Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Dali vas je ikad Fiat Punto ostavio na cesti?

  1. #1
    budući Fiatista
    Guest
    I ako jest,nakon koliko kilometara i što mu je otišlo?

  2. #2
    Dac
    Guest
    ajde,samo kupuj bez brige
    naravno,ako je auto u redu,ne neka izmrcvarena strvina. auto je skroz o.k.,za naše uvjete najbolje što možeš dobiti za te novce,a bogme bolji je i od nekih skupljih. ali zar nema tu već nekoliko topica o Puntu?
    deder,pročitaj malo....

  3. #3
    cuore sportivo
    Guest
    mome frendu na novom puntu otisla je samo letva volana,sta nije bas mala stvar,ali nijedan auto nije svrsen

  4. #4
    307
    Guest
    Mom frendu je na cca. 35000 - 40000 tkm otišlo centralno, ali je inače u kompletu zadovoljan sa autom.

  5. #5
    Dac
    Guest
    jedan od službenih u mojoj firmi je punto 55 S iz '96 (mislim da je) i nevjerojatno je šta taj trpi. znate kak ide,nije moj ,ali mali se drži odlično. toliko dobro da sad i doma imamo jednog

  6. #6
    Dac
    Guest
    zaboravih: ovaj službeni ima preko 130 000 km na satu,a dobili ga pod račun od rent-a-cara. pa si misli

  7. #7
    Puntolino_
    Guest
    Normalno da je! Na 12000km mu se iščupala žica od ejnšpric pumpe al je još bio pod garancijom. Najčešće se greške na fiatima događaju upravo pod garancijom a posle je sve ok(više manje).

  8. #8
    Calibra Zender
    Guest
    Puntolino, kak to misliš normalno? Kaj je normalnoga u tome da te ganc novi auto ostavi na cesti? Pa mene 9 godina stara Calibra nije niti jednom (od kupovine '97) ostavila na cesti.
    Svi hvalite kupovine novih auta pogotovo u razredu od kojih 10 000 Eura. A kvare se da to nije normalno i nikome ništa ne smeta. Sve je to kao dio šarma novog Punta. E pa ja ću rađe za cijenu novog Punta malo opremljenijeg kupiti polovnu 156 i neću razmišljati jel će riknuti letva volana, centralka ili nešto treće! Miris novoga i najlon na sjedalima nisu dovoljni.

  9. #9
    Puntolino_
    Guest
    Calibra imaš pravo da se novi nebi smio pokvariti, ali je to nažalost normalna stvar i proizvođaći je potvrđuju dajući garanciju. Da to je dio šarma svakog talijana. Od onda puntić radi ko vurica i nemam razloga za zabrinutost da još puno kilometara neće ići. Tješim se time kaj vidim da se i puno skuplji auti kvare i to kao još gajnc novi

  10. #10
    lepi
    Guest
    problem kod novih auta je sta su puni elektronike,dok ti auta prije 10 ,15 god nisi imao nista od opreme i nije ti se imalo sta strasno pokvrit

  11. #11
    doc
    Guest
    Niti Uno, ni Fiorino a niti Tipo me nikad nisu ostavili na cesti. Jednom samo nisam mogo upalit Uno, ali onda sam čekičem udario par puta po anla×××× i upalio je. Poslje sam zamjenio četkice i sve je bilo ok. Ima moj frend Punto star 6 mjeseci, do sad nije bilo niti najsitnijih problema.

  12. #12
    Calibra Zender
    Guest
    Lepi, daj ti meni objasni kaj od opreme ima Punto više od mene. Osim klime. Pa da se to tamo kvari nakon par sto kilometara, a kod mene toga niti nema pa se niti ne može pokvariti.

    I onda kad ja kažem da je Punto S poluproizvod i da za 10-tak tisuća Eura NEMA poštenog auta za kupiti onda me tu proglašavate budalom. A svaki taj kupljen auto ima pun kufer grešaka i popravaka u garantnom roku pa vrlo vjerojatno i nakon njega. Ja takav auto ne bih nikada kupio. Prokleto štancanje niže klase auta na tone bez neke barem prosječne kvalitete me ne interesira.

  13. #13
    opca zalost
    Guest

  14. #14
    mentor odlog.
    Guest
    E calibra i ti ga ×××ך. Urbani čovjek razmišlja o kupnji novog ali manjeg auta. Seljo će kupiti za iste novce ugaženi kvazisportski auto i kenjat po svima ostalima. Daj shvati da kod tebe na selu je fora imati Calibru. U ZG se calibrama sa tamnim šajbama i plastikama ljudi smiju. Tehnički gledano auto ti je kromanjonac i nije za usporedbu sa bilo kojim novim.

  15. #15
    to je to
    Guest
    E, dobro ti je odgovorio !!!
    Sve sama istina od rijeci do rijeci.

  16. #16
    zonta
    Guest
    Nego Zenderu, kako možeš biti siguran da polovna 156-ica neće imati još većih grešaka nego novi Punto kojeg toliko mrziš ??
    Jel po tebi svaki auto kraći od 4m smeće za otpad ??
    Takav dojamm se dobiva iz tvojih postova i ispada da smo svi mi koji vozimo male gradske aute ×××××× i idioti.

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    Mentor, jesi ti nedavno glavom o kakvu tvrđu površinu udario? Koji ti je qurac? Ja dam svoj stav, a ti nešt ×××ך.

    Koji si ti to "urbani" čovjek? Koji urbani čovjek kupuje Punto? Sirotinja koja nema za bolje kupuje Punto! Jer bitno je da je novo, a za bolje se nema! Jesi sad zadovoljan Mentore?
    Girrari, tebe ne spominjem. Ionako je rečenica prije ×××××× kojim odgovaram na ove jeftine provokacije i vrijeđanja od dva posta iznad!

    Tebe je ta tvoja (da ne kažem) kanta od Punta ostavila na cesti više puta nego mene moj auto. U stvari ja još niti jednom nisao bio pod autom niti stao na cesti u kvaru. A ak je tak kod mene onda ništ gore ne bude niti u polovnoj 156-ici. Pogotovo ako budem pažljiv i ubodem očuvan i pažen primjerak.

    Ti si mentore neka uštogljena purgerčina koja se fura na spiku metropole i sve je ostalo selo. Samo ti uživaj u tom ultra modernom gradskom autu i sanjaj nešto bolje i veće. A dotle se tješi prednostima parkinga i šarmom šarafljenja u slobodno vrijeme.

    I daj mi nešto "moderno" što ti imaš, a ja u muzejskom primjerku nemam? Jel ti motor barem rađen 16 ventilskom tehnologijom? Vjerojatno nije. Pa eto moj kromanjonac čak ima i 4 ventila po cilindru. Imaš barem električne podizače, servo, centralno...? Da te za klimu niti ne pitam.

    Zonta, naravno da nije smeće. Karikiranje u postovima do sada nije bilo zabranjeno. Osim šta se nađe tu ti tamo netko uvrijeđen pa počne kenjati gluposti. Svaki auto ima kupca i svoju namjenu. Ja samo kažem da ja taj kupac nisam i navedem razloge, a kad eto Mentora da me "prosvjetli mislima urbanog čovjeka"! Moje potrebe i želje kod auta koji hoću kupiti su različite od vaših i to je sve. Punto ne zadovoljava niti jedan kriterij koji imam postavljen kod kupovine PRVOG auta po MOJOJ želji! Sve do sada je nasljeđeno, a i s tim sam bio zadovoljan. A sad kad JA biram, kupujem ono šta hoću, a to nikada neće biti Punto koji je premali, prespori, nedovoljno udoban i prealjkav. Ne razmišlja mi se o njegovom posebnom "šarmu"!

    A sad ako netko kupuje Punto neka mu je sa srećom. Ne kažem da je ×××××× ili nešto slično, ali se jednostavno ne slažem s njegovim stavom i gotovo. Ali to je vaš izbor i vaša odluka. Kao što rekoh, moja je drugačija.

  18. #18
    Calibra Zender
    Guest
    Mentore, jel ja tebi moram sto puta ponoviti da me ZABOLI QURAC za šta vi u Zagrebu ( ili bilo gdje) mislite o Calibrama i tko ih vozi! Stereotipima se ne bavim niti me zanimaju. I ne kupujem auto na osnovu toga šta će drugi o njemu misliti! Bitno mi je da se ja u njemu OK osjećam i ne razbijam glavu glupostima tipa šta sad tko misli kad me vidi u kromanjoncu!

  19. #19
    alfist_zg odlog.
    Guest
    zasto mislis da punto kupuje sirotinja?
    kakva je to onda sirotinja koja kupuje neki polovnjak za istu sijenu koju ima punto recimo?
    i kako to onda recimo u italiji ili francuskoj ili njemackoj isto kupuju novi punto , a sigurno mogu kupiti i polovnu calibru?i u svakom slucaj puno lakse si mogu priustiti auto klase vise od punto klase nego mi u Hr.

  20. #20
    Calibra Zender
    Guest
    Alfist_zg, da nisi propusti slijedeće:

    "Ionako je rečenica prije ×××××× kojim odgovaram na ove jeftine provokacije i vrijeđanja od dva posta iznad!"

    To je odmah ispod te izjave. Nažalost nisi shvatio.




    A već kad proširuješ tezu na to šta se vani kupuje...vani se auto poput Punta kupuje kao drugi ili čak treći auto u obitelji. Za to je i taj auto prvotno namijenjen! Samo je šteta što to nije izvedivo i kod nas.

  21. #21
    alfist_zg odlog.
    Guest
    Calibra , ti mozda nemas u glavi koncept velikog grada(nemislim na zagreb , niti da ti zivis u malom gradu, to uopce nije bitno) i to recimo da neko ko moze si priustiti veci auto , to jednostavno ne zeli, Zasto?
    zato jer se trkelja po urbanom kaosu na posao i nazad, parkinga ni za lijek.
    sa jednim takvim auticem , racunica potrosenog goriva je puno ljepsa za viditi, uvijek se nade neko mjestasce di se mozes ugurati( to nisu ×××××rije, ja sam isto tako mislio a sada sa ovom ogromnom mrcinom se doslovno mucim po centru-ali sad svejedno govorim globalno), da ne govorim o opcim troskovima tipa mali sudaric, ogrebotine, kasko, i opcenito odrzavanje.
    A ionako se vecinu vremena vozis sam ili uglavnom sa jos jedim putnikom.
    kad tako postavis razmisljanje onda djeluje malo logicnije.

    a to za kvarove i da te auto ostavi na cesti, ma dajte molim vas.
    pa to se moze desiti na skoro svim autima , nesamo zbog (ne)kvalitete, nego i zbog opcenitih spleta okolnosti koji se uvijek desavaju a koje je nemoguce predvidjeti ili uracunati.Ali govoriti o tome kao da je nesto najnormalnije za male NOVE aute je totalno pretjerivanje.

  22. #22
    alfist_zg odlog.
    Guest
    dobro, sorry onda , ali zasto to onda uopce pises.
    treci ili cetvrti obiteljski auto? ok. ali ljudi koji nemaju obitelj?

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Alfist_zg, to je upravo situacija radi koje i postoje auti niže klase. I za to su savršeni, ali kao barem drugi auto! To im je namjena. Imaš doma neku lađu za putovanja i jednog kepeca za gradske gužve. To je ideal. Ali kad tak ne ide onda ja uzimam rađe lađu i prihvaćam frku s gužvom i parkingom.
    BTW često skoknem do Zagreba kad sam doma (bio sam prije 3 dana) i jako dobro znam kako se odvija i na šta liči promet i gužva kod vas na cesti.

  24. #24
    Calibra Zender
    Guest
    Pa kad mi direktno ××××, a fura se na neke kvazi fore o stereotipima onda tako i ja odgovorim.
    Nije ovo u obitelji doslovno obitelj. Živiš sam pa imaš 2 auta i baš te briga. Kad da drugačije kažem; recimo neka bude tvoj (a ne od obitelji) 2. auto.

  25. #25
    alfist_zg odlog.
    Guest
    ma znam, ma nemoj krivo shvatiti, nisam mislio da si ti na selu ili da neznas ili htio nesto omalovazavati, a s druge strane nisam ni govorio o zagrebu nego recimo o rimu , barceloni ili parizu ili nekom takvom euro gradu.
    ali vidis, u takvim zemljama je razvijen recimo zeljeznicki prijevoz( i puno isplativiji, i jako cesto puno brzi), pa ljudi niti neidu na putovanja sa autima , ili idu sa avionom, tako da ih ni nezanima neki auto za putovanja.
    a s druge strane, ako puno radis, iskreno ni nemas puno vremena za cesta putovanja iz razonode, pa i da imas puno love.

    p.s. nikako da pogledam one tvoje upute pa da vec rijesim to ×××××× sa logiranjem...a i nesto me ×××× kompic, iskljucuje mi se veza kadda otvorim neku stranicu foruma gdje se skidaju slike

Slične teme

  1. je li Vas auto ikad ''ostavio na cesti''?
    By Tomislava in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 114
    Posljednji post: 28-02-2004, 22:44
  2. Koji vas je auto ''ostavio na cesti''
    By Mitar in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 29-10-2002, 09:49
  3. Renault Clio da li vas je ikad ostavio na cesti?
    By zainteresirani kupac in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 16-09-2002, 15:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •