Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: MEMORY STICK ERROR C:13:01

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    3
    Rep Power
    0

    MEMORY STICK ERROR C:13:01

    Postovanje...

    Volio bih da mi mozete pomoci. Dakle, ja imam dva fotoaparata SONY DSC F717. Na jednom od njih je pokvaren zatvarac, dakle na zaslonu i kroz trazilo se ne vidi nista. Zatvarac je zaglavio....no to nije moj glavni problem. Na ovom drugom aparatu, koji je i ocuvaniji i bolji, kada ga upalim pokazuje mi slijedece: MEMORY STICK ERROR C:13:01. Pregledao sam mnoge forume i primjetio da nisam jedini sa tim problemom. Na vecini njih vise manje se preporucuje formatiranje kartice, ciscenje konektora i slicno. Ja sam sve to isprobao i onda sam nasao jedan link za koji sam mislio da ce mi pomoci. http://hbar.servebeer.com/text/f707/ Uradio sam sve po uputstvima i vrlo oprezno, medjutim ni to nije pomoglo. Onda sam odlucio da probam zamjeniti dijelove iz jednog u drugi aparat. Prvo sam prebacio utor u koji se stavi kartica, problem je opet ostao. Zatim sam prebacio maticnu plocu, problem je opet isti. Napokon, prebacio sam sve dijelove iz kucista, zamijenio ih....u onaj aparat koji ima kvar sa zatvaracem prebacio sam komplet dijelove iz ovoga aparata koji ima problem sa memory stickom...i obrnuto. Problem je opet tu. Da naglasim, aparat koji ima problem sa zatvaracem uvijek uredno radi i ocita kartice iako sam u njega prebacio dijelove iz aparata koji ima problem sa memory stickom. A aparat koji ima problem sa memory stickom jos uvijek ima isti problem iako su u njemu dijelovi iz drugog aparata. Ja stvarno ne znam sta da radim. Formatirati preko USB kabla ne mogu, formatirati na samom aparatu u SET UP-u takodjer ne mogu, formatirati sa memory stick formatterom ne mogu....

    Nadam se da cete mi pomoci, ako nista uputiti me na pravu adresu. Ja sam iz Mostara i ovdje nema servis za SONY tako da bi me slanje u servis u ZG doslo vjerovatno skuplje od novog aparata. Hvala vam unaprijed. Braco

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2466
    Garantni rok? kupovina nove kartice? (ali prije probaj radi li sa novom ili je problem u foticu). Predlozio bih ti isto formatiranje, i ciscenje konektrora... ali kad si to vec napravio...

    Da probas samo zamjeniti zatvarace (ili cjeli taj dio), trebalo bi raditi?
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    Zamjenio sam sve...komplet sve iz kucista onog aparata kojem je pokvaren zatvarac prebacio sam u ovaj koji nece da cita kartice...i obrnuto. Razumijes? Poslije toga logicno bi bilo da ne radi ovaj sto mu je pokvaren zatvarac. Jer u njemu su dijelovi ovog sto nece da cita kartice. Ali ne....opet nece da cita kartice iako je komplet kuciste promjenjeno. Nema logike....nikako mi nije jasno u cemu je problem

    P.S. Garantni rok je prosao. Probao sam nekoliko kartica i nece ni jednu da cita

  4. #4
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2193
    Možda je problem u napajanju, tj. u vodovima po plo?icama od baterije do elektronike...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao RypER
    Možda je problem u napajanju, tj. u vodovima po plo?icama od baterije do elektronike...
    Mozes li mi malo pojasniti molim te. Ako je problem u tome, sta da uradim. Napominjem da su komplet sve komponente iz ta dva kucista zamijenjene. Dakle zamijenjeno je i ono leziste u koje se stavi baterija

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •