Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Ništa od "besplatne" energije

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600

    Ništa od "besplatne" energije

    GODINU dana nakon što je irska informati?ko-tehnološka tvrtka Steorn objavila otkri?e "besplatnog" izvora energije koje za proizvodnju iste koristi samo magnetizam, o?igledno je kako cijela stvar ipak ne funkcionira.

    Po tko zna koji put zakoni fizike bili su neumoljivi. Steorn je svoj izum nazvan Orbo javnosti trebao predstaviti još u ?etvrtak u Muzeju kinetike u Londonu. Taj je ure?aj, naime, perpetuum mobile koji može okretati prozirni polikarbonatni kota? bez ikakvog vanjskog izvora energije.

    Nažalost, do demonstracije nije došlo zbog tehni?kih problema. Kako piše u službenom priop?enju, Orbo je ošte?en, navodno zbog topline koju emitira rasvjeta muzeja.

    Rezultat svega je da nitko nije vidio niti potvrdio vjerodostojnost ovog izuma. Dapa?e, rijetki su koji vjeruju da je irska tvrtka zaista otkrila "besplatnu" energiju.

    Izvršni direktor tvrtke Sean McCarthy inzistira na ?injenici da je Orbo autenti?an te da su ga pregledali znanstvenici i ustanovili da radi.

    "Razvili smo na?in konstruiranja magnetskih polja tako da kretanjem oko njih, zaustavljanjem i startanjem na istim pozicijama, dobivate energiju."

    Nadajmo se samo da ?emo imati prilike uvjeriti se u istinitost te tvrdnje.
    M.S

    Vijesti.net
    Zasto me ovo nije zacudilo

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    Jul 2007
    Lokacija
    Našice
    Postova
    83
    Rep Power
    2046
    Ma znao sam...


  3. #3
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Pa, i ja sam bio skepti?an, no onda sam vidio ovo (trajanje 2:3:

    http://www.youtube.com/watch?v=YvHb41KP ... ed&search=

    I sad mi se ?ini da bi taj steorn orbo zaista mogao postojati, pogotovo zato jer je link na kraju filmi?a ) No, najve?i problem ovdje je snaga. Ovakav "motor?ek" bi mogao pokretati elektromotor, no taj elektromotor ne bi smio biti prevelik, a da bi pogonio elektri?ne ure?aje ve?e snage mora biti velik. Tako da ?e to biti najve?i problem...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    zanimljivo ali ipak kod ovog principa postoji glavni problem a to je svladavanje bilo kakvog otpora

  5. #5
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Pa ako se vrti dovoljno brzo, tj. ako je otpor dovoljno malen, odnosno, ako je snaga magneta dovoljno velika ni to ne bi trebao biti neki nepremostiv problem. U krajnjem slu?aju, postoje zup?anici, "getribe" i ine sprave za smanjenje broja okretaja, a pove?anje momenta...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    118
    Rep Power
    2211
    = Citat = Izvorno postao RypER
    Pa ako se vrti dovoljno brzo, tj. ako je otpor dovoljno malen, odnosno, ako je snaga magneta dovoljno velika ni to ne bi trebao biti neki nepremostiv problem. U krajnjem slu?aju, postoje zup?anici, "getribe" i ine sprave za smanjenje broja okretaja, a pove?anje momenta...
    Sjetio sam se argumenata iz gimnazije koje sam ti spominjao jutros, so here it goes...

    Svaki permanentni magnet posjeduje odre?enu energiju magnetskog polja koju interakcijom s drugim magnetskim poljima (obavljanjem rada) troši. Koli?ina te energije naziva se "maksimalni energetski produkt" i mjeri se u Mega Gauss Oerstedima, a kada se ta energija potroši - dolazi do raspada magnetskog polja i gubitka feromagnetskih svojstava.

    Najpoznatiji motor na?injen od permanentnih motora, tzv. Perendev motor, dobar ti je primjer. Enormno u?inkovit minutu ili dvije, ali na kraju "pojede sam sebe" i rotacija mu po?ne umirati. Magnetsko polje ne može stvoriti energiju ni iz ?ega i ne može beskona?no pretvarati svoju energiju u mehani?ku. Google it.

    Postoji varijanta, re?i ?eš, da se stvori umjetno elektromagnetsko polje. Istina, ali ostaje pitanje koliko energije moraš uložiti da bi dobio nešto natrag rotacijom tog motora. Budu?i takav motor NE MOŽE sam stvarati dovoljno elektriciteta da napaja sam sebe, a kamoli da ti ostane viška energije (ne možeš dobiti 100% uloženog natrag, jer se rezultiraju?e magnetsko polje troši ne samo na rotaciju motora, ve? i na zagrijavanje vodi?a elektromagneta, savladavanje trenja ure?aja i sli?no), na kraju ?eš dobiti obi?an stari elektromotor koji vi?aš svaki dan.

    Izme?u ostaloga, sve navedeno je razlog zašto Orbo NE MOŽE funkcionirati. U jednom intervjuu direktor Steorna govori, u slobodnom prijevodu, kako cirkularnim kretanjem unutar magnetskog polja, neovisno o putanji, nakon završenog ciklusa završite sa viškom prikupljene energije koja je došla niotkuda. Tu su pogriješili i pokazali svoje nepoznavanje magetizma. Nije došla niotkuda, potrošena je iz samog magneta.

    Back to the drawing board.
    Manamanam... tu-tuuu-tu-tutu

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Ovo što si spomenuo sa elektromagnetskim poljem ne bi upalilo. Najefikasniji elektromotori su u?inkoviti do nekih 98%, tak da nema ništa od toga.
    Šteta. Idemo na HHO )
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600

  9. #9
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Jedino sa slovom Z šta priznam je ZPM
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    6
    Rep Power
    0
    A je li itko od njih razmislio da napravi samoodržavaju?i sistem?
    Magnetni prsten, oko njega zavojnice i s malim dovo?enjem elektricne energije (nije vise pereptuum mobile) ga zavrtimo i posto prolazi magnet kroz zavojnice u rotaciji, stvara energiju potrebnu da bi se vrtio tako bez stajanja, a zavojnice bi ga non-stop vrtile.
    Po teoriji mogu?e!
    Ako si ne mozes priustiti,

    ONDA NE GLEDAJ U TO!

    (ustvari, gledaj, gledaj i gledaj........)

  11. #11
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    E jesi se potrudio da nam pojasniš

    Ja trenutno sve nade polažem u ovo:

    http://www.engineair.com.au/

    Nije baš perpetuum mobile, ali stvarno izgleda dobro.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    6
    Rep Power
    0
    Izgleda dobro, sam proizvodi energiju za pogon. Ja sam mislio na nešto što bi samo proizvodilo energiju. Jednom zavrtiš i nikada više se ne brineš. Zamislite struju jeftiniju od HEP!

    JAKO DOBAR SAN!
    Ako si ne mozes priustiti,

    ONDA NE GLEDAJ U TO!

    (ustvari, gledaj, gledaj i gledaj........)

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •