Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 219

Tema: Usporedba - Opel Calibra, Alfa GTV i Fiat Coupe

  1. #1
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa i Fiat-hvala vam. Talijani donose svjež povjetarac u klasu kupea.Takvi dosljedno sportski automobili poput Alfe GTV i Fiat Coupea dosad su bili rijetkost. Ono što nam se kod njih sviđa su jezgroviti motori, potpuna oprema i dizajn koji ponovno budi osjećaj za uživanje u vožnji. Dva kupea iz jednog koncerna: s njihovim karakteristikama nema problema. Alfa je sportski ekstrem, gotovo čisti dvosjed s najboljom jedinicom "pogon-mjenjač". Fiat Coupe je svestraniji, prostraniji i osjetno jeftiniji. Samo mu visoka potrošnja goriva uskraćuje pobjedu, koju je osvojila najstarija iz trija, CALIBRA! PRAVI SPORTSKI ČETVEROSJED S VELIKIM PRTLJAŽNIKOM I DOBRIM MOTOROM!
    Testirani modeli (proizvodnja 1995):
    -Calibra 2.0 i 16V 136KS
    -GTV 2.0 16V T.S. L 150KS
    -Coupe 2.0 16V plus 139KS

  2. #2
    sepra
    Guest
    Moj prvi i jedini izbor bi bio Alfa GTV.

  3. #3
    mentor odlog.
    Guest
    Evo me sa tuđeg računala. Calibra daj navedi i novine u kojima je objavljen taj test čisto da se razjasni zašto je calibra prva. U isto vrijeme kada je izašao taj test Alfin 2.0 TS motor(150ks) proglašen je najboljim atmosferskim motorom u klasi.

  4. #4
    cuore sportivo
    Guest
    od ovih navedenih imao sam fiata turbo,i po mom misljenju bila je prava zvjerka,6.5 do 100km/h, sve najbolje o tom autu,zao mi ga,ali moj je bio takav da ni za staro zeljezo ga nisu htjeli uzet,pri nekih 150km/h pokupio sam neku srnu ili ovcu neznam ni sam sta,zivotinju nisam mogo nac gdje je zavrsila a auto je bio koma,a meni nista,ali ako neko misli uzet nesto sportsko,brzo ovaj autic je prva liga,istina da trosi nekih 15 cirka ali je gust kad te zaljepi

  5. #5
    sepra
    Guest
    Znači Fiat Coupe 2.0 s 139 ks ima 6,5 sec. do 100. U kojoj to videoteci?

  6. #6
    cuore sportivo
    Guest
    jesi glup,sta gore pise coupe turbo,pa da ti sve napisem ako neznas 2.0 turbo 220ks,ima 6.5 do 100km/h, covjece probudi se malo i citaj,pomalo

  7. #7
    cuore sportivo
    Guest
    znas da fiat 2.0 t ima bolje ubrzanje od alfe 2.0 v6 turbo,i one 3.0

  8. #8
    Talijanski Pastuh V6
    Guest
    ××××te kure tebi svaki auto troši 15, jesi imao kojeg dizela, pa nije valjda i on 15.... )

  9. #9
    cuore sportivo
    Guest
    ×××× pas mater,sta cu govorit da mi trosi 8-9 kad nije,a daj malo i logike koliko ce trosit auto od 200ks,imam dizela bravo TD 100 trosi 6-7l,grad s klimom 7l sigurno,dok otvorena uspije i ispod 6,a te price da auto od 150ks trosi 7-8 to su price za malu djecu,imam golfa IV 75ks pa trosi cirka 9 litara

  10. #10
    Talijanski Pastuh V6
    Guest
    Kure, recimo da kreneš sa naplatnih kučica u Karlovcu i ideš recimo do Opatije, furaš manje više normalno, po autoputu ne ispod 130,140 cirka 160,170 do ponekad iznad 200 km/h, kroz Rim i one selendre do Vukove gorice u koloni, tu i tamo nekog prestigneš, znači ne divljanje ali ne niti penzionerski, sam bez prtljage. Koliko bi u tom slučaju trošio navedeni auto od 200 ks.
    Dali bi to bilo cirka 10 litara ili kako kažeš 15 ?

  11. #11
    alfist_zg
    Guest
    iz kojih je ovo novina??? njusim autoblic....jer je pisano u njemackom stilu(nemislim na sadrzaj nego na stil pisanja) , pa kad nasi prevode smjesno zvuci...ali ovo:
    "...pobjedu, koju je osvojila najstarija iz trija, CALIBRA! PRAVI SPORTSKI ČETVEROSJED S VELIKIM PRTLJAŽNIKOM I DOBRIM MOTOROM..."

    ma daj molim te...cetverosjed?!kakva je to prednost?
    veliki prtljaznik?! jako znacajno za coupe.
    dobrim motorom?! ako je to dobar motor, kakav je tek onda Alfin 2.0TS?koji je usput i jaci.
    u ovom testu u nijednoj stavci Calibra nemoze tuci GTV...osim recimo u tom "cetverosjed, prtljaznik"...ali izgled, performanse, feeling, itd. itd.
    NEMA SANSE.

    sorry Calibra (ne auto, Nino)

  12. #12
    Capri
    Guest
    a jebat ga, alfa je alfa, definitivno najsportskija od ta tri navedena modela!!

  13. #13
    cuore sportivo
    Guest
    Talijanski Pastuh V6;

    to za potrosnju sve je relativno,ovo sta si ti naveo,ok je autoput(130-140),a ono preko 200 trosi da sam vidis kako kazaljka pada od goriva,ali i prestizanje trosi,probaj vozit auto sa bord computerom pa ces vidjet potrosnju,a on pokazuje trenutnu,a ti kad auto nagazis u onom momentu pise 40l potrosnja,a stizanje je sve gas kocnica,imao si u auto clubu potrosnju alfe 166 3.0 bas neki test(zg-ri),u jednom smjeru su vozili penzionerski i potrosnja je bila 12-13l dok u drugome je bilo ono stizanjei vađenje mast autu i konacna je bila 19 litara,e pa sad ti reci da ne trosi,treba nahranit 3000kubika sta mislis da to ne pita goriva i na 3000okr,gledaj samo ovo 70 litara benze napravim 450-500km,pa racunaj koliko trosi

  14. #14
    Talijanski Pastuh V6
    Guest
    coure idi u servis, mislim da ti troši par litara previše...

  15. #15
    doc
    Guest
    Ovaj test je naravno iz auto blica. Pomalo cudno kako to da nisu gtv usporedili s VW coradom, kad je vec cilj bio pokopati je do kraja. Calibra je u tom testu pobjedila zbog veceg prtljaznika i prostranosti. Nevjerojarno kolko je to bitna stvar za covjeka koji kupuje sportski coupe! Totalno ××××× uspredba jer je prevelika razlika u godinama, a i nitko normalan nebi usporedio Alfu i Opel. To su sasvim drugi svijetovi, druge ideje....

  16. #16
    Calibra Zender
    Guest
    Alfist_zg, njuh te odlično služi! Riječ je o Auto blicu iz listopada 1995. Sad mi se neda, ali ću kasnije prepisati tablicu s bodovima da i to prokomentirate!
    A šećer za kasnije-dvoboj Brave i Golfa u istom broju!

    VR6, jesi ti to vidio? Calibra žari i pali u Auto blicu! Odmah da si skinuo 5, 6 filmova i 20, 30 slika i jednu stavio na desktop! )

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    Meni se čini da Calibra u biti nije imala nekog dostojnijeg konkurenta. Jer GTV i Coupe su klasu niže pozicionirani (gledano na dimenzije) i tu nisu moguće nikakve paralele. Konkurent bi bio recimo Ford Probe ili neki sličan coupe baziran na automobilu srednje klase. Nešto poput 406 Coupe samo kaj je u vrijeme izlaska Peugeota Calibra već bila debelo završila svoju proizvodnu karijeru. A i niti ta paralela nije izvediva zbog prevelike razlike u godinama pojavljivanja. Tek eventualno da je napravljen nasljednik na bazi Vectre B. Jer Astra coupe nikada neće biti nasljednik Calibre kad je klasu niže.

  18. #18
    sepra
    Guest
    "od ovih navedenih imao sam fiata turbo,i po mom misljenju bila je prava zvjerka,6.5 do 100km/h"

    onda bi rečenica trebala glasiti: "imao sam fiata coupea ALI turbo" jer nitko nije naveo turbo nego je tema coupe 2.0 bez turbaka. I malo pripazi s rječnikom.

  19. #19
    mentor odlog.
    Guest
    GTV ima smanjen prtljažnik zbog vrlo komplexnog stražnjeg ovjesa, na zadnjoj klupi se nisam vozio. Realno calibra je primjerenije vozilo za naše ceste od Alfe i Fiata, ipak je to samo vectra sa izmijenjenim vanjskim dizajnom.

  20. #20
    Calibra Zender
    Guest
    Mentore, na ovu tvoju zadnju kontrukciju onda moram reći da je GTV samo izmijenjena vanjska karoserija Fiat Tipa!!! Isto vrijedi i za Fiat Coupe.
    Jesi uopće znao da je GTV (i Fiat Coupe)napravljena na platformi Tipa? Isto ko i Calibra na platformi Vectre. Zato nemoj tu budaliti i omalovažavati Calibru o kojoj očito ne znaš previše.
    I još jedna stvar, GTV i Coupe su po punih 20 cm kraći od Calibre i eto razloga malom prtljažniku i puno manje mjesta na zadnjoj klupi. Mada je to kod takvih auta više-manje nebitno. Ali zato stoji da je Calibra četverosjed, a Coupe i GTV baš i nisu. Mada me to uopće ne bi diralo da vozim GTV. Baš me briga jel im iza komotno ili se stiskaju. Ili jel će stati kofer više ili manje.

    I još jedna tvoja glupost Mentore. Kompleksan stražnji ovjes od GTV? GTV i Calibra imaju identičan prednji i zadnji ovjes!!!

  21. #21
    Calibra Zender
    Guest
    Evo i tablice:

    -bodovi idu redom: GTV/Coupe/Calibra

    karoserija/unutrašnji prostor 34/37/43
    -ponuda prostora 7/7/10
    -prtljažnik, nosivost 4/5/7
    -preglednost 6/7/8
    -izrada 8/9/9
    -sigurnosna oprema 9/9/9

    motor/mjenjač 42/43/44
    -performanse 10/9/10
    -karakteristike motora 9/9/9
    -vanjska buka 6/7/7
    -mjenjač 9/9/8
    -uslužnost servisa 8/9/10

    komfor 44/43/44
    -opružje 8/8/8
    -sjedala sprijeda/straga 9/8/9
    -unutrašnja buka 9/9/9
    -klima-uređaj 10/9/9
    -praktčnost 8/9/9

    vozna svojstva 43/48/41
    -držanje u zavoju 9/10/8
    -držanje pravca 9/10/10
    -upravljač 9/9/8
    -krug okretanja 6/9/7
    -kočnice 10/10/8

    ukupni bodovi 163/171/172

  22. #22
    bullit
    Guest
    Nisam se htio mijesati, ali citam, citam i ne vjerujem...dobro Calibra, jesi ti normalan: GTV i Calibra imaju isti ovjes, ma otkad to ) ) )
    GTV ima najkompleksniji ovjes od svih auta sa prednjim pogonom, a ti brijes da se tvoja kanta moze mjeriti s tim. To je ipak samo Vectra, velikoserijski auto za familije u malo drukcijoj obleki. A GTV je cisti sportivo stroj koji ti ocito nisi nikad vidio od ispod kad mozes bljuznut takav nonsens.

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Bullit, prenosim detalje koji se navode iz teksta. A to je slijedeće:
    -nezavisan ovjes, sprijeda poprečno rame, opružne noge, stabilizator, straga prostorno vođena osovina, spiralne opruge, teleskopski amoritzeri, stabilizator. Za Calibru i GTV identičan opis!

    Ako je to krivo onda imaš moje dužne isprike jer o ovjesima ne bih raspravljao pošto se u njih previše ne razumijem. A ako ti znaš nešto u čemu se razlikuju onda i argumentiraj svoju tvrdnju. U suprotnom ja očekujem ispriku!

    A ova tvrdnja da uspoređujem aute definitivno ne stoji. Već sam reko da to nisu auti za usporedbu u niti kojem pogledu. Ali reko kad već imam ovaj test kod sebe da ga malo prokomentiramo. Ali ako tražiš moje mišljenje onda ću reći da GTV ima daleko više sporta i mogućnosti od Calibre i da biram uzeo bih GTV.

  24. #24
    mentor odlog.
    Guest
    Calibra ti i dalje pokauješ totalno neznanje. Calibra je identičan auto kao i vectra razlika je isključivo u dizajnu. Očito je da nemaš pojma što je zajedničko kod GTV i Tipa. Kad već imaš toliko vremena pronađi što je sve zajedničko Tipu i GTV-u pa onda kenjaj.

  25. #25
    alfa099
    Guest
    Jebate, da sam znao da GTV i Tipo imaju isti ovjes, kupio bi Tipa, jedno 23 soma eura je jeftinije!
    Organiziram razgledavanje Alfe GTV, izvana, iznutra i ispod. Grupe imaju popust kao i studenti i vojnici.
    BTW, sadašnja GTV ima gepek 147 litara, nekad je bilo 110.
    ...to sam pročitao u Auto Blicu...
    ... i to mi je reko frend jer njegov frend ima rođaka čiji susjed ima GTV...

Slične teme

  1. Opel Calibra 2.0
    By Marko_G in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 31-08-2004, 20:16
  2. Alfa GTV 2.0 16V ili Fiat Coupe 16V
    By Dino in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 01-08-2003, 20:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •