Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: zil je najbolji

  1. #1
    594krešoah
    Guest
    zil je najbolji automobil.tako kaže moj prijatelj đuka. )

  2. #2
    sepra
    Guest
    recimo da je to mutant automobila

  3. #3
    594krešoah
    Guest
    sepra.dobar odgovor.nemoj me shvatiti ozbiljno da je zil najbolji.to je čudan automobil.

  4. #4
    _Stevo
    Guest
    ajd mi molim vas recite kakav ja to auto. zapravo koja marka ga proizvela. moram priznat da nikad cuo za to. po mogucnosti ubacite i neku sliku

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Ma koliko ja znam to je bio neki ruski auto, paće da mislim čak da je bila limuzina. Ne znam da li se još proizvodi. Bile su dvije firme: Zil i Zaz koje su, mislim radile limuzine za gospodu u Kremlju i Dumi.

  6. #6
    Koko
    Guest
    Tvrtka ZIL (Zavod Imeni Lihacheva) osnovana je 1933 iz tvrtke MO (Avtomobilnoe Moskovskoe Obshchestvo). Iz početka se tvrtka zvala ZIS (Zavod Imeni Stalina), a 1936. je proizveden prvi automobil – 101. U njemu se vozila državna elita a imao je 5,8 litara i 90 KS (115 KS). Proizvodnja je prekinuta za vrijeme rata a nastavljena je 1946. modelom 110 (6 litara, 140 KS, 140 km/h) koji je zapravo bio kopija američkog Packarda 180 iz 1938. Nakon toga u ZIL-u su uglavnom kopirali Amere i njihove luksuzne limuzine. Model na koji vi vjerojatno mislite je 41041-41047, koji je u proizvodnji od 1985. godine.V8 motor ima 7700 cm3, a snaga je oko 315 KS. U autu se vozio i posljednji predsjednik SSSR Mihail Gorbačov. Najbolji dio cijele priče je masa automobila – 3400 do 3950 kg (ovisno o verzijama) dok je blindirana verzija težila i 5500 KG. Proizvodnja tog modela s malim modifikacijama i dalje traje a godišnje iz tvornice izađe oko 10 primjeraka. U principu je i u zlatnim vremenima proizvodnja bila tu negdje, jer je automobil bio namijenjen samo za naviše državne dužnosnike. ZIL je još uvijek službeni automobil ruske vlade i predsjednika, no pregazilo ga je vrijeme tako da oni u principu koriste Mercedese, dok ZIL stoji u garaži. Automobil je bio izuzetno luksuzan, a voziti ga je bila prava mora. Danas dobro očuvane primjerke možete naći od 30.000 $ na više.

    PS Girrari, dobru zabavu na moru i ZAZ proizvodi Tavriu, a to baš i nije neka Kremlj limuzina

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •