Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Problem sa hardom

  1. #1
    Guest

    Problem sa hardom

    E bok! Imam problem sa svojim hardom (maxtor 40GB).
    Kod bootanja pojavi se poruka "Primary master(slave) disk fail" a u bios-u disk je pod nazivom ROMULUS. Disk je do tada normalno radio.Citao sam na raznim forumuma da to nije rijetko kod maxtora.Ima li tko savjet kako da spasim hard,podaci na njemu nisu mi vazni?

  2. #2
    Guest

    Problem sa hardom

    žao mi je ali tvoj hard je odbrojio dane. maxtor je u tim generacijama imao i sad ima problema sa grijanjem i tvoj hard je otišo u vje?na lovišta.

  3. #3
    Guest

    Problem sa hardom

    ?uo sam da postoji program (HDD FIRMWARE REPAIRER PRO) koji je namijenjen isklju?ivo tome,pa ?u ga probat nabavit. Možda uspije.

  4. #4
    Guest

    Problem sa hardom

    jel ti razumiješ kad se kaže da je hard spaljen. aj ga to "odspali"

  5. #5
    Guest

    Problem sa hardom

    ROMULUS to znachi da ti je Hard Disk umro. Ima shansa ako nisi ga bacio josh.Kada disk umire to znachi da je umrijela ili elektronika ili mehanika, a retko i oboje. Ako je elektronika, ondak mozhesh je zameniti sa elektronike od istog modela, golemina nije bitna. Losha varijanta je da je fizichki oshteten(spustila se glava, pregoruo elektromotor) ili da njegovi data mediumi izgube magnetnih svojstva.
    Kada se radi o fizichko oshtechenje varijanta za spashavanje podatke je da se mediume prebace u ispravnim hard diskom, ali to nije amaterska operacija.

  6. #6
    Guest

    Problem sa hardom

    to se i meni dogodilo. hard ti je drop dead.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •