Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: 3d dizajn

  1. #1
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    PM-ni Sabba
    Ja se ne bavim time uop?e, tako da ti ne mogu dati neku smislenu preporuku :/
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    486
    Rep Power
    2254
    Po?eti sa jednostavnim programom nema smisla, najbolje je krenuti sa ne?im ja?ime što može ponuditi sve iz svijeta 3D grafike. Naravno, kako u?iš, tako ?eš i po?eti koristiti sve više funkcija doti?ne aplikacije.
    Što se besplatnih stvari ti?e, tu je Blender, ali nije baš naklonjen po?etnicima, a ono što bi i bilo, komercijalno je.
    Ako uistinu želiš uroniti u 3D i imaš vremena ya u?enje (kojeg je potrebno jako puno), moja preporuka jest da skineš Mayu PLE (Personal Learning Edition), koja je besplatna, ali i u nekim stvarima ograni?ena ... ali za u?enje savršena.
    Upozorenje, Maya je kompleksna, treba puno u?iti, ali je isto tako i ultimativni 3D alat sa kojime možeš napraviti bilo što.
    http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/in ... id=7639525

    Ali naravno .. .alata ima gro ... tu je 3D Studio, Lightwave ... XSI, Rhino, Vue... ma ima ih ko šodra .... izabrati je teško... ali kada jednom odabereš .... toga se i drži ....
    Ja osobno koristim Rhinoceros za modeliranje, a Mayu za rendering i kompoziciju scena ....

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    486
    Rep Power
    2254
    = Citat = Izvorno postao itf4n
    thx

    znaš li možda neke dobre tutoriale (i za Mayu PLE i Bledner ) ?
    Neznam ja, ali zna moj dobar prijatelj Google

    Najbolje bi bilo da nabaviš training DVD-ove ..... koji koštaju ... ali ih ima moj frend ... pa bum ga pital da ti to snimi ... ali to ?e te gadno koštati ))) xexexexe

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •