5400 (5.1)

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2051

    Test-Zvu?nici-Logitech Z-5400 (5.1)

    Test-Zvu?nici-Logitech Z-5400


    Ewo ?esto me pitaju jel se isplati uzet Z-5500 ili ne....te ih zanima zašto baš ja imam z-5400...e pa ewoga ovdje ?u ukratko napisat zašto...

    • Total RMS power: 310 watts RMS • Speakers:
    - Satellites: 194 watts RMS (2 x 38W front, 2 x 38W rear, 42W center) - 4 satellites
    - Subwoofer: 116 watts RMS - 1 center channel
    • Total peak power: 620 watts - 1 subwoofer
    • Maximum SPL: 103 dB • 6-channel direct cable• Frequency response: 35 Hz - 20 kHz • Digital SoundTouch™ Control Center
    • Signal to noise ratio: >95 dB, typical 99 • Wireless remote control, batteries included
    • Input impedance: 9,500 ohms • User´s manual
    • Amplifier: Ultra-linear high-capacity analog • Quick-start guide
    • Drivers:
    - Satellites: 2 1/2” aluminum phase plug driver
    - Band-pass subwoofer: 6 1/2” high-excursion driver • 2 year limited warranty
    • Surround sound effects:
    - Hardware decoding for Dolby® Digital, DTS® and DTS® 96/24 soundtracks
    - Dolby® Pro Logic® II (Movie and Music modes)
    - 6-channel direct
    - Stereo
    - Stereo x2
    • Supported digital formats:
    - Dolby® Digital
    - DTS® and DTS® 96/24
    - PCM (uncompressed stereo): 44.1 kHz/16 bit through 96 kHz/24 bit



    PAKIRANJE:

    Uh šta re?i...ogromno...i teško...S tim da sam ga nosio iz king krosa u auto nije mi bilo baš bajno....savršena zaštita---puno stiropora i plastike!

    SATELITI:

    Kao što je i u specifikacijama re?eno srednji satelit je nešto ja?i i druga?ijeg je izgleda...Iskreno kad sam donio taj sistem doma i vidio te male zvu?nike bilo me strah njihove snage.....Ali pokazala si su sasvim ok....što ?ete i ?uti na kratkom filmi?u!



    SUB:

    Uh ogroman i težak....kažu 30kg...ali nema tolko : wtf :....Za buku raditi savršeno.....kad je na full svoje snage malo preizražajan....što se lako da srediti smanjivanjem njegove glasno?e putem softwera od zvu?ne ili na samome control centru..Za hip-hop sa jakim basom dušu dalo..isto vrijedi i za rock..pop...ali u technu ipak fali malo one snage kod nekih pjesama u kojima bass nije dovoljno fin.




    CONTROL CENTER I DALJINSKI:

    Control center je malo smješnog izgleda ali njegove funkcije izgledaju puno ozbiljnije....zna?i imamo volume control cijelog sistema....samo srednjeg...bass volume...surround...izbor 6.ch.glazbe,stereo,x2 stereo,Dolby za filmove i Dolby za glazbu...
    Daljinac mala crna stvar.....jako mi se svi?a gumbi? "test" koji kad upalimo...svira glazbu...leti zrakoplov i testira sve zvu?nike jedan po jedan da možemo ?uti dali sve funkcionira kako treba..Baterija dosta drži...a u paketu se dobiju ?ak i dvije Duracelke.




    Mišljenje+dodaci+zaklju?ak:

    Jako dobro poja?alo...sub....sam control centar......e sad visokotonci....ima snage..ima....ali nakon nekog vremena bi vi još....e sad....meni nije dao vrag mira dok ja nisam stavio umjesto centra i jedan zvu?nik od linije(Philips)...neam pojma koji model ni kakav je zvu?nik....ali vjerovali ili ne preporod se je dogodio....bass do kraja i više se ne guše visokotonci....na više od 70% poja?anog mali zvu?nici više nemogu dalje(glasni su ali se više tonovi ne dižu-al glavno da ne kr?e)dok zvu?nik umjesto centralnog tu kaže svoje zube i sobu pretvara u pravi hi-fi ugo?aj....Naravno tome svemu je i pomogla zvu?na Audigy 4 bez koje bi rezultati bilo puno lošiji...

    Po mojem mišljenju bolje je uzet Z-5400(2000kn)+Audigy 4(400)-2400kn nego z-5500 za 2600kn....em imaš jako dobre zvu?nike..imaš jako dobru zvu?nu...a imaš i još 200kn u džepu....Eventualno poslje stavite neke malo ja?e visokotonce ko ja na centralni....i vjerujte preporod...drvo je drvo
    A i nemožeš tjerat z-5500 na integri..mislim možeš..ali o kvaliteti nebi pri?ali...dakle z-5500 u tom slu?aju do?u i više od 2600kn...to ve? spada i za dobar hi-fi..pa si vi mislite!





    FULL TEKST:
    Ovo toplo vru?e ljeto 2007-e godine mnogi od nas provesti ?e u ugodnom ambientu.Neki su krenuli na more,neki u dalje krajeve,ekstremisti zamjenili ljeto zimovanjem a mi sa manje sre?e utjehu potražili u svojim domovima uz klimu i hladne tuševe tokom dana. Dosadu možemo riješiti na razne na?ine a jedan od njih je i korištenje našeg ra?unala u multimedijske svrhe.Ovdje se baziram direktno na igre,glazbu ali i filmove vrhunske kvalitete slike ali i zvuku..Osim same konfiguracije za ugodno uživanje u multimediji bitna je i periferija stoga ?u danas za vas
    napisati recenziju jednih od boljih 5.1 sistema za zvuk na ra?unalu.

    Dakle rije? je o 5.1 sistemu od poznatog i vrlo kvalitetnog
    proizvo?a?a-Logitecha.5.1sustav
    danas je sinonim za uživanje u surround zvuku.Lai?ki re?eno to je sistem sa 5 zvu?nika(visokotonaca)i 1 subwooferom(popularna „kutija“ koja proizvodi duboke tonove-bass).Gledanje filmova s kvalitetnim 5.1 zvu?nim sustavom je potpuno druga?ije iskustvo nego kada smo ograni?eni na obi?an stereozvuk.Ipak,surround sustavi pate od problema
    ?ije riješavanje zahtjeva velika ulaganja a nerijetko i gra?evinske radove kako bismo ga uklonili.

    Totalna snaga cijelog kompleta Z-5400 iznosi 310watt-a RMS i to to?nije 194watta sateliti(2x38wprednji,2x38w stražnji,42w centar)i subwoofer 116watta RMS-a.Frekvencijski odaziv je od 35hz-20khz sa input impendacijom od 9,500ohms.Zvu?ni procesor u odvojenom ku?ištu omogu?uje dekodiranje Dolby Digital i DTS zapisa,“razvla?enje“ stereozvuka na sve zvu?nike,a sve uz prikaz
    na?ina rada na matri?nom LC ekranu.Zvuk možemo dovesti u analognom i digitalnom obliku,a netreba zaboraviti niti THX certifikat.

    Pakiranje...ufff sama pomisao na tu rije? mi zadaje glavobolje jer još nikad u životu nisam nosio ovakav paket vezan uz ra?unalo-i to sam samcat.Ne pitajte me kolko muke sam imao.Uglavnom kratko re?eno ogromno i teško,odli?na zaštita protiv udaraca i vlage..sve je bilo obloženo
    stiroporom,plastikom i najlonom.
    Kao što je i u specifikacijama re?eno srednji satelit je nešto ja?i i druga?ijeg je izgleda...Iskreno kad sam donio taj sistem doma i vidio te male zvu?nike bilo me strah njihove
    snage.....Ali pokazali su se sasvim ok....Veli?ina je sasvim ok i problemi s
    prostorom su barem mal?ice uklonjeni.Subwoofer Uh ogroman i težak....kažu 30kg...ali nema tolko : wtf :....Za buku raditi savršeno.....kad je na full svoje snage malo preizražajan....što se lako
    da srediti smanjivanjem njegove glasno?e putem softwera od zvu?ne ili na samome control centru..Za hip-hop sa jakim basom dušu dalo..isto vrijedi i za rock..pop...ali u technu ipak fali malo one snage kod nekih pjesama u kojima bass nije dovoljno fin. Control center je malo smješnog izgleda
    ali njegove funkcije izgledaju puno ozbiljnije....zna?i imamo volume control cijelog sistema....samo srednjeg...bass volume...surround...izbor 6.ch.glazbe,stereo,x2 stereo,Dolby za filmove i Dolby za glazbu...Nemoram vam ni govoriti o kvaliteti zvuka dvd-filmova-usudio bih se re?i bolja stvar od kina :Smile:
    Daljinac mala crna stvar.....jako mi se svi?a gumbi? "test" koji kad
    upalimo...svira glazbu...leti zrakoplov i testira sve zvu?nike jedan po jedan da možemo ?uti dali sve funkcionira kako treba..Baterija dosta drži...a u paketu se dobiju ?ak i dvije Duracelke.


    I za kraj testiranje...Testna konfiguracija bila je Athlon 64 3800+,1gb ram.7300gt grafa i najbitnije usporedba onboard zvu?ne i zvu?na kartica CREATIVE Audigy 4. Jako dobro poja?alo...sub....sam control centar......e sad visokotonci....ima snage..ima....ali nakon nekog vremena bi vi još....e sad....meni nije dao vrag mira dok ja nisam stavio umjesto centra i jedan
    zvu?nik od linije(Philips)...neam pojma koji model ni kakav je zvu?nik....ali vjerovali ili ne preporod se je dogodio....bass do kraja i više se ne guše visokotonci....na više od 70% poja?anog mali zvu?nici više nemogu dalje(glasni su ali se više tonovi ne dižu-al glavno da ne kr?e)dok zvu?nik umjesto centralnog tu kaže svoje zube i sobu pretvara u pravi
    hi-fi ugo?aj....Naravno tome svemu je i pomogla zvu?na Audigy 4 bez koje bi rezultati bilo puno lošiji... Onboard zvu?na jednostavno nije imala same kvalitete u zvuku,bass nije imao onu dubinu i puno?u,a doživljaj u filmovima bio je sveden na minimum.Razlika je nebo i zemlja. Po mojem
    mišljenju bolje je uzet Z-5400(2000kn)+Audigy 4(400)-2400kn nego z-5500 za 2600kn....em imaš
    jako dobre zvu?nike..imaš jako dobru zvu?nu...a imaš i još 200kn u
    džepu....Eventualno poslje stavite neke malo ja?e visokotonce ko ja na centralni....i vjerujte preporod...drvo je drvo.
    A i nemožeš tjerat z-5500 na integri..mislim možeš..ali o kvaliteti nebi
    pri?ali...dakle z-5500 u tom slu?aju do?u i više od 2600kn...a to ve? spada i za dobar hi-fi..pa si vi mislite!


    Po cijeni od 1900kn ovaj 5.1 sistem je dobra konkurencija najja?em 5.1 sistemu za zvu?nike njegovom bratu z-5500..jer cijenom opravdava svoju kvalitetu.Usudio bih se re?i da za taj novac nema boljeg zvu?neg sistema.Ukoliko imate 2000-2500kn ne gledajte dalje...ukolito imate više
    hi-fi je next level za vas.

    LOGITECH Z-5400
    + Kvaliteta izrade i zvuka,Thx certifikat,lako?a korištenja
    - Previše kablova,viša cijena,stalci zvu?nika se nemogu pomicati po vertikali

    OCJENA:9/10

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2285
    Smiri se malo xD nešto pretjeruješ u zadnje vrijeme hehe... =)

    S ovim modelom se nisam još susretao ovaj minus me strašno smeta - previše kablova (i ovako ih imam previše =))
    "Velikodušnost bez premca"

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2051
    Tekstova ?e uvijek bit od mene...tak da ak vam se svi?aju bude toga još

    Iako mi je ideja sve manje...

    A da sam kupujem hardwere za recenziju mi je preskupo

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •