Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Privatnost vlastitih podataka

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0

    Privatnost vlastitih podataka

    Poštovani,
    izuzetno mi je drago da ste u novom broju(studeni) zapo?eli( nadam se, ne i završili) na temu o zaštiti podataka , kao i privatnosti, Na stranici 121-123 uistinu sam uživao nau?iti nešto novo.
    Ali, naravno, volio bih znati i više o tome.
    Iskreno, vjerojatno sam naivan, ali sam mislio da se passwordi od e-maila nikako ne mogu vidjeti i da su zašti?eni, no ispada da postoje ti neki key loggeri, "aplikacije koje ?u?e u memoriji" i koji drugima omogu?avaju da vide password dok si rekao "keks".
    Volio bih da mi netko opširnije objasni o ?emu se tu konkretno radi, što su key loggeri, kako znati da su ti instalirani na ra?unalo ( radi li se tu o nejkom softveru...?).
    Op?enito, volio bih znati više o samoj zaštiti ra?unala i volio bih kada bi se i u broju za prosinac nastavila ova tema, ali na na??n da se opširnije i pobliže obradi ova tema.
    Unaprijed zahavalan

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2272

    Re: Privatnost vlastitih podataka

    = Citat = Izvorno postao post-itt
    Poštovani,
    izuzetno mi je drago da ste u novom broju(studeni) zapo?eli( nadam se, ne i završili) na temu o zaštiti podataka , kao i privatnosti, Na stranici 121-123 uistinu sam uživao nau?iti nešto novo.
    Ali, naravno, volio bih znati i više o tome.
    Iskreno, vjerojatno sam naivan, ali sam mislio da se passwordi od e-maila nikako ne mogu vidjeti i da su zašti?eni, no ispada da postoje ti neki key loggeri, "aplikacije koje ?u?e u memoriji" i koji drugima omogu?avaju da vide password dok si rekao "keks".
    Volio bih da mi netko opširnije objasni o ?emu se tu konkretno radi, što su key loggeri, kako znati da su ti instalirani na ra?unalo ( radi li se tu o nejkom softveru...?).
    Op?enito, volio bih znati više o samoj zaštiti ra?unala i volio bih kada bi se i u broju za prosinac nastavila ova tema, ali na na??n da se opširnije i pobliže obradi ova tema.
    Unaprijed zahavalan
    Evo vjerujem da ?e podebljano redakcija primjetit i napisat nešto sl. u idu?em broju... e a za key loggere ti ni ja neznam pa... ima nas dosta tu modova ima netko ve? riješenja
    "Velikodušnost bez premca"

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038
    Keylogeri su poznati kao i trojanci.Jer oni i jesu neka vrsta trojanaca.Uglavnom on se nemože nametnuti na vaše ra?unalu ukoliko on nije pokrenut.Njegovim pokretanjem dolazi do samog razmnožavanja u system 32 datoteci...uz to se pali svaki puta sa windowsima..naravno u hidden modu da se nemože maknuti...Naravno postoji mnogo keloggera i mnogo mogu?nosti.Naje?eš?i na?in rada je da sve što tipkate na tipkovnici u obliku log fil-a se šalje na mail ili server osobe koja vas želi razmatrati.Naravno neki keyloggeri imaju mogu?nost slanja screenshota od skoro svake minute.Dakle ovdje se ve? govori o moddanim trojanima.Najlakši na?in zaštite protiv njih vam je Avast antivirus te zone alarm pro firewall.Imao sam prilike koristiti ardamax keylogger pa znam o ?em pri?am.

    Uglavnom veoma neugodno iskustvo špijunaže,koje može postati još gore pošto se keyloggeri mogu lako staviti u sliku,pjesmu ili video.

    Ukoliko imate još kakvo pitanje tu sam.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2597
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Najlakši na?in zaštite protiv njih vam je Avast antivirus te zone alarm pro firewall.
    Ili instalacija 64 bit windowsa XP (nis ne radi na njima pa ni virusi )

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    Hvala na odgovoru amd freak, ali volio bih znati o tomu više. Kao prvo, kako da ustanovim da imam to na ra?unalu. Koristim NOD anti virus, imam instaliran spybot i ad-aware(besplatnu verziju).
    U principu me najviše mu?i pitanje o saznavanju lozinke e-maila,jer to mi je skroz beskrupulozno kada netko, i ako netko to radi.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    31
    Rep Power
    0
    i što ovo zna?i jeremija ispod mog logina (to nisam ja stavio).
    Oprostite, ako je glupo pitanje, prvi sam puta na ovom forumu, iako jako dugo ?itam VIDI

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postova
    302
    Rep Power
    2038
    = Citat = Izvorno postao post-itt
    Hvala na odgovoru amd freak, ali volio bih znati o tomu više. Kao prvo, kako da ustanovim da imam to na ra?unalu. Koristim NOD anti virus, imam instaliran spybot i ad-aware(besplatnu verziju).
    U principu me najviše mu?i pitanje o saznavanju lozinke e-maila,jer to mi je skroz beskrupulozno kada netko, i ako netko to radi.
    Tu ima mnogo problema...naime neki keyloggeri i trojanci bajpasaju preko nekih antivirsunih programa ili sli?no za obrano.Ve?inom ne postoji keyloger koji može bajpasat sve zaštite.Ali opet znaš kak se veli nema te zaštite koja nemože bit probijena.Naravno ako napada? zna znanje...
    Do e-maila se vrlo lako dolazi...tipa ukoliko posjedujete ve? kejloger koji vam je uvaljen...i kada idete na svoj mail..upišete username i password napada?u to dolazi na njegov mail ili server,,,

    npr:

    Naslov: Log file from "Matija"-naziv vašeg ra?unala(USERNAME U WINDOWSIMA)

    pA napada? klikne na taj mail...

    pa npr dobije Prilozi: Web_Nov_01_2007__21_34.html

    Tog i tog datuma u tolko i tolko sati žrtva je koristila webmail na iskonu...

    I lako i lijepo prona?e pass...


    Postoji i mogu?nost da ste hakirani i na drugi na?in...Za primjer dopisujete se s nekim preko msn-a ili icq-a,...i pošto vi njemu šaljete poruke ili još bolje neki fajl on lako dolazi do vašeg ip-a.Nakon što ima vaš ip on se sa malo znanja može konektirati na vaše ra?unalo(najlakše putem cmd-netstat -t).Nakon toga može (ukoliko zna) bajpesat firewall ukoliko ga imate pa vam opet zaštita pda u vodu...A kada vam jednom u?e u ra?unalo najlakše je manupulirati vama dog god ste priklju?eni na internet.Da ne govorim koliko je lako do?i do svih vaših passworda koje koristite za mail forume itd...

    Daklem koristite avast,zonealarm pro i spyware doctor.
    Naravno ja?im ekspertima to ne predstavlja problem ali pripazite malo s kime djelite fajlove i kakve stranice posje?ujete..

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •