Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 54

Tema: Mercedes forever

  1. #1
    Ercegovac
    Guest
    Ljudi moji, ovdje svi navlace na svoju stranu koji je auto najbolji i najbrzi a sve redom neke jeftine isprike za macho auto (cast iznimkama).
    Moj auto nije niti najbolji a bome niti najbrzi ali je bome najzilaviji.
    Vozim Merky 190D. Sa mnom je dozivio punoljetnost (84. god.), zajedno smo prosli 750 000 km, u njemu su brojne pice pale i NIKAD me nije ostavio na cesti pa ni da mi je osto bez benzina. Limit mu je kakti 155 km/h...evo sam se jucer vratio sa mora i jos uvijek poteze preko 170 (jest ko da ce eksplodirat). Mrcvarim ga a on jos ne staje.
    To nece dozivit nitijedan od vasih moj-je-najbolji Fiata, Alfi itd. pa vi samo dalje pljujte kak je netko bolji Schvaba!

  2. #2
    Capri
    Guest
    e jebat ga hercegovče tu se moram složit s tobom jer i sam vozim mercedesa 220D w115 1974g. i moram priznat da su izdržljivi! ali opet s druge strane kad cujes zvuk neke alfice i vidis te divne obline nemožeš ostat ravnodušan!
    nisu ni talijani kante , to tvrde samo oni koji ih nikad nisu imali, ili koji cjeli život voze samo golfove i ne vide ništa drugo osim usranog golfa! ) ) )

  3. #3
    594krešoah
    Guest
    ercegovac, slažem se s tobom.mercedes je najbolji.nema te kvalitete koja će prestići mercedes, osim možda rols roys ili jaguar su moguća konkurencija ali tu je i cijena već nešto drugo.a sada pitanje! ako kupim mercedesa za 10000 eura, rabljenog naravno, jesam li kupio mačka u vreći, hoće li biti kvarova, da li je održavanje mercedesa skupo?

  4. #4
    TRANS AM
    Guest
    594krešoah,

    za 10000 Eura možeš bez problema kupiti 10 godina staru S klasu. Lijepo, divno, krasno. Ali moraš biti spreman na bolesno skupe djelove i bezobrazno skupe servise. Primjer: Frendu iz ČK na S 500, riknula getriba! Zamjena (posao i dijelovi) i to u Sloveniji, iznosila je 12000 DEM. Mislim da ti je ovo dobar materijal za kalkulacije. Pozdrav!

  5. #5
    594krešoah
    Guest
    skupo je to održavanje.velik je to auto za mene a sigurno puno troši.za mene je 190 ili c klasa dizel, ali ne znam još što ću.

  6. #6
    Mostarac
    Guest
    Mercedes 300D, ko ladja, siber blago otvoren, 1987g, 750000km, redovno odrzavan tj sipana nafta.

  7. #7
    Serbia GTi
    Guest
    kreso,
    kakav jaguar, keve ti. Prvo, jaguar je sportski nastrojena firma (mercedes lux). Drugo, jaguar ne da je slabog kvaliteta nego ni englezi nece da ga kupuju!
    Jedina firma kojoj mercedes u svojoj klasi ne moze nista je Lexus.
    To je odavno poznata cinjenica.

  8. #8
    Calibra Zender
    Guest
    Po čemu je Jaguar sportska marka? Po imenu? Po kojim modelima? Možda XK8, a ostalo je luksuzna roba. Ali i taj luksuz im polako netaje pogotovo s Fordovim dijelovima u X type-u! Prvo su shebali tradiciju zadnjeg pogona zbog Mondeovog podvozja, a nakon toga čak i uveli neku bjedu od X typa samo s prednjim pogonom.
    A luksuzna Toyota se još nije pokazala kao dostojan protivnik Mercedesu. Barem ne u Europi gledano po prodajnim rezultatima.

  9. #9
    q100
    Guest
    vjeruj pričama ne vjeruj seronji sa sjebanim japancem

  10. #10
    594krešoah
    Guest
    serbia, polako! jaguar nije slabe kvalitete, a ovo o lexusu je možda samo tvoja procjena.

  11. #11
    Dr.Nele
    Guest
    Zna li neko ko je vlasnik Lexusa?To ce vam reci i zasto Mercedes ne moze potuci Lexusa>

  12. #12
    Serbia GTi
    Guest
    Hteo sam da kazem, da se mercedes i jaguar ne mogu izjednacavati sto se tice proizvodnog programa.
    Nemojte mi reci da nije tako.
    Jaguar mnogo vise baca akcenat na sportski karakter svojih vozila nego sto to radi mercedes. Tako bi se jaguar, ponavljam: "sto se tice proizvodnog programa", mogao mnogo lakse izjednacavati sa BMW.
    Lexus i mercedes se mogu meriti.
    Jaguar je skroz kljonuo sa kvalitetom i zavrsnom obradom u 80-im i 90-im.
    Sad je kao Ford dosao da spasi sto se spasti moze, ali...
    Lexusu je primarno americko trziste i tu mu ni mercedes ni malo koji amerikanac ne moze prismrdeti.

  13. #13
    Calibra Zender
    Guest
    Mercedes možda djeluje konzervativno, ali ima daleko više sportskih auta od Jagura.
    GTi, opet te pitam. Po čemu je to Jagura sportska marka?
    Američko tržište je ovdje izvan svake rasprave i apsolutno nezanimljivo.

  14. #14
    doc
    Guest
    750 000 km prezivjeti za volanom te crknuta krave poput 190 D je ravno dozivotnoj robiji. Radje bi vozio fiat ritmo dizel nego to ××××××.

  15. #15
    Serbia GTi
    Guest
    Ja opet ponavljam: "Jaguar mnogo vise baca akcenat na sportski karakter svojih vozila nego sto to radi mercedes" (znaci ono tvoje "ima mnogo vise sportskih auta" stoji, ali ja i nisam rekao da je jaguar sportski auto) i dodajem: osim sto su im ubrzanja od 5-8 sec. nista nije sportsko kod tih auta. Samo ubrzanja.
    Osim S-type koji se jedini moze smestiti u lux klasu, ostalo su manje vise zveri ( znaci i X-type, i XK-type, i XJ-type). Bar tako stoji na papiru.
    Ja ih nisam vozio.

  16. #16
    Calibra Zender
    Guest
    GTi, eto tvoj citat:
    ". Prvo, jaguar je sportski nastrojena firma "
    Eto vidiš da si rekao da je sportska marka! A NIJE i vjerojatno nikada neće biti! Jedini sportski model je XK8, a ostalo je "luksuz"!

    X type, S type, a pogotovo ne 5 metarski XJ nisu sportaši! X type je na svim testovima koje sam bilo gdje vidio koplje iza C klase i E46. Od kvalitete, do ubrzanja, krajnje brzine... Pa po čemu je onda sportaš? A S type i XJ su jednostavno preveliki i preteški da bi imali epitet sportski auto!

    Ubrzanje imaju, ali to nije dovoljno da auto bude sportaš kao niti da marka bude proglašena sportskom!
    JAGUAR NIJE SPORTSKA MARKA NITI IMA VIŠE SPORTSKOG ŠTIHA OD MERCEDESA! Čak štoviše, Mercedes ima hrpetinu sportskih auta, a Jagurar jedan i jedini!

  17. #17
    Serbia GTi
    Guest
    Sve te stvari koje si naveo su diskutabilne ( "jaci mercedes"-koji mercedes, koji jaguar, gde, da li da racunamo starije generacije jaguara koje su definitivno mnogo "sportskije" nego danasnje...).
    Na kraju krajeva, Jaguar ne bih kupio ni da sam "ludi englez sa 100.000.000 funti u banci.
    Ko ga ××××, da trosim ja svoje prste za kucanje o jaguaru!
    Pozdrav.

  18. #18
    sepra
    Guest
    750000 za volanom stare mece, stari ne kužim jel se to hvališ kao da je to neki gušt ili što si hrabro izdržao takvu torturu?

  19. #19
    sepra
    Guest
    Ej Serbia GTI daj nam malo informacija odakle si točno, čim se baviš, šta voziš i šta ima općenito u svijetu oko tebe?

  20. #20
    Capri
    Guest
    calibra
    ako se ne varam jaguar ima više sportskih modela od mercedesa, pogotovo davnih 60-ih i 70-ih!!


  21. #21
    Calibra Zender
    Guest
    Capri, riječ je o današnjim modelima. Nismo komentirali muzejske primjerke!

  22. #22
    Haki
    Guest
    ja sam mislim da je merdeces kralj medu automobilima prvi su izmislili zracni jastuk kojeg danas imaju skoro svi novi auti osim ferrarija . Mercedes je od nekada jos tridesetih godina za vrijeme drugog svjetskog rata luksuzni auto Cak i HILTER se vozio mercedesu koji je bio napravljen bas za njega i njegovi generali su cak imali mercedese . Kada je otvorena prva autocesta u cijelom svijetu u samoj njemackoj koja vi kazete da nevalja nista imala je prvi autoput pogledajte prve snimke koje su napravljene kada se otvarao autoput gdje HITLER drzi govor mercedes prvi krece autoputem dok VW koju je Hitler dao napraviti ako narodni auto to znaci oni koji ne mogu kupiti mercedes kupit ce VW bubu zadnje smece.Danas mercedes je mercedes ni jedan auto nije kao mercedes . Prvo Jaguar u svojoj cijeloj povijesti je isto kao mercedes luksuz ali je jaguar nikada nece biti mercedes on je mozda skup ali on nije izmislio nesto novo kao npr : zracni jastuk , pa cak pojas .Mercedes je od nekada bio udoban i kvalitetan .Danas nijedan mali auto clio , 206 , polo ,saxo i c3 ne moze biti udoban kao sto je stari mercedes npr :iz 1975 "se","200d" iz 1973 ,itd.
    Svi bogati ljudi imaju ferrari , porsche itd ali uvijek i jedan mercedes mercedes je kralj medu autima.Talijani rade kvalitetne automobile ali sve je to nastalo iz mercedesa . Mercedes od nekada ima najbolje kamione pa cak i male kombije koji i danas se voze nasim cestama.Ja kada bi imao para jedno 200 000 maraka kupio bi novi mercedes....

    ) )

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Dobra ti je ova gore s drugim svjetskim ratom u tridesetim godinama! )

  24. #24
    _Stevo
    Guest
    hakki ×××× te sta si se ti zaljubio u tog HITLERA? a sta ti nemas mjesecnu zaradu od 50 000 €? tak si reko. i daj pocni stavljat tocke i pisi razumljivije recenice. pa tri puta sam cito dok nisam skuzio.
    p.s. volvo je izumio pojas i to pocetkom 70-ih mislim.
    a ak jaguar nije luksuzna marka onda zbilja neznam. zao mi je samo kaj su pod fordom. i ×××× merdju radje bi ja jaguara.
    eh di je nesto engleski luksuz: jaguar, bentley, rols royce(ak sam dobro napiso ).

  25. #25
    Haki
    Guest
    ah ××××ga stevo da imam zaradu 50 000 eura onda bi prvo kupio audi s3.

Slične teme

  1. Call of duty forever
    By kanta in forum Računala i internet
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 17-07-2010, 16:02
  2. Mitsubishi Lancer forever!
    By Mitsubishi in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 03-07-2003, 18:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •